Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB (https://forum.cdrinfo.pl/f115/)
-   -   [ARTYKUŁ]Menu na pendrive ntfs instalacja systemów Windows z obrazów ISO (https://forum.cdrinfo.pl/f115/artykul-menu-pendrive-ntfs-instalacja-systemow-windows-obrazow-iso-91021/)

Bartez 29.06.2012 23:42

[ARTYKUŁ]Menu na pendrive ntfs instalacja systemów Windows z obrazów ISO
 
Cytat:

Napisany przez CDRinfo.pl
W poprzednim artykule (Bootowalny pendrive USB multiiso menu)
pokazaliśmy jak krok po kroku utworzyć menu na pendrajwie z możliwością samoczynnego jego
uruchomienia po starcie komputera. Pokazaliśmy również w jaki sposób uruchamiać programy i systemy operacyjne nie
wymagające instalacji (portable) bezpośrednio z naszego menu (dostarczane w postaci obrazów płyt ISO lub dyskietek IMA/IMG) (...)

Zapraszamy do przeczytania artykułu: Menu na pendrive ntfs instalacja systemów Windows z obrazów ISO

Tahion 17.07.2012 11:50

Fajny artykuł od dawna szukałem czegoś w tym stylu.
Jednak jakoś nie chce działać jak trzeba. Siedzę nad tym już 2 dzień.
Po pierwsze jest błąd w syslinux.cfg. Jest wpis append initrd=/HBCD/Dos/dos.gz a powinien być append initrd=/DLC1/Dos/olddos.gz

Ale to się jakoś udało uruchomić jednak gorzej z obrazami płyt. Udało mi się wszytko ładnie wpakować - kilka różnych obrazów. Jednak podczas instalacji jest problem zaczyna się wszystko ładnie instalka np XP idzie OK do chwili załadowania pierwszych sterów (ten niebieski ekran na początku) Potem albo restart gruba albo BSOD i koniec obojętnie jaka to instalka i czy na wirtualu czy na kompie robione. Ja już nie mam pomysłu co jest nie tak

A co ciekawe obraz płyty Hiren's 15.1 chodzi jak trezba (Zresztą to lepsze rozwiązanie niż wypakowywanie na pendrive :) )

monikaimichal 17.07.2012 19:13

Programy .iso w menu głównym
 
Witam.
W nawiązaniu do artykułu, prosiłbym o pomoc odnośnie utworzenia w menu bootowalnego pendriv'a działającego odnośnika do programu w postaci pliku .iso (plik znajduje się w folderze iso). Wyedytowałem plkik syslinux.cfg i dodałem tam wpis:

# odnosnik do programu Memtest
label Memtest86+ 4.20

boot /cdrinfo.pl/iso/mt420.iso

TEXT HELP
Uruchamia program Memtest
ENDTEXT


Po uruchomieniu MobaLiveCD_v2.1 w menu głównym pojawia się pozycja Memtest86+ 4.20 jednak przy próbie odpalenia odnośnika otrzymuje komunikat: Too large for a bootstrap (need LINUX instead or KERNEL?)

Będę wdzięczny za pomoc i wskazówki co robie źle, byc może czegoś brakuje w kodzie lub edytuje zły plik.

Pozdrawiam.

samedi 18.07.2012 19:44

brak sterownika
 
Ilość załączników: 1
Witam wszystko ładnie menu zrobione itp.
podczas instalacji Win 7 w pewnym momencie wywala mi problem ze sterownikami, testowane kilka wersji win 7 jak i pendrive.
Ale to nie wina pendrive czy tez pliku ISO bo ten sam ISO po nagraniu za pomocą Nero na płytę instaluje się bez problemów i komunikatów o braku jakichkolwiek sterowników ten problem pojawia się podczas instalacji obrazu Win 7 z obrazu ISO.
W biosie mam all poustawiane a za wiele do ustawień nie mam.
Nie mam pojęcia jakie stery chce odłączyłem z biosu nagrywarkę jak i fizycznie odłączyłem ja od płyty głównej nie pomogło.
Załącznik 59878

Tahion 18.07.2012 20:05

Dokładnie to samo u mnie. Pod różnymi systemami. Walczę z tym ale chwilowo nie mam pojęcia co i jak

gallus 18.07.2012 21:01

A po kliknięciu OK co się pojawia?

Tahion 18.07.2012 23:47

dalsze pytania o sterownik. Krótko mówiąc nie ma jak rozpocząć właściwej instalacji

Misiek4 19.07.2012 10:15

Sprawdzimy w czym problem...

Tahion 19.07.2012 13:47

Też z tym walczę przebudowałem wszystkie wpisy łącznie z LOADISO i nadal to samo nie da się win 7 , xp zainstalować i czasem są problemy z HB ale nie zawsze.

Misiek4 19.07.2012 14:29

Ewidentnie jest blad po naszej stronie. Powinien być wyeliminowany jeszcze dzisiaj...

Misiek4 19.07.2012 14:56

Cytat:

Napisany przez monikaimichal (Post 1215732)
Witam.
W nawiązaniu do artykułu, prosiłbym o pomoc odnośnie utworzenia w menu bootowalnego pendriv'a działającego odnośnika do programu w postaci pliku .iso (plik znajduje się w folderze iso). Wyedytowałem plkik syslinux.cfg i dodałem tam wpis:

# odnosnik do programu Memtest
label Memtest86+ 4.20

boot /cdrinfo.pl/iso/mt420.iso

TEXT HELP
Uruchamia program Memtest
ENDTEXT


Po uruchomieniu MobaLiveCD_v2.1 w menu głównym pojawia się pozycja Memtest86+ 4.20 jednak przy próbie odpalenia odnośnika otrzymuje komunikat: Too large for a bootstrap (need LINUX instead or KERNEL?)

Będę wdzięczny za pomoc i wskazówki co robie źle, byc może czegoś brakuje w kodzie lub edytuje zły plik.

Pozdrawiam.

Na serwerze znajduje sie wersja 1.2 calego archiwum. Dodano najnowsze ISO MemTestx86 oraz MemTestx86+. Uruchamiamy jest z poziomu Gruba (podmenu Grub). Jezeli zalezy Ci, aby je uruchomić z poziomu SysLinuxa to sprobuj:

LABEL MemTest
menu label MemTest
APPEND iso initrd=/cdrinfo.pl/iso/mt420.iso

Pisane z glowy - powinno zadzialac.

samedi 19.07.2012 15:07

Dziękuję za zainteresowaniem się tematem coś mi się wydaje że to może być brak sterownika od USB ale nie mam pojęcia czy to prawdo. Podobne jest samych serowników pod USB nie mam ale przetestowałem wszystkie jakie daje producent jako pakiet sterowników Chipset.
Płyta główna: Gigabyte GA-EG31MF-S2 (nie jest to żadna nowość)
Dysk Samsung SATA, Nagrywarka ATA

Tahion 19.07.2012 16:15

Może jeszcze podacie też czy jest możliwość odpalenia pliku ISO (instalki win7) bezpośrednio z menu SYSlinuksa bo to podwójne menu mnie męczy :)

Misiek4 19.07.2012 17:40

Ok, bledy poprawione. Przepraszamy za klopoty. Nowa wersje (1.3) archiwum mozna pobrac
tutaj... Prosze pamietac, aby plik AutoUnattend.xml znalazl sie w glownym katalogu pendrive'a.

