Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.09.2018, 08:41   #1
Gwiazdor
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 04.11.2014
Posty: 45
Gwiazdor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jaka drukarka i program do nadruku na Blu-Ray?

Potrzebuję drukarki i programu do nadruku na domowe potrzeby na płyty Blu-Ray.

Poza tym wydruk czarno-biały tekstów od czasu do czasu.
Płyty to max kilka-kilkanaście sztuk w mies. Teraz mam zaległości to będzie więcej. Potem pewnie kilka sztuk w mies.

Oczywiście zależy mi na jakości, trwałości i taniej eksploatacji.

Znalazłem canon pixma ip7250 + wieczne kartridże ale nie wiem jaki lać tusz. Wiem, że czarny jest pigmentowy a pozostałe 4 to barwnikowe. Może ten canona oryginalny co sprzedaje w butelkach do innych swoich drukarek ale bez czarnego barwnikowego foto - ten mogę kupić oryginał canona albo zamiennik np. asarto.

Czy ta drukarka to będzie najlepszy wybór? Czy zamienniki nie spowodują szybszego zużycia/uszkodzenia płyt Blu-Ray?

Jaki program prosty intuicyjny, najlepiej darmowy do przygotowania nadruków na płyty Blu-Ray?
Gwiazdor jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.09.2018, 09:20   #2
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Generalnie mam ta serie piximy i jest ok , tusze mozesz kupic na aledrogo activejet w butelkach , wszystkie programy potrzebne masz dolaczone do drukarki i sa naprawde dobre
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.09.2018, 09:36   #3
Gwiazdor
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 04.11.2014
Posty: 45
Gwiazdor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Z tymi tuszami, zamiennikami to jest problem. Co jeden to pisze inaczej na forach a poza tym różne partie. O ActiveJet dużo złego się naczytałem, myślę lać te tusze oryginalne canona do innego modelu, co można kupić w butelkach. Ktoś używał czarnego pigmentowego na tej samej głowicy co iP7250 i było OK. Niestety w tym zestawie brakuje czarnego barwnikowego foto stąd pomysł na oryginał/Asarto.

Program podobno tez syf ale sam nie wiem dlatego pytam.

A jak z trwałością ActiveJet?
Można na niej drukować na płytach tylko czarnym pigmentowym?
Tylko słyszałem, że bez pozostałych kartridży kolorowych włożonych w drukarkę w ogóle nie ruszy (musi być komplet)?
Gwiazdor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.09.2018, 09:46   #4
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Ja nie wiem co ludzie pisza , mam i mialem dziesiatki innych tuszy butelkowych, nie zalezy mi na reklamie tej firmy pisze swoje obserwacje, maja dobre odwzorowanie koloru , a jesli chcesz trwalosci to polecam nadruk w technologi UV
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.09.2018, 10:00   #5
Gwiazdor
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 04.11.2014
Posty: 45
Gwiazdor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A jakich jeszcze innych tuszy (czyli gorszych wg Ciebie od ActiveJet) używałeś?
Gwiazdor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2018, 18:14   #6
crowbme
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika crowbme
 
Data rejestracji: 16.02.2006
Posty: 110
crowbme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam, miałem długie lata Canona Pixma IP4200. Używałem zamienników przez kilka lat nie było problemy, aż do momentu, kiedy wyjechałem z domu na 2 m-ce. Wróciłem i było do drukarce. Próbowałem czyścić jej dysz na różne sposoby, ale efekty były mizerne. Kupiłem nawet sanki od dwóch innych drukarek, jedne nie pasowały, drugie zagrały z moją drukarką - i na tych chwile podrukowałem, ale znów się zapchały, a miałem już inny komplet tuszy (również zamienniki). Teraz mam Epsona 805 i nie mogę narzekać, choć muszę przyznać, że wydruki z canona były lepsze. Jednak na domowe potrzeby mi wystarczają.
crowbme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Brak możliwości odtworzenia nagranego filmu w Blu Ray WODZU1972 High Definition 9 06.08.2017 07:12
Nagrywarka Blu Ray a odtwarzanie oryginalnych płyt fcbarca86 Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD 1 12.03.2016 17:11
jaka drukarka do nadruku na płytkach? zibis Komputery - oprogramowanie i sprzęt 37 25.10.2007 21:54
nie dziala nagrany plik MrBiedrona Napędy optyczne DVD 17 22.10.2005 14:57
Przykład jak mozna zarobic na naiwnosci ludzi Ice Off topic 7 03.10.2005 00:41


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.