Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.11.2004, 23:56   #46
47
Veni, Vidi, Vici.
 
Avatar użytkownika 47
 
Data rejestracji: 03.11.2003
Lokalizacja: ﯜﯣﱠﺋﺝﭚﯝﺿﻃﻉﻕﻘﮎﻻﻲﻯﻈﺺﺟﺻﻺﺨﺳ
Posty: 620
47 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No a mi kurcze dalej odmawia dostępu do pliku SAM spod DOS'a. . Próbowałem NTFSDSOS'em oraz NTFSReader. Mam XP pro z Sp2. Macie jakie pomysły dlaczego tak sie dzieje?? Jutro spróbuję przy pomocy pebuilder'a. Może pójdzie a jak nie to młotek i przecinak i wyrwę mu ten plik
Pozdro
__________________
"Czy świat bardzo się zmieni jak z młodych gniewnych powstaną starzy wqrwieni??"

Hitman Blood Money


Moj status w Americas Army
47 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.11.2004, 07:26   #47
MacGyver
Team Member
 
Avatar użytkownika MacGyver
 
Data rejestracji: 14.05.2002
Lokalizacja: Cheyenne Mountain Complex
Posty: 5,319
MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
@47 dostarczę Ci pebuilder'a o któym wspominał @ndy to może pojdzie...
__________________
We all know how these things work, so when you hear the beep, go for it...
MacGyver jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2004, 14:57   #48
kaozeti
początkujący
 
Avatar użytkownika kaozeti
 
Data rejestracji: 03.11.2004
Lokalizacja: POLAND
Posty: 2
kaozeti w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam wszystkich forumowiczow

chcialem sie Was zapytac czy moj plik sam jest dobry (poprawny)
udalo mi sie go uzyskac za pomoca knoppixa , skopiowalem plik sam na dyskietke i wydawalo mi sie ze wszytsko ok i ze teraz pozostalo tylko go rozkodowac , lecz pojawil sie problem ..moj sam wydaje mi sie jakis dziwny gdyz przybral postac pliku txt i gdy go otworzylem ujrzalem "regfĐ Đ Žk***8217;˘ÁÄ    `  \ S y s t e m R o o t \ S y s t e m 3 2 \ C o n f i g \ S A M ***8482;JçőDIRT" i moje pytanie brzmi czy ten plik wyglada poprawnie i czy mozna z niego wyciagnac haslo tudziez hashe czy ten plik nienadaje sie od niczego

sorry ze rozpisanie sie ale chcialem Wam to wyjasnic w jak najlepszy sposob ..
z gory thx za odp
kaozeti jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2004, 15:34   #49
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez szafran1988
Pomozcie jak sciagnac haslo z windowsa XP znam program LC4 ale czy bez niego tez sie da. Jeżeli nie to pomozcie mi bo umiem go uzywac tylko wtedy gdy jestem juz na pulpicie (gdy juz wejde haslem do windowsa).Jak sciagnac tym programem haslo ktorego nie znam.
usuwasz katalogi pewnez konsoli przywracania jakie niepowiem dopoki niedasz dowodu osobistego pozatym wtedy zaladujesz się jako samodzielny goly user albo użyj hirenbootcd
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2004, 15:37   #50
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez kaozeti
witam wszystkich forumowiczow

chcialem sie Was zapytac czy moj plik sam jest dobry (poprawny)
udalo mi sie go uzyskac za pomoca knoppixa , skopiowalem plik sam na dyskietke i wydawalo mi sie ze wszytsko ok i ze teraz pozostalo tylko go rozkodowac , lecz pojawil sie problem ..moj sam wydaje mi sie jakis dziwny gdyz przybral postac pliku txt i gdy go otworzylem ujrzalem "regfĐ Đ Žk***8217;˘ÁÄ    `  \ S y s t e m R o o t \ S y s t e m 3 2 \ C o n f i g \ S A M ***8482;JçőDIRT" i moje pytanie brzmi czy ten plik wyglada poprawnie i czy mozna z niego wyciagnac haslo tudziez hashe czy ten plik nienadaje sie od niczego

sorry ze rozpisanie sie ale chcialem Wam to wyjasnic w jak najlepszy sposob ..
z gory thx za odp
hasla zaszyte w tym pliku są szyfrowane algorytm jest prosty bez generowania liczb losowych więc dasz radę
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2004, 16:52   #51
kaozeti
początkujący
 
