Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.05.2011, 22:51   #1456
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Ok, wczoraj dojechal XPS.

Pierwsze wrazenie - typowy Dell, czyli designersko z zewnatrz bez polotu. Lepiej wyglada jak sie na niego patrzy z pozycji roboczej, czyli z otwartym ekranem. Obudowa aluminiowa (pokrywa ekranu, spod obudowy oraz element wokol klawiatury) z dodatkami plastiku: częsciowo po bokach obudowy, z tylu obudowy oraz ramka ekranu.

To aluminium jakos sprytnie jest obrobione, bo nie zostawia widocznych odciskow palcow. Ekran (wyswietlacz) jest naprawde niezly (FullHD). Duzy kontrast, czern jest dosc czarna (hehe co za stwierdzenie), ładne kolory (czysto subiektywnie). Zdjecia poprzez duza gestosc pikseli wygladaja naprawde pieknie. Andrzej mial rację, ze nie ma co sie bac 1080p na 15'6 cala. Domyslnie zainstalowany Windows ma powiekszone czcionki do poziomu 130% oraz pogrubione (bold) wszystkie czcionki systemowe. To powoduje, ze nie ma problemu z czytelnoscia (ze zbyt malymi czcionkami). Ma to tez swoje wady, bo nie wszystkie programy/strony www sa przystosowane do powiekszania.

Ekran świeci bardzo mocno i w dzien mam ustawione podswietlenie na jakies 60-70%. Wieczorem, przy minimalnym podswietleniu jest wciaz bardzo jasny - nawet za bardzo - i szkoda, ze nie mozna go (pod Windowsem) bardziej sciemnic. Jest to ekran typu lustro - czyli mozna sie przegladac w razie potrzeby.

Laptop ma na pokladzie powiekszona baterie, ktora wystaje od spodu obudowy, przez co powstaje przestrzen pomiedzy spodem obudowy a podlozem na ktorym lezy laptop. Brzydko to wyglada, ale trzymajac go na kolanach nie zatykamy otworow wentylacyjnych. I podobno dzwiek sie lepiej rozchodzi (dzwiek z "subwoofera" wydobywa sie w kierunku podloza). W trybie oszczedzania Windows pokazuje ok. 6-7h na baterii, przy wlaczonym Wifi i przegladaniu stron www.

Klawiatura jest podswietlana - na czym mi (mnie?) zalezalo - i ten bajer robi robote. Jest podswietlana dwustopniowo i sama sie wygasza jak jej nie uzywamy (mozna zablokowac wylaczanie podswietlania). Sama klawka - jak dla mnie - ma za male klawisze i za duzo wolnej przestrzeni pomiedzy nimi. Kultura pracy klawiatury (reakcja na nacisk i sposob w jaki pracuja klawisze) jest taka sobie - mialem okazje pracowac na lepszych klawiaturach.

Porty USB: jeden z lewej, drugi z tylu, trzeci z prawej strony. Ten z prawej strony jest wspoldzielony z eSata - czyli albo zapinamy USB albo eSata - bez sensu. Kabel sieciowy i zasilanie podlaczane z tylu. Dioda wskazujaca prace HDD jest umieszczona z tylu obudowy?? Nie wiem, kto wpadl na taki pomysl i czym sie kierowal umieszczajac ją w tym miejscu (za ekranem).

W sumie jest niezle. Najgorsza rzecza jest wiatrak chlodzacy, ktory pracuje dosc dziwnie. Dziwnie czyli, czesto nie pracuje wogole, po to, aby wlaczyc sie na chwile od razu na drugim biegu, co wzbudza za duza dawke halasu. Szczegolnie dobrze slyszalną, gdy siedzimy sobie wieczorem i wokol jest cisza. Czasami wlacza sie na pierwszym biegu (wtedy halas jest w miare akceptowalny) i tak sobie popracuje przez pare minut i sie wylaczy. Ale czesciej lubi sie wlaczac na drugim biegu na pare/parenascie sekund i sie wylaczyc.

Moze z czasem wyczuje, od czego to zalezy, ze raz jest tak a raz inaczej. W każdym razie w ciągu dnia nie jest to uciążliwie, ale wieczorami osoby wrażliwe mogą być poirytowane.

