Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.06.2011, 13:04   #1516
frog
Żabol
 
Avatar użytkownika frog
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,168
frog niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Hmm widziales juz gdzies oferty tych XPSow z matowa matryca ? To by bylo dla mnie extra ale znow FHD jak pomyslalem to nie dla mnie bom slepiec
__________________

HARDSTYLE IS MY STYLE !!!
frog jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.06.2011, 13:42   #1517
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Jak już i tu pisałem wcześniej, matryca FHD jest do zniesienia w 15,6 - w Windowsie spokojnie, w przeglądarce znośnie, choć ja ustawiłem powiększenie na 120% (110 też wystarczy) na stałe. Różnicy specjalnie nie widać. W 17 calowym powinno być jeszcze lepiej. Generalnie też wolałbym HD+, ale już nie boję się FHD w notebooku tak, jak kiedyś. Choć może najlepsze rozwiązanie to to do końca nie jest..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2011, 15:39   #1518
frog
Żabol
 
Avatar użytkownika frog
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,168
frog niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Tzn. powiem ci tak obecnie uzywam 24` na full hd i to jest tak na styk jak na moj wzrok heh niektore rzeczy powiekszam jak czcionke w gg czy na stronach www ctrl+...
__________________

HARDSTYLE IS MY STYLE !!!
frog jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2011, 17:30   #1519
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Każdy się boi matrycy Full HD przy ekranie o wielkości 15,6'' i nic w tym dziwnego. Sam się bałem, czytałem wiele wypowiedzi (tu zresztą też). Jest to normalne.

To rozwiązanie generalnie nie jest tak złe, jak się wydaje. Jeśli matryca jest dobrej jakości (a w XPS zdecydowanie jest) to przyjemność z jej użytkowania jest większa niż ewentualne drobne problemy. Z Windowsem nie ma problemu, filmy wyglądają świetnie, zdjęcia genialnie, jedynie strony internetowe potrafią być małe (ale czytelne) i na dłuższą metę wygodniej jest je powiększyć (co nie stwarza problemów).

Ostatecznie mając do wyboru takiej samej jakości matrycę FHD i HD+ wybrałbym tę drugą. Ale mają do wyboru (a tak jest niestety często) świetną FHD albo przeciętną HD czy (rzadziej) HD+ jednak zdecydowałbym się na tę pierwszą.

Alternatywą jest ten Asus. Ma trochę gorszą matrycę, ale dalej dobrą i HD+.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2011, 08:15   #1520
frog
Żabol
 
Avatar użytkownika frog
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,168
frog niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No ale widze ze tylko chyba seria G73SW ma podswietlana klawiature a znow N73SV alu obudowe... Ehh w kazdym COS dobrego.... Nie no ale raczej napewno musze pozostac przy HD+.. Wiem ze gdziekolwiek nie ide i komus pasuje rozdzielczosc to ja zawsze wolalbym mniejsza bo slabo widzie... Takze mysle ta bedzie dla mnie optymalna... Zreszta dzisiaj jest jakas niby promo w MM na laptopy (ile cali tyle znizki), Pojade zobaczyc co maja z Delli i Asusow 17tek i jak to wyglada...

Aa na stronie Della mozna wybrac ta matowa matryce full hd ale doplata ok. 500zl wiec odpada.....A znow o tej HD+ czytalem ze to ta sama co w 701x.... Nie wiem czy dobre tam byly czy zle... W sumie ta matowosc chyba tez moge sobie darowac jesli to rzeczywiscie ma byc ala komp stacjonarny i nie bede z nim wychodzil nigdzie. W domu zyrandol czy jakas lampa chyba jakos strasznie na komfort pracy nie wplynie nie ?

Na stronie della po skonfigurowaniu XPSa 17.3" HD+ WLED True-Life (1600x900)/i7-2630QM/
4096 MB SDRAM DDR3 1333 MHz/1GB GeForce GT 550M/HDD SATA 750 GB (7200 obr./min)/WIN 7 HP 64bit. = 3639zl z dostawa do domku Nie ma zle mysle....
__________________

HARDSTYLE IS MY STYLE !!!