Avatar użytkownika kaozeti
 
Data rejestracji: 03.11.2004
Lokalizacja: POLAND
Posty: 2
kaozeti w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
wielkie dzieki .. mam nadzieje ze dam rade


edit : hmm ten plik do l0pthcrack'a nie pasuje .. nie czyta mi go

samdump mi wyswietla jakis error:52 ..

prosilbym o jakas pomoc

edit2: niestety siedze do tej godziny i nic nie potrafie zdzialac

help me

Ostatnio zmieniany przez kaozeti : 03.11.2004 o godz. 23:24
kaozeti jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2005, 10:45   #52
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Witam!

Znalazłem inny sposób na złamanie hasełek w XP/2k/2k3 niż użycie programu Proactive Windows Security Explorer.

Co musimy posiadać:
Cain 2.6x
PeBuilder 3.13
GetSyskey 1.1
GetHashes 1.1.1
Pliczki SAM & SYSTEM z katalogu C:\Windows\system32\config
Płytke z Windows'emXP/2k/2k3
i troche chęci

Najpierw stworzymy płytke WindowsXP LiveCD przy użyciu programu PeBuilder.
Instrukcja jak to zrobić [in english ]:

Cytat:
This section will help you create a basic BartPE CD quickly.

  1. Download the latest self-installing package of PE Builder and install it. See the Download section on this page.
  2. Start PE Builder (pebuilder.exe). At the main PE Builder dialog, enter the source path to your original Windows XP/2003 Installation/Setup CD. You can use the "..." button to navigate. If your Windows XP is not integrated with service pack 1 or 2, you must slipstream your files first.

    Please read Slipstreaming files from the help files to do this.
  3. At the main PE Builder dialog, enable the "Create ISO image" and "Burn to CD" option. Select your CD writer device from the Device listbox.

    If you use a CDRW media, also check the "Erase CDRW" option.
  4. At the main PE Builder dialog, hit the "build" button (or press F7). PE Builder will now ask you to create a directory, answer with "yes".
  5. The license for your Windows XP/2003 product is shown. Read it and agree to it to continue.
  6. PE Builder will now start building BartPE. This will take a few minutes.

    You will see a lot of files getting copied and/or decompressed, the ISO image build and the data recorded to your CD writer.

    While burning to your CD writer you will not see any screen changes, just wait for it to finish...
  7. When burned OK, boot from the CD!
Po stworzeniu płytki odpalamy z niej kompa i zgrywamy na dysk pliki SAM & SYSTEM z katalogu C:\Windows\system32\config\

Teraz odpalamy program GetSyskey:
GetSyskey <Plik SYSTEM> [Plik wyjściowy który będzie zawierał Bootkey'a np. Bootkey.txt]

Nastepnie odpalamy program GetHasheh:
GetHashes <Plik SAM> [Wcześniej utworzony plik Bootkey.txt] >> Hashe.txt

Po tych operacjach w pliku Hashe.txt mamy skróty[hashe] haseł użytkowników systemu

Odpalamy program Cain 2.6x. Przechodzimy na zakładke Cracker i naciskamy niebieski plusik. Pokaże się okno gdzie wybieramy:
"Import NT Hashes from a text or SAM file" i podajemy lokalizacje do naszego pliku Hashe.txt.
Jeżeli wszystko wykonaliśmy dobrze to na liście pojawią sie użytkownicy ze skrótami ich hasełek. Wystarczy kliknąć na jakimś PPM i wybieramy sposób łamania
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.05.2005, 12:30   #53
m-c-ool
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.06.2004
Posty: 1
m-c-ool w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pomocy

Witam!!
Mam XP i mój brat założył mi na użytkowniku hasło !! Jak moge je rozszyfrowac !! Bo wiem że są jakieś programy ale ja mam taki problem, że ja sie w ogóle nie umiem zalogować !! Bo jest 1 użytkownik a ja nie znam hasła do niego !! Pomocy !!

