Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.10.2020, 22:40   #1
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Wydajna kompresja dużej ilości katalogów do oddzielnych plików

Robię porządki i stworzyłem sobie problem, a właściwie wiem że można pracować wydajniej
Załóżmy że mamy spore biblioteki plików (dla wyobrażenia dowolnie zdjęć, gier, muzyki co komu na myśl przyjdzie) i chcemy aby komputer skompresował nam zaznaczone foldery do odrębnych plików, przejmując każdy nazwę swojego źródłowego katalogu. Domyślnym formatem kompresji jest 7zip i tak, foldery Franek, Ferdynand, Feliks, Fiodor, Fabian, zmieniają się w pliki Franek.7z, Ferdynand.7z, Feliks.7z, Fiodor.7z, Fabian.7z itd...

Dodam, że taką operację potrafi nam zrobić Total Commander, także do formatu *.7z (po doinstalowaniu wtyczki), jednakże czas kompresji jest tutaj dla pojedynczego pliku dłuższy o jakieś 30-40% od indywidualnej kompresji programem 7zip.

Wynika to stąd, że wtyczka w TC potrafi wykorzystywać maksymalnie 2 rdzenie i 2 wątki na procesorze, a sam 7Zip wykorzystuje potencjał 4 rdzeni. Czy wiecie jak przymusić 7Zip do pakowania zaznaczonej listy katalogów do odrębnych plików? (a nie jednego sumarycznego) ... ktoś, coś ?

Mam nadzieję że jasno to opisałem
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.10.2020, 00:09   #2
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Sprawdz haozip. Kompresja bezposrednio z prawoklika ale nie wiem czy 2/4 rdzenie(chociaz w opcjach mozesz sobie wybrac ile watkow chcesz).
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2020, 10:20   #3
Meanthord
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Meanthord
 
Data rejestracji: 14.03.2013
Posty: 305
Meanthord niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A co to ma wspólnego z konsolami?
Meanthord jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2020, 10:22   #4
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
Robię porządki i stworzyłem sobie problem, a właściwie wiem że można pracować wydajniej
Załóżmy że mamy spore biblioteki plików (dla wyobrażenia dowolnie zdjęć, gier, muzyki co komu na myśl przyjdzie) i chcemy aby komputer skompresował nam zaznaczone foldery do odrębnych plików, przejmując każdy nazwę swojego źródłowego katalogu. Domyślnym formatem kompresji jest 7zip i tak, foldery Franek, Ferdynand, Feliks, Fiodor, Fabian, zmieniają się w pliki Franek.7z, Ferdynand.7z, Feliks.7z, Fiodor.7z, Fabian.7z itd...

Dodam, że taką operację potrafi nam zrobić Total Commander, także do formatu *.7z (po doinstalowaniu wtyczki), jednakże czas kompresji jest tutaj dla pojedynczego pliku dłuższy o jakieś 30-40% od indywidualnej kompresji programem 7zip.


Wynika to stąd, że wtyczka w TC potrafi wykorzystywać maksymalnie 2 rdzenie i 2 wątki na procesorze, a sam 7Zip wykorzystuje potencjał 4 rdzeni. Czy wiecie jak przymusić 7Zip do pakowania zaznaczonej listy katalogów do odrębnych plików? (a nie jednego sumarycznego) ... ktoś, coś ?

Mam nadzieję że jasno to opisałem
Tak wiem co chcesz osiagnac 7zip ma nalepsza kompresje ale jak ja ustawisz to polecam stacja robocza i intele z seri K , ten zabieg jest celowy ze sie nie da i nie ma opcji (ale mozna wymusic) ale jesli zlecisz rownolegle pakowanie to 512GB ram ci momentalnie zabraknie w maksymalnej kompresji, jedynie co mozesz wprowadzic to kolejkowanie.
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2020, 10:37   #5
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,763
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A to kombinowanie nie zajmie więcej czasu jak te +30% w TC? No chyba że KaiQ chce skompresować internet
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2020, 11:04   #6
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Meanthord Podgląd Wiadomości
A co to ma wspólnego z konsolami?
Np. kompresuje iso
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2020, 12:40   #7
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Dokładnie, kompresuję bibliotekę obrazów płyt. Żebyśmy się dobrze zrozumieli, podkreślam że chodzi mi głównie o to jak zlecić programowi 7zip kompresję zaznaczonej listy folderów do oddzielnych plików *.7z
Jak normalnie zaznaczymy kilka plików/folderów, to program chce kompresować je do jednego pliku wszystkie łącznie. Mi zależy na zachowaniu oddzielności. Da się to kompresować ręcznie zlecając pakowanie pojedynczo, ale jak plików jest dużo to zbyt długo by czekać na zakończenie jednej operacji i przeklikanie kolejnego zlecenia kompresji.
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2020, 13:10   #8
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
puscilbys to w tc i juz by ogarnol
a tak na serio to (zakladam ze uzywasz Windy) musisz napisac .bat o tresci (dopasuj oczywiscie siezki dostepu):
Kod:
@echo off
for /D %%G IN (*) DO (
cd C:\Program Files\7-Zip
7z a  -t7z c:\Users\Foo\Documents\%%G.7z c:\Users\Foo\Documents\%%G -r )
pause
źródło: https://superuser.com/questions/8569...rge-collection
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2020, 15:52   #9
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
//mod: Przeprowadzka do odpowiedniego działu.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2020, 15:58   #10
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
Dokładnie, kompresuję bibliotekę obrazów płyt. Żebyśmy się dobrze zrozumieli, podkreślam że chodzi mi głównie o to jak zlecić programowi 7zip kompresję zaznaczonej listy folderów do oddzielnych plików *.7z
Jak normalnie zaznaczymy kilka plików/folderów, to program chce kompresować je do jednego pliku wszystkie łącznie. Mi zależy na zachowaniu oddzielności. Da się to kompresować ręcznie zlecając pakowanie pojedynczo, ale jak plików jest dużo to zbyt długo by czekać na zakończenie jednej operacji i przeklikanie kolejnego zlecenia kompresji.

Szczeze powiedziawszy to idziesz od doopy strony, wez zrob np format .cso lub inny skompresowane iso, mozesz to zrobic masowo i prawie kazdy program to obsluzy daj se siana z kompresja wszystkiego jakimis TC lub 7zip, kompresuj/konwerteruj same iso do formatu skompresowanego iso a programy same to ogarna i zdekompresuja w locie przy nagrywaniu
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.10.2020, 14:40   #11
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Hmm niektóre obrazy mam w *.iso, ale znaczna większość to *.bin/*.cue a z tego to ja jak do tej pory nie przerabiałem niczego do *.cso. W sumie nie potrzebuję skompresowanych iso, do uruchomienia, a maksymalne zmniejszenie rozmiaru. Mi chodziło właśnie o taką metodę jak podał @nimal, w sumie pod koniec, ale zawsze. Ogólnie mieliło Total Commanderem i całe dwie noce, ale poszło
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
dużej, ilości, katalogów, kompresja, oddzielnych, plików, wydajna

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.