Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.05.2022, 02:13   #1
dromader40
Banned
 
Data rejestracji: 28.10.2011
Posty: 102
dromader40 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Kupno karty na PCIe DVB-T2 4K

Są na rynku dwa typy kart na PCIe DVB-T2 HEVC, mianowicie fullhd oraz ostatnio po dłuższych poszukiwaniach znalazłem 4K (UHD).
Tych ostatnich właściwie brak obecnie ale liczę, że się pojawią.
Mało popularny temat, znalazłem tylko jedną markę z kartami 4K - TBS
Kupowanie karty fullhd mija się z celem moim zdaniem, bo kanały będą przechodzić za jakiś czas na 4K i co wtedy?
No i właśnie przy okazji pytanie - co wtedy?
Karta odbierze kanał 4K i nastąpi downscaling do fullhd czy zobaczę czarny ekran?
W każdym razie ja mam monitor 4K więc obraz TV też bym chciał mieć w 4K.
Tu główne pytanie: Czy karta taka jak ta poniżej puści mi (na życzenie) obraz fullhd kanału nadającego w 4k jeśli mój sprzęt nie da rady odtworzyć 4K?
https://hollex.pl/karta-pcie-tbs-652...c2-p-4180.html

Przyznam się bez bicia, że nie mam póki co karty graficznej (bo są cholernie drogie obecnie) i jadę na integrze. Jednak planuję ją kiedyś zakupić.
dromader40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.05.2022, 17:16   #2
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,204
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
W dół puści, a jakże.

Co do reszty pytań - nie wiem, tiwi nie używam od jakichś 18 lat
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.05.2022, 17:26   #3
dromader40
Banned
 
Data rejestracji: 28.10.2011
Posty: 102
dromader40 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Pytanie główne już nieaktualne. Karta z linku trwale niedostępna wbrew statusowi "chwilowo niedostępny".
Pozostaje pytanie o kartę fullhd i puszczenia obrazu 4K jako fullhd.
Mam nadzieję, ze znajdzie się jakiś telewidz na forum.
Dziwi mnie fakt, że nigdzie nie można dostać kart TV PCIe 4K a tylko
tunery podłączane do TV. Jakby ktoś wiedział gdzie taką kartę znaleźć, to też poproszę o info.
dromader40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.05.2022, 19:47   #4
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,204
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To w zasadzie nie jest dziwne.

Zdecydowana większość telewidzów po prostu korzysta z telewizorów z wbudowanymi tunerami. Jeżeli zmienia TV na nowy, na przykład z FullHD na 4K - to on ma już w sobie nowy tuner. Zmiana standardu wymaga zakupu nowych tunerów w przypadku użytkowników starszych telewizorów - i tu pojawia się zapotrzebowanie na zewnętrzne tunery.

Natomiast modele pod PCIe mają szereg poważnych niedogodności. Po pierwsze wymagają komputera stacjonarnego. Nie laptopa, który dziś ludzie używają częściej od stacjonarek ze względu na to, że mogą sobie obejrzeć odcinek ulubionego serialu w dowolnym miejscu domu/mieszkania/miejsca gdzie aktualnie przebywają. Tym bardziej nie smartfona, który jest bardziej niewygodny dla oczu ale znacznie bardziej mobilny i często wypiera nawet laptopy. Wymaga konkretnie stacjonarki, która poza tą kartą będzie miała aktywną kartę graficzną, procesor, która przez to będzie zużywała znaczne ilości prądu liczoną co najmniej wysokimi dziesiątkami a raczej niskimi setkami watów - podczas gdy pobór mocy tunera TV to niespełna 10W; dla 4K może kilkanaście. Poza tym z takim zewnętrznym tunerem sprawa jest o tyle fajna, że jeśli zepsuje się nam jakikolwiek element komputera, nadal możemy oglądać telewizję, model PCIe wówczas czeka jak i my na naprawę zestawu PC.

Mimo wszystko rzeczywiście to trochę dziwne, że takich tunerów jest jak na lekarstwo - rynek może i mały, ale przecież nie zerowy...
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.05.2022, 20:12   #5
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Co do dostępności rozwiązań, to rynek zmalał na przestrzeni lat. Kiedyś była masa kart TV na PCI do kablówki np. Z moich przygód pamiętam erę braku mocy na sprzętowe dekodowanie MPEG2, no i tym samym łączenie sterownikami Sigma Designs Real Magic MPEG2 Decoder z Sky Star 2 DVBS, innych przygód nie pamiętam.

Jaki jest cel kompletowania sprzętu PC jako media center? Czy to się jeszcze opłaca, czy sztuka dla sztuki, aby na PC było?
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.05.2022, 03:12   #6
dromader40
Banned
 
Data rejestracji: 28.10.2011
Posty: 102
dromader40 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
To w zasadzie nie jest dziwne.

