Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.12.2011, 00:18   #1
Gadzina18
Forumator
 
Avatar użytkownika Gadzina18
 
Data rejestracji: 27.08.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 885
Gadzina18 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Kamera WiFi do monitoringu auta

Witajcie,

Zauważyłem, iż moje auto jest celem ataków bliżej niezidentyfikowanego huligana, a ostatnio został skradziony z niego subwoofer... Policja nic nie zdziałała w temacie, w okolicy nie ma żadnego monitoringu.. Dlatego wpadłem na pomysł - wielokrotnie sprawdzałem moc mojej sieci wifi w aucie i okazuje się, że przekracza ona 50% w trybie G. Pomyślałem więc o jakiejś kamerce działającej w trybie wifi, przesyłającej obraz bezpośrednio do mojego komputera, działającego non stop, który będzie zapisywać obraz...

Mam więc problem, a nawet więcej niż jeden problem bo:

1. Kamerka ma być maksymalnie mała, może być tak, że będzie w dwóch modułach - moduł odpowiedzialny za rejestrację obrazu i moduł odpowiedzialny za transmisję danych wifi. Chodzi oczywiście o zgrabne jej ukrycie w aucie, i np upodobnienie do czujnika ruchu z instalacji alarmowej.
2. Musi być w miarę energooszczędna, zasilana z własnej baterii, może być podładowywana z akumulatora, ewentualnie zasilanie tylko z akumulatora auta, jeżeli nie wydrenuje mi to go..

Czy ktoś z tęgich głów na tym forum ma jakieś propozycje? Monitoring bezpośrednio z balkonu lub mojego okna odpada, gdyż mieszkam na parterze, a auto stoi przy drodze za żywopłotem...

Ewentualnie mógłbym zrobić coś w tym stylu:

1. Router lub AP zasilany z akumulatora z obsługą kamer USB
2. Do tego jakaś miniaturowa kamerka USB schowana w trudno dostępnym miejscu..
__________________

Ostatnio zmieniany przez Gadzina18 : 15.12.2011 o godz. 00:30
Gadzina18 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.12.2011, 12:09   #2
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Masz kilka rozwiązań. Kupujesz kamerkę bezprzewodową z odbiornikiem. Kamerkę montujesz w aucie; zasilanie (w zależności od typu) 12V, więc wykorzystujesz akumulator (ale w przypadku uruchomionego silnika musisz kupić stabilizator napięcia) lub w przypadku 9V - bateryjkę. Odbiornik umieszczasz jak najbliżej okna, a kable wideo podpinasz do TV lub nagrywarki VHS lub CD/DVD/BD.

Innym rozwiązaniem jest kamerka bezprzewodowa IP. Do tego potrzebny jest router, który stoi w domu (odległość - patrz *), a nie jak napisałeś - w aucie. Dzięki temu będziesz mógł odbierać sygnał z drugiego końca świata, pod warunkiem, że router jest podpięty na stałe do Internetu. Również możesz obserwować obraz bezpośrednio na laptopie, będąc (*)kilkadziesiąt metrów od autka. W obydwóch przypadkach możesz oglądać obraz z kilku kamer (patrz specyfikację sprzętów).

Trzecim sposobem jest wykorzystanie rejestratora z dyskiem twardym, ale to już droższe zabawki.

Ty chcesz kupić kamerkę micro, więc należy wziąć pod uwagę, że te kamerki nie widzą w ciemności. Potrzebne jest im małe oświetlenie. Dopiero większa gabaryty mają moduł widzenia w ciemności oraz mikrofon. Jednak maluchy mają plus, mogą wyglądać jak guzik, czy też łebek od śrubki.

Niektórzy producenci wyposażają swój produkt w detektor ruchu, więc obserwator jest informowany, że coś się porusza. W przypadku pierwszym odbiornik daje sygnały świetlne oraz dźwiękowe, a w przypadku drugim potrzebne jest oprogramowania oraz włączony non-stop komputer; obraz może być zapisywany w trakcie ruchów. Dokładnie sprawdzaj specyfikację produktów.

Ostatnio zmieniany przez SEBAW : 15.12.2011 o godz. 12:25
SEBAW jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Wpływ Bluetooth'a na połączenie WiFi. Matefusz Komputery - oprogramowanie i sprzęt 10 18.01.2019 11:12
Jaka kamera do nagrywania szkoleń stacu Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) 0 30.07.2010 08:25
Karta WiFi do komputera (PCI) - która? Mich@ł Komputery - oprogramowanie i sprzęt 13 15.01.2010 14:39
Podłączenie drukarki WIFI (Lexmark Z1420) szczuru Komputery - oprogramowanie i sprzęt 0 21.03.2009 22:45
wifi - problem icemac Komputery - oprogramowanie i sprzęt 23 01.02.2009 15:48


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.