Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.10.2005, 16:36   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
wykupienie domeny..

Dostałem promocyjną ofertę na kupno domeny w serwisie:

http://nazwa.prv.pl/?stat=487

Koszt to 25 złotych na rok, więc zacząłem się nad tym zastanawiać.

Ale jak to wygląda w praktyce? Czy jest to po prostu rodzaj aliasu internetowego, jak w na przykład w serwerze prv.pl ? (oczywiście tutaj końcówka będzie inna).

Czyli jak na przykład wykupię sobie www.fotografia.pl (które na pewno będzie zajęte, ale nie o to teraz chodzi) to potem mogę ustawić, żeby po wpisaniu takiego adresu przekierowywał mnie na moją aktualną stronę?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.10.2005, 16:39   #2
-Kowalik-
Guru
 
Avatar użytkownika -Kowalik-
 
Data rejestracji: 31.08.2003
Lokalizacja: Białystok
Posty: 1,186
-Kowalik- niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ale nazwa.prv.pl ??
To nie jest jakaś podróbka NAZWY?

:::edit:::

Jednak nie jest to podróbka Dzwoniłem...

Ostatnio zmieniany przez -Kowalik- : 17.10.2005 o godz. 16:44
-Kowalik- jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.10.2005, 17:18   #3
kizio
Wyrejestrowany
 
Avatar użytkownika kizio
 
Data rejestracji: 10.07.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 3,521
kizio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jest to domena, nie alias. Jkabyć kupowal w nazwie to moglbys mnie wpisac jako polecajacego - bylbym wdzieczny
__________________


kiziopl na gmail
JID: kizio na jabster.pl
Zapraszam na http://blog.xitenet.pl
kizio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.10.2005, 17:51   #4
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Ok, może niewystarczająco precyzyjnie się wyraziłem. Zobaczcie czy zadziała ten link:

http://nazwa.prv.pl/rejdom.php?s=chs

I teraz chodzi mi o to (chociaż już wyczytałem, że raczej tak, ale chcę się upewnić) czy wykupując sobie domenę www.andrzejj9.pl (albo com) będę mógł z niej zrobić przekierowanie na swój adres: www.andrzejj.aplus.pl i czy mogę zrobić to nie wykupując u nich żadnej dodatkowej przestrzeni dyskowej (która nie jest mi potrzebna, a 300 złotych rocznie to już większy wydatek niż jestem skłonny dać za zwykła hobbystyczną stronę).
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.10.2005, 19:46   #5
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
nie trawie nazwy gdyz majac tam wykuopiony server stwazali same problemy np zablokowali konto za uzywanie aliasu
wiec nigdy wiecej tam nic nie wykupie
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.10.2005, 19:55   #6
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
andrzejj9 - kupujesz domene (adres) a nie miejsce hostingowe - przy zakupie domeny podajesz strone (w tym przypadku www.andrzejj.aplus.pl) do ktorej owa domena ma sie odnosic. Wtedy po wpisaniu nowego adresu otworzy sie strona www.andrzejj.aplus.pl ktorej to adres dodatkowo bedzie mogl zostac zamaskowany (wyswietlanie na pasku przedladarki i w odnosnikach)
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.10.2005, 20:13   #7
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Ok, może niewystarczająco precyzyjnie się wyraziłem. Zobaczcie czy zadziała ten link:

http://nazwa.prv.pl/rejdom.php?s=chs

I teraz chodzi mi o to (chociaż już wyczytałem, że raczej tak, ale chcę się upewnić) czy wykupując sobie domenę www.andrzejj9.pl (albo com) będę mógł z niej zrobić przekierowanie na swój adres: www.andrzejj.aplus.pl i czy mogę zrobić to nie wykupując u nich żadnej dodatkowej przestrzeni dyskowej (która nie jest mi potrzebna, a 300 złotych rocznie to już większy wydatek niż jestem skłonny dać za zwykła hobbystyczną stronę).
1. Domena to nie alias (jak w prv.pl).
2. Przekierowanie raczej nie (zle to ujales). Z dostawca hostingu obecnej strony musisz uzgodnic czy bedzie mogl zaparkowac dla Ciebie Twoja nowa domene, na Twoim koncie hostingowym (no i warunki, jesli jakies postawi).
3. Odnosnie niekupowania u nich hostingu - przeczytaj regulamin oferty promocyjnej, bo moze sie okazac, ze wcale nie bedziesz musial wykupic u nich hostingu, ale jednoczesnie moze byc tam zapis, ze domeny zakupione w promocji nie moga byc oddelegowywane poza ich wlasne hostingi. Paranoja, ale w necie takie rzeczy mozna o NetArcie znalezc, ze czasem lepiej kupic to samo w home.pl i miec spokoj, albo przeczytac wszystko (i popytac NetArt) co najmniej kilka razy, i to ze zrozumieniem.
4. Kupisz domene w promocji, i co dalej? Bedzie wazna przez rok. Adres sie rozpowszechni, i bedziesz musial przedluzac abonament za domene.
5. Ta "promocyjna" oferte dostali wszyscy ktorych znam.
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.10.2005, 21:31   #8
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez MaciejT
4. Kupisz domene w promocji, i co dalej? Bedzie wazna przez rok. Adres sie rozpowszechni, i bedziesz musial przedluzac abonament za domene.
Dokładnie nad tym też zacząłem się zastanawiać.. Generalnie chciałbym mieć "własny" adres typu andrzejj9.pl i byłbym gotów płacić za to te 25, ewentualnie 50 złotych rocznie, ale to wszystko, co byłoby mi od tej firmy potrzebne (a tak na marginesie to na jakiej zasadzie ta akurat firma proponuje takie adresy? Wykupiła hurtowo takie nazwy i teraz je sprzedaje, czy to jest czyjś przedstawiciel? Bo do kogo tak właściwie należą nie wykorzystywane jeszcze przez nikogo adresy?).
Cytat:
5. Ta "promocyjna" oferte dostali wszyscy ktorych znam.
Nie doszukiwałem się tutaj "wyjątkowości" mojej osoby Ale po prostu po całej tej "promocji" oferta mnie zaciekawiła
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.10.2005, 22:16   #9
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Adresami w Polsce zarzadza NASK. Mozesz kupic domene w NASKu, lub u jednego z resellerow (oni i tak rejestruja ja przez NASK, tylko NASKowi placa hurtowo).

Domeny .pl sa chyba najdrozsze (w zakupie i pozniejszym utrzymaniu) ze wszystkich (.pl, .com.pl, .com, .net).
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.10.2005, 07:39   #10
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To ja mam inny problem. Moja firma posiada domenę np. 1.pl Stronka "leży: na serwerze home.pl i na nią mam przekierowaną domenę. W jaki sposób zrobić adresy email żeby po @ była nazwa domeny czyli ...@1.pl ??
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.10.2005, 11:48   #11
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To musisz pogadac z dostawca hostingu, odnosnie panela zarzadzajacego serwerem. Ewentualnie chodzi tu o ustawienia rekordu MX w domenie (mail exchange).

Ja np mam domene kupiona przez home.pl a hosting w dmkproject.pl i wszystko jest ok. Jak chce zmienic rekord MX domeny, loguje sie do panelu zarzadzajacego domena w home.pl. ALE: bedac zalogowanym w panelu zarzadzajacym w dmk (cPanelX) mam tam mozliwosc poustawiania poczty tak jak chce (moge zrobic doslownie wszystko: ustawic jakies konta w stylu alias@mojadomena.pl z przechowywaniem poczty na serwerze hostingowym; tak jak wyzej tylko z przekierowaniem na jakis zewnetrzny adres; moge ustawic catch-all w domenie do przechowywania na serwerze, i do przekierowania na inny serwer). Czego tylko dusza zapragnie.

Najlepiej porozmawiaj o tym z konsultantami home na ich czacie: https://home.pl/
Sa bardzo pomocni.
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.10.2005, 09:50   #12
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zrobione

Jak ktoś będzie kiedys potrzebował to robi się to w ten sposób (oczywiście na home.pl):
Klikamy ikonę NOWE KONTO, będziemy mogli dodac dodatkowe skrzynki w domenie Pole przekierowania i powiadomienia pozostawiamy puste serwer pop3 i smtp to - nasza domena czyli np. 1.pl
W Nazwa konta wpisujemy to co przed znakiem @ w adresie email
Haslo - takie jakie się zdefiniuje przy rejestracji konta

Korzystając z programów OE, BAT, w konfiguracji konta zaznaczamy rowniez opcje "Serwer wymaga uwierzytelnienia"
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2005, 20:03   #13
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
odśnieże nieco temat

kupiłem Business Starter na home.pl + domenę za złotówkę

jak duży błąd popełniłem?

ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2005, 20:09   #14
MacGyver
Team Member
 
Avatar użytkownika MacGyver
 
Data rejestracji: 14.05.2002
Lokalizacja: Cheyenne Mountain Complex
Posty: 5,319
MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
odśnieże nieco temat

kupiłem Business Starter na home.pl + domenę za złotówkę

jak duży błąd popełniłem?

Na xon.pl miałbyś 1GB za 122,- (z VAT) rocznie +nieograniczona liczba baz i kont ftp
__________________
We all know how these things work, so when you hear the beep, go for it...
MacGyver jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2005, 20:16   #15
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez MacGyver
Na xon.pl miałbyś 1GB za 122,- (z VAT) rocznie +nieograniczona liczba baz i kont ftp
a jak z działaniem? - usłyszę ok?

idę się upić
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.