Natomiast modele pod PCIe mają szereg poważnych niedogodności. Po pierwsze wymagają komputera stacjonarnego. Nie laptopa, który dziś ludzie używają częściej od stacjonarek ze względu na to, że mogą sobie obejrzeć odcinek ulubionego serialu w dowolnym miejscu domu/mieszkania/miejsca gdzie aktualnie przebywają.
Śmieszny argument z tą mobilnością. Ja jak idę np. do kuchni to nie po to by dalej ślęczeć przed kompem tylko by odpocząć od kompa.
Natomiast osobiście nie wyobrażam sobie pracy (najczęściej wielogodzinnej) przy monitorze 17" a tym bardziej na komórce.
Możliwości, choćby konfiguracyjne takich sprzętów są o niebo niższe niż komputera stacjonarnego a ponadto laptop się zwykle niemiłosiernie grzeje i po 12 godzinach (czasem 24) pracy dzień w dzień szybko padną podzespoły.
Szczególnie jeśli często komp coś intensywnie liczy. Ja pracuję na monitorze 43". Wcześniej miałem 32" ale stał się mało komfortowy.
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Tym bardziej nie smartfona, który jest bardziej niewygodny dla oczu ale znacznie bardziej mobilny i często wypiera nawet laptopy.
Niepokoi mnie trochę ta moda.
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Wymaga konkretnie stacjonarki, która poza tą kartą będzie miała aktywną kartę graficzną, procesor, która przez to będzie zużywała znaczne ilości prądu liczoną co najmniej wysokimi dziesiątkami a raczej niskimi setkami watów - podczas gdy pobór mocy tunera TV to niespełna 10W; dla 4K może kilkanaście.
Argument z prądem jest już sensowniejszy, wiadomo, że koszty będą większe przy stacjonarnym PC ale komfort kosztuje. Laptop to ja traktuję jako zabawkę na wypad za miasto gdzie nie ma prądu, np. pod namiot, by przez godzinkę czy dwie coś na nim porobić "lekkiego" typu surfowanie po necie czy pisanie maili.
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Poza tym z takim zewnętrznym tunerem sprawa jest o tyle fajna, że jeśli zepsuje się nam jakikolwiek element komputera, nadal możemy oglądać telewizję, model PCIe wówczas czeka jak i my na naprawę zestawu PC.
Ja w takim wypadku mam TV 4K z tunerem DVB-T2 który to TV działa obecnie jako monitor kompa. A ponadto raczej mało osób ogląda TV wyłącznie na zazwyczaj małym ekranie komputera.
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Mimo wszystko rzeczywiście to trochę dziwne, że takich tunerów jest jak na lekarstwo - rynek może i mały, ale przecież nie zerowy...
A jednak dziwne, co? To efekt mody na laptopy zapewne.
Dlatego mnie to niepokoi. W przyszłości mogą zniknąć albo może być mały wybór podzespołów komputerowych.

Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
Co do dostępności rozwiązań, to rynek zmalał na przestrzeni lat. Kiedyś była masa kart TV na PCI do kablówki np. Z moich przygód pamiętam erę braku mocy na sprzętowe dekodowanie MPEG2, no i tym samym łączenie sterownikami Sigma Designs Real Magic MPEG2 Decoder z Sky Star 2 DVBS, innych przygód nie pamiętam.

Jaki jest cel kompletowania sprzętu PC jako media center? Czy to się jeszcze opłaca, czy sztuka dla sztuki, aby na PC było?
Mnie się opłaca. Starą kartę TV będę nadal wykorzystywał do digitalizowania często unikalnych nagrań z kaset VHS (a trochę tego jest). Natomiast nowa miała działać jako magnetowid. Czasami coś nagrywam z TV, czasami mnie nie ma i programuję nagrywanie. Lubię komfort a komfortem jest nagrywanie przy pomocy kompa a nie na zewnętrznym urządzeniu. Zresztą jak pisałem - mam TV, który mi odbierze kanały 4K w nowym standardzie, więc kupowanie dekodera z dyskiem po to by nagrywać jest trochę bez sensu. Ale jak nie ma kart 4K to nie wiem czy nie będę zmuszony zmienić swoich planów.
Tę samą kartę TBS i podobne znalazłem na alliexpres ale ceny niestety zbyt absurdalne, szczególnie, że do tego jeszcze dojdzie pewnie cło. Nie mam zamiaru bulić tyle kasy w dodatku za coś z czego nie będę korzystał (moduły TVSAT) a kart TV tylko z DVB-T2 w 4K nie ma.
dromader40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
4k, dvb-t2, karty, kupno, pcie

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.