Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.03.2007, 00:20   #1
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Poczta na dwoch komputerach. Thunderbird?

Witam,
Mam pewien problem i zarazem pytanie dot. programow pocztowych.

Uzywalem TheBat!`a, ale z powodow ze antyspam nie uczyl sie najlepiej to przesiadlem sie na Thunderbirda, chodzi dobrze i wogole.
Tylko mam pytanie, co z poczta jezeli mam te same wiadaomosci przeniesione z kompa na kompa ... Zebym mogl sciagac je i tu i tu, ale zeby z serwera byly kasowane potem. NP. idzie tak ustawiac ze sciagne na kompie (to bede mogl sciagnac je tez na laptopie - a nie ze komp juz je odchaczy i tylko beda na serwerze)a po 14 dniach skasuje wiadomosci?

Ewentualnie jakies programy do synchronizacji z kompem jak tyko sie w sieci pokaze?

Jakie macie rozwiazania?
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.03.2007, 05:41   #2
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
O to chodziło ?
Poczta na dwoch komputerach. Thunderbird?-screenshot-2007-03-21-05_39_58.jpg
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2007, 07:21   #3
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No tak. Tylko jak to w praktyce wyglada.
Sciagnie mi poczte np. na kompie, jak pojde na lapka to tez mi ja sciagnie...a po tygodniu tego juz nie bedzie ?
Poprostu czy jak sciagne raz na kompie to czy na innym znowu bede mogl to sciagnac, a dopiero po tygodniu usunie.
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2007, 07:48   #4
Igloo
PiwoWar
 
Avatar użytkownika Igloo
 
Data rejestracji: 01.12.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 945
Igloo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jak komp nr1 zassa wiadomo***347;ci to w***322;***261;cza sie jkby licznik odliczaj***261;cy czas do usuni***281;cia wiadomo***347;ci z serwera, oczywi***347;cie ten licznik bije na kompie nr 1 a nie na serwerze. przez ten czas s***261; one dost***281;pna dla innych komp***243;w
__________________
bibere humanum est, ergo bibamus niech Wasze najlepsze dni z przeszłości będą najgorszymi w przyszłości

darmowa muzyka

http://rtfm.killfile.pl/
Igloo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2007, 07:55   #5
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kasprzak Podgląd Wiadomości
No tak. Tylko jak to w praktyce wyglada.
Sciagnie mi poczte np. na kompie, jak pojde na lapka to tez mi ja sciagnie...a po tygodniu tego juz nie bedzie ?
Poprostu czy jak sciagne raz na kompie to czy na innym znowu bede mogl to sciagnac, a dopiero po tygodniu usunie.
Według mnie tak. Mam teraz podobnie, bo używam tego samego konta na stacjonarnym i laptopie, tylko robię tak, że na laptopie (gdzie pocztę przeglądam częściej) mam zaznaczoną opcję pozostawiania wiadomości na serwerze, a dopiero na stacjonarnym jej wykasowywania. W ten sposób to, co wcześniej ściągnę i przeczytam na notebooku, jest później ponownie ściągane na stacjonarnym.

Nie wiem, jak dokładnie byłoby przy 7 dniowym opóźnieniu kasowania, ale podejrzewam, że działanie w praktyce wyglądałoby identycznie pomijając opóźnienie w kasowaniu wiadomości z serwera.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2007, 08:05   #6
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No o ten czasowy limit sciagnaia nie chodzi, bo wazne zeby to co sie sciagnie na laptopie bylo kasowane na stacjonarnym, tylko chcialbym tez to co sciagne na stacjonarnym bylo potem na laptopie. Dlatego opcja z kasowaniem po 7 dniach jest dobra.

Nie wiem ogolnie czy zostac na thunderbirdzie czy sprobowac czegos nowego ?
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2007, 08:10   #7
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kasprzak Podgląd Wiadomości
No o ten czasowy limit sciagnaia nie chodzi, bo wazne zeby to co sie sciagnie na laptopie bylo kasowane na stacjonarnym, tylko chcialbym tez to co sciagne na stacjonarnym bylo potem na laptopie. Dlatego opcja z kasowaniem po 7 dniach jest dobra.

Nie wiem ogolnie czy zostac na thunderbirdzie czy sprobowac czegos nowego ?
Ja używam zwykłego Outlooka, ale to tylko z braku alternatyw.. Przeszedłem przez Thunderbirda, Bata, kilka innych mniej znanych i żaden jakoś nie przypadł mi do gustu. Outlooka w sumie też specjalnie nie lubię ale jako podstawowy program może być. W sumie do tej pory jedynie IncrediMail zagościł u mnie na dłużej i co ciekawe nie ze względu na te wszystkie bajery, których i tak nie używam, ale po prostu - odpowiada mi. Gdyby jeszcze tylko nie te problemy z polskimi znakami...
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2007, 10:04   #8
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,620
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Nie wiem ogolnie czy zostac na thunderbirdzie czy sprobowac czegos nowego ?
Jak Ci się Thunderbird sprawdził, to po co zmieniać, mnie on pasuje doskonale.
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2007, 11:16   #9
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No wlasnie chodzi w miare szybko, nie jest kombajnem, antyspam chodzi tez w miare dobrze. Wkurza mnie archiwizacja poczty (wiadomosci) ale ogolnie jest ok.

Szukam poprostu innego ciekawego rozwiazania, bo moze niektorzy z tego korzystaja.
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2007, 11:22   #10
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,620
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
właśnie dla inteligentnego antyspamu używam Thunderbirda.
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.03.2007, 19:06   #11
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A mo***380;e wersja Thunderbirda na pendrive?
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.03.2007, 19:39   #12
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kasprzak Podgląd Wiadomości
No wlasnie chodzi w miare szybko, nie jest kombajnem, antyspam chodzi tez w miare dobrze. Wkurza mnie archiwizacja poczty (wiadomosci) ale ogolnie jest ok.

Szukam poprostu innego ciekawego rozwiazania, bo moze niektorzy z tego korzystaja.
Osobiscie korzystam z gmail via http ;-) Mam wtyke do FFa, ktory notyfikuje mnie o nowej poczcie. Jak dla mnie wysmienite rozwiazanie
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2007, 23:08   #13
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To moze pytanie podobne: czy ktos wie jak mozna przeniesc Thunderbirda wraz z jego mailami (3000), ustawieniami (antyspamu rowniez) i wszelkimi preferencjami (skorki itp) na inny komputer?

Pozdrawiam
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2007, 23:22   #14
IceManSpy
..:: Ju-Jitsu ::..
 
Avatar użytkownika IceManSpy
 
Data rejestracji: 06.11.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,012
IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
To chyba tez ustawienia przenosi:
http://mozbackup.pitreck.fc.pl/

MozBackup
IceManSpy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.03.2007, 09:04   #15
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
To moze pytanie podobne: czy ktos wie jak mozna przeniesc Thunderbirda wraz z jego mailami (3000), ustawieniami (antyspamu rowniez) i wszelkimi preferencjami (skorki itp) na inny komputer?
Najprostsza metoda to skopiowanie folderu zawieraj***261;cego profil TB. Potem odpalasz Thunderbirda na innym kompie z parametrem "-p" i wskazujesz lokalizacj***281; wcze***347;niej skopiowanego profilu profilu
Tutaj jest wszystko ***322;adnie opisane.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.