Ostatnio zmieniany przez frog : 24.06.2011 o godz. 08:42
frog jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2011, 12:15   #1521
frog
Żabol
 
Avatar użytkownika frog
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,168
frog niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ehh dupa za podswietlana klawiature jeszcze 150zl.... No ale bylem w MM, oczywiscie nie bylo szans na zadnego Asusa 17tke a Delle byly dwa ale Inspiron.... No ale sprawdzilem sobie rozdzielczosc i ta 1600x900 to to jest MAX jaka moglbym miec bo juz male sie wydawalo. A jak sprawdzilem full HD na 16tce SONY masakra... To juz nie na moje oczy NIC, szukamy dalej....

Tu nawet nawet :

http://allegro.pl/dell-xps-l702x-i7-...680163283.html
__________________

HARDSTYLE IS MY STYLE !!!

Ostatnio zmieniany przez frog : 24.06.2011 o godz. 12:41
frog jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2011, 14:17   #1522
melag
Fibaro
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika melag
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5,790
melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Bierz XPS-a, gwarantuję Ci, że będziesz zadowolony.
melag jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2011, 14:24   #1523
frog
Żabol
 
Avatar użytkownika frog
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,168
frog niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No jestem coraz bardziej za nim... Jeszcze czytalem ze ma miejsce na drugi dysk to w przyszlosci mozna by bylo jakis SSD dla systemu walnac bylo by nice ;> Ale chyba poczekam miesiac jeszcze bo gdzies czytalem ze w xcomie w lipcu maja pojawic sie nowe konfiguracje XPSow. Zobaczymy co pododawaja, moze cos stanieje...
__________________

HARDSTYLE IS MY STYLE !!!
frog jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2011, 16:31   #1524
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez frog Podgląd Wiadomości
No ale widze ze tylko chyba seria G73SW ma podswietlana klawiature a znow N73SV alu obudowe... Ehh w kazdym COS dobrego.... Nie no ale raczej napewno musze pozostac przy HD+.. Wiem ze gdziekolwiek nie ide i komus pasuje rozdzielczosc to ja zawsze wolalbym mniejsza bo slabo widzie... Takze mysle ta bedzie dla mnie optymalna... Zreszta dzisiaj jest jakas niby promo w MM na laptopy (ile cali tyle znizki), Pojade zobaczyc co maja z Delli i Asusow 17tek i jak to wyglada...

Aa na stronie Della mozna wybrac ta matowa matryce full hd ale doplata ok. 500zl wiec odpada.....A znow o tej HD+ czytalem ze to ta sama co w 701x.... Nie wiem czy dobre tam byly czy zle... W sumie ta matowosc chyba tez moge sobie darowac jesli to rzeczywiscie ma byc ala komp stacjonarny i nie bede z nim wychodzil nigdzie. W domu zyrandol czy jakas lampa chyba jakos strasznie na komfort pracy nie wplynie nie ?

Na stronie della po skonfigurowaniu XPSa 17.3" HD+ WLED True-Life (1600x900)/i7-2630QM/
4096 MB SDRAM DDR3 1333 MHz/1GB GeForce GT 550M/HDD SATA 750 GB (7200 obr./min)/WIN 7 HP 64bit. = 3639zl z dostawa do domku Nie ma zle mysle....
Kilka uwag:

- ta gamingowa seria Asusa ma dużo różnych modeli. Trudno się w tym połapać bez solidnego wczytania się w róznice. W każdym razie z tego, co się dowiedziałem to najnowsza i w sumie najlepsza jest ta seria, o której wspominałem - czyli modele G73SW i G53SW. Czy mają aluminiową obudowę to nie wiem (ale wydaje mi się że tu wszędzie jest taka sama, bo wygląda identycznie), ale też nie przywiązywałbym do tego większej uwagi. W testach oceniane są one bardzo dobrze także pod wzgledem jakości wykonania (na stronie, do której dawałem linki jest dość świeży test 17 calowego)

