Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.03.2013, 07:40   #721
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez CIAPEK Podgląd Wiadomości
Łapka z góry i przeciągamy okno do dolnego paska - ciekawe rozwiązanie. Oczywiście aplikacje niemicrosoftowe uruchamiają się pod zwykłym pulpitem i można je zamknąć przez wciśnięcie X. Takie to dziwne trochę.
Mnie się ta metoda zwyczajnie podoba wizualnie. Zmniejszanie okienka i znikanie na dolnej krawędzi jest zwyczajnie ... ładne.
Niestety - zajmuje całe 0,00008675 sekundy dłużej niż naciśniecie czerwonego krzyżyka w tradycyjnym oknie. Tu- na pewno - odezwą sie profesjonaliści, używający OS w którym zamknięcie okienka wymaga wpisania 3 linijek tekstu w konsoli.
Cytat:
Napisany przez CIAPEK Podgląd Wiadomości
Czy korzystający z Win 8 korzystają z IE czy Firefoxa? Może Firefox Metro?
IE świetnie się integruje z powłoką.
Sprawdziłem IE - jest na pewno dużo lepszy, niż poprzednie wersje. Z przyzwyczajenia używam Firefoxa (ale wkurza mnie bardzo trudne skalowanie ekranu) oraz Opery.
Chętnie wypróbuję Firefox Metro bo jeszcze nie znam.

Cytat:
Napisany przez CIAPEK Podgląd Wiadomości
Z jakiego antywira korzystacie i jak utworzyć punkt przywracania systemu?
Antywir od firm trzecich uznałem za zbędny, ponieważ - w moim odczuciu - przerobiony Defender wystarczająco dobrze daje sobie radę.

Przywracanie:
- klik na prawy, dolny róg - wybierz Ustawienia
- klik na Ogólne
- wybierz opcję, która odpowiada Twoim potrzebom:
-- odświeżanie komputera z zachowaniem istniejących plików
-- usuwanie wszystkich danych i ponowne instalowanie Windows
-- uruchamianie zaawansowane (myślę, że ta opcja będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia)
Gdybyś miał dalej problemy, to wrzucę screenshoty ze wskazaniem konkretnych opcji.

Cytat:
Napisany przez CIAPEK Podgląd Wiadomości
Jakie odkryliście komendy że tak powiem?
Ja wpadłem przypadkowo na:
-przycisk windowsa + X ... otwiera menu niczym "narzedzia administracyjne"
To samo dostajesz klikając prawym klawiszem na lewy, dolny róg ekranu.
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.03.2013, 07:59   #722
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Czegoś chyba nie rozumiem. Tzn żeby zamknąć okno trzeba przejechać od samej góry ekranu na sam dół?
Żeby zamknąć 10 okien trzeba przejechać 20 razy po całym ekranie?


Aplikacje "microsoftowe" odpalają się pod jakimś specjalnym pulpitem, a "niemicrosoftowe" pod zwykłym i zamyka się je X?
Ten Windows cierpi na jakieś rozdwojenie jaźni czy co?
A może uczą się od Apple, gdzie są aplikacje te lepsze "applowe" i te gorsze "nieapplowe" ?

Nie zrozumcie mnie źle, Win8 to pewnie fajny system i nie przeczę że wygodny, ale z opisów które dajecie robicie mu chyba antyreklamę

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 11.03.2013 o godz. 08:13
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2013, 08:18   #723
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Tak, aplikacje, które odpalają się pod Metro/ModernUI zamyka się w sposób opisany powyżej - łapie się myszką za górną krawędź i ściąga w prawy dolny róg (za co najmniej połowę ekranu na szerokość - i w dół).
Jest już wiele aplikacji pod Modern, także Firefox, Chrome, ale tak jak pisałem - jeżeli jest odpalona taka przeglądarka w tle i coś sobie wrzucisz w YT i przejdziesz do Pulpitu (zwykłego) to YT przestaje "grać" :-(, dlatego korzystam z normalnego Chrome'a.
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2013, 08:44   #724
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Yossi dziękuję za opinie!

