Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.07.2021, 23:39   #1
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Szukam programu do zarządzania komputerami, programami, licencjami, hasłami, userami.

Szukam programu jak w temacie, haczyk jest jednak taki abym mógł tworzyć coś na zasadzie drzewa katalogów ponieważ tutaj mogę mieć kilka grup komputerów (działów) i chciał bym mieć możliwość uporządkowania tego wszystkiego.

Czy coś takiego w ogóle jest?, ja nie potrzebuję tutaj RDP ani modułów Helpdesk. Zależy mi na tym bym z jednego miejsca mógł (najpierw spisać) sprawdzić jaki dokładnie sprzęt, oprogramowanie, ilu użytkowników się loguje, jakie programy-licencje (gdybym musiał gdzieś przenieść na inny sprzęt i mieć to pod ręką)
Technicznie da się to zrobić na zasadzie folderów i podfolderów, ale przeglądanie tego raczej mega uciążliwe, choć pozwalało by mi czasem nawet jakieś zdjęcia sobie zapisać co do jakiegoś sprzętu.
Macie pomysły - sugestie?
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.07.2021, 09:14   #2
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Może nVision + Active Directory
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2021, 22:13   #3
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
Może nVision + Active Directory
No właśnie wolał bym coś bardziej prostego, o skromnej funkcjonalności. Tak jak wspominałem nie chcę kombajnu, a nVisiom to bardziej kombajn z funkcjami zarządzania czy zdalnej instalacji itp., to także komercyjne narzędzie. Ja potrzebuję czegoś co pozwoliło by mi rozwijać listę podrzędnych plików na zasadzie wyświetlania w programie HW monitor.
Gdzie pierwsza do rozwinięcia grupa to Oddział, Druga - Dział, Trzecia - nazwa Komputera (ID-sprzętu). Tak jak w przykładzie poniżej:
"Firma X" Oddziały:

[+]ARŁAMÓW
[+]BIELSKO BIAŁA
[+]DĘBLIN
[+]KRAKÓW
[+]RZESZÓW
[+]Dział_Kontroli_Jakości
[+]Dział_Księgowości
[+]Dział_Kadr
[+]Dział_IT
[+]PC-RIT001
[+]PC-RIT002
[+]PC-RIT003
[-]PC-RIT004
  • Local-IP: 172.129.1.24
  • Local-Admin: Administrator // Silne@Has1o!
  • Domena-User: adam.nowak // N0vak2021
  • MS-Office2019: A8SFA-WIS99-WQ988-LIF9I-MS123
  • WIN10-PRO: 848DA-3RF4R-VF422V-MKFU4-3NSNV
  • E-MAIL: adam.nowak@xcompany.com.pl // qta5_w1ochaty
  • i_tak_dalej.....
[+]Dział_Magazynów
[+]Dział_Logistyki
[+]SZCZECIN
[+]ZAWIERCIE


==================================
Hmmm ... chyba znalazłem rozwiązanie.. nigdy na poważnie nie korzystałem z tego narzędzia a okazuje się że chyba wszystko ma co bym potrzebował właśnie KeePass... tak wstępnie mi się wydaje.
Operuje na grupach więc mogę zamknąć to w takiej formie, choć wymaga to wcześniejszego przygotowania caaałej listy sprzętu, który będzie pracował w i poza domeną.

-admin.jpg

oczywiście temat zostawiam otwarty, a może Wam coś wpadnie lepszego do głowy

Ostatnio zmieniany przez KaiQ : 08.07.2021 o godz. 22:57
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2021, 23:39   #4
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,204
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Dobre rozwiązanie to takie, które pasuje jego użytkownikowi, ale tak się zastanawiam - poza tym, że chcesz mieć przejrzystą bazę danych dot. hardware&software, masz zrobione wszędzie przynajmniej pełne backupy?

Nie zajmuję się tym poza komputerami, których używam osobiście, natomiast sam nie wyobrażam sobie, żebym miał - szczególnie mając pod opieką większą ilość stanowisk - instalować cokolwiek od początku. Tak się robiło 20 lat temu w swoich domach z XP-kiem

Optymalne rozwiązanie to sprzęt u klienta, pełen backup skonfigurowanego systemu na półce na zapasowym SSD dla każdego stanowiska, backup przyrostowy dla danych na serwer plus najlepiej stojący na półce na zapleczu przynajmniej jeden pełen zestaw na wypadek awarii na kilka stanowisk - rzecz jasna zestawy muszą być ze sobą zgodne, a nie każdy z innej parafii.

Można zrezygnować z części tych założeń (np. kopie zapasowe z kilku komputerów zapisane w formie plików na jednym większym HDD), ale tendencja powinna być taka, że wraz ze wzrostem dążeń do oszczędności ze strony klienta jego koszty zaczynają rosnąć na tyle szybko, żeby nie opłacało mu się brnąć w te oszczędności. Summa summarum w razie awarii i problemów z szybkim przywróceniem wszystkiego do poprzedniego stanu każdy i tak będzie miał pretensje do Ciebie, że zgodziłeś się na te oszczędności, a nie do siebie, że je wymusił/wyprosił
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2021, 19:04   #5
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Jak nie cenisz swojego czasu to spoko narzędzie. nVision mimo, że to kombajn - to w pełni funkcjonalny, łatwy i szybki do wdrożenia - i oszczędza twój czas
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
hasłami, komputerami, licencjami, programami, programu, szukam, userami, zarządzania

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.