Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.02.2005, 10:45   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Reinstalacja windowsa, uruchomienie Linuxa i inne takie...

Witam, najpierw krótka historyjka...

Otóż wstałem dzisiaj rano z zamiarem przeinstalowania Windowsa. Chciałem go jeszcze na moment uruchomić, zrobić kopie potrzebnych danych (już wszystko miałem przygotowane, trzeba tylko było przegrać kilka rzeczy - góra 15 minut roboty), sformatować partycję i instalować - na oko godzina roboty.

No ale próbuję uruchomić komputer i .... nie da się - niebieski ekran, jakieś bzdurne napisy. Nic to myślę - już czasami taki ekran mi się pokazywał, więc resetuję i nie spodziewam się niczego złego.. Niesłusznie jak widać, bo ekran pojawia się po raz drugi. Restartuję jeszcze raz przypominając sobie, jak kiedyś uruchomił mi się dopiero za czwartym razem, ale i ta nadzieja nic nie daje, bo i czwarty i piąty i kolejny teraz wyglądają tak samo.

Spróbowałem naprawdę wiele razy, łącznie z odłączaniem różnych dodatkowych urządzeń, uruchamianiem w trybie awaryjnym itp, aż w końcu nabrałem pewności, że w ten sposób windowsa już nie uruchomię.. Czemu? Nie mam bladego pojęcia, bo wczoraj wszystko działało bez żadnego problemu... Ale już wiele razy w życiu miałem okazję się przekonać, że u mnie instalacja Windowsa nigdy nie przejdzie bez żadnych dodatkowych atrakcji. Nie wiem, czy to jakieś fatum, czy co, ale nie pamiętam ani jednego przypadku, kiedy bym po prostu włożył płytę, zainstalował Windowsa i wszystko od razu by działało...


Kiedy już przekonałem się, że z uruchomienia starej wersji windowsa nici, zacząłem się zastanawiać, w jaki sposób w takim razie odzyskać dane. Wejście do nortona z dosa i przegranie ich na hama nie zdało egzaminu, bo nie widział pozostałych partycji (czemu? Nie wiem, zawsze mogłem je spokojnie odczytać). Próba naprawienia Windowsa z instalatora również nie przyniosła specjalnie dobrych rezultatów. Właściwie wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że instalator dawał mi tylko jedną opcję - wyjście...

Postanowiłem więc na drugim dysku (który na szczęście akurat miałem pod ręką) zainstalować jakiś system, wejść do niego i tam przegrać dane. Oczywiście rozwiązanie to miało również swoje wady, bo niektóre programy normalnie uruchomione (np. IncrediMail) po naciśnięciu jednego przycisku stworzyłyby mi gotowy plik z wszystkimi ustawieniami, a tak będę to wszystko musiał robić ręcznie, ale lepsze to niż nic.

Spróbowałem zainstalować Linuxa, bo stwierdziłem, że tak będzie szybciej, a przy okazji będę miał okazję przyjrzeć się temu systemowi, na co do tej pory nie miałem nigdy czasu.

No i świetnie. Sformatowałem dysk, utworzyłem partycje i zainsalowałem, co zajęło mi naprawdę niewiele czasu, ale problem pojawił się przy uruchomieniu. Otóż nie byłem w stanie wyjść spoza systemu poleceń do jakiejś jego graficznej formy. Jak to się robi? Wersja Linuxa to chyba Mandrake 10 i przecież widziałem screeny z normalnej formy takiej, jak Windows. Trzeba tam jeszcze coś dodatkowo instalować?


Po tej nieudanej próbie postanowiłem zainstalować Windowsa ME, bo instalacja trwa o wiele krócej niż XP. No i zacząłem.. Niestety, instalatorowi nie podobał się format plików na dysku.. Wszedłem więc do fdiska i chciałem pokasować wszystkie partycje. Ale, nie mogłem skasować rozszerzonej, bo był dysk logiczny, a dysku logicznego nie mogłem skasować, bo... na dysku nie ma dysku logicznego!

Ehhh.... po kilku próbach dałem sobie spokój z Me i przeszedłem do instalacji XP. Nie będę już pisał, jakie tu cuda zaczęły się dziać, ale w tym momencie system się instaluje i może nawet mi się to uda...



Mam dwa pytania:

Po pierwsze - wspomniany już problem z Linuxem. Jak uruchomić jakąś graficzną jego formę?

Po drugie - jak działa w instalatorze XP ten "naprawiacz" systemu. Co tam się po kolei wybiera i co powinno się pokazywać. Bo nie wiem, czy to u mnie znów coś się kopie (co dzisiaj naprawdę by mnie nie zdziwiło), czy po prostu nie wiem, jak to się robi.