Co do antywira i defendera zauważyłem taką rzecz.
Na "dzień dobry" wywaliłem Mcafee z miesięczną licencją i zainstalowałem Avasta w najnowszej wersji.
Tu ciekawostka! Tak samo Avasta mam na win 7. Pod win8 Avast wyłączył totalnie Windows Defendera. Po wejściu w program otrzymujemy komunikat w stylu: "tą usługą ochrony zjamuję się zewnętrzny program" i na tym praca Defendera się kończy. Nie ma możliwości przeskanowania systemu.
W Win 7 działa wszystko.

Dalej... Sobrus tak jak piszesz. Jest jakiś podział aplikacji. Aplikacje microsoftowe, googlowe i przewaznie te ze "sklepu" współpracują pięknie z nową kafelkową powłoką. Reszta czyli np. Mozilla, VLC Media Player uruchamiane są pod standardowym pulpitem a'la retro
Pomyślcie jak ja to miałem wytłumaczyć ojcu który kupił sobie pierwszego w życiu laptopa

Przetestujcie program "wyszukiwarka google" - to jest bajer zamknięty w pięknym opakowaniu, a tak pięknie działającego "rozpoznacza" mowy nie widziałem.

W przeciwieństwie do innych nie sądzę także aby Win 8 chodziła jakoś mega szybko.
Co prawda nie mam porównania na moim osobistym komputerze, ale na świeżutkim Lenovo Z580 z 4GB ramu i i3 drugiej generacji szału nie ma. Standardowy pulpit chodzi wolniej niż nowoczesne kafle

Do tego wszystkiego nie rozumiem dlaczego w zestawie z komputerem i legalnym systemem nie ma w zestawie choć cienkiej książeczki z podstawami obsługi systemu. To jest ttrochę śmieszne żeby samemu wpadać na to jak zamyka się aplikacje czyli "łapka na górze i przeciągamy w dół"... ja wpadłem na to przypadkowo metodą prób i błędów, nigdy wcześniej nie miałem styczności z tym systemem.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!

Ostatnio zmieniany przez CIAPEK : 11.03.2013 o godz. 08:47
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2013, 08:49   #725
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Mi się to w ogóle nie podoba. Tak jakby mieć dwa systemy w jednym, w dodatku nie działające całkiem równolegle.

A czy aplikacje które sa odpalane pod Metro mają jakieś inne UI? Ładniejsze, bardziej kafelkowe? Macie jakieś screeny przykładów?

Szkoda że Microsoft nie zintegrował kafelków i nowego interface rozbudowując stary system, np wyświetlając kafelki na pulpicie, czy na wydzielonym pasku/docku jak w tym GNUStepie.

Myślałem że kafelki to tylko takie nowe rozbudowane menu start, a to w zasadzie druga platforma...

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 11.03.2013 o godz. 08:55
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2013, 09:48   #726
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Mi się to w ogóle nie podoba. Tak jakby mieć dwa systemy w jednym, w dodatku nie działające całkiem równolegle.

A czy aplikacje które sa odpalane pod Metro mają jakieś inne UI? Ładniejsze, bardziej kafelkowe? Macie jakieś screeny przykładów?

[...]

Myślałem że kafelki to tylko takie nowe rozbudowane menu start, a to w zasadzie druga platforma...
Nie platforma, nie system, tylko drugi interface, a właściwie pierwszy, podstawowy. Apki pod nim działają pełnoekranowo, nie ma typowych dla Windy okien, a całe nimi sterowanie dostosowane jest do dotyku bardziej, niż do zabaw myszą. Na jednym ekranie możesz mieć maks 2 aplikacje (nie)pełnoekranowe. Z tym zamykaniem apek - nie jestem do końca pewien, ale inaczej zarządzają one pamięcią i zasobami, niż standardowe Windy. Odpalasz kolejne, poprzednie są kolejkowane i nawet niby działają, ale nie zżerają tak zasobów i pamięci, więc mogą sobie niby 'istnieć' bez zamykania, więc łatwo do nich powrócić. Nie to co stare programy, które rezerwują zasoby i czasem nie chcą ich 'oddać' nawet po zamknięciu Inna sprawa, że te nowe apki, to właśnie proste apki są, a nie jakieś większe programy - przynajmniej na razie.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2013, 09:55   #727
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
sobrus, gui mają całkiem inne! Aplikacje są śliczne (typowo "Ósemkowy" design) .
Tutaj słaby screen http://antyweb.pl/wp-content/uploads...orer_metro.jpg
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2013, 10:52   #728
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Wygląda to jak kopia GNOME3 (GNOME Shell), skrzyżowana z Windows Phone , z tym że jeszcze prymitywniejsza i w GNOME można uruchamiać normalne aplikacje.
Dam troche screenów, aby osoby które myślą, że na Linuksie okna zamyka się trzema poleceniami w terminalu mogły zrewidować swoje poglądy
Nie widać tego, ale oczywiście całe gnome działa w oparciu o sprzętową akcelerację 3D. Bez akceleratora się nie uruchomi.

