Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.07.2008, 16:53   #1
mak1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.03.2007
Posty: 5
mak1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Instalacja Win2000 bez stacji FD, CD

Laptop ma wejscie USB ale w BIOSIE go nie widac.Dysk podzielilem na 2-wie partycje na 2-ga wrzucilem pliki Win2000 z CD .Na partycji 1-wszej trzeba wgrac DOS i sterowniki do USB dla zewnetrznego CD lub DVD Dlatego potrzebny jest do tego DOS i sterowniki do USB.Jak po kolei do tego sie zabrac,krok po kroku
mak1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.07.2008, 23:05   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez mak1 Podgląd Wiadomości
Laptop ma wejscie USB ale w BIOSIE go nie widac.Dysk podzielilem na 2-wie partycje na 2-ga wrzucilem pliki Win2000 z CD .Na partycji 1-wszej trzeba wgrac DOS i sterowniki do USB dla zewnetrznego CD lub DVD Dlatego potrzebny jest do tego DOS i sterowniki do USB.Jak po kolei do tego sie zabrac,krok po kroku
Jak wrzuciles?
Szufelka?!
No bo jak wrzuciles, to chyba mozesz odpalic :
X:\win2k\i386\winnt\
gdzie X to litera partycji z instalatorem.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2008, 20:34   #3
mak1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.03.2007
Posty: 5
mak1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Owszem instalacja ruszyla ,serce mi mocniej zabilo ale instalacja skonczyla sie po pierwszym zresetowaniu .System juz nie stanal na nogi pozostal tylko migajacy kursor.Mialem wgranego DOSa 6.22 ,ktory tez sie nie uruchomil ...

Moze ta wersja DOSa jest nie dobra,ma to jakies znaczenie ?

Kto wie jak to zrobic zeby wgrac DOSa ze storownikami USB na zewnetrzne CD lub DVD
DOS musi byc wgrany na partycje,zeby po przeniesieniu dysku HD do drugiego laptopa uruchamiajacy sie DOS wgral sterowniki dosowskie do CD lub DVD na USB

Jakimi komendami z DOSa mozna przegrac pliki z CD i czy przegrywac WSZYSTKO

Ostatnio zmieniany przez mak1 : 08.07.2008 o godz. 20:38
mak1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2008, 20:55   #4
mak1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.03.2007
Posty: 5
mak1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przenioslem dysk do drugiego laptopa i tu o dziwo instalacja ruszyla .Wylaczylem komputer bo to nie w nim ma sie instalowac.... co tu dalej
mak1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.07.2008, 07:39   #5
KarolluZ
Guru
 
Avatar użytkownika KarolluZ
 
Data rejestracji: 29.06.2002
Lokalizacja: Świdnik City
Posty: 1,199
KarolluZ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja się podepne... od tygodnia walcze z archaicznym Lifebookiem L460, ktory nie posiada ani FDD, ani CD, tylko ma jedno USB i hasło na biosie :-/ Przypuszczam, ze to mi nic nie da jak wejde do biosu, ponieważ w tak starym notebooku pewnie by nie bylo bootowania z USB. Jedynie co mogłem zrobić to wyjąć dysk i podłączyć pod kompa przez przejsciowke z laptopowego ide na usb, sformatowac go i wgrac mu instalke XP/98. Jednak problem jest tego typu, ze dysk po prostu mi nie wstaje na laptopie nie wiem dlaczego... Powiem jeszcze, ze po podlaczeniu dysk przez usb pod plyte asusa i zabootowaniu z krazka instalacyjnego windy98 komputer normalnie go widzi pod dosem jao fizyczny dysk. Wzialem mu wyczyscilem MBRa, bo wczesniej stal tam linuch, sformatowalem "format c: /s". Potem restart kompa i spod windy juz tam wgralem instalke xpka. Niestety dysk mimo to nie bootuje sie na laptopie...

2. Zrobilem jeszcze tak, ze na plycie asusa, odpialem wszystkie dyski i zostawilem jeden czyli ten laptopowy podlaczony przez USB i zaczalem instalowac na nim xpka do momentu az skopiowal sobie wszystkie pliki z poziomu dosowego. Pomyslalem sobie, ze po podlaczeniu do laptopa powinien sobie dalej sam pociagnac to wszystko [oczywiscie warunek jest taki, ze musialem na dysku miec skopiowany z cd, katalog i386]. Niestety laptop się tylko zglasza migajacym kursorem i tyle...

Naprawde już sam nie wiem gdzie tkwi problem...
__________________
KarolluZ ruleZ
KarolluZ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Jak odzyskać dane z CD bez ukończonej sesji...? Prześladowca Off topic 4 21.01.2003 08:53
Nagrywanie CD Audio bez pauz diabelek Napędy optyczne CD 4 28.06.2002 11:18
jak nagrac cd audio bez tzw."dziury" ? n0rb Napędy optyczne CD 1 31.05.2002 20:43
Nero bez CD - TEXT ed3master Napędy optyczne CD 6 31.08.2001 13:34
BLAGAM O POMOC!!!Wywalanie plytek AUDIO CD przy JVC XRW2010 (SCSI) JOHN Napędy optyczne CD 3 26.10.2000 19:07


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.