Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.03.2008, 08:32   #1
rafalkam
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 31.05.2005
Posty: 225
rafalkam zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problem z netem w aster - trzeba resetować router

Mam router NetGear MR814v3 i internet w sieci aster.
Do tej pory wszystko działało ok ale niedawno zmieniłem IP z publicznego na prywatny i teraz co jakiś czas muszę resetować router bo po prostu net "znika". Po restarcie wszystko wraca do normy ale jest to strasznie denerwujące...
Net znika z różną częstotliwością - raz działa cały dzień, raz co 2h trzeba resetować modem.
Do routera są podłączone 3 kompy - 2 stacjonarne pecety z Win XP Pro SP2 i jeden laptop z Linuxem.

Na routerze jest wyłączone WiFi - łączę się tylko przewodowo.
Pobiera IP i DNS automatycznie.
DHCP jest włączone.

Czytałem, że to może być problem z SPI ale to podobno tylko pod Vistą?

Czy to jakiś problem z ustawieniami czy po prostu trzeba kupić nowy router?
Jeśli trzeba nowy router to czy D-LINK DI-524 lub PENTAGRAM Cerberus 6381-0 są dobrymi routerami?
rafalkam jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.03.2008, 10:39   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Ten model zdaje sie ma taki problem.
Masz dwa wyjscia, a nawet trzy:
-wgraj nowy firmware do rutera i sprawdz.
-przywroc zewnetrzne IP (nie ma zadnej roznicy, oprocz LowID w mule, dla IP wew i zew)
-pozycz D-Linka, to doskonale rutery, wiem bo zakladalem.
(oficjalnie w Asterze nie mozesz dzileic lacza bez dodatkowej oplaty, wiec sie nie chwal, wiem, ze operatorzy czytaja to forum. Na wew. IP masz zmienne IP, to moze byc ten powod, wlacz w opcjach auto laczenie po rozlaczeniu)
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.03.2008, 11:34   #3
rafalkam
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 31.05.2005
Posty: 225
rafalkam zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Teraz już można dzielić - specjalnie dzwoniłem na infolinię żeby się dowiedzieć więc nie ma strachu

Możesz powiedzieć coś więcej o tym auto-łączeniu? W ustawieniach routera nie widzę takiej opcji.
rafalkam jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.03.2008, 11:43   #4
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez rafalkam Podgląd Wiadomości
Teraz już można dzielić - specjalnie dzwoniłem na infolinię żeby się dowiedzieć więc nie ma strachu

Możesz powiedzieć coś więcej o tym auto-łączeniu? W ustawieniach routera nie widzę takiej opcji.
Od kiedy? Bo u mnie zdzierają za to 16-17 PLN
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.03.2008, 13:10   #5
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Regulamin:
Cytat:
4.1.6 pod***322;***261;czenie do Sieci lub do sieci Internet nieautoryzowanego modemu lub
Urz***261;dzenia Aktywnego (tj. bez wykupienia przez Abonenta stosownej
Us***322;ugi Dodatkowej okre***347;lonej w aktualnym Cenniku Operatora) albo udost***281;pnienie
Przy***322;***261;cza Abonenckiego osobom trzecim bez zgody Operatora
Cennik:
Cytat:
3. Zapewnienie dost***281;pu dla dodatkowego komputera
(max. do 31 dodatkowych komputer***243;w) 10,00zl netto- 16,99 brutto
Wiec racji nie masz
Co do ustawien - manual, nie mam tego modelu dostepnego.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.03.2008, 18:59   #6
rafalkam
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 31.05.2005
Posty: 225
rafalkam zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To coś przepłacacie
był u mnie instalator - nic się nie pluł na widok routera - zrobił i poszedł - jak dzwonił gdzieś do centrali żeby zresetowali ustawienia to to, że mam router nie wywoływało żadnego zdziwienia...

Wracając do tematu - wychodzi na to, że muszę poszukać opcji auto podłączania (której jakoś nie widzę) albo kupić nowy router?
rafalkam jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.03.2008, 21:29   #7
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To, ***380;e instalator si***281; nie plu***322; na widok routera, to akurat nie jest dziwne - nie wiedzia***322;, co to jest, to i si***281; nie odzywa***322;...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.03.2008, 22:20   #8
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez rafalkam Podgląd Wiadomości
To coś przepłacacie
był u mnie instalator - nic się nie pluł na widok routera - zrobił i poszedł - jak dzwonił gdzieś do centrali żeby zresetowali ustawienia to to, że mam router nie wywoływało żadnego zdziwienia...

Wracając do tematu - wychodzi na to, że muszę poszukać opcji auto podłączania (której jakoś nie widzę) albo kupić nowy router?
Monter nie ma nic do tego co masz w mieszkaniu!
Montuje, ma dzialac i tyle. Choc bys mial 31 kompow, jemu nic do tego.
Operator na monitorze, jak bys nie maskowal i klonowal adresy, widzi czy na modemie wisi komp, czy router - i z tej strony mozesz sie spodziewac reakcji. (raczej watpliwe, bo dopoki nie zaklocasz, nie siejesz, nie powodujesz awarii, masz spokoj) To dosc powszechna i akceptowana -do czasu- praktyka z klonowaniem adresu i podlaczaniem kilku kompow (oczywiscie w jednym lokalu, bo jak usilujesz zrobic mini siec - to inna zabawa, reakcja jest szybka - raczej)

Co do adresu IP (wewnetrznego)- jak miales publiczne - dzialalo, czyli na skutek postawienaia rutera za NATem, wysypuje sie.
Powod moze byc taki, ze postawienie za routerem i zmienne IP, nie jest akceptowane. To dosc malo prawdopodobne, sam mam w firmie router i trzy switche po drodze do kompa i dziala.