Ok, ja wracam do instalacji XP, może jakimś cudem się zainstaluje, będę w stanie przegrać dane i ... będę mógł zacząć go znowu instalować, tym razem na właściwym dysku. Ehh, i pomyśleć, że miało mi to zająć godzinę....
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.02.2005, 10:59   #2
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
pierwsze wystarczyloby zapewne wpisac w konsoli startx po zalogowaniu
drugie jesli chodzi o naprawe za pomoca instalacji windows to robisz wszystko tak jak mialbys zamiar zainstalowac xp a on w pewnym momencie wykrywa, ze jest juz system i pyta sie czy naprawic, potwierdzasz i wtedy wszystko bedzie sie odbywalo jak przy instalacji.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2005, 11:04   #3
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Weron
pierwsze wystarczyloby zapewne wpisac w konsoli startx po zalogowaniu
drugie jesli chodzi o naprawe za pomoca instalacji windows to robisz wszystko tak jak mialbys zamiar zainstalowac xp a on w pewnym momencie wykrywa, ze jest juz system i pyta sie czy naprawic, potwierdzasz i wtedy wszystko bedzie sie odbywalo jak przy instalacji.
a nie skasuje mi wtedy danych programów, ich instalatorów itp? (mówię o pyt.2)
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2005, 11:09   #4
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
głowa mnie rozbolała od czytania tego (chyba traumatyczne doświadczenia wracają) a naprawianie xp z płyty u mnie raz się skończyło totalnym zwisem a za drugim razem wywaliło wszystkie sterowniki.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2005, 11:15   #5
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jesli windows wykryje, ze jest tam juz system i bedzie chcial naprawic instalacje systemu to nie powininien.
Jesli nie wykryje zas istniejacego systemu to w ogole nie bierz sie za instalacje.Bo sie nie uda przynajmniej w takiej formie o ktorej napisalem.
Robilem juz wielokrotnie taka naprawe i nie wystapily u mnie jakies problemy wszystko gralo.
Nie mniej zawsze w takich przypadkach warto odpiac dysk, przekopiowac sobie dane na inny komputer i wtedy brac sie za kombinacje na takim dysku.To jest jedna ze sprawdzonych i dobrych metod.
Napewno 100% gwarancji nikt Ci nie da.Tak juz niestety jest.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2005, 11:48   #6
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
głowa mnie rozbolała od czytania tego (chyba traumatyczne doświadczenia wracają) a naprawianie xp z płyty u mnie raz się skończyło totalnym zwisem a za drugim razem wywaliło wszystkie sterowniki.
To nie czytaj dalej, bo gwarantuję nawet większy ból głowy....


Windows na dodatkowym dysku się zainstalował. Świetnie - zostaje więc formalność podpięcia dysku pierwszego, przekopiowania pod Windowsem danych i instalacja Windowsa na nim. Rzecz banalna - przynajmniej w teorii...

Otóż okazało się teraz, że za nic nie można uruchomić systemu z dodatkowego dysku mając jednocześniej podpięty dysk podstawowy. Czemu? Nie mam ladego pojęcia. Zworki ustawiłem już chyba na wszystkie sposoby, w biosie oczywiście powłączałem co trzeba i ... nic....


Co ciekawe, zaczynają mi się już pojawiać dodatkowe atrakcje - typu cały ekran zapełnia się 01 01 01 01 01 01 i tak w kółko, czy inne rzeczy... No cóż, widzę, że czeka mnie dzisiaj długi dzień...
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2005, 11:52   #7
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Weron
Jesli windows wykryje, ze jest tam juz system i bedzie chcial naprawic instalacje systemu to nie powininien.
Jesli nie wykryje zas istniejacego systemu to w ogole nie bierz sie za instalacje.Bo sie nie uda przynajmniej w takiej formie o ktorej napisalem.
Robilem juz wielokrotnie taka naprawe i nie wystapily u mnie jakies problemy wszystko gralo.
Nie mniej zawsze w takich przypadkach warto odpiac dysk, przekopiowac sobie dane na inny komputer i wtedy brac sie za kombinacje na takim dysku.To jest jedna ze sprawdzonych i dobrych metod.
Napewno 100% gwarancji nikt Ci nie da.Tak juz niestety jest.
Spoko, ryzyka już nie ma, bo i tak okazało się, że nie można tego zrobić. Próbowałem zainstalować windowsa na stary system, ale okazało się, że dla niego ta partycja (c) już nie istnieje, a właściwie jest uszkodzona... W takim razie chciałem na chwilę zainstalować system na innej partycji, ale tego też nie mogę zrobić, bo.... partycja c jest uszkodzona.... Co mnie obchodzi partycja c przy instalowaniu systemu na e to nie wiem, ale już nie będę w to wnikał. Przed chwilą zobaczył w biosie przy sekwencji botowania znowu na chwilę ten dodatkowy dysk, więc może w końcu uda mi się system z niego uruchomić. Jeśli nie, to pewnie zainstaluję znowu Linuxa. W końcu już wiem, jak do niego wejść
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2005, 11:59   #8
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
no to chyba jak wiele razy koledzy radzą (miałem zamiar ale się powstrzymałem z wypisywaniem którzy) format c:
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2005, 12:02   #9
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jesli chodzi o linuksa to przy instalacji wybierz graficzne logowanie automatycznie czy cos takiego i nic wtedy nie trzeba wciskac.Zalezy to tez od rodzaju linuksa ale podejrzewam, ze tam instalujesz jakiegos mandrake wiec taka opcja jest.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2005, 12:07   #10
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Weron
Jesli chodzi o linuksa to przy instalacji wybierz graficzne logowanie automatycznie czy cos takiego i nic wtedy nie trzeba wciskac.Zalezy to tez od rodzaju linuksa ale podejrzewam, ze tam instalujesz jakiegos mandrake wiec taka opcja jest.
No właśnie przy jego instalacji szukałem czegoś takiego, bo byłem na to wyczulony (już kiedyś o to pytałem). Ale nie było momentu, w którym miałbym taki wybór....

