Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.04.2020, 13:55   #2716
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
A tak mnie wzięło dzisiaj na trolowanie To bardziej zestaw z cyklu "wygrałem w eurojackpot i nie mam co robić z pieniędzmi".
Pewnie sobie taki złożę... za 20 lat, jak będzie okazem muzealnym
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN

Ostatnio zmieniany przez DarkSlide97 : 28.04.2020 o godz. 14:00
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.04.2020, 15:05   #2717
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Do roboty się weź!
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2020, 16:12   #2718
Mich@ł
Ismail Delivered
 
Avatar użytkownika Mich@ł
 
Data rejestracji: 29.08.2003
Lokalizacja: Wyloguj
Posty: 5,055
Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Nie zatwierdzam.
Następny!

Tapatalk via s10e
Mich@ł jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2020, 18:37   #2719
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,060
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
A tak mnie wzięło dzisiaj na trolowanie To bardziej zestaw z cyklu "wygrałem w eurojackpot i nie mam co robić z pieniędzmi".
Pewnie sobie taki złożę... za 20 lat, jak będzie okazem muzealnym
co nie zmienia faktu ,że obudowa wygląda jak z tajskiego burdelu
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2020, 20:11   #2720
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zainteresowałeś mnie...

Daj jakieś zdjęcia, bo jak wpisałem "tajski burdel" to mi zdjęcie Gesslerowej wyskoczyło, a ta obudowa wygląda jednak lepiej.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2020, 20:53   #2721
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,060
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Zainteresowałeś mnie...

Daj jakieś zdjęcia, bo jak wpisałem "tajski burdel" to mi zdjęcie Gesslerowej wyskoczyło, a ta obudowa wygląda jednak lepiej.
o tu cała dyskusja

A gesslerowa się chyba do Tajskiego burdelu nie nadaje... no chyba ,że ma siusiaka
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2020, 03:03   #2722
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,204
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Pora na nową grafikę - mój stary dobry GTX 560 Ti wyzionął ducha. Od kilku miesięcy nie pozwalał uruchomić żadnej gry 3D, jednak ponieważ gram bardzo rzadko czekałem spokojnie na rozwój wydarzeń. Okazjonalnie (raz na 2 tygodnie) wykrzaczał Windows z komunikatem video scheduler internal error lub page fault in nonpage area, ale komp od razu się uruchamiał, natomiast dziś już niekoniecznie. Założyłem jeszcze starszą (i też swego czasu dobrą ) 9600 GT i wszystko działa bez zarzutu, ino - no cóż - nieprędko.

Stoję przed kwestią zakupu nowej grafiki. Jedno być musi - obsługa rozdzielczości 4K. Nie zależy mi natomiast na graniu w 4K, to tylko do Netflixa i ogólnie wideo. Od dłuższego czasu nie siedzę w temacie na bieżąco i oczywiście mogę zrobić własny research, ale po co odkrywać na nowo Amerykę, skoro część z Was ma aktualną wiedzę już teraz

Przede wszystkim zastanawia mnie opłacalna do wydania kwota. Kiedyś było łatwo, pomiędzy low-endem a środkową półką różnica wydajności była wyraźna, a różnica ceny - znikoma. Teraz natomiast patrząc na niższą (niekoniecznie nową) półkę mam np. 1050 Ti za 500-600 zł, niewiele lepszą 1060 za 700-800 zł, a kolejne, już raczej nowe pozycje jak 1660 to już wydatek +50% tej kwoty. To już nie jest niewielka różnica, skoro karta naprawdę ma służyć do wideo, a ewentualne wykorzystanie w grach ma być naprawdę okazjonalne i wcale nie jest konieczne. Minecrafta dzieciakom mogę włączyć na każdym GPU, poza tym do tego mają od biedy mniej wygodnego laptopa.

Poza tym piszę, bo a nóż ktoś (Misiozol np. ) dysponuje jakąś używaną grafiką na zbyciu - w dzisiejszej erze miningu naprawdę lepiej kupować od kogoś pewnego niż ryzykować model, z którego przy podkręceniu o 25% wyciskano przez kilka lat siódme poty w słabo wentylowanej obudowie...
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2020, 07:25   #2723
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,060
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jeśli dysponujesz funduszami ,zastanowilbym się nad RTX 2600 z MSI sprzęt o tyle fajny ,że wszystko uciagnie to jeszcze przy mało wymagających aplikacjach nie włącza chłodzenia co jest dla mnie dużym plusem. A dzieciaki i tak odkryją Minecrafta RTX..
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2020, 09:10   #2724
siwymariusz
Guru
 
Avatar użytkownika siwymariusz
 
Data rejestracji: 15.06.2002
Lokalizacja: na południu kraju
Posty: 1,379
siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
[QUOTE=Jarson;1435761]Pora na nową grafikę - mój stary dobry GTX 560 Ti wyzionął ducha.

