Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Windows 7 (https://forum.cdrinfo.pl/f113/windows-7-a-79862/)

mgit 05.11.2009 16:58

Cytat:

Napisany przez seoman (Post 1057244)
A u mnie wystapil maly zgrzyt a wlasciwie dwa, w tym calym win7:

1 W czasie pobierania wiekszych plikow z hotingow praktycznie w kazdy plik jest uszkodzony tzn w archiwach sa bledy crc, w avi widac bledy w wyswietlaniu lub zawiesza playera.

2 W czasie odtwarzania filmow (avi, mkv) po jakims czasie obraz wyprzedza dzwiek, czesc filmow mkv mplayer nie odtwarza tzn niby plik wczyta, wszytkie informace typu dlugosc tytul rozdzielczosc sa dostepne ale go nie startuje (w innym odtwarzaczu dziala).


W xp tych "niedogodnosci" nie mam.

cza zostać na XP w takim razie ;)

CIAPEK 05.11.2009 18:51

Cytat:

Napisany przez seoman (Post 1057244)
A u mnie wystapil maly zgrzyt a wlasciwie dwa, w tym calym win7:

1 W czasie pobierania wiekszych plikow z hotingow praktycznie w kazdy plik jest uszkodzony tzn w archiwach sa bledy crc, w avi widac bledy w wyswietlaniu lub zawiesza playera.

2 W czasie odtwarzania filmow (avi, mkv) po jakims czasie obraz wyprzedza dzwiek, czesc filmow mkv mplayer nie odtwarza tzn niby plik wczyta, wszytkie informace typu dlugosc tytul rozdzielczosc sa dostepne ale go nie startuje (w innym odtwarzaczu dziala).


W xp tych "niedogodnosci" nie mam.

to grubo widze :/

A jak jest z upierdliwością win7 jeśli chodzi o legalność muzyki i programów. Woła nagminnie i chce sprawdzać jakieś licencje? W Viście coś takiego było z tego co pamiętam.

Zetoxa 05.11.2009 18:58

nic i nikt nie woła :sciana:

kizio 05.11.2009 21:24

Cytat:

Napisany przez CIAPEK (Post 1057267)
[...] W Viście coś takiego było z tego co pamiętam.

Od początku korzystam z Visty i nigdy mnie się nie pytała o żadne licencje.

zorg 05.11.2009 23:29

win7
 
ja mam jakis dziwny win7 po wizycie na windowsupdate mam tak 7600.20555.amd64fre.win7_sssss

CIAPEK 05.11.2009 23:57

Cytat:

Napisany przez kizio (Post 1057288)
Od początku korzystam z Visty i nigdy mnie się nie pytała o żadne licencje.

nie korzystałem z Visty, ale jak tylko wyszedł ten system i czytałem opinie to właśnie taką uwagę "zgłaszaliście". Więc sam już nie wiem :)

Berion 06.11.2009 19:05

Ja mam za to niezmienialne avatary użytkowników (przycisk 'przeglądaj' (czy jakoś tak) nie reaguje), a systemowa przeglądarka plików "zażułca" wszystkie pliki graficzne. :szczerb:

rycho 07.11.2009 06:29

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1057435)
Ja mam za to niezmienialne avatary użytkowników (przycisk 'przeglądaj' (czy jakoś tak) nie reaguje), a systemowa przeglądarka plików "zażułca" wszystkie pliki graficzne. :szczerb:

Zażułca sterownik monitora zazwyczaj.
Zastaw systemowy...

Berion 07.11.2009 12:06

Późno było. ;p

Ok, sterownik monitora powiadacie Waszmości. Ale jakoś w XP nie przeszkadzał. Ktoś tam w Redmond lipę zrobił. Spróbuję i zdam 'relację z zażółcania'. ;]

jesi 08.11.2009 23:23

Nareszcie pozbyłem się tego nędznego wygładzania czcionek w W7, ten ClearType bardzo drażnił mi oczy. W Vista można było ładnie wyłączyć, przez "odptaszkowanie" w właściwościach ekranu, w W7 dali d.ebilny kreator dostosowywania, po zastosowaniu którego było znacznie gorzej.
Gdyby ktoś życzył sobie to wyłączyć to rozwiązaniem są Zaawansowane ustawienia systemu i Efekty wizualne :spoko:

Human 09.11.2009 03:07

Cytat:

Napisany przez zene_k (Post 1057152)
Chcę podmienić pliki systemowe w programie windows mail, ale w7 nie pozwala na to, nawet z kontem administratora. O to mi chodzi

sa 2 mozliwosci wylacz uac on wiele rzeczy blokuje lub przejmij pliki na wlasnosc.
1. przy wlaczonym uac,plikow nie da sie wrzucic do katalogu windows wiec pewnie i do program files.
w total commander jest teraz nowy przycisk "as administrator",ktory jest przed albo po niepowodzeniu operacji. wtedy mozna np wrzucic plik do katalogu windows.
np ustawianie nazwy systemow przy pomocy bcdedit w shell cmd.exe konczy sie access denied, trzeba odpalic cmd.exe jako administrator.
2. mozliwe,ze nie jestesmy w plikach,katalogach na liscie userow uprawnionych do zapisu,kasowania.
w xp pliki nalezaly do admin'a,od vista wszystkie pliki naleza do trustedinstaller

moze stworzyc se batch tco.cmd:
takeown /f %1 /r /d t
icacls %1 /grant Administratorzy:F /t

zapisac w katalogu windows lub inny dodany do "path" naszych i uzywac jako tco nazwapliku_lub_katalogu_lub_maska

seoman 11.11.2009 09:47

Cytat:

Napisany przez seoman (Post 1057244)
A u mnie wystapil maly zgrzyt a wlasciwie dwa, w tym calym win7:

1 W czasie pobierania wiekszych plikow z hotingow praktycznie w kazdy plik jest uszkodzony tzn w archiwach sa bledy crc, w avi widac bledy w wyswietlaniu lub zawiesza playera.

2 W czasie odtwarzania filmow (avi, mkv) po jakims czasie obraz wyprzedza dzwiek, czesc filmow mkv mplayer nie odtwarza tzn niby plik wczyta, wszytkie informace typu dlugosc tytul rozdzielczosc sa dostepne ale go nie startuje (w innym odtwarzaczu dziala).


W xp tych "niedogodnosci" nie mam.


Udolo sie rozwiazac problem nr1 - przyczyna klopotu byl uTorrent a wlasciwie nie sam program co upload.
Jak upload szedl "pelna para" to wlasnie wystepowaly w/w bledy crc, wystarczylo troszke przyciac pasmo by problem zniknal w 90% a po przycieciu do polowy calkowicie.

M@X 11.11.2009 09:58

System fajny, przejrzysty i fajnie wygladajacy. Martwi mnie tylko traktowanie po macoszemu wsparcia dla starszych produktow przez producentow notebookow. Na ASUS VX2S dosztukowalem wszystko czy to z Vista64 czy z internetu, ale za diabla nie smiga mi ATK HotKey (do klawiszy Fn + X) ;-(...

melag 11.11.2009 17:13

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1058331)
System fajny, przejrzysty i fajnie wygladajacy. Martwi mnie tylko traktowanie po macoszemu wsparcia dla starszych produktow przez producentow notebookow. Na ASUS VX2S dosztukowalem wszystko czy to z Vista64 czy z internetu, ale za diabla nie smiga mi ATK HotKey (do klawiszy Fn + X) ;-(...

Powinno pomóc W7 64bit, W7 32bit
:)

czary2mary 12.11.2009 11:29

Ilość załączników: 3
W final wersji pojawił mi się problem z kartą telewizyjną-o dziwo w betkach i pre-RC na sterownikach do XP\Visty chodziła bez problemu.
Tryb zgodności nie pomaga, XP-mode nie chodzi na maszynie gdzie karta TV zainstalowana-procesor nie obsługuje wirtualizacji ,wymuszenie odpalenia sterownika programem Driver Signature Enforcement Overrider też nie pomaga.Czy oprócz czekania na nowy driver można coś zrobić.?

Załącznik 53384
Załącznik 53385
Załącznik 53386


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.