Tahion: niestety nie ma takiej opcji.

Tahion 19.07.2012 18:39

Też wyciągnąłem taki wniosek ale myślałem, że się mylę :)

PS. No to testujemy

Misiek4 20.07.2012 08:43

Cytat:

Napisany przez Tahion (Post 1215700)
Fajny artykuł od dawna szukałem czegoś w tym stylu.
Jednak jakoś nie chce działać jak trzeba. Siedzę nad tym już 2 dzień.
Po pierwsze jest błąd w syslinux.cfg. Jest wpis append initrd=/HBCD/Dos/dos.gz a powinien być append initrd=/DLC1/Dos/olddos.gz

Co do tego sie nie zgodze, bo kwestia sposobu uruchamiania menu zalezy od dystrybucji, a raczej jej wersji. Podane dane sa przykladowe i kazdy, kto przegladnie nasz konfig powinien sobie poradzic z uruchomieniem Hirens w dowolnej wersji.

Tahion 20.07.2012 09:56

Tak oczywiście to jest jasne.
W moim poście pojawił się błąd chodziło mi o coś innego.

W dystrybucji HBCD jest wszystko OK.
Chodziło mi o DLC1. w Paczce macie wpis
syslinux.cfg - append initrd=/DLC1/Dos/dos.gz. A w ISO (przynajmniej jakie ja posiadam v15.1 nie ma takiego pliku) występują dwa inne OLDDOS.GZ oraz OLDDOSUSB.GZ i oba działają poprawnie. po odpowiednim wpisie append initrd=/DLC1/Dos/olddos.gz lub
append initrd=/DLC1/Dos/olddosusb.gz.

Ale faktycznie możliwe, że są różne dystrybucje DLC1
Pozdrawiam

monikaimichal 20.07.2012 20:33

Cytat:


Na serwerze znajduje sie wersja 1.2 calego archiwum. Dodano najnowsze ISO MemTestx86 oraz MemTestx86+. Uruchamiamy jest z poziomu Gruba (podmenu Grub). Jezeli zalezy Ci, aby je uruchomić z poziomu SysLinuxa to sprobuj:

LABEL MemTest

menu label MemTest
APPEND iso initrd=/cdrinfo.pl/iso/mt420.iso

Pisane z glowy - powinno zadzialac.


Witam.

Dziękuję za radę. Wyedytowałem plik syslinux.cfg i zgodnie z podpowiedzią dodałem wpis APPEND iso initrd=/cdrinfo.pl/iso/mt420.iso. Niestety program się nie uruchomił, obraz tylko "mignął na sekundę" i pojawiło się znowu menu główne. Chciałbym mieć możliwość uruchomienia np memtest, acronisa czy chociażby hirensa z obrazów iso wprost z ekranu głównego (syslinuxa). Proszę o dalszę wskazówki.

Dzięki !

Misiek4 20.07.2012 23:17

LABEL MemTest
menu label MemTest
LINUX memdisk
APPEND iso initrd=/cdrinfo.pl/iso/mt420.iso

i bedzie dzialac. Co do reszty, to na ta chwile nie pomoge....

Eleonor 21.07.2012 08:29

Ilość załączników: 1
Witam

U mnie problem jest gdy pendrive mam włożony w usb 3.0 - mam wyprowadzone na przedni panel ..

Wszystko prawie chodzi lecz gdy instaluje Windows 7 - iso w /cdrinfo.pl/iso/win_iso/
instalka jest natomiast nie wykrywa klawiatury oraz myszy bezprzewodowej ...

Gdy pendrive podłacze z tyłu o gniazda usb 2.0 jest ok

czy można coś zrobic z tym usb 3.0 ?





oraz tak mam podczas uruchamiania WINDOWS 7 -- tak powinno byc ? o co chodzi z tym czy naprawić TAK/NIE ?

jest to zaraz po :

INSTALATOR ZACZYNA PRACĘ..

dołaczony obrazek


pozdrawiam

Misiek4 21.07.2012 16:14

Windows 7 natywnie nie obsluguje USB 3.0 (tych z nowszych chipsetow). Musialbys sobie "wgrac" sterowniki do obrazu ISO z instalka, aby instalator Windows zobaczyl porty USB 3.0.

samedi 01.08.2012 13:27

Ilość załączników: 1
A nic nie wiadomo co z tymi sterownikami pod win 7?

od kilku dni rozkładam ręce z problemem zainstalowania windowsa XP kilkanaście ver. tego win i skutek taki sam formatowanie pena nic nie daje sprawdzane na 2 komputerach i MobaLiveCD_v2.1.

Załącznik 59989

samedi 01.08.2012 19:53

sry, nie działa mi już edytuj przygotowanie pena za pomocą programu WinToFlash i powyższymi obrazami Win XP instalka działa i się instaluje czy jest możliwość by zamiast obrazu ISO dać rozpakowany katalog? ewentualnie co z robić z problemem jaki opisałem powyżej.?

badboy23 14.09.2012 11:38

Witam, mam następujący problem: Formatuję klucz USB jako NTFS wypakowuję menu-pendrive-cdrinfo_pl_1_3.zip do głównego katalogu Kucza USB, klikam instaluj_syslinuxa.bat wpisuję literę w moim przypadku jest to litera L zatwierdzam T po czym wyskakuje mi komunikat: Składnia polecenie jest nie poprawna. Not a removable drive <use -f to override>.

Dodam że poprzedniego artykułu mi działało wszystko.

co może być nie tak?
:help:

Mój system to Windows 7 x64

Misiek4 14.09.2012 18:36

wyedytuj plik instaluj_syslinuxa.bat znajdujac wpis:

syslinux.exe -simad cdrinfo.pl %naped%:

i zmien go na:

syslinux.exe -simadf cdrinfo.pl %naped%:

Daj znac, czy pomoglo...

badboy23 14.09.2012 19:11

Cytat:

Napisany przez Misiek4 (Post 1222235)
wyedytuj plik instaluj_syslinuxa.bat znajdujac wpis:

syslinux.exe -simad cdrinfo.pl %naped%:

i zmien go na:

syslinux.exe -simadf cdrinfo.pl %naped%:

Daj znac, czy pomoglo...

wyskakuje: The syntax of the commad is incorrect.
Nie działa aczkolwiek
syslinux.exe -fsimad cdrinfo.pl %naped%:
wyskakuje: The syntax of the commad is incorrect.
Ale działa :)

Tahion 15.09.2012 15:07

Cytat:

Napisany przez Eleonor (Post 1216047)
Witam

U mnie problem jest gdy pendrive mam włożony w usb 3.0 - mam wyprowadzone na przedni panel ..

Wszystko prawie chodzi lecz gdy instaluje Windows 7 - iso w /cdrinfo.pl/iso/win_iso/
instalka jest natomiast nie wykrywa klawiatury oraz myszy bezprzewodowej ...

Gdy pendrive podłacze z tyłu o gniazda usb 2.0 jest ok

czy można coś zrobic z tym usb 3.0 ?

oraz tak mam podczas uruchamiania WINDOWS 7 -- tak powinno byc ? o co chodzi z tym czy naprawić TAK/NIE ?

jest to zaraz po :

INSTALATOR ZACZYNA PRACĘ..

dołaczony obrazek


pozdrawiam

Ja jakiś czas temu odpuściłem. Teraz wróciłem do tematu przy okazji Win8.
Niestety dzieje się to samo co u kolegi pytanie na czarnym ekranie o jakąś naprawę systemu i koniec instalacji. Dodam, że pen podłączony do 2.0 bo laptop nie posiada innych portów.

