Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.03.2022, 12:18   #3031
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,128
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
KaiQ
na obniżkę cen bym nie liczył w najbliższych 2-3latach nowych

a używane też będą w cenie

co do wydajności i7 czy i9 11th to nie ma sensu do i9 bo za wiele nie wnosi.

i9 10th miała 10rdzeni

zacznijmy od tego czego oczekujesz od platformy

odp. na swoim przykładzie oczekiwałem najwydajniejszego procesora ale z najmniejszym TDP. czyli wersja T.

płyta dlaczego Z690 Aorus Master skoro nie mam procka K. bo ?

- podoba mi sie Design
- ma złącza wew. i zew. jakich oczekiwałem
- ma 2x sloty PCIe 16x z chipsetu Z690 nie współdzielone z PCIe z CPU
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.03.2022, 14:40   #3032
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
10ta generacja mnie nie interesuje. Poniekąd nie chcę kupować rzeczy które będą mi generowały koszty w przyszłości teraz tworząc puste wąskie gardła. Jeżeli mam coś tak kupić to w pierwszej linii takiej zależności czyli jeśli chcę szybszy procesor, to wymieniam procesor, chcę szybszy RAM,... wymieniam RAM. GPU tak samo.
Kupno CPU 10Gen ogranicza na tej płycie dysk NVMe 4.0 (bo nie może go wykorzystać z tą wydajnością) to zresztą wiesz sam i było by to zależne w drugiej lini (chcę szybszy dysk muszę zmienić CPU).

Na i7 oraz i9 aktualnie nie patrzę z jakąś wielką namiętnością, i5 powinien być wystarczający.

a w odniesieniu do:
"zacznijmy od tego czego oczekujesz od platformy
odp. na swoim przykładzie oczekiwałem najwydajniejszego procesora ale z najmniejszym TDP. czyli wersja T."

to chyba nie do końca rozumiem kaganiec jaki stawia przed nami TDP, to znaczy biorąc o niższym TDP (a zarazem mniejszym zapotrzebowaniu na prąd) czy nie decydujemy się na procek, który przy większych obciążeniach notorycznie będzie obcinał na wydajności.
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.03.2022, 23:04   #3033
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Więc tak, ja nie kupiłem podzespołów bezpośrednio, bo to by było może i zbyt proste... ja kupiłem kolejny komputer... by go sprzedać w częściach he he... czyli jak wydać by nie wydać.
Właśnie dzisiaj przetestowałem w Cinebench R15 swoją grafikę z nowszym MOBO i nowszym CPU. Oczywiście domyślnie będę kupował pewnie i5-11600K (bo nowsza płyta czeka) więc będzie jeszcze szybciej, aczkolwiek zauważyłem że wraz ze zmianą procesora wynik na karcie graficznej również radykalnie się zmienił... oczom nie wierzyłem.

-cineb.jpg

Tutaj nie mam zrzutu ekranu dla porównania kart graficznych, ale jak przy i5-3570K wyszło mi 83,02 FPS, to już w budzie z i5-9400F (ten sam OS i dysk) to już wynik wyszedł 157,05 FPS...
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2022, 08:03   #3034
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Podejrzewam, że przy zachowaniu tej samej grafiki i przejściu na 11600K tak wyraźnego przeskoku już nie będzie - już zmianą z i5 trzeciej generacji na dziewiątą wyeliminowałeś raczej skutecznie wąskie gardło w postaci CPU. Oczywiście mam na myśli gry i tę grafikę, bo po pierwsze w zastosowaniach typowo procesorowych różnica w wydajności będzie ogromna, a po drugie po zmianie GPU i włączeniu Cyberpunka każden jeden kawałek krzemu do obliczeń się przyda
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2022, 18:54   #3035
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,128
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
KaiQ

gratuluje zakupu :-)

Ja gdyby nie to że mam możliwość wymiany co 2-3lata całej platformy to prywatnie bym dalej siedział na X58(i7-950) a teraz Xeon L5640 ma wszystko co potrzeba i nadal daje rady 24GB RAM 6c/12t MBO z ogromnymi możliwościami rozbudowy. ilość slotów PCIe PCI natywne IDE 8x SATA jedyne co brak NVMe.

czy procesor z najmniejszym TDP = T będzie wąskim gardłem nie sądzę sparowany DDR5 =5600MHZ i jak zajdzie potrzeba z solidnym RTX będzie kilka % słabszy jak flagowy K

komputer pracuje dziś od 6.30 w trybie 100% pasywnym

-zrzut-ekranu-2022-03-07-185311.png
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2022, 21:45   #3036
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez seku Podgląd Wiadomości
KaiQ
...

komputer pracuje dziś od 6.30 w trybie 100% pasywnym

Załącznik 185439
...eee, nie chciał bym Cię przyłapywać na gorącym uczynku, ale jak zgaduję to takie 98% pasywny. Zasilacz ma chłodzenie które uruchamia się po osiągnięciu 60 stopni, nieprawdaż ?

co do reszty, to ja nie mam możliwości tak częstej aktualizacji sprzętu. Aczkolwiek teraz na prawdę udało mi się kilka rzeczy zakombinować i zaoszczędzić kilkaset złotych. Jeszcze jak uda mi się sprzedać to czego nie będę używał to okaże się że zmodernizowałem komputer za kilkaset złotych. Poczekamy, zobaczymy. Na pewno dam znać.
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2022, 14:21   #3037
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,128
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
...eee, nie chciał bym Cię przyłapywać na gorącym uczynku, ale jak zgaduję to takie 98% pasywny. Zasilacz ma chłodzenie które uruchamia się po osiągnięciu 60 stopni, nieprawdaż ?