Aha: dźwięk (głośniki JBL). Musze przyznac, ze nie slyszalem tak dobrego dźwięku wydobywajacego się z tak malej obudowy. Pod tym katem Dell kasuje kazdego laptopa jakiego slyszalem, a slyszalem ich sporo. Pamietajmy, że to 15,4 cala.

Przy normalnej pracy - nazwijmy to biurowej - obudowa praktycznie sie nie nagrzewa. Nie katowalem jeszcze czyms wymagajacym wiekszych obliczen a w gry niestety nie grywam.

XPS ma dwie karty graficzne i w ustawieniach mozna sobie wylaczyc jedna z nich (np w danym profilu) lub tez mozemy indywidualnie przypisac z której karty graficznej mają korzystać dane (wybrane przez nas) programy.

W sumie to tyle na gorąco. Nigdy nie bylem fanem Delli, ktore mi sie kojarzyly z krowami majacymi wieczny problem z chlodzeniem. Ale w miare obiektywnie musze przyznac, że oceniam sprzet pozytywnie - poza tym wentylatorem - który dziala jak chce. I wygląda na to, że XPS zostanie na dłużej. Jak chcecie dowiedziec sie czegos wiecej, to smialo pytac....
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.05.2011, 07:29   #1457
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Misiek, jest klawiatura numeryczna?
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.05.2011, 07:31   #1458
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
W 15'ce? Nie ma.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.05.2011, 11:32   #1459
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Dzięki za wrażenia i opis

Tak mniej więcej oczekiwałbym ocenę tego notebooka, ale kilka nawiązań:


Cytat:
Napisany przez Misiek4 Podgląd Wiadomości
Ok, wczoraj dojechal XPS.
(...)

To aluminium jakos sprytnie jest obrobione, bo nie zostawia widocznych odciskow palcow.
Marzenie.. Na moim odciski są straszne i tak jak w dzień jeszcze przy świetle zewnętrznym tego zbytnio nie widać, tak wieczorem już bardzo. Ale trudno oczekiwać czegoś innego przy błyszczącej obudowie.. W tych nowych jednak wydaje mi się, że obudowa jest matowa. Spodziewałem się, że nie będzie tam z tym problemu.


Cytat:
Ekran (wyswietlacz) jest naprawde niezly (FullHD). Duzy kontrast, czern jest dosc czarna (hehe co za stwierdzenie), ładne kolory (czysto subiektywnie). Zdjecia poprzez duza gestosc pikseli wygladaja naprawde pieknie. Andrzej mial rację, ze nie ma co sie bac 1080p na 15'6 cala. Domyslnie zainstalowany Windows ma powiekszone czcionki do poziomu 130% oraz pogrubione (bold) wszystkie czcionki systemowe. To powoduje, ze nie ma problemu z czytelnoscia (ze zbyt malymi czcionkami). Ma to tez swoje wady, bo nie wszystkie programy/strony www sa przystosowane do powiekszania.
A gdzie masz te ustawienia? Bo ja u siebie mam tylko te ustawienia w Panelu Sterowania odnośnie i są to 100, 125 i 150%. Nie wiem, czy da się ustawić własną wartość. Poza tym to też nie do końca przenosi się na strony internetowe (chyba, że w Internet Explorerze, ale też nie zawsze). Rozumiem, że to o tym ustawieniu mówisz?


Cytat:
Ekran świeci bardzo mocno i w dzien mam ustawione podswietlenie na jakies 60-70%. Wieczorem, przy minimalnym podswietleniu jest wciaz bardzo jasny - nawet za bardzo - i szkoda, ze nie mozna go (pod Windowsem) bardziej sciemnic. Jest to ekran typu lustro - czyli mozna sie przegladac w razie potrzeby.
Jasny na pewno jest i te ekrany takie są. Natomiast nie spodziewałem się, że może być za jasno. Fakt, że nawet najniższe ustawienie zupełnie wystarcza do komfortowej pracy (no może nie w pełnym świetle zewnętrznym), ale nie sądziłem, że może to być za dużo. Tu akurat nie miałem problemu mimo, że przeniosłem się z dość ciemnego notebooka.