Już kompletnie nie wiem o co chodzi instalacje zaczynają się ale nie ma opcji aby jakąkolwiek kontynuować Win XP, Win7, Win8 RTM, wszystko się wywala na początku. Użycie wersji plików 1.3 oczywiście nie zmienia sytuacji.

Mam pytanie czy ktokolwiek w ogóle zainstalował cokolwiek z tak spreparowanego pendriwe ?.

PS. jest do tego jeszcze ciekawostka. Jeżeli pozostawię pendriva w porcie i rozpocznę instalację normalnie z płyty DVD pokazuje się to samo okno i nie daje się kontynuaować instalacji. Trzeba usunąć pena i rozpocząć ponownie bootowanie z DVD

badboy23 16.09.2012 13:39

Witam, jest możliwość odtwarzania mp3 w menu? I miniaturki zmieniające się po na jechaniu na dany wpis?

Dropsiur 17.09.2012 15:02

Cytat:

Napisany przez Tahion (Post 1222335)
Ja jakiś czas temu odpuściłem. Teraz wróciłem do tematu przy okazji Win8.
Niestety dzieje się to samo co u kolegi pytanie na czarnym ekranie o jakąś naprawę systemu i koniec instalacji. Dodam, że pen podłączony do 2.0 bo laptop nie posiada innych portów.

Już kompletnie nie wiem o co chodzi instalacje zaczynają się ale nie ma opcji aby jakąkolwiek kontynuować Win XP, Win7, Win8 RTM, wszystko się wywala na początku. Użycie wersji plików 1.3 oczywiście nie zmienia sytuacji.

Mam pytanie czy ktokolwiek w ogóle zainstalował cokolwiek z tak spreparowanego pendriwe ?.

PS. jest do tego jeszcze ciekawostka. Jeżeli pozostawię pendriva w porcie i rozpocznę instalację normalnie z płyty DVD pokazuje się to samo okno i nie daje się kontynuaować instalacji. Trzeba usunąć pena i rozpocząć ponownie bootowanie z DVD

Również mam ten sam problem, wyskakuje czarne okno konsoli i klops. Windows 8, ten sam problem. Dodatkowo w "ósemce" po wybraniu opcji, by nie naprawiał nic, wywala error o problemie z kluczem produktu i następuje restart... chyba nic z tego nie będzie, a szkoda. Ma ktoś jakieś pomysły ?

Misiek4 17.09.2012 16:24

Sprawdzimy raz jeszcze problemy poruszane powyzej.

Misiek4 17.09.2012 19:20

Do ściągnięcia wersja 1.4. Poprawiono mały błąd powodujący problemy z instalacją Windows 7 oraz Windows 8.

Dla Windows 8 proszę wyedytować plik cdrinfo.pl/firadisk/auWin8.xml
i wpisać poprawny numer seryjny (w dwóch miejscach). Artykuł powstał w okresie, gdy dostępna była tylko jedna wersja Windows 8 (beta). Niestety ze względu na brak dostępu do oryginalnych obrazów/nośników Win8 nie jesteśmy w stanie dokładnie przetestować tej opcji. Dajcie znać jak to u Was wygląda.

ed hunter 17.09.2012 19:27

No to już chyba wiem dlaczemu u mnie nie chciało ruszyć. :)

Dropsiur 19.09.2012 12:40

Ilość załączników: 1
Plik wyedytowany, wpisany poprawny klucz dla systemu Windows 8 (licencja MSDNAA), jednak nie w tym problem. Teraz w ogóle nie znajduje obrazów iso "siódemki" ani "ósemki" pojawia się błąd taki jak na screenie (proszę wybaczyć jakość, zdjęcie robione na szybko telefonem). Wydaje się że problem może leżeć w składni poleceń w pliku "win_iso.lst", niestety w programowaniu nie jestem zbyt biegły więc prosiłbym o przyglądnięcie się temu problemowi autorom projektu :) Z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam!

Załącznik 60326

Misiek4 19.09.2012 13:42

No tak, brakuje jednego pliku. Proponuje korzystać z opcji 3 lub 4 (reczne wpisanie nazwy obrazu ISO). Wieczorem poprawimy braki. Pardon za zamieszanie.

Tahion 19.09.2012 13:53

No to może ruszy coś w temacie. Przetestuje i powiem co i jak.

Dropsiur 19.09.2012 18:00

Cytat:

Napisany przez Misiek4 (Post 1222862)
No tak, brakuje jednego pliku. Proponuje korzystać z opcji 3 lub 4 (reczne wpisanie nazwy obrazu ISO). Wieczorem poprawimy braki. Pardon za zamieszanie.

Problem w tym, że to właśnie od ręcznego wpisywania nazwy obrazu zacząłem testy i niestety przy każdej z 4 opcji wywala ten sam błąd, również i przy tej :(

Misiek4 19.09.2012 18:18

Ok - bledy poprawione. Wersja 1.4a online.

Dropsiur 19.09.2012 20:15

Ilość załączników: 1
Po krótkim teście:

Windows 7:

Więc tak...Opcja instalacji z podaniem nazwy pliku ISO działa lepiej, tzn pojawia się znowu czarne okno konsoli z informacją o tym, że system nie potafi znaleźć odpowiedniej ścieżki, jednak po 2 sekundach okienko znika samo i wyskakuje pierwsze okno z wyborem języka-czyli instalacja przypuszczam spokojnie pójdzie dalej.

Windows 8:

Tu jest podobnie, również czarne okno konsoli z tą samą informacją znikające po chwili, lecz niestety pozostał błąd z kluczem systemu (dodam, że wyedytowałem wspomniany plik, wpisując swój cd-key, użyłem programu notepad++). Screen z błędem zamieszczam poniżej.

Załącznik 60347

Opcje instalacji nie wymagające podania nazwy (opcja 1 i 2) wyrzucają błąd, iż nie można znaleźć wymaganych plików (Error 15), podobnie jak to było we wcześniejszej wersji projektu, mianowicie 1.4.

Pozdrawiam!

Misiek4 19.09.2012 20:25

Opcja 1 i 2 z zalzoenia wymaga, abys recznie w pliku win-iso.lst wpisal nazwe wlasnego obrazu ISO (jak do niego zagladniesz, to bedziesz widzial, gdzie wstawic nazwe wlasnego obrazu ISO). Na wzor tego wpisu mozesz sobie zrobic wlasne menu z mozliwoscia wyboru roznych obrazow ISO. Co do Windows 8, to pytanie brzmi: jakiej wersji uzywales?

Dropsiur 19.09.2012 20:28

Cytat:

Napisany przez Misiek4 (Post 1222936)
Opcja 1 i 2 z zalzoenia wymaga, abys recznie w pliku win-iso.lst wpisal nazwe wlasnego obrazu ISO (jak do niego zagladniesz, to bedziesz widzial, gdzie wstawic nazwe wlasnego obrazu ISO). Na wzor tego wpisu mozesz sobie zrobic wlasne menu z mozliwoscia wyboru roznych obrazow ISO. Co do Windows 8, to pytanie brzmi: jakiej wersji uzywales?

