Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.08.2013, 11:03   #1
dydel
Żabol
 
Avatar użytkownika dydel
 
Data rejestracji: 28.05.2011
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 103
dydel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problem z instalacją Windows 7 na Lenovo z500

Witam, jestem posiadaczem Lapka Lenovo z500 ( i3 + Geforce 645M + 4GB RAM ) i od praktycznie samego początku posiadania mam z nim problem:

otóż na obojętnie jakiej grze ( zaczęło się od BF3, ale nawet na Saint Row 2 i L4D2 są problemy ), po 5-10 minutach grania, gra się minimalizuje do Pulpitu, gdy ją potem znowu przywrócę to... mam prawie pokaz slow-motion :lol: Na przykład w BF3 na Średnich mam 50 FPS, by po minimalizacji mieć aż 25 FPS -_-. Nie wiem czy to nie wina tego, że Lapek ma 2 karty graficzne - Intela ( Ona działa gdy na przykład oglądam filmy - pracuje na pulpicie ) i Nvidi ( która ma działać w grach ) - mam wrażenie że podczas minimalizacji Nvidia się wyłącza, i od tego czasu gra działa na Intelu -_-.
Próbowałem w Biosie ustawić na sztywno karte graficzną - nie da się.
Lapek był w serwisie - ponoć wymienili płytę główną ( ponoć ).





Więc postanowiłem wgrać Windows 7 na lapka by po testować jego działanie na innym OS lecz gdy już mam wybrać dysk do formatowania, mam takie coś:




Wiem że lapek ma partycje na której jest Windows 8, druga partycja to sterowniki, a trzecia to Recovery Menu, ale nie wiedziałem że ma aż tyle

Próbowałem sformatować partycję, na której jest Windows 8, ale wyskoczył błąd, że partycja jest... GPT?
Potem po tej próbie instalacji ( gdy i tak nic nie formatowałem ) musiałem stawiać system na nowo


Proszę o pomoc
dydel jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.08.2013, 13:27   #2
szczuru
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,514
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Olej partycje typu recovery i usuń je łącznie z resztą partycji (ewentualnie zostaw sobie jedną, na której masz dane). Jeśli instalator windows nie pozwala Ci usunać tych partycji to użyj jakiegoś live cb/usb (np Hiren's Boot ewentualnie GParted Live).
__________________
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.08.2013, 22:09   #3
dydel
Żabol
 
Avatar użytkownika dydel
 
Data rejestracji: 28.05.2011
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 103
dydel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez szczuru Podgląd Wiadomości
Olej partycje typu recovery i usuń je łącznie z resztą partycji (ewentualnie zostaw sobie jedną, na której masz dane). Jeśli instalator windows nie pozwala Ci usunać tych partycji to użyj jakiegoś live cb/usb (np Hiren's Boot ewentualnie GParted Live).

Skasowałem wszystkie partycje instalatorem Windows.
Potem płytką OKR zrobiłem 2 partycje ( na system i ukryta na recovery )
Wgrałem W7 ultimate.
Za pomocą poradników do Z500 wgrałem wszystkie sterownik ( słynne F11-F12 działa ).
Jedynie nie działały stery WLAN, gdy skasowałem je i wgrałem sterowniki z... Windows 8 ( mam ich kopię na HDD, jakbym kiedyś na ósemkę wrócił ) dopiero WiFi zadziałało.

Teraz instaluje mi się 150 aktualizacji
Jutro testy na grach, jeżeli nie pomogła zmiana OS to sam nie wiem co robić, bo skoro serwis poszedł na łatwiznę i niby wymienił Płytę Główną ( albo tak napisali na liście którą dostałem z serwisu ) to nie wiem co jest z nim nie tak
dydel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.08.2013, 01:06   #4
szczuru
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,514
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Daj znać jak wszystko chodzi po instalacji wszelkich aktualizacji
__________________
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.08.2013, 17:43   #5
dydel
Żabol
 
Avatar użytkownika dydel
 
Data rejestracji: 28.05.2011
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 103
dydel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez szczuru Podgląd Wiadomości
Daj znać jak wszystko chodzi po instalacji wszelkich aktualizacji
Windows 7 po 164 aktualizacjach chodził całkiem nieźle, jednak wróciłem do W8 ( miałem kopię zrobioną OKR 8.0, na dysku miałem 7.0 i nie chciał jej przyjąć - dopiero jak znalazłem chiński obraz 8.0 to formatował HDD po swojemu i W8 mam teraz - co prawda straciłem swoją instalkę W8 z Recovery, ale mam kopię i zapisany klucz seryjny od W8 PRO w BIOSie ). Problem z grami nadal nie rozwiązany - komputer za 2.5k, który według testów nie ma problemów z grami, u mnie MOH1 i BF3 obojętnie czy na High, czy na LOW, po pewnym czasie FPS spadają poniżej 30 ( 20-25 to norma ). Oczywiście genialny serwis Lenowo nic nie zrobił oprócz "wymiany Płyty Głównej" ( coś za bardzo im nie wierzę ; ).
Skoro nawet L4D2 i HL2 miały problemy z FPS, przepraszam


WSZYSTKIE GRY mają problem z działaniem

a Oni nie mogą znaleść przyczyny to ja już im podziękuje za produkty - gdyby nie to że dostałem go jako prezent to bym go sprzedał w pizdu.
dydel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.08.2013, 17:49   #6
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
A pod W7 gry też się cięły po minimalizacji, może po prostu to wina tego całego Nvidia Optimus?
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.08.2013, 18:11   #7
dydel
Żabol
 
Avatar użytkownika dydel
 
Data rejestracji: 28.05.2011
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 103
dydel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez gallus Podgląd Wiadomości
A pod W7 gry też się cięły po minimalizacji, może po prostu to wina tego całego Nvidia Optimus?
Gry zaczęły się ciąć nawet bez minimalizacji... ( wystarczysz że zgłośnisz/ściszysz lub zaczniesz rozjaśniać ekran = gra wraca do pulpitu... ) - grałem w Saint Row 3 na Medium i MOH na HIGH - najpierw 40-50 FPS a potem 20, bez minimalizacji

Myślę że te Optimus to niedopracowane gów...
dydel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Windows USB/DVD Tool - co zrobić kiedy drań odmawia rozpakowania obrazu na USB Berion Komputery - oprogramowanie i sprzęt 2 03.06.2012 22:52
Problem z grami na Windows Vista MaxDziad Gry 7 26.03.2008 09:02
Easy Transfer Cable for Windows Vista - problem s1misza Komputery - oprogramowanie i sprzęt 18 19.02.2008 19:56
Projekt Freeware Calme Komputery - oprogramowanie i sprzęt 0 16.05.2005 19:31
Problem z odtwarzaniem filmow DIVX jednoczesnie na monitorze i na telewizorze. Radek DivX, Xvid, Matroska i inne 4 18.10.2001 21:09


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.