- do promocji w MM/Saturnie nie przywiązywałbym większej uwagi. Raz, że te ich promocje zwykle nie istnieją (wcześniej odpowiednio podnosi się ceny), a dwa że wybór XPS i tego Asusa jest u nich mniej więcej.. żaden. Oni tych modeli po prostu nie prowadzą (choć może są wyjątki, natomiast ja się nigdzie nie spotkałem i nigdzie nie potrafili mi powiedzieć, czy będą ja mieli)

- w kwestii matrycy lustrzanej w domu to nie jest to zbyt duży problem, choć matowa jest faktycznie wygodniejsza. Ja używam laptopa w jednym kącie pokoju, bezpośrednio przy oknie (ale bokiem to niego) i jak nie zasłonię zasłony to jest kiepsko. Zwłaszcza rano, kiedy pada tutaj słońce.

Ale jest też rozwiązanie, o którym wspominałem. Za kilkadziesiąt złotych można kupić matowe folie na ekran (coś jak te telefoniczne), które nie pogarszają zbytnio jakości obrazu, a likwidują odblaski. Jest tego dość spory wybór i generalnie są polecane. Można spróbować.

- w kwestii konfiguracji na stronie DELL'a to po pierwsze sprawdź najpierw sklep X-com, bo potrafią mieć oni taniej, a potem ewentualnie Allegro. Po drugie jeśli już bezpośrednio od DELL'a (mają jednak najwięcej dostępnych konfiguracji) to na forach piszą, że warto próbować się targować. Nie ze wszystkimi konsultantami się da (trzeba próbować do skutku), ale u niektórych da się całkiem sporo zejść z ceną. Nawet przed chwilą czytałem o wytargowaniu około 500 zł na konfiguracji za niecałe 5 tys. Zawsze to coś.


Do pozostałych postów:

- ta matryca HD+ w 17 DELL'a nie jest jednak podobno najlepsza. Co prawda podejrzewam, że jest ona tak oceniana w porównaniu do rewelacyjnej FHD z mniejszym modelu, ale faktycznie sporo osób na nią narzeka. Podobno fatalne są też kąty. Natomiast jest już ta matowa jaka alternatywa i sporo się pisze o innych i o samodzielnej wymianie. Nie wiem czy bym się na to pisał, ale teoretycznie taka możliwość jest.

- widziałem też, że pojawił się nowy model Inspirona. Co prawda z tego, co mi powiedzieli w X-com, jest on gorszy od XPS pod względem jakości obrazu i dźwięku, niemniej mnie zainteresował, bo lubię tą serię, a i konfigurację ma ciekawą i sprawia bardzo przyjemne pierwsze wrażenie. Nie widziałem jeszcze żadnej jego recenzji, ale może warto i na to rzucić okiem. Bo Vostro np. jest podobno wyraźnie słabsze (obraz, dźwięk).
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2011, 22:17   #1525
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Znajomej, którą zaraziłem dawno temu Dellem X300 rozsypały się zawiasy. Najchętniej wymieniłbym jej zawiasy, ale źle się czuję, pakując w taki zabytek 100 zł za zawiasy (to z 30% wartości).

Znalazłem sklep mający w cenniku zawiasy do Dell X300 za 26 zł - ale towar niedostępny
Więc pytanie 1 - czy wiecie, gdzie można kupić te zawiasy za rozsądne pieniądze?

