Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.01.2010, 23:06   #1
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Win Xp audio -kilka urządzeń odtw. dźwięk

Witam

Mam ja sobie:
win xp prof,
kartę dźwiękową zintegrowaną,
"telefon USB', taki zwykły, do skejpa
słuchawki, głośniki.

I taki problem, że jak podłączę ten telefon USB, to mi inne programy jak VLC,Firefox, ipla itp kierują dźwięk na tenże telefon.
Kierują nie od razu po włączeniu USB, a tak: gra sobie VLC, podłączę USB, wyłączę VLC i znowu włączę - wtedy już leci na USB.

Jak to poustawiać, żeby np. skejp nadawał tylko na USB, a reszta normalnie, przez wyjścia karty dźwiekowej ??
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.01.2010, 18:23   #2
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
A czy ta słuchawka wykrywana jako osobna karta dźwiękowa?
bo jeżeli tak to jedyne co przychodzi mi do głowy to, żeby dźwięk w softcie typu vlc, winamp głos skierować na kartę dźwiękową a w skype na kartę, która reprezentuje słuchawkę...
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2010, 20:18   #3
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Tak,
Kod:
Kontrolery dźwięku, wideo i gier -> Urządzenie audio USB
i działa to w systemie na standardowych sterownikach Microsoft.

Skype ma do wyboru w opcjach jakiego ma użyć urządzenia dźwiękowego (widzi to jako "USB Audio Device"), ale też po odłączeniu słuchawki gubi te ustawienia i używa "Domyślnego urządzenia Windows".

A FF, VLC wcale takich opcji nie mają.

Chciałbym to na sztywno poustawiać z poziomu OS ...
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2010, 23:12   #4
Human
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 06.07.2005
Posty: 87
Human zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
chyba raczej sie nie da, bo tak stworzone sa programy, ze listuja se urzadzenia i zapamietuja jakie sa. jak znikna to szukaja domyslnego.
poprostu moze nie odlaczaj sluchawki to bedzie widzial urzadzenie.

ogolnie w control panel masz ikone dzwieku i zakladke Audio, tam sa wybierasz jakie urzadzenie ma defaultowo odtwarzac,nagrywac dzwiek oraz zakladka Glos gdzie niby do mowy.
nie uzywam vlc, a media player classic ma w output/DirectShow Audio, gdzie wybiera sie defaultowe urzadzenie dla playera. ja mam akurat system default wiec wybiera te z control panel'a.

wg mnie po podlaczeniu sluchawki, powinienes wlesc w control panel ustawic defaultowe urzadzenie na Realtek HD Audio Output, nagrywanie tak samo.
i tylko w skype zmienic output na USB audio.
wtedy vlc i ff powinny dzialac.

Ostatnio zmieniany przez Human : 20.01.2010 o godz. 23:25
Human jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2010, 20:27   #5
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Myślę, że będzie tak jak pisze kolega powyżej... ewentualnie żeby to uprościć to musiałbyś sobie stworzyć plik .bat dodający wpis do rejestru z ustawieniami po podłączeniu słuchawki i odpalający skype...
Przychodzi mi jeszcze jedno do głowy, żeby odnaleźć klucz /e rejestru odpowiadający za to i zablokować je z właściwymi ustawieniami poprzez uprawnienia i odłączyć słuchawkę i sprawdzić co stanie się po podłączeniu
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
skype, telefon usb

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Win XP Corp. ENG @ Win XP Corp. PL...?? gallus Off topic 6 11.11.2004 10:20
WIN XP + SP2 bootowalna CD ? skyrider Off topic 5 23.10.2004 18:06
XP SP2 PL - how?! bakupl Off topic 15 27.08.2004 07:51
Jakie kodeki do Win XP? ptr Napędy optyczne DVD 5 21.03.2004 15:35
....robilem kilka testow i zastanawiam sie co to jest jakosc AUDIO ?????? remure Napędy optyczne CD 10 22.02.2004 17:32


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.