Ale już i tak nie będę tego robił, bo udało mi się uruchomić system na dodatkowym dysku i właśnie przegrywam dane. Co prawda teraz pół dnia będę dochodził, gdzie na przykład są ulubione z opery, czy listy z IncrediMail, ale jeśli tylko przegram odpowiednie katalogi i nic nie stracę, to nie będę narzekał


@ hunter

Ja właśnie taki miałem zamiar. Ale najpierw musiałem jeszcze zrobić kilka kopii danych, a potem właśnie miało być format c: No ale widać komputer musiał mi trochę pokrzyżować plany...
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2005, 12:08   #11
rycho
Guru
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika rycho
 
Data rejestracji: 16.01.2002
Lokalizacja: szczecin
Posty: 10,422
rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Weron
Jesli chodzi o linuksa to przy instalacji wybierz graficzne logowanie automatycznie czy cos takiego i nic wtedy nie trzeba wciskac.Zalezy to tez od rodzaju linuksa ale podejrzewam, ze tam instalujesz jakiegos mandrake wiec taka opcja jest.
...i jest to opcja domyślna
@andrzejj9 za mocno się starał przy instalacji linuxa
rycho jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2005, 12:29   #12
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
w trybie awaryjnym też się win nie uruchamiał??
__________________
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2005, 12:42   #13
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
@Pierwszy - andrzejj pisal, ze w trybie awaryjnym tez nie chodzilo...

a co do reinstalki - nie ma to jak ghost!
pozdro
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2005, 12:46   #14
DreamCrusher
Guru
 
Data rejestracji: 04.01.2003
Posty: 1,896
DreamCrusher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
daj szanse win2k3, odpusc sobie xp
__________________

DreamCrusher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2005, 12:54   #15
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Smartek
@Pierwszy - andrzejj pisal, ze w trybie awaryjnym tez nie chodzilo...

a co do reinstalki - nie ma to jak ghost!
pozdro ;)
rzeczywiście, sorry

Cytat:
Po drugie - jak działa w instalatorze XP ten "naprawiacz" systemu. Co tam się po kolei wybiera i co powinno się pokazywać. Bo nie wiem, czy to u mnie znów coś się kopie (co dzisiaj naprawdę by mnie nie zdziwiło), czy po prostu nie wiem, jak to się robi.
może się kiedyś przyda
Cytat:
wkladamy instalacyjna plyte CD Windows XP do napedu i uruchamiamy z niej komputer. Nastepnie przechodzimy do konsoli odzyskiwania systemu i uzywamy polecenia cd \windows\system32\config. Teraz wpisujemy po kolei nastepujace polecenia:
ren software software.bad
ren system system.bad
copy \windows\repair\system
copy \windows\repair\software
Ostatnim krokiem jest ponowne uruchomienie naszego peceta
Cytat:
1. Uruchom komputer z dysku instalacyjnego systemu Windows XP.
2. Wybierz R, aby naprawić system za pomocą konsoli odzyskiwania.
3. Podaj numer odpowiadający instalacji systemu Windows XP i naciśnij Enter.
4. Podaj hasło administratora (hasło administratora lokalnego komputera, nie hasło któregokolwiek z użytkowników należących do grupy administratorów).
5. Wpisz chkdsk i sprawdż, czy na dysku systemowym nie występują błędy.
6. Przejdż do folderu zawierającego wszystkie wymienione pliki, wpisując: x: Cd i386 gdzie: x jest literą Twojego napędu CD.
7. Pliki ntdetect.com oraz ntldr możesz po prostu skopiować do katalogu głównego partycji systemowej, wpisując copy ntdetect.com c: lub copy ntldr c: i naciskając Enter.
8. Plik hal.dll na dysku instalacyjnym zapisany jest w postaci skompresowanej. Aby przegrać go do katalogu c:\windows\system32, wpisz expand hal .dl_ C:\windows\system32 i naciśnij Enter.
9. Wyjmij płytę instalacyjną i wpisz exit, aby ponownie uruchomić komputer
__________________

Ostatnio zmieniany przez Pierwszy : 13.02.2005 o godz. 12:58
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.