Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.01.2008, 16:43   #1
fuegopl
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.01.2008
Posty: 5
fuegopl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
podział dysku w laptopie

Witam
Mam laptopa Toshiba A200-1IW i mam problem nie wiem dlaczego dysku nie mogę podzielić na więcej niż 2 partycje (zarówno w systemie Vista jak i XP) gdy podzielę na trzy to czytnik kart pamięci nie działa a przy tworzeniu czwartej już wcale nie można jej utworzyć mimo ze jest na dysku jeszcze sporo nieprzydzielonego obszaru (w Viscie wyskakuje info że niema wystarczającej ilości miejsca??). Na początku próbowałem dokonać tego na Viscie teraz jestem na XP prof. (na dysku pozostawiłem partycje recower z instalką Visty). Narzędzia systemowe ani programy takie jak: Paragon Hard Disk Manager Pro v8.5 i Partition Magic Pro v8.0 nie potrafią utworzyć czwartej partycji. Może ktoś wie dlaczego i czy jest jakieś rozwiązanie ?? A może w laptopach nie można mieć większej liczby partycji? No bo na stacjonarnym nie ma takiego ograniczenia mam 5 i działają dobrze. Proszę o pomoc
fuegopl jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.01.2008, 18:32   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Nie ma takiego ograniczenia w zadnym systemie.
Jedyne co mi przychodzi do glowy:
-w partycji technicznej jest zapisany MBR w ktorym takie zastrzezenie jest wpisane (malo prawdopodobne, jednak....)
Usun partycje podstawowa instalatorem, i zaloz nowe (dalej instalatorem, z plyty) i wtedy sie przekonasz. Programy instalacyjne PM8!!!! i HDM nie do konca potrafia poradzic sobie z klastrami Visty.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.01.2008, 20:14   #3
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
start -> uruchom -> compmgmt.msc -> zarz***261;dzanie komputerem (lokalne) -> magazyn -> zarz***261;dzanie dyskami. Wejd***378; tam i zmie***324; liter***281; dla czytnika. Albo w og***243;le pozmieniaj litery partycji na jakie***347; zupe***322;nie inne. Ja kiedy***347; mia***322;em z tym problem. A jak nie, to odkr***281;***263; laptopa, wyci***261;gnij dysk, kup przej***347;ci***243;wk***281; i pod***322;***261;cz do zwyk***322;ego PC i low level format.
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2008, 20:36   #4
fuegopl
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.01.2008
Posty: 5
fuegopl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
Nie ma takiego ograniczenia w zadnym systemie.
Jedyne co mi przychodzi do glowy:
-w partycji technicznej jest zapisany MBR w ktorym takie zastrzezenie jest wpisane (malo prawdopodobne, jednak....)
Usun partycje podstawowa instalatorem, i zaloz nowe (dalej instalatorem, z plyty) i wtedy sie przekonasz. Programy instalacyjne PM8!!!! i HDM nie do konca potrafia poradzic sobie z klastrami Visty.
Czyli samo usunięcie partycji podstawowej C oraz D płytą instalacyjną xp i ponowne utworzenie pomoże? producent laptopa ponadto na początku dysku utworzył partycje recover Visty (jest ona ukryta dla systemu) a nie chciałbym jej usuwać na wypadek konieczności powrotu do Visty? A zmiany liter partycji i czytnika narzędziami systemowymi nic nie dają
fuegopl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2008, 21:26   #5
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
moment, bo albo juz za duzo piwa wypilem, albo
Czytnikiem sie nie zajmujemy na razie bo masz tu dwa problemy razem
3 potrafisz zalozyc, 4 juz nie da rady.
Wiec moje pytanie:
Jakiego typu zakladasz partycje - zakladam ze podstawowe i z tad problemy.
zakladasz 3 jest dobrze - cztery juz nie da rady - bo twoja czwarta jest ta ukryta z recowery na 100% podstawowa.
Zaloz wiec partycje rozszezone
A co do czytnika to zmien litere dyskom nowym a nie czytnikowi.
Najpierw najlepiej usun wszystkie lirety dyskow poza systemowymi z zarzadzaj komputerem, a potem po restarcie pozakladaj na jakie ci pasuje
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2008, 21:50   #6
fuegopl
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.01.2008
Posty: 5
fuegopl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzięki wszystkim za pomoc, rady bardzo się przydały i już rozwiązałem problem zlikwidowałem wszystkie partycje (oprócz recover visty) płytką instalacyjną XP pro i utworzyłem na nowo, na 5 partycji. Teraz mam podstawową i rozszerzoną z partycjami logicznymi a literkę czytnika zmieniłem na ostatnią za DVD. Problem mógł być w tym ze chciałem tworzyć wszystkie jako dyski podstawowe (sugestia prometeusz) bądź były problemy z klastrami Visty jak stwierdził yahol, trudno stwierdzić ale grunt ze zadziałało . Jeszcze raz wszystkim wielkie dzięki za dobre rady. Pozdrawiam
fuegopl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2008, 22:32   #7
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A tak z ciekawo***347;ci - po co a***380; 5 partycji?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2008, 15:43   #8
fuegopl
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.01.2008
Posty: 5
fuegopl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
A tak z ciekawości - po co aż 5 partycji?
dysk ma 200 gb, wiec na jednej system, drugiej dokumenty fotki i instalki, trzeciej muza czwartej filmy i piątej gry. Dla mnie taki podział jest bardzo wygodny i przejrzysta wiem co gdzie mam i nie muszę szukać po katalogach a poza tym do takiego rozmieszczenia danych na dysku jestem przyzwyczajony (tak mam na stacjonarnym)
fuegopl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2008, 15:50   #9
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Z jednej strony - mo***380;e, przyzwyczajenie drug***261; natur***261; cz***322;owieka. Ale z drugiej strony - jak b***281;dziesz chcia***322; zrzuci***263; co***347; wi***281;kszego, to na ***380;adn***261; partycj***281; nie wejdzie.