No tak faktycznie, mój błąd, nie wpisywałem nazwy w tym pliku. Wersje systemów, zarówno 7 i 8 to wersje z uczelnianego systemu MSDNAA, obydwie to wersje professional PL w wersji 32 bitowej.

Misiek4 19.09.2012 21:28

No niestety zle wiesci. Na ta chwile bootowanie Windows 8 z obrazu ISO nie dziala. Aby nie wprowadzac zamieszania, usunelismy wszystkie wpisy dotyczace Windows 8 w wersji 1.5. Oczywiscie nie poddajemy sie, ale wymaga to czasu z ktorym jest ciezko. :(

Tahion 19.09.2012 21:57

A już myślałem, że tylko ja mam problemy :)

badboy23 21.09.2012 10:24

Witam, przy probie instalacji Windows 7 po przygotowaniu do instalacji w momencie gdy powinno się pojawić okienko wyboru systemu wyskakuje oto takie okienko. W biosie mam ustawione IDE nie AHCI zna ktoś rozwiązanie?

Próbowałem podać sterowniki lecz nie przyjmuje.

Próby robiłem na 1.3-1.5

http://forum.cdrinfo.pl/attachments/...1268781372.jpg

Tahion 21.09.2012 10:30

U nie jest tak samo.
Instalacja w zasadzie żadnego systemu się nie powiodła. 7 zatrzymuje się właśnie w tym miejscu.
Działa tylko Hiren's Boot, oraz jego modyfikacja.

badboy23 21.09.2012 10:45

Ciekawe o jaki sterownik chodzi?

Dropsiur 21.09.2012 11:37

Cytat:

Napisany przez badboy23 (Post 1223160)
Witam, przy probie instalacji Windows 7 po przygotowaniu do instalacji w momencie gdy powinno się pojawić okienko wyboru systemu wyskakuje oto takie okienko. W biosie mam ustawione IDE nie AHCI zna ktoś rozwiązanie?

Próbowałem podać sterowniki lecz nie przyjmuje.

Próby robiłem na 1.3-1.5

U mnie nie ma takiego błędu. Instalator prosi i wybór systemu, po czym wybieram swoją wersję, czyli w tym przypadku professional, akceptuję licencję i następnie pokazuje się okno wyboru partycji, wszystko jest poprawnie wykrywane. Więc w moim przypadku siódemka rusza bez problemu. Działało na wersji 1.3, oraz 1,4a, na tej najnowszej nie wiem, gdyż nie sprawdzałem.

Tahion 21.09.2012 12:08

O czyli wiadomo, że u kogoś to w ogóle działa. To poszukam w czym problem

badboy23 21.09.2012 23:02

Cytat:

Napisany przez Dropsiur (Post 1223177)
U mnie nie ma takiego błędu. Instalator prosi i wybór systemu, po czym wybieram swoją wersję, czyli w tym przypadku professional, akceptuję licencję i następnie pokazuje się okno wyboru partycji, wszystko jest poprawnie wykrywane. Więc w moim przypadku siódemka rusza bez problemu. Działało na wersji 1.3, oraz 1,4a, na tej najnowszej nie wiem, gdyż nie sprawdzałem.

Ja posiadam Windows 7 SP1 nie wiem jak jest u Dropsiur;1223177?

Dropsiur 22.09.2012 09:33

Cytat:

Napisany przez badboy23 (Post 1223253)
Ja posiadam Windows 7 SP1 nie wiem jak jest u Dropsiur;1223177?


Oczywiście moja wersja To Windows 7 SP1 PL 32 bit. Nie dopisałem wcześniej, że zawiera service packa bo wydało mi się to nie istotne. U mnie działa do tego momentu jak wyżej, nie zainstalowałem jednak systemu bo narazie nie mam czasu za bardzo ale wszystko przemawia za tym że powinien pójść bez problemu. Jak by to kogoś interesowało to test był robiony na pendrivie Toshiba Trans Memory 8 GB.

badboy23 22.09.2012 10:07

Cytat:

Napisany przez Dropsiur (Post 1223292)
Oczywiście moja wersja To Windows 7 SP1 PL 32 bit. Nie dopisałem wcześniej, że zawiera service packa bo wydało mi się to nie istotne. U mnie działa do tego momentu jak wyżej, nie zainstalowałem jednak systemu bo narazie nie mam czasu za bardzo ale wszystko przemawia za tym że powinien pójść bez problemu. Jak by to kogoś interesowało to test był robiony na pendrivie Toshiba Trans Memory 8 GB.

Ja to robie na dysku tej samej firmy ale USB 3.0 500 gb podłączony do USB 2.0

badboy23 22.09.2012 17:27

Znalazłem coś takiego aczkolwiek nie testowałem :) http://www.rmprepusb.com/tutorials/firawiniso

Misiek4 22.09.2012 17:34

Potestuje i dam znac.

Misiek4 22.09.2012 18:45

Ok, instalacja Windows 8 dziala. Dzieki badboy23 za wskazowke. Nowa wersja dostepna jak zawsze tutaj.

badboy23 23.09.2012 11:59

Cytat:

Napisany przez Misiek4 (Post 1223380)
Ok, instalacja Windows 8 dziala. Dzieki badboy23 za wskazowke. Nowa wersja dostepna jak zawsze tutaj.

Nie ma problemu :spoko:.

Mam cały czas problem z tym Windows 7 woła sterowniki, pytanie tylko jakie? Wgrałem Windows 7 luzem na dysk bez menu problem że sterownikami znikł.

Więc wina tkwi w menu może sterowniki do FiraDisk?

_________________________________________________
CPU AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core 5200+
MOBO GIGABYTE GA-M56S-S3
RAM DDR2 4 GB DUAL ASUS 800mhz
HDD SAMSUNG 640gb
GPU Galaxy GeForce 9600GT 512/256 DDR3 1,0 ns PCI-E
Toshiba CanvioÂŽ Basics 3.0 500 GB
_________________________________________________

Misiek4 23.09.2012 14:35

Badboy, postaraj sie zrobic zdjecie okienka z linia komend, ktora wyswietla sie (?) podczas instalacji systemu.

Dropsiur 23.09.2012 16:10

Potwierdzam, działa instalacja W8, oraz W7, jednak w wersji 1.6 pojawił się i u mnie błąd związany z brakiem sterowników przy próbie uruchomienia W8. Przestudiowałem cały kod w pliku "win_iso.lst" i okazało się, że po zmianie małych liter na duże w zwrocie "MYISO" we wszystkich niezbędnych miejscach w całym pliku "win_iso.lst", problem magicznie znikł :). Jak odpalicie ten plik, to zwróćcie uwagę że raz jest pisane MYiso, a raz MYISO, teoretycznie nie powinno mieć to wpływu ale, że jest tam również stosowany operator "%", to może zmieniać postać rzeczy. Nie wiem czy moje rozumowanie jest poprawne, ale ważne, że działa. Wyedytowałem również plik syslinux.cfg, gdyż w głównym menu, jest zwrot "Instalacja systemu Windows 7 z obrazu ISO", dodałem tylko "Windows7/8", skoro ósemka wraca do gry :D. Pozmieniajcie te zwroty i sprawdźcie jak się będzie zachowywać instalacja siódemki po tym zabiegu :)

badboy23 23.09.2012 17:19

Cytat:

Napisany przez Misiek4 (Post 1223460)
Badboy, postaraj sie zrobic zdjecie okienka z linia komend, ktora wyswietla sie (?) podczas instalacji systemu.

