Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.09.2006, 17:52   #16
pablocoo
Darkly dreaming...
 
Avatar użytkownika pablocoo
 
Data rejestracji: 10.08.2004
Lokalizacja: małopolska
Posty: 1,677
pablocoo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit
nie całkiem z góry, lecz blisko
Chodzi mi o tego kompa:
Cytat:
Napisany przez fony
Celeron 900MHz
256SDRam
40gb Seagate
LiteOn 52x32x52
GeForce 2 64MB
płyta głowna (nie mam pojecia jaka)
sound blaster 2.1
mysz optyczna + klawiatura
obudowa, ATX
minotor Sampo 15 cali
ktorego sie tu wycenia na 400zl
Twoj kilka razy lepszy - 500zl?

Sam swojego kupilem 3 lata temu za 4000.
Teraz i tak jest juz wart mniej niz 1000...
pablocoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.09.2006, 20:49   #17
Oktawian89
Wiszę sobie ...
 
Avatar użytkownika Oktawian89
 
Data rejestracji: 16.10.2004
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 3,402
Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Fony a ile by***347; chcia***322; za tego pc nie wliczajac monitora i dysku ?
__________________
DVD-RW SAMSUNG 182-M BLACK OEM
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM

"One World, One Web, One Program" Microsoft slogan
"Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer" Adolf Hitle
r
Oktawian89 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.09.2006, 21:37   #18
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Nie no sorry, ale ten zestaw z Celleronem 900 to 150-250 z***322;otych g***243;ra.. To naprawd***281; teraz sprz***281;t bez ***380;adnej warto***347;ci. Takiec czasy..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2006, 09:09   #19
Igloo
PiwoWar
 
Avatar użytkownika Igloo
 
Data rejestracji: 01.12.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 945
Igloo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dajcie te mi te kompy. po***347;wi***281;c***281; sie dla koleg***243;w forum i zutilizuje je ca***322;kowicie za darmo
__________________
bibere humanum est, ergo bibamus niech Wasze najlepsze dni z przeszłości będą najgorszymi w przyszłości

darmowa muzyka

http://rtfm.killfile.pl/
Igloo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2006, 09:58   #20
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
To sie altruizm nazywa ?
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2006, 16:46   #21
Oktawian89
Wiszę sobie ...
 
Avatar użytkownika Oktawian89
 
Data rejestracji: 16.10.2004
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 3,402
Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
teraz dopiero zobaczy***322;em date posta @Fony-ego
__________________
DVD-RW SAMSUNG 182-M BLACK OEM
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM

"One World, One Web, One Program" Microsoft slogan
"Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer" Adolf Hitle
r
Oktawian89 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.09.2006, 07:14   #22
Stanley
noob
 
Data rejestracji: 26.02.2005
Lokalizacja: Mysłowice
Posty: 892
Stanley niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Oktawian komp dalej stoi, ale juz odpiety a ile dasz za niego?
__________________
Blog społecznościowy - ZAPRASZAM!
Stanley jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.09.2006, 23:03   #23
Oktawian89
Wiszę sobie ...
 
Avatar użytkownika Oktawian89
 
Data rejestracji: 16.10.2004
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 3,402
Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
150 :p
__________________
DVD-RW SAMSUNG 182-M BLACK OEM
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM

"One World, One Web, One Program" Microsoft slogan
"Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer" Adolf Hitle
r
Oktawian89 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.09.2006, 23:13   #24
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Jak czytam wypowiedzi w tym temacie to mnie ... coś rusza - zestaw z początku z Celeron 900 to "złomik", kolega @andrzejj9 pisze, że to zestaw bez żadnej wartości - ludzie - to co ja mam powiedzieć ?? Że jestem z prehistorii ??
A bardziej na poważniej - taki zestaw jak ma nadal do sprzedania kolega @fony ma mój Wuja - i powiem tak - jest wyraźnie lepszy niż mój - aczkolwiek jak wiadomo procesory Celeron tego typu za wydajne nie są - nie wiem czy to przez to, ten komp dostaje czasem "zadyszki" (mojemu też się takie rzeczy zdarzają, ale to przecież PII 350 ).
Co prawda nie wiem - bo kolega nie napisał jaka jest tam płyta główna - ale jest to warte chyba więcej niż te 150 zł Gdyby nie to, że planuję za może 2-3 miesiące kupić trochę szybszy niż 1 G komputer (a przede wszystkim raczej nie Celeron z tego zakresu) , to za 150 zł bym to chętnie zaraz wziął
Nie będę już rozpisywał się szczegółowo nad pozostałymi przedstawianymi tu zestawami - ten z Duron 1 GH wydaje się ciekawszy od tego Celerona (tylko ma mniej ramu) - natomiast zestaw kolegi @mgit nie jest zły - choć swego czasu słyszałem kiepskie opinie o tych Celeronach (wolniejsze trochę Durony były ponoć bardziej wydajne).