Nie pokazuje Ci czasami błędu 43. Mam też 560 i ta działa ale mam też 760 i tam właśnie błąd 43 i gry nie odpala a pulpit i przeglądarki bez problemu.
Sam szukam i najbardziej pasowało by 1660 na GDDR 6 , ale jakoś mam przekonanie,że wszystkie podrożały. Więc albo używka od kogoś pewnego albo czekać na spadek cen.
__________________
Jestem oświecony : Solarforce L2P mod Greg , APEX GT01, Olight S10 Baton XM-L. SolarStorm SC02 ( po naprawie -thx Maciex93 ), Astrolux S41 4x Nichia 219B, Astrolux E01
siwymariusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2020, 13:31   #2725
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,204
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez - Deckard - Podgląd Wiadomości
Jeśli dysponujesz funduszami ,zastanowilbym się nad RTX 2600 z MSI sprzęt o tyle fajny ,że wszystko uciagnie to jeszcze przy mało wymagających aplikacjach nie włącza chłodzenia co jest dla mnie dużym plusem. A dzieciaki i tak odkryją Minecrafta RTX..
Fundusze by się znalazły, ale do takiej karty żeby zachować balans należałoby zmodyfikować połowę wnętrzności kompa. Taka operacja w zasadzie podwaja cenę, a mam bardzo mocno na uwadze to, że komponenty o identycznej wydajności będą za 2-3 lata znacznie tańsze.

Z elektroniką tak jest - i nie oszukujmy się, przecież mam tak samo - że chciałoby się mieć nowe rzeczy szybko. Z drugiej strony gdyby dziś była modna Majorka, a wiedzielibyśmy, że za trzy lata wakacje w tym samym hotelu, z tymi samymi atrakcjami będą kosztowały nie 8k zł, a 2,5 k zł, to raczej byśmy poczekali i przez ten czas jeździli gdzie indziej. Choć przyznaję - żeby przykład był adekwatny do świata komputerów, to za te trzy lata my jeździlibyśmy na Majorkę, a early adopterzy latali na wakacje do bazy księżycowej, tak to idzie do przodu...

Cytat:
Napisany przez siwymariusz Podgląd Wiadomości
Nie pokazuje Ci czasami błędu 43. Mam też 560 i ta działa ale mam też 760 i tam właśnie błąd 43 i gry nie odpala a pulpit i przeglądarki bez problemu.
Sam szukam i najbardziej pasowało by 1660 na GDDR 6 , ale jakoś mam przekonanie,że wszystkie podrożały. Więc albo używka od kogoś pewnego albo czekać na spadek cen.

Pokazywało, ale sprawy poszły dalej Niewykluczone, że to tylko jakiś podzespół w którym ujawnił się zimny lut, jeszcze ją sobie przejrzę, ale może to już być problem z padającą kością pamięci czy czymś podobnym, zatem na wszelki wypadek zakładam, że karta kwalifikuje się na złom.

Na pierwszy rzut oka też 1660 na chwilę obecną wydaje mi się przyzwoitym wyborem. Jedyne nad czym się zastanawiam, to czy w związku z małymi obecnie wymaganiami sporo tańsza 1050 Ti mi nie wystarczy - z powodzeniem obsługuje 4K (8K zresztą też), a stosunek cena-jakość ma podobny - jest wyraźnie tańsza i wyraźnie wolniejsza
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2020, 17:09   #2726
siwymariusz
Guru
 
Avatar użytkownika siwymariusz
 
Data rejestracji: 15.06.2002
Lokalizacja: na południu kraju
Posty: 1,379
siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
No właśnie tańsza i wolniejsza ( szyna 128 bit kontra 192 bit ) a ja od zawsze miałem wszystkie NVidie 256 bitowe.
Ale teraz te nowe modele 256 bit dla mnie za drogie - na dzień dzisiejszy.
__________________
Jestem oświecony : Solarforce L2P mod Greg , APEX GT01, Olight S10 Baton XM-L. SolarStorm SC02 ( po naprawie -thx Maciex93 ), Astrolux S41 4x Nichia 219B, Astrolux E01
siwymariusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2020, 21:55   #2727
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez - Deckard - Podgląd Wiadomości
.... już ktoś gdzieś napisał ''jak z tajskiego burdelu''
wypraszam sobie.... to było przez Eda, dawno i nieprawda...

-717aaf39-0063-402e-bf0e-fe9adcff179c.jpg

-a2af257e-add3-4462-8ff3-2d4b35230731.jpg
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2020, 22:05   #2728
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Też mam jako zapasową GF 9600GT - wbrew pozorom ta karta ma więcej mocy niż mi się wydawało Pamiętam czasy jak każdy chciał mieć GF 9800GTX, to był dopiero potwór

1050Ti na dzisiejsze czasy jest już za słaba - minimum to 1060 jeśli chodzi o nVidia. Natomiast jeśli chcesz AMD to RX580 - brat ma i nie narzeka, większość tytułów osiągnie te 60fps.