A pytanie nr 2 (bo przewidywana, choć niemiła, odpowiedź na pytanie pierwsze brzmi "nie") to na co zamienić Della X300? Wymagania dosyć nietypowe:
1. obsługa stacji dokującej (i stacja w komplecie albo w rozsądnej cenie)
2. brak otworów wentylacyjnych od spodu (często praca na kolanach)
3. "normalne" klawisze funkcyjne (coraz więcej ma tam domyślnie jakieś dziwne funkcje - i dopiero razem z fn działają jak tradycyjne F-cośtam)
4. Niezawodność i jakość materiałów - bardzo nie lubi zmian (stąd chęć pozostania przy x300, którą próbuję wyperswadować, jako nieopłacalną i że X300 jak nie przez zawiasy, to z innego względu zaraz dokona żywota - to owszem, mercedes - ale już przedwojenny)
5. Jak najbardziej umiarkowana cena (może być z demobilu, ale z fakturą i gwarancją przynajmniej na pół roku).
6. Windows 7 w cenie (skoro ma być na długie lata - to już niech będzie konkretna przesiadka z Windows XP)
7. Wielkość - tu są dwie opcje, trudne do zdecydowania. Albo w miarę mały (ale nie jest to priorytet), albo z pełną klawiaturą numeryczną (dużo pracy z cyferkami - ale to raczej i tak na "stanowisku bojowym" ze stacją dokującą, klawiaturą, monitorem itd. - a że do pracy dużo papierów, to preferowany jest laptop gdzieś z boku, monitor na ścianie a pod nim dużo miejsca na papiery).
8. mile widziana podświetlana klawiatura - ale to nie priorytet.

Laptop do zastosowań biurowo-internetowych, więc każdy współczesny sprzęt, nawet obciążony Win7, będzie spełniał wymogi wydajnościowe z zapasem (no, może poza atomem). Matryca praktycznie bez znaczenia (większość pracy na zewnętrznym monitorze).
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE

Ostatnio zmieniany przez Wawelski : 24.06.2011 o godz. 22:20
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2011, 09:28   #1526
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Wawelski, no nic odkrywczego nie powiem: używane laptopy ze stacją dokującą i Win7 to efemeryda na allegro i dość drogo.

Ale taka rada: najtrwalszy, najbardziej ekonomiczny to jest dalej komputer stacjonarny. Można kupić doskonałe Delle na Allegro albo składasz koleżance z dobrych podzespołów (ale to drożej wyjdzie, koszt nieźle podbija dobra obudowa i markowy zasilacz). Delle stac. mają jednak taki minus, że np. płyty głównej, zasilacza czy nawet wentylatora nie wymienisz za X lat. Płyty mają inne otwory montażowe, zasilacz też, a wentylatory np. czujniki termiczne (nie wszystkie modele, ale często tak jest). Jednak niekoniecznie trzeba się tym przejmować, to trwałe komputery. Bardzo ciche.

Komputer stacjonarny ma poza tym wiele zalet: można np. na nim stworzyć łatwo system backupu, jakiś RAID czy coś. Trudniej go ukraść, zalać, zgubić. Skoro koleżanka pracuje z ważnymi danymi, to możesz jej to opowiedzieć.

A do przenoszenia dla kobiety: netbook Asus, Nokia. Gdzie kobiecie nosić ciężkiego laptopa....

Of kors przy komputerach powstaje kwestia podwójnej instalacji oprogramowania. Licencja, synchronizacja danych itd, dużo problemów.

Wiem jak to jest, też mam "pod opieką" trochę osób, którym mówię co mają kupić, czego używać. Znam ten potężny opór przed zmianami. Ale widziałem też, że wprowadzona rewolucja dawała efekty i byli zadowoleni

Np. znajomego tłumacza literatury, wiek lat 90+ (!), przesadziłem kiedyś z laptopa Win98 na eMac (tego takiego z monitorem), potem na Mac OSX i jest wniebowzięty. Ciężko było, dzwonił co chwila, złorzeczył, ale dał radę Innym kazałem np. używać dysków sieciowych, komunikatorów innych niż gg, poczty we własnej domenie itd Pewnemu panu, z racji jego pracy w GUS, nakazałem stosować LATeX - dał radę, siedział po nocach, walił głową w ścianę a teraz mówi że sobie życia bez LaTeXa i seda nie wyobraża i jest mi wdzięczny za zmiany.

Ostatnio zmieniany przez pali : 25.06.2011 o godz. 09:31
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2011, 12:08   #1527
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wawelski Podgląd Wiadomości
Znajomej, którą zaraziłem dawno temu Dellem X300 rozsypały się zawiasy. Najchętniej wymieniłbym jej zawiasy, ale źle się czuję, pakując w taki zabytek 100 zł za zawiasy (to z 30% wartości).