Proszę bardzo, o to chodziło Misiek4?

http://www.youtube.com/watch?v=EfN1v...ature=youtu.be

Wszystko się wyjaśniło, na 2 dyskach HDD 1. 500 GB USB 3.0 2. 80GB USB 2.0 woła sterowniki zrobiłem to samo na pendrive 8 GB USB 2.0 i co się okazało eureka działa. Czyli coś z dyskami to menu nie chce współpracować.

Dodam że na pendrive wyskakuje mi okienko DOS na początku "instalacji Znaleziono naped USB widoczny jako itp." a na dyskach nie.

Misiek4 23.09.2012 22:16

Niestety to jest fakt - czyli cala zabawa dziala tylko z pamięciami typu flash.

PS Dropsiur - poprawione w wersji 1.6a - thx.

badboy23 24.09.2012 11:12

Cytat:

Napisany przez Misiek4 (Post 1223502)
Niestety to jest fakt - czyli cala zabawa dziala tylko z pamięciami typu flash.

PS Dropsiur - poprawione w wersji 1.6a - thx.

A da się coś z tym zrobić? chodzi głównie że nie chce ładować pliku LOADISO.CMD, jak ten LOADISO.CMD załaduję z poziomu DOS instalator idzie.

PS. wersji 1.6a nie ma na serwerze :)

Tahion 24.09.2012 12:47

Cytat:

Napisany przez badboy23 (Post 1223489)
Proszę bardzo, o to chodziło Misiek4?

http://www.youtube.com/watch?v=EfN1v...ature=youtu.be

Wszystko się wyjaśniło, na 2 dyskach HDD 1. 500 GB USB 3.0 2. 80GB USB 2.0 woła sterowniki zrobiłem to samo na pendrive 8 GB USB 2.0 i co się okazało eureka działa. Czyli coś z dyskami to menu nie chce współpracować.

Dodam że na pendrive wyskakuje mi okienko DOS na początku "instalacji Znaleziono naped USB widoczny jako itp." a na dyskach nie.

A u mnie dokładnie taki efekt pojawia się właśnie na Pendrive a nie na dysku.
Ale fakt pozamieniam to MYiso i zobaczę może to jest błą

badboy23 24.09.2012 15:37

Dokopałem się jeszcze do czegoś takiego: http://www.msfn.org/board/topic/1541...s-in-a-usb-hd/

badboy23 25.09.2012 11:57

Cytat:

Napisany przez badboy23 (Post 1223572)
Dokopałem się jeszcze do czegoś takiego: http://www.msfn.org/board/topic/1541...s-in-a-usb-hd/


Zrobiłem według tego poradnika z linku i działa nawet menu z tego forum daje radę.

Misiek4 25.09.2012 12:02

Badboy, czyli - jak rozumiem - dziala bez problemu z dysku twardego podpinanego przez USB?

badboy23 25.09.2012 12:14

Cytat:

Napisany przez Misiek4 (Post 1223708)
Badboy, czyli - jak rozumiem - dziala bez problemu z dysku twardego podpinanego przez USB?

Tak - tylko trzeba zrobić obraz ISO według tego poradnika :-) i można skopiować do folderu iso_win

badboy23 25.09.2012 19:32

Gdyby ktoś chciał gotowe pliki do zrobienia własnego obrazu ISO to mogę udostępnić lub gotowy plik boot.win jeśli to jest legalne?

Misiek4 26.09.2012 08:31

Spakuj w zipa i wrzuc jako zalacznik do forum.

badboy23 26.09.2012 10:06

Cytat:

Napisany przez Misiek4 (Post 1223814)
Spakuj w zipa i wrzuc jako zalacznik do forum.


Proszę bardzo, oto gotowe pliki.
http://www.sendspace.pl/file/aa21d4456676d5cfda8c4a1

Plik ma niestety 140MB.

Windows XP i Ubuntu 12.04 LTS tak samo się dodaje do menu win-iso.lst?

Czy może
__________________________________________________ __________________________________________________
title Ubuntu 12.04 LTS PL x64
find --set-root /cdrinfo.pl/iso/win_iso/ubuntu.iso
map /cdrinfo.pl/iso/win_iso/ubuntu.iso (0xff)
map --hook
root (0xff)
kernel /casper/vmlinuz file=/cdrom/preseed/ubuntu.seed boot=casper persistent iso-scan/filename=/ubuntu.iso splash
initrd /casper/initrd.lz
__________________________________________________ __________________________________________________

_________________________
title Instalacja XP
map /cdrinfo.pl/iso/win_iso/xp.iso (0x2AF)
map --hook
chainloader (0x2AF)
boot
_________________________

Eleonor 26.09.2012 16:46

badboy23 - czy na inny normalny serwer mógłbys to wrzucic ? lub priv na maila ?

pozdrawiam

badboy23 26.09.2012 17:18

Cytat:

Napisany przez Eleonor (Post 1223926)
badboy23 - czy na inny normalny serwer mógłbys to wrzucic ? lub priv na maila ?

pozdrawiam

Proszę, http://www.mediafire.com/?6cc0hmtf65balwi

znasz jakieś dobre serwery?

Misiek4 26.09.2012 17:22

Windows XP bez ingerencji w ISO plus pare innych zabiegow nie bedzie dzialac. Co do Ubuntu, dam znac wieczorem.

badboy23 26.09.2012 17:40

Cytat:

Napisany przez Misiek4 (Post 1223931)
Windows XP bez ingerencji w ISO plus pare innych zabiegow nie bedzie dzialac.

tzn. jakie to ingerencje trzeba poczynić? Lubię takie wyzwania :)

Pozdrawiam
badboy23

Misiek4 26.09.2012 19:16

Fajnie jest jak ma sie czas i ochote na wyzwania: http://www.rmprepusb.com/tutorials/i...xp-from-an-iso

badboy23 26.09.2012 19:45

Cytat:

Napisany przez Misiek4 (Post 1223949)
Fajnie jest jak ma sie czas i ochote na wyzwania: http://www.rmprepusb.com/tutorials/i...xp-from-an-iso

Ja mam ochotę :-D

Misiek4 26.09.2012 19:46

W kwestii Ubuntu, to z Grubem musisz pokombinowac.

Jesli chodzi o uruchumienie Ubuntu z poziomu Syslinuxa, to nalezy rozpakowac zawartosc ISO do katalogu np:
cdrinfo.pl/iso/ubuntu

i do cdrinfo.pl/tools.cfg dopisac:
Kod:

label Uruchom Ubuntu live
  menu label ^Uruchom Ubuntu live
  kernel /cdrinfo.pl/iso/ubuntu/casper/vmlinuz
  append cdrom-detect/try-usb=true noprompt boot=casper floppy.allowed_drive_mask=0 ignore_uuid live-media-path=/cdrinfo.pl/iso/ubuntu/casper/ initrd=/cdrinfo.pl/iso/ubuntu/casper/initrd.lz splash --
label Instaluj Ubuntu
  menu label ^Zainstaluj Ubuntu na dysku twardym
  kernel /cdrinfo.pl/iso/ubuntu/casper/vmlinuz
  append cdrom-detect/try-usb=true noprompt boot=casper floppy.allowed_drive_mask=0 ignore_uuid live-media-path=/cdrinfo.pl/iso/ubuntu/casper/ file=/cdrom/preseed/ubuntu.seed only-ubiquity initrd=/cdrinfo.pl/iso/ubuntu/casper/initrd.lz splash --


areckypdz 26.09.2012 21:44

Instalacja Ubuntu
 
Ubuntu z iso zainstalujesz takim wpisem, niestety cale iso musi byc wczytane do pamieci. Mozna zrobic to bez map --mem /ISO/Ubuntu.iso (0xff) ale nie zawsze dziala i wywala sie w momencie instalowania pakietow.

title Ubuntu Instalacja
find --set-root /ISO/Ubuntu.iso
map /ISO/Ubuntu.iso (0xff)
map --mem /ISO/Ubuntu.iso (0xff)
map --hook
root (0xff)
kernel /casper/vmlinuz file=/cdrom/preseed/ubuntu.seed noprompt boot=casper only-ubiquity iso-scan/filename=/ISO/Ubuntu.iso quiet splash --
initrd /casper/initrd.lz



Windows XP i Ubuntu 12.04 LTS tak samo się dodaje do menu win-iso.lst?