I nie przesadzajmy z tym szukaniem po katalogach - wymy***347;lono co***347; takiego jak skr***243;ty...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2008, 15:56   #10
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
wymyślono coś takiego jak skróty...
O zesz w morde - serio?!
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2008, 16:10   #11
fuegopl
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.01.2008
Posty: 5
fuegopl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
trzy partycje maja po 45 gb i nic tak du***380;ego na dyski nie zrzucam a poza tym nie mam ikonek na pulpicie (wy***322;***261;czy***322;em) a skr***243;ty mam na pasku tylko do najcz***281;***347;ciej u***380;ywanych program***243;w. No i dla bezpiecze***324;stwa jak co***347; mi sie stanie na jednej z partycji to ma pozosta***322;ych wszystko jest ok z danymi, a mia***322;em ju***380; taki przypadek gdzie uszkodzi***322;o mi wszystkie pliki na 2 partycjach (na filmach i grach) chyba wirus a dokumenty i muza by***322;a nietkni***281;ta

albo m***322;odszy brat mi co***347; na tworzy***322;

a skr***243;t***243;w na pulpicie nie u***380;ywa***322; bo po jakim***347; czasie ***347;mietnik na nim mam nie tylko skr***243;ty ale i pliki z rzutu dokumeny tekstowe itp

Ostatnio zmieniany przez fuegopl : 05.01.2008 o godz. 16:15
fuegopl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2008, 16:49   #12
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
O zesz w morde - serio?!
Serio-serio

Cytat:
Napisany przez fuegopl Podgląd Wiadomości
trzy partycje maja po 45 gb i nic tak dużego na dyski nie zrzucam...
Ja tam nie namawiam...

Tylko się zastanawiam... Co to będzie, jak nie starczy miejsca na nową gierkę, a nie będzie czego skasować? I jak program do resizingu partycji przypadkiem uwali dane nie tylko na tej, ale i na innych partycjach? Pewnie będzie nowy temat na forum...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2008, 20:46   #13
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
@fuegopl 5 partycji na dysku to zycze milego kopiowania z partycji na partycje po ich zapelnieniu jak wiadomo zawsze jest zamalo dysku
legion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.