Znalazłem sklep mający w cenniku zawiasy do Dell X300 za 26 zł - ale towar niedostępny
Więc pytanie 1 - czy wiecie, gdzie można kupić te zawiasy za rozsądne pieniądze?
Jedyne co, to przeglądać Allegro czekając aż ktoś będzie sprzedawał ten model (albo inny w tej samej obudowie), najlepiej jako uszkodzony, bo taniej. Coś się pewnie w końcu trafi, ale wada, że nie wiadomo kiedy (i w sumie czy w ogóle). Choć jeśli model był dość popularny, to szansa jest.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2011, 12:25   #1528
frog
Żabol
 
Avatar użytkownika frog
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,168
frog niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez melag Podgląd Wiadomości
Bierz XPS-a, gwarantuję Ci, że będziesz zadowolony.
Bedzie na ciebie melag jak nie bede ;P Bo w sumie juz teraz tylko tej kulutra pracy o ktorej czytam w XPSach sie obawiam. Temp. i Halas.... W sumie go tam grami specjalnie obciazal nie bede ( a nawet jesli to przy graniu bym to wybaczyl wiadomo duze obciazenie), ale juz ogladanie filmow HD chcialbym zeby bylo komfortowe a nie z suszarka w tle.... :/
__________________

HARDSTYLE IS MY STYLE !!!

Ostatnio zmieniany przez frog : 25.06.2011 o godz. 12:59
frog jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2011, 12:51   #1529
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Akurat oglądanie filmów to i u mnie nie jest jakieś tragiczne. Wbrew pozorom taki BRR wcale tak bardzo nie obciąża komputera, żeby temperatury gwałtownie rosły. Już paradoksalnie przeglądanie takich stron, jak dawałem wcześniej, jest trudniejsze.

Ale dla porównania - ta strona, która u mnie powoduje wejście na 2-3 prędkość, w tym nowym XPS 17 daje tylko pierwszy (podobno cichy). Na pewno jest trochę lepiej. Pytanie jak bardzo lepiej.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2011, 18:01   #1530
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali Podgląd Wiadomości
Komputer stacjonarny ma poza tym wiele zalet
Komputer noszony daleko nie jest - do wyrka, na kanapę, na taras. Od czasu do czasu na wyjazd weekendowy czy wakacje. I niestety, stacjonarka nie wchodzi w grę. Musi być też Windows - bo musi chodzić program płatnika.

Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Jedyne co, to przeglądać Allegro czekając aż ktoś będzie sprzedawał ten model
Model dosyć popularny - ale zawiasów używanych bym nie kupił. Nowe kosztują 90 zł. Jest to jakaś opcja - i chyba nie taka zła. Bo maruda jest i zmian nie lubi - ale wcześniej czy później i laptop, i Win XP pewnie wylądują w koszu - więc zakup zawiasów to tylko odsunięcie, moim zdaniem, tematu wymiany sprzętu i Windowsa o rok, może dwa.

Teraz dwie najwyżej oceniane opcje to:
- wymiana zawiasów
- zakup Dell D630 - ze stacją to jakieś 800 zł 2x2GHz, 2GB DDR2, nagrywarka DVD. Na tyle znacząco wyższa wydajność, że na długo jej powinien wystarczyć (jak się nie rozsypie). Tylko gwarancja góra 3 miechy, licencja na XP albo Vistę i otwór wentylacyjny od spodu (ale podobno mało się grzeje - więc może zniesie przytykanie go)

Coraz bardziej podoba mi się pierwsza opcja. Nie muszę wszystkiego instalować i za 100 zł odkładam problem na rok, może dwa. Wtedy może więcej zaoszczędzi na laptopie spełniającym wymagania - a może wymagania się zmienią
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 25.06.2011 o godz. 23:18 Powód: EDYTUJ nie gryzie. ;-p
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
jaki kupic laptop, laptop, notebook, poradnik, rekomendacje, zakup laptopa

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.