Czy może
__________________________________________________ __________________________________________________
title Ubuntu 12.04 LTS PL x64
find --set-root /cdrinfo.pl/iso/win_iso/ubuntu.iso
map /cdrinfo.pl/iso/win_iso/ubuntu.iso (0xff)
map --hook
root (0xff)
kernel /casper/vmlinuz file=/cdrom/preseed/ubuntu.seed boot=casper persistent iso-scan/filename=/ubuntu.iso splash
initrd /casper/initrd.lz

badboy23 01.10.2012 16:17

Ilość załączników: 1
Kod:

title Ubuntu Instalacja
find --set-root /ISO/Ubuntu.iso
map /ISO/Ubuntu.iso (0xff)
map --mem /ISO/Ubuntu.iso (0xff)
map --hook
root (0xff)
kernel /casper/vmlinuz file=/cdrom/preseed/ubuntu.seed noprompt boot=casper only-ubiquity iso-scan/filename=/ISO/Ubuntu.iso quiet splash --
initrd /casper/initrd.lz

Działa aczkolwiek długo wczytuje plik ISO do pamięci RAM. Lepsze jest to od Misiek4

tools.cfg dopisac:
Kod:

label Uruchom Ubuntu live
menu label ^Uruchom Ubuntu live
kernel /cdrinfo.pl/iso/ubuntu/casper/vmlinuz
append cdrom-detect/try-usb=true noprompt boot=casper floppy.allowed_drive_mask=0 ignore_uuid live-media-path=/cdrinfo.pl/iso/ubuntu/casper/ initrd=/cdrinfo.pl/iso/ubuntu/casper/initrd.lz splash --
label Instaluj Ubuntu
menu label ^Zainstaluj Ubuntu na dysku twardym
kernel /cdrinfo.pl/iso/ubuntu/casper/vmlinuz
append cdrom-detect/try-usb=true noprompt boot=casper floppy.allowed_drive_mask=0 ignore_uuid live-media-path=/cdrinfo.pl/iso/ubuntu/casper/ file=/cdrom/preseed/ubuntu.seed only-ubiquity initrd=/cdrinfo.pl/iso/ubuntu/casper/initrd.lz splash --

26.09.2012 19:45

Co, do XP to, do cdrinfo.pl/iso/iso_win skopiować obraz XP.iso i winvblock.ima.gz

http://www.mediafire.com/?hs8bqddk2y...0v2dtpiv4utqui

do syslinux.cfg dopisać

Kod:

#-------------------------------------------------
label bootwin
menu label ^Instalacja Windows XP z ISO
#obrazy iso Windows 7/Visty wrzucić do katalogu /cdrinfo.pl/iso/
kernel /cdrinfo.pl/grub/grub.exe --config-file="configfile /cdrinfo.pl/xp.lst"
TEXT HELP
        Podmenu uruchamiajace instalacje systemow Windows
ENDTEXT
#-------------------------------------------------

otworzyć plik xp.lst
Kod:

  #hd0 is USB
    #hd1 is real HDD
    # note: --mem is not needed to load XP.ISO in this step
    title INSTALACJA XP - KROK 1 -  Sterownik FiraDisk! (Opcjonalnie AHCI)
    find --set-root --ignore-floppies --ignore-cd /cdrinfo.pl/iso/win_iso/winvblock.ima.gz
    map --mem /cdrinfo.pl/iso/win_iso/winvblock.ima.gz (fd0)
    map --mem /cdrinfo.pl/iso/win_iso/winvblock.ima.gz  (fd1)
    # if this loads the ISO into memory slowly - then you need to run WinContig on the ISO file on your USB drive to speed it up!
    map  /cdrinfo.pl/iso/win_iso/XP.iso (0xff) || map  --mem /cdrinfo.pl/iso/win_iso/XP.iso (0xff)
    map (hd0) (hd1)
    map (hd1) (hd0)
    map --hook
    root (0xff)
    chainloader (0xff)/i386/setupldr.bin || chainloader (0xff)/I386/SETUPLDR.BIN || chainloader (0xff)
    pause NALEZY NACISNAC F6 PO WYSWIETLENIU MONITU, A NASTEPNIE NACISNIJ S, ABY WYBRAC  'WINVBLOCK' LUB 'FIRADISK' (ZALECANE). JESLI POSIADASZ KONTROLER AHCI NACISNIJ S PONOWNIE, ABY WYBRAC STEROWNIK AHCI. Nacisnij... [Enter]
(e.g. Atom Netbook=WinVBlock+ICH7R/DH, DQ67 series 6=FiraDisk+Desktop,Workstation,Server Express)
    pause Teraz, nacisnij [Enter], (a nastepnie F6 ) ...


    #hd0 is USB
    #hd1 is real HDD
    #boot.ini
    # note: --mem is used first - if not enough memory then retry try without loading iso into ramdrive (but may get BSOD)
    title INSTALACJA XP - KROK 2 - Instalacja z pliku ISO\n zakoncz instalacje i ponownie uruchom komputer z dysku twardego.
    find --set-root --ignore-floppies --ignore-cd /cdrinfo.pl/iso/win_iso/winvblock.ima.gz
    # we must load the ISO into memory, so it will be slow to load here ...
    map --mem /cdrinfo.pl/iso/win_iso/XP.iso (0xff) || map  /cdrinfo.pl/iso/win_iso/XP.iso (0xff)
    map (hd0) (hd1)
    map (hd1) (hd0)
    map --hook
    chainloader (hd0)+1
    pause Nacisnij klawisz ENTER, a nastepnie odłacz  dysk USB ...
    title INSTALACJA XP - KROK 2 dla komputerow z mala iloscia pamieci RAM \n Bezposrednio z pliku ISO. (nie dziala na niektorych systemach - np. niektore Netbooki oparte na procesorach Atom***8230;)
    map --mem /cdrinfo.pl/iso/win_iso/winvblock.ima.gz (fd0)
    map --mem /cdrinfo.pl/iso/win_iso/winvblock.ima.gz  (fd1)
    map /cdrinfo.pl/iso/win_iso/XP.iso (0xA0)
    checkrange 0x80 read 0x8280 && map (hd0) (hd1)
    checkrange 0x80 read 0x8280 && map (hd1) (hd0)
    map --hook
    map --rd-size=2048
    map --mem (rd)+4 (0x55)
    map --rehook
    write (0x55) #!GRUB4DOS\x00v=1\x00XP.iso\x00\xA0\x00
    root (hd0,0)
    chainloader (hd0)+1
    pause Nie odlaczaj dysku USB do zakonczenia instalacji!

