Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.11.2021, 20:25   #2971
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,128
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
KaiQ

- szału z wydajnością przy tym samym GPU nie będziesz miał bo główną robotę i tak robi GPU a jest to samo, a procki hmm różnica 5lat a wydajności może 20% ale to na pewno nie w grach.

- Ja tak miałem na MSI Z270 jak korzystałem z zintegrowanej jGPU Intel 630 po podpięciu GTX 1650S
nie wstawało czy były BEP BEP BEP nie pamiętam. ale RESET zworką UEFI czy CLEAR Bios i wstawało wszystko.

-przechwytywanie01.png

-przechwytywanie02.png
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.11.2021, 23:12   #2972
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Witaj,
reset zworką być może by pomógł. Ja jednak poradziłem inną drogą. Po pierwsze przetestowałem jeszcze inną kartę, mimo że starsza i słabsza to jednak komputer zareagował identycznie. 3 dłuższe sygnały z głośniczka od płyty głównej i cały czas czarny ekran. W ustawieniach BIOS płyty MSI mają jednak dodatkową funkcję pozwalającą na dodatkowe wykorzystanie zintegrowanego układu GPU równolegle do dedykowanej karty graficznej. Włączyłem tryb nazwijmy to współobsługi i uruchomiłem komputer będąc podpiętym do zintegrowanego układu. Oczywiście jak się można domyślić 3 sygnały, czarny ekran... ale po chwili powitał mnie pulpit Windowsa.
W menadżerze urządzeń już teraz widziałem dwie grafiki - zintegrowaną i dedykowaną, ale zewnętrzna na jakimś standardowym sterowniku. Oczywiście żadnego obrazu ta grafika nie dawała, ale dała mi nadzieję że będzie ok, bo w końcu komputer coś wykrywa.
Zainstalowałem sterowniki dedykowane i jakieś tam dodatkowe biblioteki, przepiąłem kabel i znów czarny ekran. Po chwili jednak pokazał się obraz już z dedykowanego układu.

Po resecie znów 3 sygnały z MOBO, ale po dłuższej chwili pokazuje się pulpit i wszystko działa. Oczywiście wszystko w opisie trochę skróciłem ale to nie jest istotne.
Ogólnikowo BIOS tych MSI ma parę ciekawych funkcji, jednak tutaj nie dał mi jednoznacznej przyczyny czemu płyta tak się zachowuje. Jak przepiąłem inny dysk twardy na którym mam trochę już pobranych gier ze Steam, to znów czarny ekran więc tutaj bardzo dużo od samych sterowników zależy.
O resecie CMOS coś tam widziałem (nie mniej jednak dziękuję za chęci i udzielenie myślę że trafnej porady) jednak nie chciałem za bardzo w BIOSie modzić bo to nie mój a firmowy sprzęt... inaczej, to wolałem zostawić jako ostateczność.
Jeśli idzie o samo CPU to nie jest to 5 lat różnicy. Mój i5 3570K to 2 kwartał 2012, a ten i5 9400 to bodaj że 1 kwartał 2019, więc mamy tutaj 7 lat różnicy. Nie można powiedzieć że to nic. Poza tym wersja K z odblokowanym mnożnikiem to niemalże szczyt dla tej podstawki (i7 to skok maksymalnie rzędu 17% więc szkoda zachodu)
a ten i5 9400 da się wymienić na i9 9900KS a to już inna liga.
Uruchomiłem ze 2 tytuły na tej platformie testowej i zgodzę się że kluczowe jest GPU, jednak daje się zauważyć doraźny skok na płynności. Przede wszystkim mamy tutaj DDR3 vs znacznie szybsze DDR4. Mam właściwie odpowiedź na moje pytanie kluczowe... czy warto zmieniać sprzęt na coś używanego, co miało premierę 2-3 lata temu. Ceny niższe, a możliwości większe i moja własna odpowiedź brzmi... TAK.
Jeśli z różnych przyczyn mamy okrojony budżet, a nie ma nacisku by był to top model, to nie licząc jednak specyficznego i grząskiego rynku GPU warto taką ofertę rozważyć. Myślę że miał bym tutaj większy skok gdybym dysponował dyskiem M.2 nvMe a nie tylko SSD na złączu SATA.
Jak się uprę to PC pójdzie na strych do optymalnej temperatury dla GPU i testów XD


Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
Piny na pci nie powyginane, jakis paproch tam nie wlecial? Msi maja bardzo wadliwe dociski prockow dociskaja z zaduza sila i wyginaja plyte potem sa cyrki. Wejdz w bios i ustwaienia do domyslnych moze tam cos ktos zgrzebal

BTW. ta platforma prosi sie o instalke emulatora ps3 i testow
Z pinami wszystko w porządku, w końcu działało na zintegrowanej grafice, a świruje jak tylko coś podepniemy innego. Przeglądnąłem też profilaktycznie gniazdo PCIe i też bez problemu.
A z tym testem emulatora dla PS3 to ciekawe, nie powiem... ale nie wiem czy wystarczy mi czasu. Weekend się skończył, za chwilę jednostkę będę musiał wrócić do biura.

Ostatnio zmieniany przez KaiQ : 07.11.2021 o godz. 23:18
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.11.2021, 14:30   #2973
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,685
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Juz pisalem co robic zeby tanio zlozyc kompa na z170 lub z270 co do chlodzenia zdecydowanie tylko wodne mozna custom loop wykonac za ~300-400zl
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.11.2021, 18:26   #2974
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,128
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Panowie

na morele płyty MSI Z690 w jednej cenie

kupiłem 3szt. :-) zobaczymy

https://www.morele.net/kategoria/ply...1895716/1/?noi
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.11.2021, 00:06   #2975
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
a co powiedział byś o MSI Z490-A Pro? (jeśli chcieć coś zbudować budżetowego) da radę?
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.11.2021, 06:51   #2976
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,685
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Plyta to nie problem tylko reszta, z tego co kojarze to w maksie idzie seria 3xx na modowane procki
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.11.2021, 14:41   #2977
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
Jeśli idzie o samo CPU to nie jest to 5 lat różnicy. Mój i5 3570K to 2 kwartał 2012, a ten i5 9400 to bodaj że 1 kwartał 2019, więc mamy tutaj 7 lat różnicy. Nie można powiedzieć że to nic. Poza tym wersja K z odblokowanym mnożnikiem to niemalże szczyt dla tej podstawki (i7 to skok maksymalnie rzędu 17% więc szkoda zachodu)
a ten i5 9400 da się wymienić na i9 9900KS a to już inna liga.
Jeśli można procesor zmienić na szybszy a jednocześnie bardziej energooszczędny to moim zdaniem... można go zmienić na szybszy i bardziej energooszczędny Natomiast dopóki rozmawiamy o takiej kosmetycznej zmianie to sądzę, że nie ma tutaj większego ciśnienia. Pięć lat czy siedem - whatever, ważne czy jest rzeczywista różnica w wydajności i jeszcze czy jej rzeczywiście potrzebujemy.

Dla przykładu od kilku lat nie potrzebuję komputera do żadnych ambitniejszych celów niż oglądanie snookera w Eurosport Playerze (to ultraważne bo nie mam TV, a nawet jeśli to na telewizyjnych Eurosportach puszczają tylko część), poczytania wiadomości i czasem pogrania w Wiedźmina 3, czy inną, znacznie, znacznie starszą grę z mojej tak zwanej młodości. I problem polega na tym, że jak przez siedem lat dwa razy zmieniałem GPU, ostatni raz na GTX 970 przed trzema laty, to w gnieździe CPU siedzi... i5 760 z 2010 roku. Moja żona ma laptopa z wyraźnie szybszym prockiem. Pewnie mój smartfon ma porównywalną wydajność I nie jestem sobie w stanie uzasadnić, po co miałbym go wymieniać - jeszcze kilka lat temu odruchowo przeglądałem testy i się przymierzałem, ale wciąż nie widziałem potrzeby, a potem mi się znudziło... Pewnie najszybciej się zdecyduję jeśli mnie najdzie pograć w najnowszego Flight Simulatora, albo jednak zrobią jakiegoś nowego Wiedźmina - o ile znów nie wystarczy wymiana GPU

Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
Uruchomiłem ze 2 tytuły na tej platformie testowej i zgodzę się że kluczowe jest GPU, jednak daje się zauważyć doraźny skok na płynności. Przede wszystkim mamy tutaj DDR3 vs znacznie szybsze DDR4. Mam właściwie odpowiedź na moje pytanie kluczowe... czy warto zmieniać sprzęt na coś używanego, co miało premierę 2-3 lata temu. Ceny niższe, a możliwości większe i moja własna odpowiedź brzmi... TAK.


