Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.08.2002, 01:07   #1
Muza
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.06.2002
Posty: 5
Muza w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation Usuwanie IE 6.0 i OE w WinXP

W jaki sposób można usunąć Internet Explorer 6.0 oraz Outlook Express spod Windows XP tak aby znikły na amen Wiem że jest taka metoda. Szukam więc opisu, ew. linku
Z góry dziękuję za podpowiedź.
__________________
__
Po zdrówka.
Muza jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.08.2002, 07:18   #2
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czy przeglądarka nie jest czasami sintegrowana z powłoka windows. Jeżeli jest możliwy uninstall IE 6.0 wraz z OutlookExpress pod WinXP to Twój Windows wyglądałby jak 95 po instalacji, jeżeli chodzi o nawigację po komputerze. Nie byłoby cofnij ani dalej, itp. idt.

Kiedyś była taka wersja IE4.0, który przy instalacji "pytała" się czy ma być integrowana z powłoką, a teraz wersje 5,5.5,6 już się nie pytają...

A właściwie to po co chcesz usuwać IE?
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2002, 07:36   #3
MarioNet
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika MarioNet
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 212
MarioNet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
IE6.0

Cytat:
+++LeWaP+++ napisa***322;(a)

A właściwie to po co chcesz usuwać IE?
Z tym usuwaniem to nie taki głupi pomysł, wszak IE6.0 ma tyle dziur w zabezpieczeniach co ser szwajcarski:-D
__________________
Napotykam rzeczy niespotykane.
puszka na *****'ersy
MarioNet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2002, 12:52   #4
Ice
***Fakt jest faktem..***
 
Avatar użytkownika Ice
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Lokalizacja: Thorn (obecnie London)
Posty: 763
Ice zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie wiem czy do Xp ale do win98 był program 98lite który pozwalał na zainstalowanie 98 bez IE. System chodził szybciej i zajmował mniej miejsca na dysku i w pamięci ram. Ale czy jest taki program do XP ? Tego nie wiem.
__________________
To jest tylko moje zdanie na to całe zamieszanie...

Pozdrawiam Ice
Ice jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2002, 14:08   #5
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Ice napisa***322;(a)
Nie wiem czy do Xp ale do win98 był program 98lite który pozwalał na zainstalowanie 98 bez IE. System chodził szybciej i zajmował mniej miejsca na dysku i w pamięci ram. Ale czy jest taki program do XP ? Tego nie wiem.
Nie ma mozliwosci calkowitego usuniecia ale mozna zadeklarowac ktora przegladarka ma byc domyslna w systemie, decydujac sie na inna przegladarke czy tez program pocztowy, unieaktywnia sie jedynie IE i inne jego narzedzia... dla mnie to bez sensu, IE i tak jest najlepszy nawet mimo posiadajacych dziur... uwazasz ze opera czy mozilla jest lepsza?

pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2002, 20:45   #6
Muza
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.06.2002
Posty: 5
Muza w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Ormianin napisa***322;(a)


Nie ma mozliwosci calkowitego usuniecia ale mozna zadeklarowac ktora przegladarka ma byc domyslna w systemie, decydujac sie na inna przegladarke czy tez program pocztowy, unieaktywnia sie jedynie IE i inne jego narzedzia... dla mnie to bez sensu, IE i tak jest najlepszy nawet mimo posiadajacych dziur... uwazasz ze opera czy mozilla jest lepsza?

pozdrawiam
Biorąc pod uwagę szybkość działania, zajmowane miejsce oraz zabezpieczenia, jak również kilka innych bajerów szalenie przydatnych przy przeglądaniu stron, czytaniu poczty lub grup dyskusyjnych to owszem. Metoda na usunięcie jest, gdyż MS nie ma już praw do uzależniania klienta od tylko swoich programów. Zresztą na jakiejś stronie o tym było. Niestety nie pamiętam adresu
__________________
__
Po zdrówka.
Muza jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2002, 20:49   #7
Muza
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.06.2002
Posty: 5
Muza w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
+++LeWaP+++ napisa***322;(a)
Czy przeglądarka nie jest czasami sintegrowana z powłoka windows. Jeżeli jest możliwy uninstall IE 6.0 wraz z OutlookExpress pod WinXP to Twój Windows wyglądałby jak 95 po instalacji, jeżeli chodzi o nawigację po komputerze. Nie byłoby cofnij ani dalej, itp. idt.

