Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.07.2013, 11:14   #1
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Przejście do Netii

Kończy mi się umowa z Dialog (to już też Netia ) i zastanawiam się nad nowym operatorem.
Jest pomysł na Netię: http://www.netia.pl/oferta-dom/telew...0-telefon.html w wariancie 87 kanałów TV ale już domyślam się, że 21 z nich to naziemna cyfrowa. Kusi internet do 20Mb bo w Dialogu jest w mojej lokalizacji fizyczne ograniczenie całości do 10Mb czyli TV + 6Mb na internet. Ale cyfrowe.
Netia Cu to nie wiem co to jest cyfrowe czy analogowe Oby się to nie skończyło, że będę miał to samo co mam w Dialogu (bo pójdą po ich drutach) tylko trochę drożej
No i dochodzą dwa urządzenia Netia Spot i Netia Player. Jak chcę TV to Netia Player muszę mieć a Netia Spot ? Mam Netgeara i WiFi jest mi zbędne czyli potrzebny tylko modem > jaki I jak go skonfigurować pod IPTV
Co o tym sądzicie
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.07.2013, 00:47   #2
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Swojego czasu to był standard, że alternatywni dostawcy internetowi którzy mogli zacząć korzystać z łącz tepsy dzwonili po ludziach, oferowali cuda wianki zamiast dotychczasowych neostrad i zapewniali że da się klientowi dać więcej niż telekomunikacja mówiła, że można dać. Problem w tym, że ci co dzwonili z central nie mieli zielonego pojęcia, co na ten temat mają do powiedzenia technicy i potem okazywało się, że po dwóch dniach zdecydowany klient dostawał telefon "że jednak się nie da" - a to i tak wariant pogodny, bo ten pochmurny oznaczał podpisanie nowej umowy i kilka tygodni/miesięcy męczenia się z niestabilnym połączeniem, reklamacjami itp.

O ile w międzyczasie na Twoim osiedlu nie zmienili sprzętu/okablowania, to Netia raczej nie zaoferuje Ci więcej niż Dialog przed przejęciem. Można by gdybać, że może w Netii dają mniejszy margines wolnego łącza na wypadek godzin szczytu, przez co mogą dać Ci inny limit (kosztem ewentualnie lekkich spowolnień popołudniami), ale tak naprawdę nie łudźmy się - każdy operator wyciska ile może z łącz.

Warto jednak spróbować, po prostu zadzwoń na infolinię i zapytaj. Jeśli są tam kompetentne osoby, to powiedzą że sprawdzą i oddzwonią, potem przekręcą do pana Wieśka/Zdzicha/Mareczka od okolicznych techników, a ten z pamięci im powie, czy to u Ciebie pójdzie, czy nie W końcu w międzyczasie mogli w Twojej okolicy zmienić routery na szybsze, czy zmodyfikować infrastrukturę, warto dopytać.
Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2013, 10:11   #3
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,620
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
esem, daj spokój Netii, przejdź do UPC
30mbps masz na dzień dobry
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2013, 10:18   #4
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
No nie mam w budynku UPC. Spółdzielnia wpuściła na razie tylko Vectra.
Ale drogo 150,-zł miesięcznie plus prucie ścian na kabel (na mój koszt).
4Mb/s mi wystarcza tylko TV mało (w Dialogu) i kosztuje 84,-zł.
Stąd pomysł na Netię chociaż Dialog to też już Netia.
Moje pytanie o Netię jest tylko dlatego aby się nie okazało, że zamienił Stryjek siekierkę na kijek.
A z Dialogu jestem zadowolony
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2015, 13:52   #5
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Witam,

Pozwolę sobie odkopać ten temat.

W chwili obecnej posiadam internet 30MB od UPC za niespełna 25 zł (umowa na czas nieokreślony). Niedawno otrzymałem od UPC maila z aktualizacją regulaminu, w którym stwierdzają, że mogą mi podnieść abo o 8 PLN każdego roku. Jest to pewnie skutek odrzucenia ich oferty 30MB + TV za 55/miesiąc na 2 lata którą to odrzuciłem po zapoznaniu się z regulaminem. Generalnie mnie wkurzyli i zacząłem się rozglądać za konkurencją.

