Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.05.2018, 22:43   #1
alex46
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 24.05.2018
Posty: 6
alex46 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Schowany otwór awaryjnego wysuwania tacki podajnika napędu DVD-RW

Witam,
Kupiłem komputer stacjonarny Lenovo S510 - Tower z napędem optycznym
DVD-RW DH16 AFSH. Jest to prawdopodobnie standardowy napęd
produkcji LiteOn z otworem służącym do wysuwania awaryjnego tacki.
W moim przypadku - otwór został przykryty przez panel przedni obudowy.
Awaryjne wysunięcie tacki jest możliwe po zdjęciu obudowy i panelu
przedniego komputera.
Producent nie uważa tego za wadę i proponuje demontaż obudowy:
" Informuję, że rozkręcenie przedniej części obudowy celem dostania się do otworu awaryjnego nie wiąże się z utratą gwarancji.
Urządzenia Lenovo można rozbudowywać i rozkręcać, aczkolwiek zalecamy ostrożność i profesjonalizm, by nie uszkodzić sprzętu lub obudowy."

Natomiast sprzedawca - stoi na stanowisku, że:
"Po raz kolejny powtórzę, że wspomniany otwór nie służy do resetowania napędu optycznego. To, że otwór awaryjnego wysuwania tacki jest integralny z napędem optycznym nie zmienia faktu, że zasadniczo ten otwór przeznaczony jest dla pracowników serwisu i nie zaleca się używania tego otworu przez użytkowników końcowych. Dlatego też zakrycie tego otworu w żadnym stopniu nie umniejsza funkcjonalności napędu optycznego."

Ponadto dioda sygnalizująca pracę napędu jest również częściowo zakryta
przez obudowę, co wskazuje że konstrukcja obudowy nie jest przystosowa-
na do tego typu napędu.

Jak udowodnić sprzedawcy, że wymienione problemy stanowią wadę
istotnie umniejszającą funkcjonalność napędu optycznego?

Pozdrawiam,
Alex46

Ostatnio zmieniany przez alex46 : 26.05.2018 o godz. 23:07 Powód: brak linku do zdjęcia
alex46 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.05.2018, 06:30   #2
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wstaw foto Lenovo S510 \ jest kilka wersji tej maszyny .
Nie da się ręcznie klapki zasłaniającej napęd otworzyć ?

PLDS -DVD-RW DH16 AFSH to oczywiście OEM konstrukcji PLDS DH24AFSH
Można zrobić z niego LiteOn iHAS 122 F \ 124 F a nawet Plextor PX-891SAF


Co do sporu ze sprzedawcą \producentem to pierwsza darmowa instancja to UOKiK
https://uokik.gov.pl/rzecznicy.php

Potem Sąd \musisz mieć jakaś ekspertyzę biegłego potwierdzającą że wymienione problemy stanowią wadę i istotnie umniejszającą funkcjonalność napędu optycznego .
O co moim zdaniem będzie bardzo trudno w PL jeżeli producent pozwala zdemontować obudowę w tym przypadku.

Cytat:
" Informuję, że rozkręcenie przedniej części obudowy celem dostania się do otworu awaryjnego nie wiąże się z utratą gwarancji.
Urządzenia Lenovo można rozbudowywać i rozkręcać, aczkolwiek zalecamy ostrożność i profesjonalizm, by nie uszkodzić sprzętu lub obudowy."

-1.png
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2018, 19:49   #3
alex46
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 24.05.2018
Posty: 6
alex46 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziekuje za zainteresowanie. Tak to jest ten komputer. Chcial‚em wstawic‡ zdje™cie,
za pomoca… kodu, ale nie moge™ z przyczyn technicznych Forum (min 10 postow).
Niestety nie umiem wstawic zdje™cia, badz zrzutu ekranu - za pomoca "Zarza…dzanie
zalacznikami". Klapke™ idzie otworzyc‡, tylko nie widac‡ feralnego otworu, ktory jest
przyslone™ty elementem obudowy.

Ostatnio zmieniany przez misiozol : 27.05.2018 o godz. 20:24 Powód: krzaki
alex46 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2018, 20:26   #4
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
A nie da sie "zmajstrowac" tam dziurki ? rozwiazanie niezbyt idealne ale czasami trza poprawic producenta .
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2018, 20:32   #5
alex46
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 24.05.2018
Posty: 6
alex46 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Schowany otwór awaryjnego wysuwania tacki podajnika napędu DVD-RW

Witam, da się wszystko, ale komp jest na gwarancji i samodzielne wykonanie otworu może naruszyć warunki gwarancji.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-2018-04-16-3550.jpg  
alex46 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2018, 21:26   #6
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Zapewne i masz racje tylko brzmi pytanie czy pasuje ci ten komp, jesli tak to olej dziurke poczekaj do po gwarancji i zmajstruj ja , czy ja wiem czy jest sens sie kopac o jedna dziurke a do tego prawa konsumenta sa tak koslawe w polsce ze i tak czas minie a nie bedziesz madrzejszy , tutaj powinien sie wypowiedziec kolega @mgit i jego przeboje z xbox one .
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2018, 22:05   #7
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Ty mi tego badziewia nie przypominaj... serwis w PL tych konsol to nieporozumienie...