Kiedyś była taka wersja IE4.0, który przy instalacji "pytała" się czy ma być integrowana z powłoką, a teraz wersje 5,5.5,6 już się nie pytają...

A właściwie to po co chcesz usuwać IE?
Funkcje o których piszesz jak sądzę posiada sama opera której używam. IE jak i OE są w tym momencie jak wrzód na d... Dlatego też wolę je pousuwać.
__________________
__
Po zdrówka.
Muza jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.08.2002, 06:52   #8
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Usuwanie IE 6.0 i OE w WinXP

Cytat:
Muza napisa***322;(a)
W jaki sposób można usunąć Internet Explorer 6.0 oraz Outlook Express spod Windows XP tak aby znikły na amen Wiem że jest taka metoda. Szukam więc opisu, ew. linku
Z góry dziękuję za podpowiedź.
Nowy ServicePack 1 wniesie do systemu min. taka mozliwosc, ze bedziesz mogl usunac niechciana przegldarke czy klienta poczty

z racji mocnego zintegrowania np IE z systemem usuniecie nie bedzie calokowite ale przynajmniej (mam nadzieje) Bill sprawdzi i nie powinno byc problemow po wykonaniu takiej operacji

PS
z tego co juz pisza w sieci SP1 dla XP nie jest przeznaczone dla pirackich wersji bo wprowadza rowniez szereg nowych zabezpieczen
(min czarna lista numerkow, nowe numery, brak dostepu do windows update, przesylanie danych z kompa do MS). Przyklad byl juz z nowym MediaPlayerem.
No i ciekawostka jest fakt, ze maja byc podobno SP1 ktore zajmuja nawet 600 MB
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.08.2002, 08:36   #9
Muza
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.06.2002
Posty: 5
Muza w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs up Re: Re: Usuwanie IE 6.0 i OE w WinXP

Cytat:
Bartek Danowski napisa***322;(a)


Nowy ServicePack 1 wniesie do systemu min. taka mozliwosc, ze bedziesz mogl usunac niechciana przegldarke czy klienta poczty

z racji mocnego zintegrowania np IE z systemem usuniecie nie bedzie calokowite ale przynajmniej (mam nadzieje) Bill sprawdzi i nie powinno byc problemow po wykonaniu takiej operacji

PS
z tego co juz pisza w sieci SP1 dla XP nie jest przeznaczone dla pirackich wersji bo wprowadza rowniez szereg nowych zabezpieczen
(min czarna lista numerkow, nowe numery, brak dostepu do windows update, przesylanie danych z kompa do MS). Przyklad byl juz z nowym MediaPlayerem.
No i ciekawostka jest fakt, ze maja byc podobno SP1 ktore zajmuja nawet 600 MB
Thx. Właśnie na taką odpowiedź liczyłem.
PS. Czy będzie SP1 dla pirata?
__________________
__
Po zdrówka.
Muza jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.08.2002, 08:44   #10
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Re: Usuwanie IE 6.0 i OE w WinXP

Cytat:
Muza napisa***322;(a)


Thx. Właśnie na taką odpowiedź liczyłem.
PS. Czy będzie SP1 dla pirata?
wiesz trudno powiedziec
ale jedno jest pewne, ze nie bedzie to na 100000% oficjalna wersja

wielu userow zapowiedzialo, ze nie bedzie uzywalo SP1 dla XP
oraz SP3 dla Win2k ktory wnosi podobne nowinki
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.08.2002, 09:49   #11
Adiczek
Bywalec
 
Data rejestracji: 02.08.2002
Posty: 42
Adiczek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wink Re: Re: Usuwanie IE 6.0 i OE w WinXP

Cytat:
Bartek Danowski napisa***322;(a)
[...]z tego co juz pisza w sieci SP1 dla XP nie jest przeznaczone dla pirackich wersji bo wprowadza rowniez szereg nowych zabezpieczen
(min czarna lista numerkow, nowe numery, brak dostepu do windows update, przesylanie danych z kompa do MS).
Bartek nie do konca jest tak jak piszesz...

