Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.02.2023, 21:16   #1
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,458
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Zarządzanie sprzętem komputerowym w firmach

Zastanawiam się czy jest jakiś program, który pozwolił by mi prowadzić jakąś ewidencję sprzętu w firmie, a może dokładniej w firmach spółki.
Ostatnie 2 słowa mają duże znaczenie, bo nie mogę komputera opisać jako PC001, PC002, NotB001, NotB002 (gdybym startował od zera to może było by to jakieś rozwiązanie, ale mam do dyspozycji organizację z dużym stażem), muszę to jakoś mądrze przemyśleć i poprowadzić by taki rejestr miał ręce i nogi.

Potrzebował bym:
  • Załączać zdjęcia sprzętu, by wiedzieć jak coś wygląda i jakie tam tabliczki znamionowe;
  • Mieć możliwość prostej identyfikacji sprzętu, pozwalającej robić później raporty co jest, jakiej generacji, z którego roku;
  • Mieć możliwość wprowadzania zmian i podgląd historii zmian (rozbudowa, zmiana lokalizacji, zmiana użytkownika);

Narzędzie nie musi być Online, bo wiem że są jakieś tam narzędzia do audytów. Do tego też sobie usiądę i na serwerze coś postawię, ale mnie na chwilę obecną interesuje bardziej coś co pozwoli mi prowadzić taką ewidencję również sprzętu, który nie pracuje w sieci a jest na stanie.

Komputery mamy w domenie, ale tak jak mówię mimo że jest kilka firm w spółce, zdarza się że sprzęt jest przekazywany i pasuje też wiedzieć kiedy został i dla kogo zakupiony. Nie mam dostępu do faktur więc odpada opisywanie takim indeksem przewodnim (niestety).
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.02.2023, 08:56   #2
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Exel i nalepki na komputerach
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.02.2023, 16:42   #3
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,458
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
Exel i nalepki na komputerach
jeśli o raporty idzie to jak najbardziej, samo sortowanie mogło by być bardzo przejrzyste, ale czytaj co napisałem wcześniej. Muszę mieć możliwość dodawania i przeglądania załączników, a samo to dyskredytuje takie rozwiązanie. Przenoszenie jednostki powinno być proste na zasadzie przepisania do innej grupy.

Zastanawiam się aktualnie czy na serwerze nie postawić tylko dla siebie jakiejś Joomli i nie zrobić tego na zasadzie sklepu. Nie jest powiedziane że muszę mieć program który służy wyłącznie do tego co potrzebuję (jako rozwiązanie domyślne) ale można by zrobić customizację czegoś co działało by na podobnej zasadzie.


Sugestie mile widziane.
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
firmach, komputerowym, sprzętem, zarządzanie


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.