Z drugiej strony jeśli będziesz grał tylko okazjonalnie to może wystarczy Ci RX570? Zależy też czy chcesz uruchamiac gry typu Metro Exodus czy RDR2 czy może gry sprzed paru lat - jeśli to drugie to może Ci starczyć 1050Ti (choć za cenę jaką trzeba za nią dać wolałbym dołożyć do RX570).

@misiozol ma GTX980, ale raczej nie będzie chciał sprzedać - i nie dziwię mu się
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2020, 22:31   #2729
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,204
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@Siwymariusz
Również uważam, że karty graficzne z tych samych półek poszły cenowo do góry nieakceptowalnie. Już po uwzględnieniu inflacji oraz kursu dolara.


Co do zasady każda kolejna generacja kart o podobnych: wielkości PCB, wielkości GPU w mm2, ilości modułów pamięci i co za tym wszystkim idzie sekcji zasilania oraz TDP powinny kosztować odpowiednik takiej samej ilości MigMaców, czy roboczogodzin. Wprowadzenie konkretnej, zaawansowanej technologii (jak GDDR6) może czasowo podnieść ponad zwykły poziom cenę nowej generacji, ale po czasie wszystko powinno wrócić do normy. Owszem, w którymś momencie dalszy rozwój (np. wprowadzanie kolejnych procesów technologicznych) może być coraz trudniejszy z powodu ograniczeń fizycznych (powoli idziemy do rozmiarów porównywalnych z atomowymi), a to podniesie cenę produkcji wafli o tej samej wielkości. To jednak jeszcze nie teraz. Dziś po zwrocie nakładów na wprowadzenie kolejnego procesu produkcja wafli o tej samej wielkości (mimo wzrostu ilości tranzystorów), pamięci o tym samym rozmiarze (mimo wzrostu pojemności) pozostaje na względnie tym samym poziomie. PCB kosztuje tyle samo. Te kilka gramów coraz droższej miedzi na ścieżki nie wpływa na cenę. Sekcje zasilania są takie same przy tym samym TDP, układy chłodzenia również zmieniają się co najwyżej pod względem designe'u.


W Stanach przynajmniej do momentu kiedy na bieżąco śledziłem rynek wyrażenia "półka wydajnościowa" i "półka cenowa" były w zasadzie zamienne, do tego stopnia że w przypadku procesorów czy kart graficznych używało się do ich określania nie tylko nazw jak "high-end", ale i konkretnych przedziałów kwotowych. Nie widzę uzasadnienia, żeby dziś miało być inaczej, ba - my w Polsce powinniśmy w ostatnich latach płacić systematycznie coraz mniej (poza ostatnimi miesiącami), ponieważ nasza gospodarka i co za tym idzie siła nabywcza rozwijała się szybciej niż amerykańska.


No dobra, są jeszcze kryptowaluty, które niestety obmyślono na zasadzie gargantuicznego marnowania energii elektrycznej i zasobów sprzętowych... O ile się jednak orientuję, ostatnimi czasy popyt na koparki nie jest już tak duży jak kiedyś i nie powinien aż tak bardzo wpływać na ceny...

@DarkSlide
W żadnym razie nie zależy mi na najnowszych tytułach, ponieważ gram tak mało, że chcąc okazjonalnie przejść te absolutnie najistotniejsze i najciekawsze i tak muszę się cofnąć do 2015 roku i powoli iść do przodu. Zanim dojdę do tytułów wymagających 1060-tki, RTX 2060 będzie staruszkiem wyprzedawanym za pięć stówek
__________________


Ostatnio zmieniany przez Jarson : 03.05.2020 o godz. 22:38
Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2020, 11:33   #2730
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,685
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
To ja dorzuce swoje 3 grosze karty nie ma juz niestety do sprzedania poszla do PC mojego dzieciaka. A teraz na temat olej te wszystkie sredniaki i bierz gtx980 wgraj modowany bios i masz cos pomiedzy gtx1070 a 1080 koszt ~450zl trzaska wszystkie NAJNOWSZE tytuly na ustawieniach ultra w rozdzialce FHD i dzila z VR mam i urzywam strata kasy na jakies gtx16xx czy inne wynalazki gtx980 ma 4K i do tego dx12 do tego banku nie rozbijesz jedyne godne polecenia co moze byc . A jak masz kase to rtx2080 drugiej generacji koszt ~500euro inaczej nie widze sensu nawet nie ma sensu brac gtx980ti bo koszt wzgledem zysku wydajnosci jest niepolacalny .
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
cpu, dyski ssd, gpu, nowy komputer, podzespoły, pomoc w wyborze sprzętu, procesor, ram, sprzęt

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.