Pare dni temu pojawilo sie cos takiego:
Windows.XP.Professional.Retail.ReadNFO-LeXiSo

Oto wycinek z nfo:

Reason for this release:
1. Windows XP Professional Retail has never been released.
2. We have compared the performance of the two previous releases of this app, along with our Retail copy, and found that the Retail is much more stable. Many people who have complained aboutthe Windows XP "Corp" release were satisifed only after installing a Retail copy. We also noticed that with the "Corp" release, certain windows componets could not be added, confirming our suspicion that the "Corp" release was not final code. For those of you who want to test our theory, attempt to install the "Remote Desktop Web Connection" under the IIS category / WWW Services. If it works for you, great, it did not work for us!
3. Service packs may have "Corp" serial blacklisted. With thisrelease, your chances are greater of installing the next service pack since it has been rumored to deactivate all "Corp" users, reverting your OS back to trial.


Tak wiec SP instaluja sie bez problemu, koledzy juz to potwierdzili

Ostatnio zmieniany przez Adiczek : 07.08.2002 o godz. 09:53
Adiczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.08.2002, 10:11   #12
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Re: Usuwanie IE 6.0 i OE w WinXP

Cytat:
Adiczek napisa***322;(a)


Bartek nie do konca jest tak jak piszesz...

Pare dni temu pojawilo sie cos takiego:
Windows.XP.Professional.Retail.ReadNFO-LeXiSo
Tak wiec SP instaluja sie bez problemu, koledzy juz to potwierdzili
nie wiedzialem ze juz jest ale
zwroc prosze uwage, ze pisalem o oficjalnym SP

btw pytanie czy i kiedy nasi zrobia cos podobnego dla polskiej wersji
bo przyznam sie szczerze, ze pomimo faktu iz pracuje na legalnej wersji to nie mam zamiaru dobrowolnie dac sie inwigilowac

PS
poza tym oficjalnym SP1 - jakis czas temu wyszedl taki bardzo wczesny SP - instalacja oparta o skrypty, etc. i to bylo wolne od nowinek SP1 Oficjalnego
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.08.2002, 10:17   #13
MarioNet
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika MarioNet
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 212
MarioNet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
SP'ki do XP

Czy można prosić o konkrety. Tzn chodzi o linki do SP albo SP1 w wersji polskiej (jeżeli takowe istnieją) dostęp do netu mam w pracy - a tu mam zainstalowaną Winde 98 więc Windows Update odpada
__________________
Napotykam rzeczy niespotykane.
puszka na *****'ersy
MarioNet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.08.2002, 10:20   #14
Adiczek
Bywalec
 
Data rejestracji: 02.08.2002
Posty: 42
Adiczek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: Re: Re: Re: Usuwanie IE 6.0 i OE w WinXP

Cytat:
Bartek Danowski napisa***322;(a)
[...]zwroc prosze uwage, ze pisalem o oficjalnym SP
Ups nie doczytalem

Cytat:
btw pytanie czy i kiedy nasi zrobia cos podobnego dla polskiej wersji
bo przyznam sie szczerze, ze pomimo faktu iz pracuje na legalnej wersji to nie mam zamiaru dobrowolnie dac sie inwigilowac
Jesli przed pierwszym laczeniem sie z I-netem odpalisz XP Antispy a nastepnie zainstalujesz dobry (tylko nie zadne tam Nortony :-D a cos porzadnego, np. Kerio Personal Firewall) bedziesz mogl spac spokojnie

Cytat:
poza tym oficjalnym SP1 - jakis czas temu wyszedl taki bardzo wczesny SP - instalacja oparta o skrypty, etc. i to bylo wolne od nowinek SP1 Oficjalnego
To juz jest oficjalny ? Ja narazie widzialem bety (1078 i 1081 bodajze)
Adiczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.08.2002, 10:28   #15
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Re: Re: Re: Usuwanie IE 6.0 i OE w WinXP

Cytat:
Adiczek napisa***322;(a)
<b>
To juz jest oficjalny ? Ja narazie widzialem bety (1078 i 1081 bodajze) [/B]

moja wina moja wina - jeszcze jest beta zdaje sie juz mocno zaawansowana a pokazal sie juz oficjany SP3 dla W2k ok 130 MB
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.