Moze uszkodzenie routera, moze wlaczenie opcji "polacz po rozlaczeniu" - nie wiem, nie znam modelu i producenta.
Uzywam w domu D-Linka, w firmie dodatkowo jakigos Cisco. I one maja taka opcje.

Moja rada, dobra bo nic nie kosztuje:
-przywroc publiczne IP, albo zmien router na markowego D-Linka (Linksyse i podobne to juz nie, nie ta klasa, zawodza bardzo szybko)
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.03.2008, 22:21   #9
Burt
Precz z internetem
 
Avatar użytkownika Burt
 
Data rejestracji: 20.10.2005
Lokalizacja: Gdzieś na stronach z gołymi babami
Posty: 1,424
Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez rafalkam Podgląd Wiadomości
Mam router NetGear MR814v3 i internet w sieci aster.
Do tej pory wszystko dzia***322;a***322;o ok ale niedawno zmieni***322;em IP z publicznego na prywatny i teraz co jaki***347; czas musz***281; resetowa***263; router bo po prostu net "znika". Po restarcie wszystko wraca do normy ale jest to strasznie denerwuj***261;ce...
Net znika z r***243;***380;n***261; cz***281;stotliwo***347;ci***261; - raz dzia***322;a ca***322;y dzie***324;, raz co 2h trzeba resetowa***263; modem.
A tak sobie strzel***281;....

Zobacz czy w "Podgl***261;d Zdarze***324;" w "Narz***281;dzia Administracyjne" nie masz przypadkiem takich ostrze***380;e***324; jak na obrazku poni***380;ej.
Bo je***347;li tak, to mo***380;e to jest przyczyn***261;. (limit po***322;***261;cze***324; TCP/IP).Ja tak mia***322;em i zawsze musia***322;em restartowa***263; ruter.
__________________
ZAPROSZENIA NA PT.
Burt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.03.2008, 10:04   #10
rafalkam
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 31.05.2005
Posty: 225
rafalkam zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Burt - DZIĘKI !! To to - mam dokładnie taki komunikat !! Tylko co mam z tym zrobić?

Co do automatycznego podłączania po rozłączeniu to nie mam takiej opcji ale wygląda na to, że to ten limit połączeń TCP/IP jest winny.

Jeśli chodzi o ten router i to czy można go mieć czy nie to na serio dzwoniłem na infolinię i się zapytałem czy mogę sobie podzielić neta - Pani powiedziała, że tak - bez problemów i za darmo.
Ale może ja mam nową umowę (od pół roku) i mam jakiś pakiet lepszy (Twój Dom chyba) i to dlatego.


EDIT: Zgooglowałem problem i ściągnąłem xp-antispy - powinien pomóc. Dzięki za pomoc.

Jednak sposób ze zwiększeniem limitu połączeń TCP/IP nie działa... tak więc chyba pozostaje mi kupno nowego routera - czy ten D-LINK DI-524 się nada?
Może wiecie, czy ma dynamiczne dzielenie transferu bo jakoś nie mogę się doczytać?

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 29.03.2008 o godz. 16:58
rafalkam jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2008, 02:50   #11
Burt
Precz z internetem
 
Avatar użytkownika Burt
 
Data rejestracji: 20.10.2005
Lokalizacja: Gdzieś na stronach z gołymi babami
Posty: 1,424
Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez rafalkam Podgląd Wiadomości
Burt - DZIĘKI !! To to - mam dokładnie taki komunikat !! Tylko co mam z tym zrobić?

Co do automatycznego podłączania po rozłączeniu to nie mam takiej opcji ale wygląda na to, że to ten limit połączeń TCP/IP jest winny.

EDIT: Zgooglowałem problem i ściągnąłem xp-antispy - powinien pomóc. Dzięki za pomoc.

Jednak sposób ze zwiększeniem limitu połączeń TCP/IP nie działa... tak więc chyba pozostaje mi kupno nowego routera - czy ten D-LINK DI-524 się nada?
Może wiecie, czy ma dynamiczne dzielenie transferu bo jakoś nie mogę się doczytać?
Zapomniałem odpowiedziec.

Będziesz miał tak samo.Problem nie jest w ruterze tylko w systemie.
W xpantispy musisz ręcznie poprawić tą wartość.
Klikasz na opcje specjalne i limit połączeń.Ustawiasz np. na 100 i klikasz "popraw".System będzie ci wtedy pierdział, że musisz użyć płyty z WinXp w celu naprawy pliku.Musisz to zignorować.Zrestartuj system i powinno śmigac bez problemu.
__________________
ZAPROSZENIA NA PT.
Burt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2008, 11:21   #12
rafalkam
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 31.05.2005
Posty: 225
rafalkam zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Doszedłem jak użyć xpantispy'a ale to nie pomogło.

Ale kupno nowego routera rozwiązało problem - net śmiga bez problemów i nic się nie rozłącza.

Dzięki za pomoc.
rafalkam jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Problem z netem mati1700 Off topic 7 19.12.2004 00:20
PROBLEM z NETEM (sdi) ZbigNieff Off topic 3 25.03.2004 07:24
Problem z netem kraluk Off topic 2 11.09.2003 11:21
Problem z netem. DreamCrusher Off topic 1 07.08.2003 12:16
problem z netem murt Off topic 12 30.08.2002 15:15


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.