Cytat:
Klawiatura jest podswietlana - na czym mi (mnie?) zalezalo - i ten bajer robi robote. Jest podswietlana dwustopniowo i sama sie wygasza jak jej nie uzywamy (mozna zablokowac wylaczanie podswietlania). Sama klawka - jak dla mnie - ma za male klawisze i za duzo wolnej przestrzeni pomiedzy nimi. Kultura pracy klawiatury (reakcja na nacisk i sposob w jaki pracuja klawisze) jest taka sobie - mialem okazje pracowac na lepszych klawiaturach.
Tu też raczej nie słyszałem do tej pory negatywnych opinii. Może to kwestia tylko przyzwyczajenia do wyspowej klawiatury, bo poza tym raczej kultura pracy pod tym względem jest bardzo chwalona.


Cytat:
Porty USB: jeden z lewej, drugi z tylu, trzeci z prawej strony. Ten z prawej strony jest wspoldzielony z eSata - czyli albo zapinamy USB albo eSata - bez sensu. Kabel sieciowy i zasilanie podlaczane z tylu. Dioda wskazujaca prace HDD jest umieszczona z tylu obudowy?? Nie wiem, kto wpadl na taki pomysl i czym sie kierowal umieszczajac ją w tym miejscu (za ekranem).
To widziałem i tego też nie rozumiem. Niewielki byłby to dla mnie problem, bo i tak rzadko z tej diody korzystam, ale miejsce jest przynajmniej dziwne..


Cytat:
W sumie jest niezle. Najgorsza rzecza jest wiatrak chlodzacy, ktory pracuje dosc dziwnie. Dziwnie czyli, czesto nie pracuje wogole, po to, aby wlaczyc sie na chwile od razu na drugim biegu, co wzbudza za duza dawke halasu. Szczegolnie dobrze slyszalną, gdy siedzimy sobie wieczorem i wokol jest cisza. Czasami wlacza sie na pierwszym biegu (wtedy halas jest w miare akceptowalny) i tak sobie popracuje przez pare minut i sie wylaczy. Ale czesciej lubi sie wlaczac na drugim biegu na pare/parenascie sekund i sie wylaczyc.
No tak, tego się trochę bałem i jak widać obawy nie były nieuzasadnione. Niestety taka jest charakterystyka pracy w tych laptopach i tego na razie się nie zmieni. Na razie, bo najnowsza wersja speedfan podobno jest już w stanie kontrolować wiatraki w tym laptopie, którego ja mam (może więc i w tych nowszych, a jeśli nie, to pewnie jeszcze nie). Na razie jest tylko niestabilna beta, ale i tak byłaby to pierwsze możliwość wpłynięcia jakoś na pracę wiatraka. Mam nadzieję, że się uda.


Co innego możesz zrobić. Po pierwsze wymienić pastę przewodzącą. Niestety DELL daja fatalną i wymiana potrafi obniżyć temperaturę nawet o kilka stopni. Możesz też spróbować przejść na plan zasilania oszczędny (u siebie nie zauważyłem różnicy, ale niektórzy to polecają) oraz upewnić się, że w czasie spoczynku nie jest używana zewnętrzna karta graficzna. To potrafi mocno podbić temperaturę. Poza tym polecam to forum, do którego link dawałem wcześniej. Pewnie jest więcej rad na ten temat.


Cytat:
Aha: dźwięk (głośniki JBL). Musze przyznac, ze nie slyszalem tak dobrego dźwięku wydobywajacego się z tak malej obudowy. Pod tym katem Dell kasuje kazdego laptopa jakiego slyszalem, a slyszalem ich sporo. Pamietajmy, że to 15,4 cala.
Wszyscy o tym piszą Chciałbym je usłyszeć na żywo.