Jeśli wyskoczy komunikat że nie można załadować 'WINVBLOCK' LUB 'FIRADISK' należy z ignorować i przejść dalej. Tak po za tym działa bardzo dobrze... Polecam.


PS. Misiek4 da się coś zrobić aby obraz ISO był ładowany do pamięci ram szybciej?:)

Pozdrawiam.

Misiek4 01.10.2012 22:05

Widze Badboy, ze sie ostro przylozyles do tematu. :)
W kwestii przyspieszenia ladowania ISO do pamięci RAM jest tylko jedna metoda: USB 3.0 i szybki naped.

badboy23 02.10.2012 08:57

Cytat:

Napisany przez Misiek4 (Post 1224638)
Widze Badboy, ze sie ostro przylozyles do tematu. :)
W kwestii przyspieszenia ladowania ISO do pamięci RAM jest tylko jedna metoda: USB 3.0 i szybki naped.

Nareszcie mam wszystko w jednym miejscu :) no i Ubuntu live które się przyda przy awarii systemu. Jak zwykle Linux ratuje Windowsa.

Jak będę miał coś nowego, dam znać.

Misiek4 02.10.2012 09:00

Jak znajdziesz cos ciekawego, daj znac. :) I dzieki za pomoc.

badboy23 02.10.2012 09:28

Aby przyśpieszyć ładowanie plików ISO należy je defragmentować na przykład programem: WinContig

Eragras 02.10.2012 09:47

Witam.

Sposób opisany przez badboy23 działa bez zarzutów. Sam się też tym bawiłem parę dni temu. Działa również z grub.

Podczas takiej instalacji XP wymaga podania sterów. W zależności od sprzętu, należy podać na tacy dokładne sterowniki AHCI. Pomocne w określeniu ów sterów może być PCIID.
Jeśli to może być przydatne, podam wpis do menu gruba oraz ów paczkę.

Widzę że z kolegą badboy korzystamy z podobnych źródeł ;)

Potrzebuje pomocy z odpaleniem opensuse 12.2 live. Gdyby ktoś był tak miły i podał wpis do menu grub bądź jakieś wskazówki jak to zrobić to chętnie pokombinuje

PS: Nie bijcie, jestem świeżak na tym forum ;)

Misiek4 02.10.2012 09:51

Cytat:

Napisany przez badboy23 (Post 1224675)
Aby przyśpieszyć ładowanie plików ISO należy je defragmentować na przykład programem: WinContig

Uwierz mi na slowo, że lepiej zainwestowac w szybki sprzet. Moge polecic Corsair Flash Voyager GT.

badboy23 02.10.2012 10:42

Cytat:

Napisany przez Misiek4 (Post 1224677)
Uwierz mi na slowo, że lepiej zainwestowac w szybki sprzet. Moge polecic Corsair Flash Voyager GT.

Mój dysk USB 3.0 na 2.0 osiąga takie a nawet lepsze. jeśli porównać wersje z USB 2.0. trzeba kupić kartę USB 3.0 do komputera.

Co do XP to najlepiej dograć sterowniki do ISO przy pomocy nlite jak ktoś korzysta z kontrolera AHCI w przeciwnym razie, nic nie trzeba robić.

Misiek4 02.10.2012 11:19

Cytat:

Napisany przez Eragras (Post 1224676)
Potrzebuje pomocy z odpaleniem opensuse 12.2 live. Gdyby ktoś był tak miły i podał wpis do menu grub bądź jakieś wskazówki jak to zrobić to chętnie pokombinuje

Co do OpenSUSE to sprobuj rozpakowac zawartosc ISO do:
/cdrinfo.pl/iso/opensuse/

a w pliku /cdrinfo.pl/tools.cfg dodaj:
Kod:

label opensuse live
menu label ^OpenSuseKDE 12.2
  kernel /cdrinfo.pl/iso/opensuse/boot/i386/loader/linux
  append initrd=/cdrinfo.pl/iso/opensuse/boot/i386/loader/initrd ramdisk_size=512000 ramdisk_blocksize=4096 splash=silent livecd_config=cdrom/cdrinfo.pl/iso/opensuse/config.isoclient quiet preloadlog=/dev/null showopts

Nie gwarantuje, że zadziała. Ale teoretycznie powinno. :)

Eragras 02.10.2012 13:07

Cytat:

Co do XP to najlepiej dograć sterowniki do ISO przy pomocy nlite jak ktoś korzysta z kontrolera AHCI w przeciwnym razie, nic nie trzeba robić.

Masz rację.
Dlatego tylko wspomniałem o danym sposobie. Lepiej mieć więcej możliwości niż mniej ;)
Cytat:

Cytat:
Napisany przez Eragras
Potrzebuje pomocy z odpaleniem opensuse 12.2 live. Gdyby ktoś był tak miły i podał wpis do menu grub bądź jakieś wskazówki jak to zrobić to chętnie pokombinuje


Co do OpenSUSE to sprobuj rozpakowac zawartosc ISO do:
/cdrinfo.pl/iso/opensuse/

a w pliku /cdrinfo.pl/tools.cfg dodaj:

label opensuse live
menu label ^OpenSuseKDE 12.2
kernel /cdrinfo.pl/iso/opensuse/boot/i386/loader/linux
append initrd=/cdrinfo.pl/iso/opensuse/boot/i386/loader/initrd ramdisk_size=512000 ramdisk_blocksize=4096 splash=silent livecd_config=cdrom/cdrinfo.pl/iso/opensuse/config.isoclient quiet preloadlog=/dev/null showopts

Nie gwarantuje, że zadziała. Ale teoretycznie powinno. :)
Niestety nie paca. Raz, że po kliknięciu w menu syslinuxa trzeba ze 3 minuty czekać, zanim cokolwiek się ruszy.
Zaczyna wyszukiwać pliki startowe boot itp
Następnie włącza się wiersze poleceń Loading KIWI CD Boot-System
No i ciach:
...Failed to fing MBRidentifier!
... i za 120 nastapi reboot.

Do tego samego momentu sam doszedłem jak kombinowałem wsadzić opensusa w całości (.iso) uruchamianego spod menu grub. Wtedy tylko nie widziało mi kernela.

badboy23 02.10.2012 19:52

Cytat:

Napisany przez Eragras (Post 1224676)
Jeśli to może być przydatne, podam wpis do menu gruba oraz ów paczkę.

Możesz podać ten wpis?

Misiek4 03.10.2012 08:49

Cytat:

Napisany przez Eragras (Post 1224691)
Do tego samego momentu sam doszedłem jak kombinowałem wsadzić opensusa w całości (.iso) uruchamianego spod menu grub. Wtedy tylko nie widziało mi kernela.

Z tego co piszą na sieci, wszyscy maja ten sam problem. Czyli tworcy Suse cos namieszali...

Eragras 03.10.2012 09:06

Cytat:

Napisany przez badboy23
Możesz podać ten wpis?

Kod:

title List Mass Storage PCI IDs (runs checkpci from FreeDos)\nMake a  note of the PCI IDs listed and then check them against the TXTSETUP.OEM  entries
map --mem /cdrinfo.pl/iso/PCIID.ima.gz (fd0)
map --hook
root (fd0)
chainloader (fd0)+1

Proszę bardzo.



