Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.06.2020, 14:26   #1
julek!
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.02.2006
Posty: 22
julek! zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
problem z odczytem/zgraniem płyty audio, tłoczonej

Mam oryginalną płytę, tłoczoną, audio. Wypchaną zawartością po brzeg. Nie mogę odczytać dwóch ostatnich utworów. Płyta jest trochę porysowana, tak standardowo, nic nadzwyczajnego. Mam inne podobnie porysowane.

Próbując zgrać na dysk przedostatni kawałek w pewnym momencie zaczyna zamulać i idzie to jak krew z nosa, aż mi się odechciewa czekać (chyba 4h czekałem raz). Ostatni kawałek nawet żadnego postępu nie wykazuje.

Zgrywam ją za pomocą starego laptopa z 2007 roku, napęd to jakiś LG.

Czy może ktoś z doświadczenia orientuje się, czy możliwe jest, że w lepszym napędzie zostanie odczytana, czy może wskazuje to na wadę fabryczną płyty?
Pytanie wymagające może trochę jasnowidzenia, ale nie mam w tej chwili innego napędu, aby sprawdzić
julek! jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.06.2020, 17:19   #2
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,684
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Jak najbardziej jest sens innego napedu, jest bardzo duze prawdopodobienstwo ze jakis porzadny naped odczyta .
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.06.2020, 18:02   #3
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
jak wyżej. Możesz próbować też zripować do FLAC te utwory i później wypalić. Wiele programów ripujących zawiera nawet przyzwoite algorytmy korekcji błędów dla porysowanych nośników -dj-2-.gif.
Jeśli masz pełną listę utworów to możesz też poszukać ich w internecie, nie czarujmy się... na 85% będą w nawet bardzo dobrej jakości a bez zacięć do pobrania. Masz oryginalną płytę więc problemu z legalnym pobraniem nie widzę. Jeśli płyta porysowana to mogą być przerwy w utworze więc nie ma co porównywać i zrzędzić na dobrej jakości ale stratne mp3

Ostatnio zmieniany przez KaiQ : 02.06.2020 o godz. 19:11
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.06.2020, 22:15   #4
julek!
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.02.2006
Posty: 22
julek! zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ok, jak już będę miał dostęp (za dłuuugi czas) do moich lepszy napędów to dam znać co z tego wyszło. Osobiście czuję w kościach, że się nie uda, chociaż zdecydowanie wolałbym żeby się udało, hehe.

Zastanawiałem się czy zwracać na Allegro, ale nie będę. Zaryzykuję, bo dostałem też konkretną zniżkę na nią (to składanka jest).

@KaiQ Nie mogę jej zgrać do flaca (co czyniłem), bo nie idzie jej odczytać (tych 2 kawałków, reszta zgrana)
julek! jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.06.2020, 22:30   #5
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez julek! Podgląd Wiadomości
Ok, jak już będę miał dostęp (za dłuuugi czas) do moich lepszy napędów to dam znać co z tego wyszło. Osobiście czuję w kościach, że się nie uda, chociaż zdecydowanie wolałbym żeby się udało, hehe.

Zastanawiałem się czy zwracać na Allegro, ale nie będę. Zaryzykuję, bo dostałem też konkretną zniżkę na nią (to składanka jest).

@KaiQ Nie mogę jej zgrać do flaca (co czyniłem), bo nie idzie jej odczytać (tych 2 kawałków, reszta zgrana)
Miał bym dla Ciebie dwie sugestie, przy czym chyba najlepiej by było faktycznie poczekać przed następnymi czynnościami Twoją płytę zobaczyły inne napędy. Nie wiem czemu ale mam przeświadczenie że z natury napędy montowane w PC są lepsze i mocniejsze (ze względu na to że nie są projektowane z uwzględnieniem wymuszonej miniaturyzacji)

Jak już inny napęd powącha Twoje CD a skutek będzie nadal mizerny to choć zabrzmi to śmiesznie spróbował bym najpierw wykonać obraz ISO całej płyty względnie CUE/BIN a dopiero później ripować z zamontowanego obrazu. Z tego co się orientuję każdy sposób (kopia płyty/ ripowanie danych) mogą delikatnie inaczej dobierać się do danych na nośniku.

Ostatnie co może poprzedzić poprzednie czynności to wypolerowanie spodniej warstwy CD. O ile zewnętrzna powierzchnia nie straciła warstwy chemicznej poprzez mechaniczne uszkodzenia to jest choć cień szansy na to że na ostatni rzut udało by się coś jeszcze zgrać. W sieci dostępne są urządzonka do polerowania nośników. Na ile skuteczne nie wiem, ale jeśli miał bym wybierać pomiędzy tym a polerowaniem ręcznym, które może dokładać rys to zaryzykował bym to.


BTW. Ponoć z domowych środków do polerowania stosują pastę do zębów ale to traktował bym jako barową anegdotę
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.06.2020, 00:46   #6
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,684
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Pasta do zebow to nie anegdota, jak najbardziej dziala a najlepsza to zwykla wybielajaca jest oczywiscie nic nie pomoze jak jest porysowany od strony nadruku
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.06.2020, 11:47   #7
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
A nie prosciej pobrac kopie z sieci i ja trzymac jako backup oryginalu?
Po 2 czy plyta oryginalnie tloczona nie bedzie zabezpieczona przed zrobieniem kopii?
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.06.2020, 14:21   #8
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,060
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez loki7777 Podgląd Wiadomości
A nie prosciej pobrac kopie z sieci i ja trzymac jako backup oryginalu?
Po 2 czy plyta oryginalnie tloczona nie bedzie zabezpieczona przed zrobieniem kopii?
Dokładnie
A płyta jeśli porysowana to może się zgrać z błędami nawet mimo dobrego napędu [ opcja pomijania błędnych sektorów ]
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2020, 09:54   #9
mirekzneta
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 10.07.2020
Posty: 10
mirekzneta w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Idź do jakiegoś porządnego serwisu żeby ci zgrali na inna płytę.
mirekzneta jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
audio, odczytem/zgraniem, płyty, problem, tłoczonej

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.