Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.01.2013, 23:06   #1
szafran1988
Choose your destiny
 
Avatar użytkownika szafran1988
 
Data rejestracji: 13.07.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 493
szafran1988 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Post Serwer mailowy

Potrzebuję postawić jakiś serwer mailowy aby był on obsługiwany przez stronę internetową tak jak to jest w przypadku SquirrelMaila + jakieś wskazówki jak sobie z tym poradzić. Nie rozumiem też jak to ma działać, przecież jeśli nie wykupię jakiejś domeny to raczej nie wypuści mi żadnej nazwy maila na sieć globalną ? Wtedy dostaję się do konkretnego adresu maila poprzez IP czy jak ?
Muszę mieć możliwość tworzenia kont przez użytkowników poprzez stronę internetową, następnie ewentualną weryfikację, czy podany mail ma zostać aktywowany. Jednym słowem muszę postawić serwer mailowy + webmail.
Nie musi być to exchange oraz może być bez SSL
szafran1988 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.01.2013, 01:00   #2
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,178
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Widzę, że masz nikłe pojęcie o tym, co chcesz zrobić, więc długa droga przed Tobą. No ale spróbujmy. Najpierw napisz, jaki masz serwer, z jakim systemem operacyjnym, czy masz jakiś konkretny serwer mailowy na myśli, czy obojętnie co?

Żeby serwer pocztowy działał, na serwerze DNS, na którym masz zarejestrowaną domenę musisz dodać rekord MX (Mail eXchange).

Wygląda on mniej więcej tak:
Kod:
cdrinfo.pl.             21600   IN      MX      10 cdrinfo.pl.
Przeważnie można to wyklikać w panelu zarządzania domeną.

Jak masz jakieś konkretne pytania, to pisz. Będzie Ci pewnie ciężko to wszystko ogarnąć na początku, bo administracja serwera mailowego to dość obszerny temat. Nie ma się jednak co zrażać. W google znajdziesz wszystko
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2013, 21:29   #3
szafran1988
Choose your destiny
 
Avatar użytkownika szafran1988
 
Data rejestracji: 13.07.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 493
szafran1988 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tzn tak, to moje pierwsze, jeśli nie nazwać zerowe kroki. Tak naprawdę to chce sobie takie coś zrobić na komputerze, może to być zarówno na WIndows jak i na Linuxie. czytałem coś o Dynamic DNS + wiem już, że muszę wykupić domenę . To co chcę wiedzieć i proszę o pomoc to jaki program mailowy ( serwer mailowy ) polecacie. Potrzebuje w nim mieć wbudowaną obsługę przez webmail ostatnio skonfigurowałem hMailServer ale nie potrafię ze prząść go ze stroną internetową po prostu nie wiem jak to mam zrobić.
szafran1988 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
linux, mail, serwer, serwer mail, suse, ubuntu, windows

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Serwer Jabber cdrinfo.pl pali Propozycje, sugestie, błędy forum 67 13.09.2012 03:51
[PS3] Kopia danych z BD na zewnetrzny serwer Baumi Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole 16 20.11.2010 11:21
Serwer wydruku problem z instalacją zene_k Komputery - oprogramowanie i sprzęt 15 06.11.2008 02:15
[CS:S][PL].:Memento Mori Serwer:. & .:Lord Team Serwer:. Prostactwo Gry 0 07.07.2008 13:10


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.