No i tu się zgadzam, jeśli Ty uważasz że warto, to znaczy że warto. A etn zestaw rzeczywiście korzysta z dobrodziejstw szybszej pamięci.

Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
Myślę że miał bym tutaj większy skok gdybym dysponował dyskiem M.2 nvMe a nie tylko SSD na złączu SATA.
To na pewno, od ponad dekady technologia NAND daje jedna z najbardziej odczuwalnych zmian w doświadczeniach użytkownika - choć co dla mnie zaskakujące rzeczywisty wzrost responsywności nie nadąża za wzrostem parametrów na papierze (zamieńcie HDD na 2x szybszy w odczycie sekwencyjnym oraz wartościach IOPS SSD, a następnie 5x szybszy NVMe a następnie zmierzcie czas wstawania systemu czy uruchamiania gier - będzie lepiej w SSD i znacznie lepiej w NVMe, ale to nie będzie wzrost x2 i x5)...
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.11.2021, 18:02   #2978
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,685
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Powiem tobie mam system na NVMe no i to jest rakieta w prownaniu do zwyklego ssd. Widac roznice, wlaczam PC wlaczam TV i Juz system dziala. Czas uruchamiania systemu to jakies ~3sekundy po POST
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.11.2021, 18:36   #2979
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Oo, Radek 7970 Miałem biedniejszą wersję 7950 - i tak łykał wszystko co mu podałem bez popity Szkoda tylko że w końcu wyzionął ducha, w obliczu obecnej sytuacji bardzo by się przydał...
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.11.2021, 19:48   #2980
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,128
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
jak już piszemy o skokach wydajności to największym jaki był dla mnie to w 2011r. dysk Intela 320 SSD 80GB dostałem od kumpla bo miał 2szt. i sie podzielił. coś co zmieniło wszystko. od lat używałem dysków HDD WD serii BLACK a te jak wiemy do cichych nie należały wiec nagle przestało rechotać coś w obudowie coś pięknego wszystko się ładowało w sekundach w porównaniu z HDD gdzie można było kawę robić.

przez lata zmieniałem w głównym zestawie zawsze na Samsungi PRO 860 i do dziś 950 Pro

nawet 950 PRO na NVMe w 2017r. nie zrobiła już na mnie takiego samego WOW jak pierwszy dysk SSD w 2011r.

za to co mnie fascynuje jak pewnie wiecie MINIMALNE zażycie energii przy MAX wydajności. To co mnie obecnie cieszy to mój zestaw główny który wydaje 0db tak ZERO w tym momencie w którym pisze do Was zestaw bez monitora pobiera poniżej 10w.

czekam aż Intel wypuści
-i9 12900T
MBO na ten moment Asus ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI
lub MSI MAG Z690 TOMAHAWK

dlaczego te z racji ilości slotów PCIe i braku ich współdzielenia linii z głównym złączem PCIe 16x 5.0

-RAM oczywiście G.Skill Royal DDR5
-Samsung 980 PRO 1TB
- i zmiana PSU na be quiet! Dark Power PRO 12 1200W 80 Plus Titanium
i przesiadka na Win11.

na ten moment czekam na procesor jak się pojawi

P.S.
MORELE wycofało zamówienia
tłumaczenia błąd systemu
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.11.2021, 22:05   #2981
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,685
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Bierz z amazona, morele to sh!t, mialem z nimi kilka juz wypraw.
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2021, 19:58   #2982
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie będę zakładał nowego tematu, choć to odnośnie sieci a nie komputerów. Przy okazji ocieplenia budynku rozprowadziłem skrętkę. Teraz przymierzam się do przeniesienia routera z kuchni na poddasze, gdzie zebrałem wszystkie przewody i podłączenia komputerów przewodowo (dotychczas wszystko szło po WiFi, bo nienawidzę dla mnie jednego z symboli wczesnych lat 2000' - poprowadzonych amatorsko gdzieś po podłodze pod ścianą przewodów telefonicznych od neostrady czy potem skrętek). Tam znajdzie się jeszcze dysk sieciowy, a w przyszłości zapewne rejestrator. I teraz pojawia się pytanie o switch. Nie wiem czy kupować byle jaki, czy jednak zainwestować w nieco lepszy? Rzecz polega na skomplikowaniu instalacji - dziś zdarza się czasem, że od strony ISP zanika na kilkanaście do nawet kilkudziesięciu sekund połączenie, ale też z rzadka karta WiFi potrafi się rozłączyć - nie chciałbym, żeby do możliwych przyczyn braku połączenia doszedł jeszcze zawieszony switch. Zależy mi na tym, żeby go włączyć i przez najbliższe 60-70 lat nie musieć do niego zaglądać, chyba że w celu wymiany elektrolitu w tranzystorach.

