Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.12.2023, 19:49   #3301
EmilWojciech
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 04.11.2023
Lokalizacja: WawA
Posty: 48
EmilWojciech w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Widocznie nigdy nie dostał dobrze w d**ę : ), mogę Tobie nagrać filmik jak obciążam go na 20 minut - 300W. Tylko mi go wyślij. Sylewster o 00:00 to jest nic.


Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
Popatrz pan, mam Modecom Feel 500W i do dnia dzisiejszego zasila zapasowego kompa. Natomiast niby porządny Silentium PC się niegdyś sfajczył.


To jak to jest
EmilWojciech jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.12.2023, 23:09   #3302
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
@KaiQ
Miałem to samo. Zmień w karcie Settings pozycję Windows 10 Features na "Windows 10" i CSM Support na "Disabled". Nie pamiętam już na 100%, czy zmiany wymagały tylko te dwie opcje, ale wydaje mi się, że tak. Jeśli nie, to daj znać, będziemy szukać dalej

@Seku
Grzeniu ma rację, mam Z590 kupioną w tej samej promocji (ma skubany pamięć ), stąd te różnice w BIOS
Hejka.
Kolego @Jarson, jak widać muszę wrócić do tematu.
Więc, w ostatnim odcinku:

  1. Zakupiona była nowa płyta Gigabyte Z590 Aorus Ultra
  2. Zakupiony CPU i5-11600K
Reszta podzespołów sprawna bo testowana i używana w innych jednostkach.

Podczas składania okazało się że komputer nie che opuścić BIOS i się resetuje jak tylko miała by się zmienić rozdzielczość na większą.
Pierwsze oskarżenie padło na MOBO, (bo nie miałem wcześniej przypadku uszkodzonego zintegrowanego GPU w CPU) i ta została wysłana na reklamację. Wróciła ze stwierdzeniem że wszystko z nią OK, a jedyne co doraźnie miałem zrobione to downgrade BIOS do wcześniejszej wersji.

Jak już miałem pewność że komputer z dedykowanym GPU działa normalnie to niedawno (w końcu) wysłałem CPU na serwis.
Po pewnym czasie otrzymałem wiadomość, że produkt nienaprawialny, i albo zwrot pieniędzy, albo wymiana. Tutaj mnie interesowała tylko druga opcja.
Dostałem niby nowy CPU, (naklejka była odklejona bez większych uszkodzeń więc pudełko było na pewno otwierane - to zauważyłem dopiero w domu)
Skontaktowałem się z Intelem by się upewnić jak zweryfikować czy czasami w serwisie nie oddali mi nowego pudełka ale ze starym CPU, bo programowo numeru seryjnego nie można odczytać (bios nie wyświetla, CPU-Z, HWInfo milczą)
Sprawdziłem i wiem że przynajmniej dostałem ten procesor co opisany w SN i ID na pudełku (nie było podmiany). Tutaj niestety komputer ma chyba jakiś konflikt serologiczny bo objawy tak jak z pierwszym CPU. Z dedykowaną grafiką się uruchamia, ale jak tylko wyciągnę kartę graficzną to nie wejdę nigdzie poza BIOS. Linuksy też się na starcie zatrzymując pokazując jakieś błędy z pamięcią.

ustawienia BIOS jak w sugestii na górze... Albo mam takiego pecha, i ta płyta ma uczulenie na te procesory, albo dostałem drugi procesor z usterką. Pozostaje mi jeszcze aktualizacja BIOS i ku***a nie wiem co dalej. Niestety nie mam innego CPU ze zintegrowaną grafiką.

... jakieś pomysły?
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2023, 23:23   #3303
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,766
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jak produkt otwierany, to mogli ci przysłać po zwrocie - takim jak twój. Nie wiem, jak cenowo wyjdzie, ale może lepiej zwrot kasy i zakup nowego gdzie indziej. Może już i5 12xxx (trochę czasu minęło).
A nie, widzę że jest znacząca różnica, tak na szybko.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2023, 15:41   #3304
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
Jak produkt otwierany, to mogli ci przysłać po zwrocie - takim jak twój. Nie wiem, jak cenowo wyjdzie, ale może lepiej zwrot kasy i zakup nowego gdzie indziej. Może już i5 12xxx (trochę czasu minęło).
A nie, widzę że jest znacząca różnica, tak na szybko.
to czy ze zwrotu dowiem się jutro. Grunt że dzięki wsparciu Intela potwierdziłem sobie że to ten procesor z pudełka a nie podmianka (ciężko było by to udowodnić). Numeru seryjnego programem nie odczytasz w gwoli ścisłości.
Aorus Z590 współpracuje z 10 i 11Gen procesorów, więc musiał bym modernizować się bardziej. Myślę że nie ma to sensu. Bardziej teraz się przychylam do kontaktu z firmą Gigabyte co do ustawień w Bios, bo komputer nie wyświetlał mi wcale w menedżerze urządzeń zintegrowanej grafiki, a po wyłączeniu CSM coś tam drgnęło. Więc może tutaj jest teraz jedyne rozwiązanie.
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2023, 15:54   #3305
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,766
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A widzisz. Zasugerowałem 12 gen, bo jakoś, nie wiem skąd, wydawało mi się, że obsługuje. Tak to jest, jak się coś chce na szybko. Zatem sugestia nieaktualna.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2023, 04:13   #3306
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Spotkałem się już gdzieś w necie z podobnym problemem - ktoś miał na płycie głównej z tym chipsetem problem z wykryciem zintegrowanego CPU. Niestety nie pamiętam, czym to się skończyło, natomiast świta mi, że tam CPU był widoczny po założeniu procesora do innego mobo.

Jestem w stanie zrozumieć, że Z590 było robione z myślą o mocnych zestawach, gdzie najczęściej wykorzystuje się dedykowane karty graficzne, ale mimo wszystko takie podstawowe komponenty, nawet w niezbyt domyślnych konfiguracjach, powinny działać w pełni poprawnie z marszu. Niestety zdarza się, że przy odrobinę niestandardowej konfiguracji sprzętowej trzeba zmienić jakąś drobnostkę, tyle tylko że dość głęboko zaszytą w uefi. W tym wypadku to byłoby aż za dziwne, przecież wiele osób korzysta z integry choćby w razie awarii dedykowanej grafiki, więc może tu naprawdę wina leży po stronie procka?
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2023, 22:40   #3307
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
..., więc może tu naprawdę wina leży po stronie procka?
Drugi po wymianie od razu też winny?? czy może czarna seria.
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2023, 23:43   #3308
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wiesz, producenci/sprzedawcy nie są za bardzo skorzy do wymieniania produktów, więc skoro wymienili Twój CPU, to musiał być niesprawny. Oczywiście jeśli tylko coś mają, to nie wymienią na nowy, tylko jakiś zwrot (np. taki z 14-dniowego prawa rezygnacji z zakupu, bo już otwierany, bo już być może ma minimalne ślady wizualne używania, jakieś ślady pasty/palców itp. No a taki zwrot może pochodzić stąd, że kupujący np. trafił na trefny egzemplarz z uwalonym GPU i bardziej mu się opłacało zwrócić niż reklamować

Oczywiście dobrze by było sprawdzić dla pewności na innej płycie. Jeśli zadziała - wtedy wiadomo, że zostaje tylko mobo.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
cpu, dyski ssd, gpu, nowy komputer, podzespoły, pomoc w wyborze sprzętu, procesor, ram, sprzęt

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.