Natomiast na koniec - napiszę, skąd wynikły moje początkowe wypowiedzi. Otóż nie tylko z faktu, że mam komputer jaki mam - ale z tego, że głosząc takie opinie pozbawiamy pewne osoby możliwości posiadania komputera. Mam na myśli to, że nie każdego stać na nową i super szybką "maszynę" - a mógłby za niezbyt duże pieniądze nabyć coś używanego - co spokojnie wystarczy do wielu rzeczy - a słysząc i czytając takie stwierdzenia - nie jedna osoba powie - nie kupię Celerona 900 bo to złom i na nic się nie przyda - a na nowy mnie nie stać - i nie nie dziwcie się temu co piszę - zanim ponad 3 lata temu kupiłem używany komputer - to też spotykałem się z takimi zdaniami kolegów - a jak kupiłem to co mam, to nie jeden twierdził, że nada się to tylko do Worda ... co nie było i nie jest nadal prawdą ... (jakby ktoś nie wierzył, to mogę wymienić co i jak na nim działa )

To tyle co chciałem powiedzieć ...

Pozdrawiam
ro29
__________________


Ostatnio zmieniany przez ro29 : 17.09.2006 o godz. 23:18
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2006, 13:51   #25
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Witam !
Jak czytam wypowiedzi w tym temacie to mnie ... coś rusza - zestaw z początku z Celeron 900 to "złomik", kolega @andrzejj9 pisze, że to zestaw bez żadnej wartości - ludzie - to co ja mam powiedzieć ?? Że jestem z prehistorii ??
A bardziej na poważniej - taki zestaw jak ma nadal do sprzedania kolega @fony ma mój Wuja - i powiem tak - jest wyraźnie lepszy niż mój - aczkolwiek jak wiadomo procesory Celeron tego typu za wydajne nie są - nie wiem czy to przez to, ten komp dostaje czasem "zadyszki" (mojemu też się takie rzeczy zdarzają, ale to przecież PII 350 ).
Co prawda nie wiem - bo kolega nie napisał jaka jest tam płyta główna - ale jest to warte chyba więcej niż te 150 zł Gdyby nie to, że planuję za może 2-3 miesiące kupić trochę szybszy niż 1 G komputer (a przede wszystkim raczej nie Celeron z tego zakresu) , to za 150 zł bym to chętnie zaraz wziął
Nie będę już rozpisywał się szczegółowo nad pozostałymi przedstawianymi tu zestawami - ten z Duron 1 GH wydaje się ciekawszy od tego Celerona (tylko ma mniej ramu) - natomiast zestaw kolegi @mgit nie jest zły - choć swego czasu słyszałem kiepskie opinie o tych Celeronach (wolniejsze trochę Durony były ponoć bardziej wydajne).

Natomiast na koniec - napiszę, skąd wynikły moje początkowe wypowiedzi. Otóż nie tylko z faktu, że mam komputer jaki mam - ale z tego, że głosząc takie opinie pozbawiamy pewne osoby możliwości posiadania komputera. Mam na myśli to, że nie każdego stać na nową i super szybką "maszynę" - a mógłby za niezbyt duże pieniądze nabyć coś używanego - co spokojnie wystarczy do wielu rzeczy - a słysząc i czytając takie stwierdzenia - nie jedna osoba powie - nie kupię Celerona 900 bo to złom i na nic się nie przyda - a na nowy mnie nie stać - i nie nie dziwcie się temu co piszę - zanim ponad 3 lata temu kupiłem używany komputer - to też spotykałem się z takimi zdaniami kolegów - a jak kupiłem to co mam, to nie jeden twierdził, że nada się to tylko do Worda ... co nie było i nie jest nadal prawdą ... (jakby ktoś nie wierzył, to mogę wymienić co i jak na nim działa )

To tyle co chciałem powiedzieć ...

Pozdrawiam
ro29
Źle mnie zrozumiałeś.. W tym temacie nie rozmawiamy o wydajności sprzętu, ale jego wartości. I podtrzymuję to, co napisałem wcześniej - taki sprzęt jest w obecnych czasach praktycznie nic nie warto. Czy to źle? Dla osoby, która sprzedaje, na pewno. Z kolei dla kogoś, kto coś takiego chciałby kupić, wręcz przeciwnie.

