Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.07.2010, 16:40   #1
marchwiak5
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.12.2009
Posty: 12
marchwiak5 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wymiana proca i płyty

Zacznę od obecnej konfiguracji:

Pentium 4 530 3.0 GH
Płyta główna - gigabyteGA-8I925X-G
2gb ram ddr2
ati hd4670
1hdd 1dvd

zasilacz modecom mc400

Komputer poza grafiką i zasilaczem ma już dobrze ponad 5 lat, gdyby nie fakt, że ostatnio przetwarzam sporo danych i jednordzeniowiec nie jest tu zbyt wydajny nie decydowałbym się ze względów ekonomicznych na modernizację.

Jednak w tej sytuacji muszę wymienić conieco i mam tu 2 warianty:

- wymiana procesora i płyty(na taką przyszłościową) tak żeby karta graficzna nie była ograniczona jak teraz i zostawić obecny zasilacz który działa bezprobemowo i cicho. Rozdzielczość jaka mnie interesuje dla gier to 1280x1024.

- całkowita modernizacja

Najchętniej bym tylko wymienił procesor, bo ten mimo jednego rdzenia pobiera aż 90W, ale niestety płyta na to nie pozwoli.

Poprzedniej modernizacji mimo płyty głównej nie żałuję bo mimo upływu ponad 5 lat wciąż można na tym gruchocie pograć w wiele tytułów i to wcale nie z przed iluś tam lat.

Jaką więc wybrać płytę i procesor? Co radzicie, bo ja sądzę że najlepsze będzie wybranie przyszłościowej płyty tak aby kiedyś móc dodać ramu zmienić grafę oraz zasilacz. Co do ceny to nie mam ograniczeń; co teraz się najbardziej opłaca - ograniczeniem dla procesora myślę że będzie ta karta graficzna.
marchwiak5 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Czy można przechowywać płyty DVD na szpuli? setar Nośniki optyczne 5 14.05.2006 20:59
Kłopot z czytaniem nagranej płyty woworacio Napędy optyczne CD 2 13.04.2006 18:22
Płyty DVD+R: problem z odczytem nowej płyty Metafoxor Napędy optyczne CD 3 21.03.2006 13:19
Wymiana Biosu z płyty głównej mario1976 Off topic 12 21.06.2002 11:00


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.