Oni to najchętniej by chcieli, kupiłeś, zepsuło się? Ojej jaka szkoda, kup se kolejny raz to samo i daj nam spokój

Ale widzę, że lepsze są teraz cyrki z telefonami Samsunga S9 - oglądałem dzisiaj filmiki Łukasza Łuckowskiego i już wiem, że kolejnego SAMSUNGA sobie daruję

Kto to kupił, to dopiero ma problem
__________________

Ostatnio zmieniany przez mgit : 27.05.2018 o godz. 22:09
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2018, 21:48   #8
alex46
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 24.05.2018
Posty: 6
alex46 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
Zapewne i masz racje tylko brzmi pytanie czy pasuje ci ten komp, jesli tak to olej dziurke poczekaj do po gwarancji i zmajstruj ja , czy ja wiem czy jest sens sie kopac o jedna dziurke a do tego prawa konsumenta sa tak koslawe w polsce ze i tak czas minie a nie bedziesz madrzejszy , tutaj powinien sie wypowiedziec kolega @mgit i jego przeboje z xbox one .
Witam, wychodzę z założenia że skoro otwór jest na wierzchu - to oznacza, że producent napędu udostępnia go "użytkownikowi końcowemu", a nie tylko jak
sugeruje sprzedawca - dla serwisu.
alex46 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2018, 21:52   #9
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
A mnie ciągle zastanawia, na co ci ten otwór? Nigdy nie miałem potrzeby - awaryjnie otwierać napędu... w sumie to się zastanawiam, po co mi napęd BD w stacji roboczej
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2018, 22:00   #10
alex46
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 24.05.2018
Posty: 6
alex46 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
Zapewne i masz racje tylko brzmi pytanie czy pasuje ci ten komp, jesli tak to olej dziurke poczekaj do po gwarancji i zmajstruj ja , czy ja wiem czy jest sens sie kopac o jedna dziurke a do tego prawa konsumenta sa tak koslawe w polsce ze i tak czas minie a nie bedziesz madrzejszy , tutaj powinien sie wypowiedziec kolega @mgit i jego przeboje z xbox one .
Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
A mnie ciągle zastanawia, na co ci ten otwór? Nigdy nie miałem potrzeby - awaryjnie otwierać napędu... w sumie to się zastanawiam, po co mi napęd BD w stacji roboczej
Ano po to, aby załadować np. Linuxa...
- zamykam w10 - komputer wyłącza się
- wysuwam tackę, kładę płytę z dystrybucją Linuxa
- włączam komputer, tacka zostaje wciągnięta do napędu
... i startuje Linux
etc..
alex46 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2018, 22:07   #11
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez alex46 Podgląd Wiadomości
Ano po to, aby załadować np. Linuxa...
- zamykam w10 - komputer wyłącza się
- wysuwam tackę, kładę płytę z dystrybucją Linuxa
- włączam komputer, tacka zostaje wciągnięta do napędu
... i startuje Linux
etc..
Hmm nigdy by mi do głowy nie wpadło, by Linux'a bootować w ten sposób. Wkładasz płytkę z dystrybucją, robisz restart - efekt ten sam... Jeśli już... w dzisiejszych czasach Linux'a odpala się z pendrive... nie dość, że szybsze to i wygodniejsze. Pomijam kwestie, że w dzisiejszych czasach to trzeba dodatkowo walczyć z secure boot oraz funkcją fast boot
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2018, 22:16   #12
alex46
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 24.05.2018
Posty: 6
alex46 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
Hmm nigdy by mi do głowy nie wpadło, by Linux'a bootować w ten sposób. Wkładasz płytkę z dystrybucją, robisz restart - efekt ten sam... Jeśli już... w dzisiejszych czasach Linux'a odpala się z pendrive... nie dość, że szybsze to i wygodniejsze. Pomijam kwestie, że w dzisiejszych czasach to trzeba dodatkowo walczyć z secure boot oraz funkcją fast boot
Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi z secure boot?
Wyłączasz w BIOS i po krzyku

To, co Ty opisujesz - dotyczy sytuacji, gdy W10 jest uruchomiony, a ja mam na myśli uruchamianie komputera bez uruchamiania W10
Tak też uruchamiam w razie potrzeby GParted

Ostatnio zmieniany przez alex46 : 28.05.2018 o godz. 22:31 Powód: Niedokończona odpowiedź
alex46 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
problem z nec DVD RW nd 3540 A adrian128 Napędy optyczne CD 8 21.06.2006 19:26
Wymazywanie Lead-In i otwieranie zamknietej sesji w dvd rw bLaSSe Nośniki optyczne 9 20.03.2006 08:04
DVD RW bootowalna IceManSpy Napędy optyczne DVD 1 16.02.2006 22:23
Jak sformatowac DVD +/- RW bez zapisu danych piotrek1506 Napędy optyczne DVD 4 28.11.2004 14:38
Dvd Rw X12 freelancer DVD-Video 11 02.01.2004 21:44


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.