Cytat:

Napisany przez misiek4
Z tego co piszą na sieci, wszyscy maja ten sam problem. Czyli tworcy Suse cos namieszali...


Misiek4 wiem, że susa da się odpalić z pena, sam widziałem, tyle że tam siedział sam live, bez multiboota itp.
Ścieżki do kernela, posiadając całe iso(nie rozpakowane), nie da się jakoś podać?
Szkoda by było gdyby wszystkie potrzebne mi programy działały bez zarzutu, a najważniejszy nie :(

Eragras 03.10.2012 12:14

Kod:

rmprepusb.com/documents/rmprepusb-beta-versions/PCIID.ima.gz?attredirects=0

Dodaję jeszcze link do PCIID

Misiek4 04.10.2012 06:02

Cytat:

Napisany przez Eragras (Post 1224745)
Misiek4 wiem, że susa da się odpalić z pena, sam widziałem, tyle że tam siedział sam live, bez multiboota itp.
Ścieżki do kernela, posiadając całe iso(nie rozpakowane), nie da się jakoś podać?
Szkoda by było gdyby wszystkie potrzebne mi programy działały bez zarzutu, a najważniejszy nie :(

W swiecie komputerowym chyba wszystko sie da. :) Tylko potrzeba czasu, aby poprobowac na rozne sposoby...

Eragras 04.10.2012 09:13

Trochę chęci, a przede wszystkim czasu... którego też w nadmiarze nie posiadam.
Wczoraj trochę kombinowałem. I doszedłem do tego samego co w Twoim kodzie Misiek4. Kernel widzi, ale znowu jest błąd Filed to find MFT Identifier :(

Czytałem sporo na ten temat. Często ludzie bardzo narzekają na nowego susła. Często też przewija się ten sam błąd. Możliwe, że będzie trzeba poczekać na nowe wydanie tej dystrybucji.

badboy23 04.10.2012 10:54

Witam ponownie,

mam problem z puppy nie chce startować posiadam pliki:
initrd.gz
logo.16
lupu_528.sfs
vmlinuz

a menu wygląda tak:
label puppy
kernel vmlinuz
append initrd=initrd.gz pmedia=cd

Co trzeba poprawić aby zadziałało?
Dodam - z płyty działa poprawnie, a z usb nie startuje.

Eragras 04.10.2012 16:15

Cytat:

Napisany przez badboy23
Co trzeba poprawić aby zadziałało?

Kod:

label Puppy
menu label Pupp^y
kernel /pup/vmlinuz
append initrd=/pup/initrd.gz pmedia=cd

Jedynie wrzuciłem ów pliki w folder pup żeby sobie nie śmiecić. Działa bez zarzutu.
Jeśli jest bezpośrednio na pendraku:

Kod:

label Puppy
menu label Pupp^y
kernel /vmlinuz
append initrd=/initrd.gz pmedia=cd


I troszkę lepiej działający(szybciej) wpis:

Kod:

label Uruchom Puppy
menu label U^ruchom Puppy
kernel /pup/vmlinuz
append cdrom-detect/try-usb=true noprompt live-media-path=/pup/ initrd=/pup/initrd.gz splash --

Po za tym mam chyba delikatnie inną wersję puppy niż Twoja, ale zasada powinna być chyba taka sama ?


Mam nadzieję, że ruszy.

badboy23 04.10.2012 19:48

Cytat:

Napisany przez Eragras (Post 1224849)
Kod:

label Puppy
menu label Pupp^y
kernel /pup/vmlinuz
append initrd=/pup/initrd.gz pmedia=cd

Jedynie wrzuciłem ów pliki w folder pup żeby sobie nie śmiecić. Działa bez zarzutu.
Jeśli jest bezpośrednio na pendraku:

Kod:

label Puppy
menu label Pupp^y
kernel /vmlinuz
append initrd=/initrd.gz pmedia=cd


I troszkę lepiej działający(szybciej) wpis:

Kod:

label Uruchom Puppy
menu label U^ruchom Puppy
kernel /pup/vmlinuz
append cdrom-detect/try-usb=true noprompt live-media-path=/pup/ initrd=/pup/initrd.gz splash --

Po za tym mam chyba delikatnie inną wersję puppy niż Twoja, ale zasada powinna być chyba taka sama ?


Mam nadzieję, że ruszy.

1 i 2 działa, przy 3 mówi że nie ma głównego pliku puppy 5.3.3.

Eragras 05.10.2012 08:44

U mnie działa każdy ze sposobów. Wszystkie korzystają z plików umieszczonych w folderze pup na penie. Ostatni, do tego, znajduje pliki który wymieniłeś, w dużo krótszym czasie. :)

Kod:

puppylinux.org/wikka/Puppy526
Z takiej wersji korzystam.

Misiek4 10.10.2012 20:39

Wersja 1.7 online. Dodano obsługę instalacji Windows XP z ISO na podstawie wpisu badboya.

szczuru 11.10.2012 02:26

Dopiero teraz "wpadł mi w oczy" ten tutorial - świetna robota. Ale gdyby ktoś nie chciał się męczyć z samodzielnym tworzeniem to polecam świetny program YUMI. Za jego pomocą uzyska się podobny (jak nie tan sam - też oparty o syslinux) efekt.

//Edit

W sumie można by rozszerzyć tutorial o tworzenie "czegoś podobnego" na hdd. Mówiąc prościej - ostatnio stworzyłem sobie partycję recovery i teraz w menu wyboru systemów mam Win7 i Hiren's-a (który bootuje się przez MS-owy BCD z osobnej partycji, na której jej syslinux).

//Edit2

Nadal macie problemy z SUSE? Może pomoże:

Kod:

label live
menu label ^Run OpenSUSE from this USB
  kernel /opensuse/boot/syslinux/linux
  append initrd=/opensuse/boot/syslinux/initrd ramdisk_size=512000 ramdisk_blocksize=4096 splash=silent livecd_config=cdrom/opensuse/config.isoclient quiet preloadlog=/dev/null showopts

label Install
menu label ^Install OpenSUSE from this USB
  kernel /opensuse/boot/syslinux/linux
  append initrd=/opensuse/boot/syslinux/initrd ramdisk_size=512000 ramdisk_blocksize=4096 splash=silent livecd_config=cdrom/opensuse/config.isoclient quiet preloadlog=/dev/null liveinstall showopts

Zedytujcie tylko ścieżki względem folderu cdrinfo.

Eragras 11.10.2012 13:59

@szczuru

Wrzuciłem rozpakowanego opensusa do /cdrinfo.pl/iso/suse/
zmodyfikowałem tools.cfg wstawiając Twoje menu i podając ścieżki:

/cdrinfo.pl/iso/suse/boot/i386/loader/linux

initrd=/cdrinfo.pl/iso/suse/boot/i386/loader/initrd


Nadal sypie błąd z MBR Identifier

szczuru 11.10.2012 21:05

A livecd_config= też zedytowałeś?

Eragras 12.10.2012 09:14

Tak to również.

Dziś jeszcze będę kombinował na spokojnie ze zmianą lokalizacji plików, oraz dokładnie przypatrzę się wpisowi w menu.

Gdzieś znalazłem stronkę z opisanym problemem MBR Identifier. Może tam coś znajdę na ten temat:)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.