Na palcach sobie liczę, że cztery porty 10/100/1000 powinny z powodzeniem wystarczyć. Żeby nie mnożyć w przyszłości, przydałoby się zintegrowane PoE, ale po pobieżnym sprawdzeniu opcji wśród urządzeń budżetowych mamy albo 4 lub 8-portowe bez PoE, albo ośmioportowe z 4x PoE, ale w standardzie 10/100, czyli na potrzeby sieci wewnętrznej zdecydowanie za mało. Co ciekawe jeśli chcę i to i to, cena nagle skacze x3 (nie mówiąc już o tym, że takie naprawdę wszystkomające modele to profesjonalne urządzenia kosztujące po 1000+ zł) - aż tak mnie nie ciśnie na nowoczesność I teraz pytanie bardzo konkretne - czy mogę kupić niedrogi switch bez PoE, ale gigabitowy, na którego niezawodność i jako taką trwałość będę mógł liczyć, czy to już jednak domena droższych modeli?
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2021, 21:24   #2983
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
...
Stricte sieciowcem nie jestem, więc Ci z bogatego doświadczenia nie powiem, ale odpowiedzieć by tutaj sobie na pytanie jakie urządzenie tej kategorii będzie Ci działać zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Nie słyszałem póki co o switchach, które zasilają wyselekcjonowane porty, a w pozostałych działają standardowo. Albo Ci taki switch działa z PoE i podpinasz do niego kamery czy też telefony VoIP, albo podpinasz inne urządzenia do zwykłej sieci, które wpięte do PoE sieci nie wykryją.

Na moje oko wystarczy Ci zwykły switch gwarantujący odpowiednią przepustowość, a to co potrzebujesz zasilić zaraz za switchem możesz wzbogacić o zasilacz PoE dla jednej skrętki. Przecież więcej Ci to prądu nie zeżre aniżeli potrzebuje. Poza tym koszt naprawy sprowadza się do pojedyńczego zasilacza a nie do całego switcha.
Jak powiedziałem znawcą nie jestem, ale na tyle na ile wiem tak by to wyglądało.
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2021, 01:00   #2984
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Koniecznie musi być nowy? Sam kupowałem używane 24portowe najczęściej switche (swoją drogą przez ostatnie półtora roku ceny i na nowe i używane po prostu oszalały) i jak do tej pory jestem bardziej niż zadowolony.

Typowo biurowe, małe, odradzam. To w większości plastikowa taniocha która się wiesza i sypie. Rackowe to zupełnie inna liga. I portów nie żałuj - szybko przekonasz się że jednak przydałoby się więcej.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2021, 01:52   #2985
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@KaiQ
W zasadzie masz rację, szczególnie, że PoE raczej nie będzie mi potrzebne szybciej niż za ok. 2 lata. a to może spokojnie być i połowa życia dzisiejszego sprzętu

@Joujoujou
To absolutnie nie musi być nowy sprzęt. Tak właśnie sądziłem, że urządzenia rackowe (już nie napiszę - operatorskie - bo to jeszcze inna para kaloszy) i konsumenckie dzieli sporo. Zależy mi na tym, żeby sprzęt był stabilny, bo internetu używa w domu każdy i to zwyczajnie musi działać poprawnie. Część sprzętu podłączę bezpośrednio pod router, ale jeśli coś będzie po switchu, to zastanawianie się, co po drodze nie działa jest średnio zabawne
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
cpu, dyski ssd, gpu, nowy komputer, podzespoły, pomoc w wyborze sprzętu, procesor, ram, sprzęt

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.