Cytat:

W sumie to tyle na gorąco. Nigdy nie bylem fanem Delli, ktore mi sie kojarzyly z krowami majacymi wieczny problem z chlodzeniem. Ale w miare obiektywnie musze przyznac, że oceniam sprzet pozytywnie - poza tym wentylatorem - który dziala jak chce. I wygląda na to, że XPS zostanie na dłużej. Jak chcecie dowiedziec sie czegos wiecej, to smialo pytac....
Ja byłem, bo zacząłem używać, jak jeszcze kultura pracy była doskonała. Nawet nie wiedziałem, że potem tak się pogorszyło. I tak wygląda na to, że teraz w końcu zaczynają zwracać uwagę również na ten element. Chociaż jeszcze trochę brakuje.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.05.2011, 11:59   #1460
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Dzięki za wrażenia i opis

Marzenie.. Na moim odciski są straszne i tak jak w dzień jeszcze przy świetle zewnętrznym tego zbytnio nie widać, tak wieczorem już bardzo. Ale trudno oczekiwać czegoś innego przy błyszczącej obudowie.. W tych nowych jednak wydaje mi się, że obudowa jest matowa. Spodziewałem się, że nie będzie tam z tym problemu.
Obudowa jest jak najbardziej matowa (nie wiem jak sie nazywa fachowo taki proces obróbki powierzchni - szczotkowanie?)..

Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
A gdzie masz te ustawienia? Bo ja u siebie mam tylko te ustawienia w Panelu Sterowania odnośnie i są to 100, 125 i 150%. Nie wiem, czy da się ustawić własną wartość. Poza tym to też nie do końca przenosi się na strony internetowe (chyba, że w Internet Explorerze, ale też nie zawsze). Rozumiem, że to o tym ustawieniu mówisz?
No masz racje co do systemu, mialem napisac 125%, ale cos mi utkwilo w pamieci 130 (Opera?). A kwestia powiekszenia przenosi sie jak najbardziej na strony internetowe - z tym, że tutaj też miałem na myśli ustawienia powiększenia w przeglądarkach.
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Jasny na pewno jest i te ekrany takie są. Natomiast nie spodziewałem się, że może być za jasno. Fakt, że nawet najniższe ustawienie zupełnie wystarcza do komfortowej pracy (no może nie w pełnym świetle zewnętrznym), ale nie sądziłem, że może to być za dużo. Tu akurat nie miałem problemu mimo, że przeniosłem się z dość ciemnego notebooka.
Nie uważam tego za wade, ale czasami jak siedzisz np w lozku w sypialni, to na najnizszym ustawieniu podswietlenia jest dla niektórych osób za jasno (stwierdzenie zony, ktora nie moze spac - bo jest za jasno w sypialni hehe). Podobno pod Linuxem da sie bardziej sciemnic ekran.
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Tu też raczej nie słyszałem do tej pory negatywnych opinii. Może to kwestia tylko przyzwyczajenia do wyspowej klawiatury, bo poza tym raczej kultura pracy pod tym względem jest bardzo chwalona.
No to zalezy do czego porownujesz. Klawiatury w laptopach Sony pracuja ciszej, klik ma bardziej wyrazną "faze zaskakiwania" (ciężko mi to sprecyzować). Nie ukrywam, że piszę to na zasadzie czepiania sie szczegolikow.
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
No tak, tego się trochę bałem i jak widać obawy nie były nieuzasadnione. Niestety taka jest charakterystyka pracy w tych laptopach i tego na razie się nie zmieni. Na razie, bo najnowsza wersja speedfan podobno jest już w stanie kontrolować wiatraki w tym laptopie, którego ja mam (może więc i w tych nowszych, a jeśli nie, to pewnie jeszcze nie). Na razie jest tylko niestabilna beta, ale i tak byłaby to pierwsze możliwość wpłynięcia jakoś na pracę wiatraka. Mam nadzieję, że się uda.
No to jest dziwna sprawa. Zauwazylem, że wiatrak wlacza sie na pare sekund jak sie przelaczasz pomiedzy aplikacjami.
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Co innego możesz zrobić. Po pierwsze wymienić pastę przewodzącą. Niestety DELL daja fatalną i wymiana potrafi obniżyć temperaturę nawet o kilka stopni. Możesz też spróbować przejść na plan zasilania oszczędny (u siebie nie zauważyłem różnicy, ale niektórzy to polecają) oraz upewnić się, że w czasie spoczynku nie jest używana zewnętrzna karta graficzna. To potrafi mocno podbić temperaturę. Poza tym polecam to forum, do którego link dawałem wcześniej. Pewnie jest więcej rad na ten temat.
Mam wylaczoną Nvidie i efekt sie pojawia co pewien okres czasu. Jest to o tyle irytujace, ze czlowiek sie przyzwyczaja do pewnego stalego halasu. I jezeli by szumial troche, ale stale, to nie byloby narzekan. A tutaj efekt jest taki, że jak sie wiatrak wylaczy to masz bloga cisze i w momencie zalaczenia wentylatora ta bloga cisza znika, a roznica w decybelach (pomiedzy cisza a praca wentyla) jest na tyle duza, że robi sie to bardzo zauwazalne. Nie rozumiem, dlaczego wiatrak wlacza sie od razu na 2 bieg. Powinien wlaczyc sie na 1 bieg i sobie pochodzic chwile i jezeli np po 1 minucie nie nadazylby schlodzic wnetrza to wtedy przelaczylby sie na 2. A tutaj jest czesto tak, ze zaczyna wyc i po chwili zwalnia na 1 bieg.
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Wszyscy o tym piszą Chciałbym je usłyszeć na żywo.
No tylko sie nie spodziewaj basu jak z kina domowego...

Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Ja byłem, bo zacząłem używać, jak jeszcze kultura pracy była doskonała. Nawet nie wiedziałem, że potem tak się pogorszyło. I tak wygląda na to, że teraz w końcu zaczynają zwracać uwagę również na ten element. Chociaż jeszcze trochę brakuje.
Poczytalem troche po amerykanskich forach i generalnie uzytkownicy mocno narzekaja na prace wentylatora. A support nabral wody w usta i twierdzi, ze wszsytko jest w porzadku. Pozostaje nadzieja, ze autor speedfana da rade i pozwoli kontrolowac prace wentylatora.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.05.2011, 18:48   #1461
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Misiek4 Podgląd Wiadomości
No masz racje co do systemu, mialem napisac 125%, ale cos mi utkwilo w pamieci 130 (Opera?). A kwestia powiekszenia przenosi sie jak najbardziej na strony internetowe - z tym, że tutaj też miałem na myśli ustawienia powiększenia w przeglądarkach.
Widzę, że Explorer faktycznie automatycznie powiększa strony tak samo jak Windows. Ale 125% to niegłupie ustawienie i ja akurat ustawiłem takie same w Operze (najpierw 110 i też nie było źle, ale ostatecznie przeszedłem na 125). Może pojedyncze strony wyświetlają się niepoprawnie (chociaż nawet nie tyle niepoprawnie, co że po prostu się nie powiększają), ale większość jest ok. Ja nie widzę większych problemów do narzekań może poza jednym - czasami niektóre strony przewijają się przez to powiększenie skokowo. Mam tak np. z główną stroną Onetu i to jest dość nieprzyjemne. Ale da się z tym żyć.

Cytat:
Nie uważam tego za wade, ale czasami jak siedzisz np w lozku w sypialni, to na najnizszym ustawieniu podswietlenia jest dla niektórych osób za jasno (stwierdzenie zony, ktora nie moze spac - bo jest za jasno w sypialni hehe). Podobno pod Linuxem da sie bardziej sciemnic ekran.
No fakt.. Zakładałem, że mówimy o patrzeniu na monitor, a nie próbie spania przy nim


Cytat:
No to zalezy do czego porownujesz. Klawiatury w laptopach Sony pracuja ciszej, klik ma bardziej wyrazną "faze zaskakiwania" (ciężko mi to sprecyzować). Nie ukrywam, że piszę to na zasadzie czepiania sie szczegolikow.
Nie używałem jeszcze klawiatury wyspowej, więc w ogóle nie mam porównania. Opieram się tylko na tym, co czytałem w recenzjach i opiniach użytkowników. Wiem, że akurat do tej klawiatury, która jest w moim, zupełnie nie mogę się przyzwyczaić. Niby już piszę i piszę szybko, ale robię przynajmniej ze dwa razy więcej literówek, niż na innych. Niestety wyjątkowo mi ona nie pasuje i to już raczej się nie zmieni (a też jest chwalona).
No to jest dziwna sprawa. Zauwazylem, że wiatrak wlacza sie na pare sekund jak sie przelaczasz pomiedzy aplikacjami.