I tutaj padło na netię i ich gigakablówkę. Czy któryś z użytkownikiem jest w posiadaniu tejże usługi za terenie Krakowa i mógłby powiedzieć coś więcej? A może ktoś migrował z UPC do netii i ma jakieś doświadczenia/odczucia.

Pozdrawiam, M.
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2015, 14:18   #6
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,620
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
pogadam z sąsiadem, na Netię od roku, ale w lecie jak rozmawialiśmy,
narzekał na częste braki internetu , nawet kilka razy dziennie,
co gorsza ty było zwykle kilkadziesiąt sekund, góra minuta, ale wkurzające
może od tej pory coś się zmieniło na lepsze
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2015, 14:32   #7
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Netia to Netia i Dialog
Kablówka w Dialogu jest najlepsza bo za abonament daje i najwięcej i dużo fajnych TV.
Netia się nie wysila i powiela to co masz na zwykłej antenie.
Extra pakietu są drogie w każdej wersji.
Internet taki sam.
Jakby co to jestem w Dialogu kupionym przez Netię.
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2016, 18:32   #8
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Netia umarła, nawet ich strona się nie otwiera.

Od wczoraj rano miałem kłopoty, jakaś mega zwałka jest.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2016, 21:44   #9
revolver0
Guru
 
Avatar użytkownika revolver0
 
Data rejestracji: 06.12.2005
Lokalizacja: Torchwood
Posty: 3,839
revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
strona działa xd
__________________
Porady oraz pytania wyłącznie na forum!!!
revolver0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2016, 21:45   #10
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
O, wszystko działa, właśnie włączyłem.

/E, za pięknie by było... google.pl otwiera, interia.pl nie.

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 26.06.2016 o godz. 21:47
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2016, 22:18   #11
revolver0
Guru
 
Avatar użytkownika revolver0
 
Data rejestracji: 06.12.2005
Lokalizacja: Torchwood
Posty: 3,839
revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
trzeba było zostać przy tp/orange ...
__________________
Porady oraz pytania wyłącznie na forum!!!
revolver0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.07.2016, 14:44   #12
genju2
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 12.07.2016
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 9
genju2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja mam neostradę i muszę przyznać ze jestem zadowolony. Ostatnio mnie zdziwiło na bezprzewodowym internecie że oragne ma usługe limitowaną a ich konkurencja Play posiada usługę nielimitowaną.
genju2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2017, 11:12   #13
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
odkopię temat. Będzie dotyczył ODEJŚCIA od Netii

kończy mi się umowa z Netią (tel+net+tv) i chciałbym "powrócić" po milionie lat do Orange, bo tak- znaczy lepsze warunki oferują. Ale jest mały haczyk - opinie o zmianie operatora są tylko same NEGATYWNE, bo "każdy ma problem z przejściem" z Netii do Orange. Jeden operator zrzuca winę na drugiego za "kłopoty".

Przenosił się może ktoś ?

dzięki za info
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2017, 11:34   #14
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,764
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Z netią był problem z wyjściem od nich, no ładne parę lat temu (nie wiem jak dzisiaj). Jaja typu, że po rozwiązaniu umowy nadal przychodziły rachunki do płacenia itp...
Jeśli ta lepsza oferta orange nie jest jakoś uwarunkowana przejściem/zmianą operatora, to zacznij od wychodzenia z netii. Ja dostaniesz papier, że wyszedłeś, to podpisuj z orange.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2017, 11:44   #15
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@grzeniu

ale chciałbym numer zachować bo dziadek się do niego przywiązał, no i czasem ktoś na ten numer dzwoni

P.S.
chyba zmiana operatora komórkowego jest "łatwiejsza", znaczy mniej problematyczna
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Jakie przejście zostało użyte w tym tutorialu? grzesioi DVD-Video 1 08.03.2010 22:53
telefon z Netii na linii TP - ma ktoś ??? bubson Off topic 2 07.05.2008 07:20
Era jak TPSA - oddaje klientów Netii vel Play Wawelski Off topic 38 25.06.2007 18:59
net24 w netii i modemy Alinoe Off topic 2 08.11.2004 20:37
Ryczałt w netii - warto? forest Off topic 14 18.10.2002 13:53


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.