Przykładowe screeny G3:
http://upload.wikimedia.org/wikipedi..._3.2_shell.png
a tu jeszcze coś takiego:
http://www.zmetech.com/wp-content/up...ell-mockup.png
zablokowana stacja robocza:
http://3.bp.blogspot.com/-VbC218CanA...ifications.png

i pierdółki jak notyfikacje i indicatory:





jest tego oczywiście dużo wiecej, ale nie chce tu zaśmiecać. Z tym że w G3 działają wszystkie aplikacje, a nie tylko specjalnie napisane.



@Reetou
Ja to widzę tak: to nie jest tylko kwestia interface. Aplikacje na Modern UI rządzą się z tego co napisałeś odmiennymi prawami. Jest to w zasadzie odmienna platforma i aplikacje napisane dla Windows nie uruchomią się w Metro ani vice versa.

Przy okazji multitasking poszedł do kosza, 2 aplikacje na raz, reszta się gdzieś "hibernuje". Brzmi jak system mobilny sprzed 10 lat.

Spójrzmy prawdzie w oczy - owszem na pewno to ładne i proste w obsłudze ale to, przynajmniej dla mnie, duży krok w tył, podobny jaki zaliczył Windows Phone w stosunku do WM.

Z tego co mówicie, to zaczynam myśleć że GNOME3 wcale nie jest takie złe

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 11.03.2013 o godz. 11:28
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2013, 11:30   #729
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Czegoś chyba nie rozumiem. Tzn żeby zamknąć okno trzeba przejechać od samej góry ekranu na sam dół?
Żeby zamknąć 10 okien trzeba przejechać 20 razy po całym ekranie?


Aplikacje "microsoftowe" odpalają się pod jakimś specjalnym pulpitem, a "niemicrosoftowe" pod zwykłym i zamyka się je X?
Ten Windows cierpi na jakieś rozdwojenie jaźni czy co?
A może uczą się od Apple, gdzie są aplikacje te lepsze "applowe" i te gorsze "nieapplowe" ?

Nie zrozumcie mnie źle, Win8 to pewnie fajny system i nie przeczę że wygodny, ale z opisów które dajecie robicie mu chyba antyreklamę
Doskonale Ce rozumiem.
Przecież złapanie myszką ekranu i wyrzucenie go z dolna krawędź jest tak żmudne i stresujące.
Ciekawe, że użytkownicy nie mogą pojąć, że przecież w Linuxie, żeby zamknąć okienko np. gry, tylko wpisać (cytat z forum) :
Otwieramy terminal i wpisujemy :
sudo gedit /usr/share/applications/wine.desktop
Odszukujemy linijkę zaczynającą się od słowa Exec i podmieniamy ją na :
Exec=wine start /unix %f
Następnie zapisujemy plik i problem rozwiązany

A windowsowi *****e nie potrafią tego pojąć Gdyby tylko chcieli opanować te nędzne podstawowe 38934563485 poleceń i zrozumieć, że wystarczy wpisać te 4 czy 5 linijek poleceń w trybie tekstowym to też mogli by zostać "hakierami"
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2013, 11:35   #730
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Yossi czy Ty w ogóle widziałeś Linuksa że takie bzdury wklejasz?
Wiesz w ogóle co wkleiłeś?

A w czym to machanie ręką do upadłego jest lepsze od naciśnięcia przycisku wprowadzonego jakieś 30 lat temu?
Chcesz mieć rękę jak kulturysta czy ćwiczysz wytrzymałość machając 1000 razy dziennie góra-dół?