Cytat:
Mam wylaczoną Nvidie i efekt sie pojawia co pewien okres czasu. Jest to o tyle irytujace, ze czlowiek sie przyzwyczaja do pewnego stalego halasu. I jezeli by szumial troche, ale stale, to nie byloby narzekan. A tutaj efekt jest taki, że jak sie wiatrak wylaczy to masz bloga cisze i w momencie zalaczenia wentylatora ta bloga cisza znika, a roznica w decybelach (pomiedzy cisza a praca wentyla) jest na tyle duza, że robi sie to bardzo zauwazalne. Nie rozumiem, dlaczego wiatrak wlacza sie od razu na 2 bieg. Powinien wlaczyc sie na 1 bieg i sobie pochodzic chwile i jezeli np po 1 minucie nie nadazylby schlodzic wnetrza to wtedy przelaczylby sie na 2. A tutaj jest czesto tak, ze zaczyna wyc i po chwili zwalnia na 1 bieg.
Wiem. To jest to, o czym pisałem wcześniej i to, za co DELL'a bardzo się teraz krytykuje. I słusznie. Rozumiem sens zmiany prędkości wentylatora, jeżeli jest to naprawdę potrzebne. Nie rozumiem i nie akceptuję tego wahania co chwila. Ostatnio włączyło mi się skanowanie dysku przez program antywirusowy. Zużycie procesora wynosiło około 10-12%. Przez tą mniej więcej godzinę prędkość wentylatora zmieniała się nawet kilkadziesiąt razy na minutę. O jakiejkolwiek pracy na laptopie można było zapomnieć, bo doprowadzało to do szału.

Też mam nadzieję, że ostatecznie uda się z tym coś zrobić (choć jest to nadzieja coraz mniejsza). Na pocieszenie dodam, że podzespoły w tych nowych modelach są bardziej energooszczędne, więc może po zmianie pasty nie powinno już być z tym problemów (zresztą tak, jak czytałem, to przy zwykłej pracy u niektórych wentylator potrafi się zupełnie nie włączać, także podczas oglądania filmu).


Cytat:
No tylko sie nie spodziewaj basu jak z kina domowego...
Nie spodziewałbym się cudów, ale.. myślę, że i tak zostałbym pozytywnie zaskoczony Już w tym moim dźwięk jest naprawdę świetny, a piszą że w tych nowszych jest jeszcze lepiej. To duży krok w przód, bo porównywałem bezpośrednio z innymi laptopami (akurat miałem w domu cztery) i różnica pomiędzy DELL'em, a całą resztą jest ogromna.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.05.2011, 18:54   #1462
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
BTW moze wydzielic temat o XPS jako osobny watek? Bo ten tutaj to masakrator
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.05.2011, 20:13   #1463
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
gratulacje zakupu - skoros zadowolony, znaczy sie wybor trafny
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.05.2011, 08:47   #1464
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
No dzieki Nimal. Genralnie oprocz tego wiatraka (dla wrazliwych) ciezko sie do czegos doczepic... No moze oprocz ceny, bo tutaj to zawsze mozna
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.05.2011, 10:03   #1465
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ale niepotrzebnie zaoszczędzili na klawiaturce numerycznej
dziś w 15-tkach to standard przecie.
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.05.2011, 13:39   #1466
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Jesli ktos uzywa, to owszem. Ja osobiscie nigdy jej nawet nie dotknalem...
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.05.2011, 13:43   #1467
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Zetoxa, masz na mysli ta wirtualna aktywowaną klawiszem funkcyjnym?
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.05.2011, 15:42   #1468
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Klawiatura numeryczna na domowym notebooku jest mi potrzebna do jednej czynności - podnoszenia ekranu podczas odtwarzania filmu w KM Playerze I przyznaję, że tutaj bardzo mi jej brakuje, bo coś nie mogę znaleźć, gdzie zmienić klawisze za to odpowiadające..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.05.2011, 16:56   #1469
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
a mnie do Excela potrzebna jak powietrze
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.05.2011, 19:11   #1470
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
No Excel to inna bajka.. tutaj bez tego trudno.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
jaki kupic laptop, laptop, notebook, poradnik, rekomendacje, zakup laptopa


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.