co do reszty, to ja nie mam możliwości tak częstej aktualizacji sprzętu. Aczkolwiek teraz na prawdę udało mi się kilka rzeczy zakombinować i zaoszczędzić kilkaset złotych. Jeszcze jak uda mi się sprzedać to czego nie będę używał to okaże się że zmodernizowałem komputer za kilkaset złotych. Poczekamy, zobaczymy. Na pewno dam znać.
tak to działa z zasilaczem to EVEGA 1kw. ma przełącznik ECO w trybie OFF wentylator się kręci coś go słychać. w trybie ON ma się uruchomić pod obciążeniem albo temp. lecz na Adler Lake jeszcze nie zaobserwowałem aby się uruchomił

pierwszy raz temp. pamięci sa tak wysoki i faktycznie są ciepłe.

kupiłem Samsunga 2TB na promo za około 1500zł brutto zakładałem że zdejmę ten micro radiator ale nie mam pomysłu jak.

bo dedykowany MBO to olbrzymi kawał aluminium. i na pewno temp. zeszły by niżej.
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2022, 19:17   #3038
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez seku Podgląd Wiadomości
kupiłem Samsunga 2TB na promo za około 1500zł brutto zakładałem że zdejmę ten micro radiator ale nie mam pomysłu jak.
Ja nie wiem, czy to jest dobry pomysł. Sracisz gwarancję, jeżeli radiator był fabrycznie nałożony na ssd. Podobna sytuacja jest z naklejką nałożoną na ssd.
SEBAW jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2022, 19:20   #3039
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,061
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez SEBAW Podgląd Wiadomości
Ja nie wiem, czy to jest dobry pomysł. Sracisz gwarancję, jeżeli radiator był fabrycznie nałożony na ssd. Podobna sytuacja jest z naklejką nałożoną na ssd.
Myśle ,że seku zdaje sobie z tego doskonale sprawę
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2022, 20:40   #3040
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
jak w reklamie Coca Coli z tirem... "Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta". Tak właśnie do mnie mknie procesor i5 11600K, aczkolwiek będę go miał dopiero w przyszłym tygodniu. -icon_bored.gif
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2022, 20:48   #3041
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
A może zdradzisz na jakim teraz procku pracujesz?

Ja czekam na 20 kwietnia, na premierę AMD Ryzen 7 5800x3d. Może, może...
SEBAW jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2022, 21:24   #3042
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez SEBAW Podgląd Wiadomości
A może zdradzisz na jakim teraz procku pracujesz?

Ja czekam na 20 kwietnia, na premierę AMD Ryzen 7 5800x3d. Może, może...
hmmm to jak ze statusem związku na FB (tak mi się skojarzyło z przed kilku lat) - "to skomplikowane"
... w moim przypadku należało by zapytać, na jakich procesorach pracuję.

Wszystkich nie wymienię, bo musiał bym uruchamiać wszystko po kolei ale z laptopów:
i5-2410M - zmienione na i7-2670QM
i5-4200U (można powiedzieć że na wylocie)
i5-10210U
sporadycznie na i3-370M oraz i5-560M
AIO:
AMD Athlon II x2 250U
PC
AMD Athlon 64 X2 6000+
i5-3470K
i5-9400F
i5-11600K (nadciąga )
oczywiście sprzętów, których już nie mam, nie wymieniam.
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2022, 21:31   #3043
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Ty masz jakieś biuro prześladowcze, że tyle sprzętu używasz jednocześnie? A ten na którym grasz to... ? Podaj tylko ten jeden rodzynek.
SEBAW jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2022, 21:52   #3044
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
więc tak... na którym gram... aktualnie bardzo mało czasu na granie. Edukacja nachodząca na pracę i praca nachodząca na edukację. Nie narzekam.
Jeśli sprzęt do grania miał bym wskazać to i7-2670QM (ale nic wymagającego żeby się nie grzał...) na tym laptopie to najwięcej sprofilowanych rzeczy, Internetowo-biurowych. A jak już to Heroes 3 NFS U2, i raczej starsze tytuły.
AMD Athlon 64 X2 6000+ to mój zabytek, który trzymam celowo do tytułów typowo XPkowych, które nie chcą się kompatybilizować z nowszymi OSami,
A teraz zmieniam te i5 z listy. Grywałem na i5-3 / teraz mam system przeniesiony na i5-9, ale domyślnie będę działał od następnego tygodnia na i5-11 (przejścia w temacie tych i5 na PC opisywałem wcześniej w tym wątku)

tak na marginesie to nie narzekam na brak platformy do grania... jak by się dało to wręcz bym emulował konsole nawet na kartoflu jeśli by to było możliwe...
Zerknij do mojej galerii choć to tylko fragment...


sprzęt jest, czasu brak. Można powiedzieć że przygotowany na emeryturę
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2022, 22:04   #3045
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
A z którego roku masz ten wibrator z czerwonym guziczkiem po prawej stronie telewizora?
SEBAW jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
cpu, dyski ssd, gpu, nowy komputer, podzespoły, pomoc w wyborze sprzętu, procesor, ram, sprzęt

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.