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 11.03.2013 o godz. 11:37
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2013, 11:39   #731
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
O co Ty go posadzasz, sobrus? Wazne ze Windows jest NAJ!
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2013, 11:44   #732
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Otóż Yossi edytował notatnikiem plik skrótu (taki odpowiednik windowsowego .lnk). Po windowsowemu to by było mniej więcej : "notepad.exe c: \windows\system\wine.lnk"

Skrót ten po edycji powoduje uruchomienie windowsowego programu "start".

I w ten sposób Yossi zamyka okna. I wszystko jasne

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 11.03.2013 o godz. 11:46
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2013, 11:52   #733
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Yossi czy Ty w ogóle widziałeś Linuksa że takie bzdury wklejasz?
Wiesz w ogóle co wkleiłeś?

A w czym to machanie ręką do upadłego jest lepsze od naciśnięcia przycisku wprowadzonego jakieś 30 lat temu?

Chcesz mieć rękę jak kulturysta czy ćwiczysz wytrzymałość machając 1000 razy dziennie góra-dół?
Przesunięcie ekranu w dół zajmuje akurat tyle samo czasu (i wysiłku) co przesunięcie myszki w prawy górny róg i kliknięcie czerwonego krzyżyka. Dokładnie - tyle samo.

Wkleiłem pierwszą, lepszą komendę z Linuxa, żeby pokazać, jak bardzo Linux nie nadaje się do użytku dla normalnego człowieka.

Cytat:
Napisany przez M@X Podgląd Wiadomości
O co Ty go posadzasz, sobrus? Wazne ze Windows jest NAJ!
No niestety, wolałbym używać Solarisa lun BEOSa (jak kiedyś) lecz ich już praktycznie nie ma, Linux jest przeznaczony głównie dla osób uczących się obsługi systemu Linux, a OS X - to już sam najlepiej wiesz dla kogo
Pokładam duże nadzieje w Ubuntu OS.
P.S. Ciekawe, kiedy Apple wynajdzie i opatentuje polskie czcionki.

Niestety - nieważne, jak bardzo nienawidzisz MS - Windows jest NAJ!
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"

Ostatnio zmieniany przez Yossi : 11.03.2013 o godz. 11:55
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2013, 11:57   #734
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
To złą komende wkleiłeś, bo w windowsie masz takie same i jakoś windows się nadaje?

"gedit /usr/share/applications/wine.desktop" = "notepad.exe c: \windows\system\wine.lnk"

Gdzie według Ciebie ta straszna różnica? To moze ja wkleje pare klas CLSID z windowsowego rejestru i mi wytłumaczysz po co to i na co ?
Co to znaczy na przykład "CLSID\{9E56BE61-C50F-11CF-9A2C-00A0C90A90CE}" ?

Straszne polecenie sudo oznacza uruchomienie na prawach administratora, co zazwyczaj nie jest potrzebne do korzystania z notatnika, no ale jeżeli chcesz go użyć do zamykania okien to ja nie wnikam - może nawet uprawnienia administratora mogą tu nie wystarczyć ...

Machanie owszem, zajmuje tyle samo .... dopóki nie chcesz zamknąć kilku okien.

Wtedy nagle wszystkie przyciski pełnoekranowych okien są w tym samym miejscu i musisz jedynie klikać.

Ale przecież teraz w modzie jest Hobbit czyli "tam i z powrotem".

Wiem wiem, jak można odpalić max 2 aplikacje na raz, to specjalnie nie zdążysz się zmęczyć.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 11.03.2013 o godz. 12:03
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2013, 12:06   #735
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości

Wiem wiem, jak można odpalić max 2 aplikacje na raz, to specjalnie nie zdążysz się zmęczyć.
Czy mógłbyś to jakoś rozwinąć? Bo może ja mam jakiś inny Windows8?
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
windows 8, windows 8.1


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Aktualizacje Windows 98/Me/2k Piterniel Off topic 4 05.06.2005 21:54
Projekt Freeware Calme Komputery - oprogramowanie i sprzęt 0 16.05.2005 19:31
MS Windows AntiSpyware kraluk Off topic 13 09.01.2005 13:33
Jeżeli ktoś zna angielski perfekt proszę przetlumaczyć memorando Komputery - oprogramowanie i sprzęt 1 17.05.2003 09:41
ubdate do Easy CD Creator kubek Napędy optyczne CD 3 01.03.2002 14:59


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.