Jeśli chodzi o wydajność natomiast, to ja nie miałbym takiego sprzętowi absolutnie nic do zarzucenia. Jeżeli kogoś nie interesują najnowsze gry, to zrobi na nim praktycznie wszystko - obejrzy film (również na DVD), pochodzi po internecie, bez najmniejszego problemu edytuje dokument w każdym programie. Zaawansowana obróbka graficzna będzie problemem, ale tu już kupuje się sprzęt do określonych wymagań. Do uniwersalnego zastosowania będzie to idealny komputer i nigdy nie powiem o nim, że jest nic nie warty w sensie wydajności. Pęd za coraz to nowszych sprzętem jest mi raczej obcy..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2006, 14:23   #26
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
No i programy CAD tez beda problemem, nie wszystkie oczywiscie
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2006, 17:43   #27
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czy ktoś mógłby wycenić mi taki wehikuł czasu: (jeśli wogóle jest cos jeszcze wart)
- AMD k6 350Mhz na płycie VIA
- 16 gb dysku
- ATI Rage IIC 4mb
- Sound Blaster 16
- 128 Ram
- 2x USB
- Nagrywarka CD i czytnik DVD

Chyba nie będzie sensu sprzedawać czegoś takiego, no nie ??
Może w ramach ekstremalnej zabawy z 8 piętra na glebe ??
__________________
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2006, 22:12   #28
Oktawian89
Wiszę sobie ...
 
Avatar użytkownika Oktawian89
 
Data rejestracji: 16.10.2004
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 3,402
Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
okolo 50-70 z***322;
sam dysk jest chyba najwiecej wart
__________________
DVD-RW SAMSUNG 182-M BLACK OEM
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM

"One World, One Web, One Program" Microsoft slogan
"Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer" Adolf Hitle
r
Oktawian89 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2006, 23:45   #29
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Źle mnie zrozumiałeś.. W tym temacie nie rozmawiamy o wydajności sprzętu, ale jego wartości. I podtrzymuję to, co napisałem wcześniej - taki sprzęt jest w obecnych czasach praktycznie nic nie warto. Czy to źle? Dla osoby, która sprzedaje, na pewno. Z kolei dla kogoś, kto coś takiego chciałby kupić, wręcz przeciwnie.
(...)
Wiesz - w jakimś stopniu może i źle zrozumiałem - ale napisałeś "wartości" - a pod tym słowem - jak chyba się zgodzisz - można zrozumieć zarówno wartość pieniężną - ale też użytkową - nieprawdaż ??
A po drugie - jak wiesz, nie lubię stwierdzeń typu złom itd. - bo to już sugeruje nie tylko małą wartość pieniężną, ale też użytkową - a niektórzy od tego zaczynają opis ...

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(...)
Jeśli chodzi o wydajność natomiast, to ja nie miałbym takiego sprzętowi absolutnie nic do zarzucenia. Jeżeli kogoś nie interesują najnowsze gry, to zrobi na nim praktycznie wszystko - obejrzy film (również na DVD), pochodzi po internecie, bez najmniejszego problemu edytuje dokument w każdym programie. Zaawansowana obróbka graficzna będzie problemem, ale tu już kupuje się sprzęt do określonych wymagań. Do uniwersalnego zastosowania będzie to idealny komputer i nigdy nie powiem o nim, że jest nic nie warty w sensie wydajności. Pęd za coraz to nowszych sprzętem jest mi raczej obcy..
No właśnie

Cytat:
Napisany przez sc0rpi0
Czy ktoś mógłby wycenić mi taki wehikuł czasu: (jeśli wogóle jest cos jeszcze wart)
- AMD k6 350Mhz na płycie VIA
- 16 gb dysku
- ATI Rage IIC 4mb
- Sound Blaster 16
- 128 Ram
- 2x USB
- Nagrywarka CD i czytnik DVD

Chyba nie będzie sensu sprzedawać czegoś takiego, no nie ??
Może w ramach ekstremalnej zabawy z 8 piętra na glebe ??
Jak masz ochotę wyrzucać z 8 piętra to proszę bardzo - owszem jest to już stary sprzęt - nawet gorszy od mojego - ale nie jeszcze złom ...

A wycena:
- płyta z procesorem - 20-30 zł
- pamięć 20-25 zł
- dysk 40-45 zł
- grafika ... 5-10 zł
- muzyka - 5 zł
- nagrywarka - zależy jaka - 25-30 zł (jak z nowszych i w dobrym stanie)
- napęd DVD - 35-40 zł
Więc całość 150 - 185 zł - jeśli w częściach - jak razem to chyba około 120- 150 zł ...
Ceny brałem głównie z Allegro ...

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2006, 06:43   #30
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Witam !


Wiesz - w jakimś stopniu może i źle zrozumiałem - ale napisałeś "wartości" - a pod tym słowem - jak chyba się zgodzisz - można zrozumieć zarówno wartość pieniężną - ale też użytkową - nieprawdaż ??
A po drugie - jak wiesz, nie lubię stwierdzeń typu złom itd. - bo to już sugeruje nie tylko małą wartość pieniężną, ale też użytkową - a niektórzy od tego zaczynają opis ...
Nie w tym wypadku - temat od początku dotyczy wyceny komputera i wszystkie wypowiedzi (przynajmniej moje - chyba, że wyraźnie zaznaczę, że jest inaczej) do tego się odnoszą. "Sprzęt bez praktycznie żadnej wartości" - tak jest, jeżeli ktoś oczekuje, że dostanie za niego kilkaset złotych. Nie dostanie..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.