Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.02.2011, 13:38   #1
norbi9985
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.02.2011
Posty: 1
norbi9985 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Proszę o pomoc w sprawie laptopa

Na wstępie chciałem powiedzieć, iż nie wiem gdzie się zgłosić z tym problemem dlatego piszę tutaj.

A wiec moja sytuacja wygląda następująco:

Posiadam laptopa HP Pavilion dv6 i niestety przez przypadek zalałem klawiaturę woda ;/
Oczyściłęm go z cieczy i niestety podlączyłęm go do ładowania(bo bateria była padnięta) .... po czym usłyszałęm dźwięk spięć (dwóch) ;/;/
Po tym odłączyłem laptopa i zacząłem go dokładnie suszyć itp(nie rozbierając go oczywiście).

Laptop się nie uruchamia, lecz diody odpowiedzialne za ładowania baterii (w chwili ładowania) się świecą.

Chciałbym się dowiedzieć co mogło się z nim stać.

Druga sprawa polega na tym iż zastanawiam się czy oddać go na gwarancje, bo nie wiem czy zostanie ona uznana (zaznaczam iż laptop w chwili nabycia został również ubezpieczony.)

Z góry proszę o pomoc, bo nie wiem co robić i przepraszam jeżeli pomyliłem działy
norbi9985 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.02.2011, 13:43   #2
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Druga sprawa polega na tym iż zastanawiam się czy oddać go na gwarancje, bo nie wiem czy zostanie ona uznana (zaznaczam iż laptop w chwili nabycia został również ubezpieczony.)
W twoim przypadku podłączanie go znowu do zasilania może spowodować o wiele większe straty. Mając na lapa ubezpieczenie bym się nie rozglądał za szukaniem co mogło się spalić a od razu dzwoniłbym do serwisu.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.02.2011, 15:32   #3
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Zalanie nie jest objęte gwarancja!
Będziesz miał szczęście jeżeli skończy sie na wymianie klawiatury - bo klawiatur się nie myje (chodzi mi o mycie w płynie technicznym (IZOPROPANOL, EM-303 )
Jeżeli zalałeś MoBo to już jest problem, bo wszystko trzeba umyć w płynie.
A jak już zalałeś MoBo to korozja - błyskawiczna, zwarcia, i tym podobne atrakcje.
Czyli - leć do serwisu, ale o gwarancji zapomnij.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.02.2011, 15:52   #4
Wojtek Toruń
Jak może to pomoże
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Toruń
Posty: 460
Wojtek Toruń zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To zależy jakie to jest ubezpieczenie.
Ostatnio proponowano mi ubezpieczenie telewizora obejmujące rozbicie matrycy.
Poinformowano mnie tylko że mam mówić że rozbicie było przypadkowe a nie umyślne.
Tak że trzeba sprawdzić co to ubezpieczenie obejmuje.
Tak ze gwarancja nie obejmuje tego zdarzenia ale może ubezpieczenie już tak.
Wojtek Toruń jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.02.2011, 11:01   #5
rosol
Guru
 
Avatar użytkownika rosol
 
Data rejestracji: 28.12.2002
Posty: 1,563
rosol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Probuj wysłać do serwisu HP, tylko nie mow że lap został zalany. Być może wymienią Ci mobo w ramach gwarancji bo oni nie patyczkują się w jakieś czyszczenia tylko wymieniają od razu całą część.
rosol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.02.2011, 14:47   #6
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,267
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jeżeli to tego typu ubezpieczenie, jakie oferują w Komputroniku (akurat z tym trochę bliżej się zapoznawałem), to w zasadzie jedyne, co trzeba zrobić to pójść do sklepu i poprosić o nowego laptopa w ramach polisy Te ubezpieczenia to niegłupia rzecz, jeśli człowiek sporo ze swoim sprzętem się przemieszcza, co wiąże się z ryzykiem upuszczenia czy innego uszkodzenia. Zalanie też jest objęte gwarancją.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Pytania laika... (czyli proszę o pomoc i radę) monroe Napędy optyczne DVD 8 23.09.2005 12:15
Prosze O Pomoc!!! Lg 4163 B przemok6510 Napędy optyczne DVD 3 18.09.2005 08:25
Proszę O Pomoc W Sprawie Nagrywania Filmów Na Płytę Dvd neon85 DVD-Video 3 09.06.2005 23:08
jak zrobic przerwy w pliku mp3 - 67 minutowym - prosze o pomoc:)) agados Napędy optyczne CD 12 06.08.2004 20:28
HP 8210e (8210+) nie przegrywa CD, ani nie nagrywa Image***39a :( - Prosze o POMOC thomas Napędy optyczne CD 4 08.08.2000 09:13


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.