Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.12.2010, 18:02   #1381
Creew
DraganFly'er
 
Avatar użytkownika Creew
 
Data rejestracji: 16.08.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 160
Creew zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez AleX69 Podgląd Wiadomości
to sobie mozna przetrzec ... albo jesli ktos chce zeby byl szybki - to moze nim rzucic


crew@ do czego ci to 'liczydlo'?
Liczydło w zestawieniu bo kopiowałem z wcześniej przygotowanej oferty ze sklepu pc.

Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Nie siedzę teraz w temacie, ale 5770 za 499 zł wydaje mi się średnio trafionym wyborem. To bardzo przyjemna karta, sam taką mam i jestem zadowolony, ale jak ja ją kupowałem, to nowe serie kart kosztowały mniej więcej dwa razy tyle. Teraz różnica do chociażby GTX 460 wynosi około 100-200 zł, a różnica w wydajności jest znaczna.

Zresztą - na szybko znalazłem taką ofertę:

http://allegro.pl/pciex-gainward-gf-...347973887.html

Tu już praktycznie nie ma różnicy.


Myślę, że w przypadku karty graficznej poprzeglądałbym jeszcze testy i poszukał czegoś szybszego.
Różnica w wydajności to jest ok 5%-8% więc w zasadzie żadna. Jedyne co przemawia to ogl 4.0 (zaleta ze względu na chęć tworzenia grafiki przez kumpla) .Kompa mam złożyć w styczniu więc poczekam na zmianę cen, wtedy pomyśle nad 460tką.

Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
@Creew
Twój zestaw wydaje mi się jak najbardziej ok, z tym samym zastrzeżeniem, że HDD mógłby mieć 1 TB (to jest trochę wydajniejszy komputer niż ten o którym myśli Xsnake, więc tym bardziej brałbym to pod uwagę).
Dyski w tym momencie są tak tanie, że dołożenie w przyszłości dodatkowej 500 czy też 1Tb to nie będzie problem, a że ceny muszę w miarę ścinać, więc tymczasowo 500.

Cytat:
Napisany przez marynarz Podgląd Wiadomości
Procek zamiast 945 lepiej 955 BE. Latwo sie podkreci. Do tego chlodzenie zeby nie oszalec od BOXa - Fortis albo Performa. Mozna dokupic pozniej.
Pamieci Goodram 1333. Dobre i tanie.
Karta do grania to teraz GTX 460. Najlepiej tu wypada wersja od MSI.
Zadnego Chiefteca, to teraz zasilacze kategorii B - drozsze i glosniejsze od innych.
Corsair z 5-letnia gwarancja, OCZ ModXtreme, Seasonic.
Buda iBox to tak w ostatecznosci. CM Elite kosztuje troche ponad 100zl wiec warto.
Co do procka, to może i racja, różnica niewielka w cenie, ale co do samego kręcenia to szczerze wątpię żeby się kumpel za to brał, on się praktycznie nie orientuje w temacie.. (student informatyki AGH psia mać! )
Ramy: czemu 1333? Nie za bardzo w samych ramach siedzę więc prosiłbym o jakieś argumentowanie takiego wyboru.
Zasiłka: Chieftec to już w moim przypadku przyzwyczajenie, tyle lat na tym składam i nigdy mnie nie zawiodło. Dużo do gadania ma też fakt że mój chieftec chodził ponad pół roku bez wiatraczka, jako, że przypadkiem przeciąłem zasilanie do niego w trakcie czyszczenia ^^ Zauważyłem przypadkiem przy kolejnym czyszczeniu, bo dotknąwszy obudowy się praktycznie sparzyłem. Lutowanie i po problemie, działa do dziś. Chociaż zastanawiam się nad wymianą, bo cały sprzęt mam w miarę nowy, a zasilacz już swoje lata ma..
Buda: Cm elite'a akurat nie ma w sklepie w którym zamawiam, a chciałbym zrobić pojedyncze zamówienie, zamiast ganiać po sklepach za tym. Ibox to syf, wiem doskonale, ale jest to produkt budżetowy i chyba tym na stanie.

Dzięki za wszelkie rady czy komentarze, proszę o więcej.
__________________
NEC 3500AG poszedł w niepamięć. Czas na Pioneer DVR-215D@DVR-215L

Ostatnio zmieniany przez Creew : 04.12.2010 o godz. 18:05
Creew jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.12.2010, 22:15   #1382
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Creew Podgląd Wiadomości
Różnica w wydajności to jest ok 5%-8% więc w zasadzie żadna. Jedyne co przemawia to ogl 4.0 (zaleta ze względu na chęć tworzenia grafiki przez kumpla) .Kompa mam złożyć w styczniu więc poczekam na zmianę cen, wtedy pomyśle nad 460tką.