Ostatnio zmieniany przez MacGyver : 31.05.2005 o godz. 16:29 Powód: omg
m-c-ool jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.05.2005, 13:43   #54
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
oto pierwszy przydatny link: http://so.pwn.pl/

a drugie to pytanie czyj to komputer?
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.05.2005, 14:00   #55
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
OT: kto znajdzie najwięcej błedów w poście m-c-ool dostaje reputke
@m-c-ool sposób na łamanie hasła masz w 52 poście tej dyskusji.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.05.2005, 14:16   #56
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,456
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
muj
chasło
śa
wogule (2 naraz, powinno być "w ogóle" )
umie
No i pisanie z małej litery, chociaż to już mniej razi niż np. Pisanie Wszystkiego Z Dużej.

@ed, link

Edit:
Widzę, że kolega ma piękny start na forum:
Dołączone obrazki
-schowek02.gif 
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 31.05.2005 o godz. 14:22
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.05.2005, 14:59   #57
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Jeżeli hasło ma być usunięte, to wystarczy uruchomić windowsa w trybie awaryjnym jako administrator i po prostu usunąć hasło. Przy następnym uruchomieniu hasła już nie będzie
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.05.2005, 16:34   #58
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ponizej kilka informacji na temat hasel w systemach MS Windows Nt/2000/XP/2003. Wiekszosc to darmowe aplikacje.

1. Offline NT Password & Registry
http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd/

2. Login Recovery
http://www.loginrecovery.com/

3. EBCD ***8211; Emergency Boot CD - kombajn min. lamanie hasel.
http://ebcd.pcministry.com/

4. FlashBOOT (platny 26$) - mozna z klucza USB bootowac i lamac hasla
http://www.prime-expert.com/flashboot/

5. Austrumi
http://sourceforge.net/projects/austrumi

Pierwszego programu uzywalem jakis czas temu i nie sprawia problemow. Robi co ma robic. Co do pozostalych 4 to nie sprawdzalem ale za chwile to zrobie.

A na koniec maly artykul na ten temat - http://www.petri.co.il/forgot_admini...r_password.htm
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.05.2005, 17:43   #59
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
@zene_k jemu nie chodzi o usunięcie hasła tylko o poznanie go. Czas łamania hasła zależy od jego skomplikowania. Program Cain oferuje łamania po 3 metodach:
- słownikowa
- siła brutalna [sprawdzanie każdej możliwej kombinacji]
- kryptoanaliza [do której potrzebne są tablice(rainbow table) generowane przez program Winrtgen http://www.oxid.it/downloads/winrtgen.zip

Dzieki wykorzystaniu programów getsyskey i gethashes możliwe jest złamanie hasła jeżeli baza SAM zabezpieczona jest SYSKEYEM. W win 2k wprowadzone zostałe z SP3. W XP i 2k3 odrazu.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.05.2005, 17:50   #60
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez @ndy
@zene_k jemu nie chodzi o usunięcie hasła tylko o poznanie go. Czas łamania hasła zależy od jego skomplikowania. Program Cain oferuje łamania po 3 metodach:
- słownikowa
- siła brutalna [sprawdzanie każdej możliwej kombinacji]
- kryptoanaliza [do której potrzebne są tablice(rainbow table) generowane przez program Winrtgen http://www.oxid.it/downloads/winrtgen.zip

Dzieki wykorzystaniu programów getsyskey i gethashes możliwe jest złamanie hasła jeżeli baza SAM zabezpieczona jest SYSKEYEM. W win 2k wprowadzone zostałe z SP3. W XP i 2k3 odrazu.
No to sorki
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.