Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.03.2022, 01:31   #1
skyrider
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika skyrider
 
Data rejestracji: 14.07.2004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 291
skyrider zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
szukam routerów do obsługi VPN site to site

Witajcie. Szukam rekomendacji do zakupu 2 routerów.

Routery mają łączyć ze sobą za pośrednictwem VPN na stałe 2 LANy (IPsec, OpenVPN site to site) w różnych lokalizacjach (każda ma stały adres IP) oraz umożliwić konfigurację na routerze serwera OpenVPN (dla użytkowników, do łączenia zdalnego z domu do LANu w firmie).

WIFI nie jest potrzebne.

Dobrze, jakby miały porty 1Gbps.
Logowanie przez SSH będzie atutem.

Ważne, żeby to nie była jakaś firma krzak. Ma mieć aktywne wsparcie producenta, dostawać nowe aktualizacje FW. Działać stabilnie.

Aktualnie używam do tego celu starych Cisco RV042.
Mają VPNa własnościowego site to site i PPTP dla klientów (porażka).
Porty tylko 100MBps.
Brak SSH / telnetu nawet nie ma.
Cisco kończy wsparcie dla tego modelu. Szukam jakiegoś następcy.

Cena żeby nie zabiła.
skyrider jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.03.2022, 12:13   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Każdego inna cena może/nie może zabić.

Patrzaj na mikrotik, dlink, fritz, ubiquiti.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.03.2022, 01:05   #3
skyrider
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika skyrider
 
Data rejestracji: 14.07.2004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 291
skyrider zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ubiquiti ER-4 EdgeRouter 4 - ten mi wpadł w oko. Cena w okolicach 1000 zł / szt jest OK.
Porty gigabitowe, IPSec / OpenVPN Site-to-Site & Remote Access, SSH. System EdgeOS.
System jest uniwersalny dla całej rodziny urządzeń.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym sprzętem?
skyrider jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.03.2022, 12:10   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Osobiście nie, ale rozważałem zakup takowego w celu użycia dual WAN, więc intensywnie grzebałem po necie w poszukiwaniu recenzji. Te w większości były bardzo pozytywne.

Miałem nawet już kupić, ale dostałem za darmo starego dlinka, który moje wymagania w zupełności zaspakaja.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
obsługi, routerów, site, szukam, vpn

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.