.
Jeśli to wiesz na pewno to ok. Bo ja rzuciłem okiem na pierwszy przykładowy test i tam różnica dochodziła do 30-50%. Ale jak mówię nie upieram się, bo teraz nie siedzę w temacie. Jak wybierałem kartę na zmianę ATI 4870 to trochę testów przeglądałem.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2010, 00:17   #1383
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Procesory AMD nie obsluguja oficjalnie pamieci powyzej 1333 i generalnie nie robia tez z tego uzytku.
Lepiej zostawic 1333 a podkrecic NB i HT na 2600.
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2010, 12:52   #1384
Creew
DraganFly'er
 
Avatar użytkownika Creew
 
Data rejestracji: 16.08.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 160
Creew zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Jeśli to wiesz na pewno to ok. Bo ja rzuciłem okiem na pierwszy przykładowy test i tam różnica dochodziła do 30-50%. Ale jak mówię nie upieram się, bo teraz nie siedzę w temacie. Jak wybierałem kartę na zmianę ATI 4870 to trochę testów przeglądałem.
Te 5-8% biorę z przesyłowości pamięci, wypełniania tekstur i pikseli. Nie sądzę żeby te dane "mogły kłamać"

Cytat:
Napisany przez marynarz Podgląd Wiadomości
Procesory AMD nie obsluguja oficjalnie pamieci powyzej 1333 i generalnie nie robia tez z tego uzytku.
Lepiej zostawic 1333 a podkrecic NB i HT na 2600.
Acha, rozumiem. Nie wiedziałem o tym. W takim wypadku muszę zmodyfikować zestaw.
Tylko jedno pytanie, co oznacza "oficjalnie"?

// Przeglądnąłem sobie dokumenty techniczne amd, faktycznie masz rację - do 1333. Nie fajnie...
Swoją drogą zacytuje ten tekst: 144-bit DDR3 SDRAM controller operating at frequencies up to 1333 MT/s (667 MHz)
Może mi to ktoś wytłumaczyć? Skąd się tam pojawia 667 MHz?
__________________
NEC 3500AG poszedł w niepamięć. Czas na Pioneer DVR-215D@DVR-215L

Ostatnio zmieniany przez Creew : 05.12.2010 o godz. 13:00
Creew jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2010, 13:11   #1385
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Czestotliwosc zegara to 667MHz a pamiec jest typu DDR - Double Data Rate czyli wyzwalana dwa razy w kazdym takcie stad taki skrot myslowy ze dziala jak 1333 SDR. A 1333 wyglada lepiej na papierze.

Co w tym niefajnego? Taka przepustowosc jest z nadmiarem dla procerosa. Tylko syntetyki sa na to wrazliwe. Jest sporo innych waskich gardel.
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.12.2010, 10:20   #1386
xsnake
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.03.2010
Posty: 40
xsnake w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Słuchajcie, a pasowała by jakaś płyta Asusa z socket AM3 do starej obudowy ATX 300W ? miałem tam płytę MSI KT4AV
xsnake jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.12.2010, 11:12   #1387
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,275
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez xsnake Podgląd Wiadomości
Słuchajcie, a pasowała by jakaś płyta Asusa z socket AM3 do starej obudowy ATX 300W ? miałem tam płytę MSI KT4AV
Ja mam taką płytę z sempronem do dzisiaj i sobie chwalę
__________________
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.12.2010, 15:02   #1388
xsnake
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.03.2010
Posty: 40
xsnake w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez superrrmario Podgląd Wiadomości
Ja mam taką płytę z sempronem do dzisiaj i sobie chwalę
Ja też, ale teraz zostanie mi obudowa bo płyta raczej już się nie podniesie
xsnake jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.12.2010, 18:00   #1389
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,275
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nawet kondensatorów jeszcze nie wymieniałem. Po zasilaniu coś poszło brzydkiego?
Na jakim procesorze pracowałeś?
__________________
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.12.2010, 22:55   #1390
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,106
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
nie tylko AMD nie potrafi wykorzystać pamięci szybszych jak DDR3 1333mhz to samo tyczy się podstawki Intela LGA 1156 i chipsetu P55 i pochodnych na ustawieniach stock max co można uzyskać to właśnie 667 czyli efektywne 1333mhz
Cytat:
DDR3 1066/1333/1600*/2000*/2133* (OC)
reszta to tylko OC



taki dzielnik dla pamięci i efektywne ich wykorzystanie gwarantuje tylko obecnie Intel z podstawka LGA 1366 i chipsetem X58
-pc200192.png

http://www.youtube.com/watch?v=JgJsp...eature=related
AMD jeśli nie zmieni polityki zawsze będzie o generacje technologiczna za Intelem
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.12.2010, 07:21   #1391
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
widzialem juz na niektorych plytach 1600 w amd bez oc
to samo na intelu
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.12.2010, 09:24   #1392
xsnake
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.03.2010
Posty: 40
xsnake w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez superrrmario Podgląd Wiadomości
Nawet kondensatorów jeszcze nie wymieniałem. Po zasilaniu coś poszło brzydkiego?
Na jakim procesorze pracowałeś?
Athlon 2000xp+ wiem tylko że albo płyta albo procesor padnięty
xsnake jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.12.2010, 11:04   #1393
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,275
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Poszukaj procka. Za jakieś grosze to kupisz. Chyba, że planowałeś zmienić sprzęt.
__________________
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.12.2010, 14:20   #1394
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,106
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@demek

jak przypadkiem trafisz na model w którym to widziałeś daj znać

wymieniając sprzęt w listopadzie szukałem i szukałem i już byłem skłony kupić i7 na LGA 1156 ale nie kupiłem przez to że nie obsługuje szybszych pamięci.

sprawdzałem płyty pod LGA1156 z high end i budżetowe produkty i żadna nie radzi sobie. według mnie po stronie Intela kwestia leży w kiepskim chipsecie P55
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.12.2010, 18:04   #1395
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
sprawdze jutro plyty co sa na stanie
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
cpu, dyski ssd, gpu, nowy komputer, podzespoły, pomoc w wyborze sprzętu, procesor, ram, sprzęt

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.