Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB (https://forum.cdrinfo.pl/f115/)
-   -   [ARTYKUŁ]Menu na pendrive ntfs instalacja systemów Windows z obrazów ISO (https://forum.cdrinfo.pl/f115/artykul-menu-pendrive-ntfs-instalacja-systemow-windows-obrazow-iso-91021/)

Misiek4 17.09.2012 18:20

Do ściągnięcia wersja 1.4. Poprawiono mały błąd powodujący problemy z instalacją Windows 7 oraz Windows 8.

Dla Windows 8 proszę wyedytować plik cdrinfo.pl/firadisk/auWin8.xml
i wpisać poprawny numer seryjny (w dwóch miejscach). Artykuł powstał w okresie, gdy dostępna była tylko jedna wersja Windows 8 (beta). Niestety ze względu na brak dostępu do oryginalnych obrazów/nośników Win8 nie jesteśmy w stanie dokładnie przetestować tej opcji. Dajcie znać jak to u Was wygląda.

ed hunter 17.09.2012 18:27

No to już chyba wiem dlaczemu u mnie nie chciało ruszyć. :)

Dropsiur 19.09.2012 11:40

Ilość załączników: 1
Plik wyedytowany, wpisany poprawny klucz dla systemu Windows 8 (licencja MSDNAA), jednak nie w tym problem. Teraz w ogóle nie znajduje obrazów iso "siódemki" ani "ósemki" pojawia się błąd taki jak na screenie (proszę wybaczyć jakość, zdjęcie robione na szybko telefonem). Wydaje się że problem może leżeć w składni poleceń w pliku "win_iso.lst", niestety w programowaniu nie jestem zbyt biegły więc prosiłbym o przyglądnięcie się temu problemowi autorom projektu :) Z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam!

Załącznik 60326

Misiek4 19.09.2012 12:42

No tak, brakuje jednego pliku. Proponuje korzystać z opcji 3 lub 4 (reczne wpisanie nazwy obrazu ISO). Wieczorem poprawimy braki. Pardon za zamieszanie.

Tahion 19.09.2012 12:53

No to może ruszy coś w temacie. Przetestuje i powiem co i jak.

Dropsiur 19.09.2012 17:00

Cytat:

Napisany przez Misiek4 (Post 1222862)
No tak, brakuje jednego pliku. Proponuje korzystać z opcji 3 lub 4 (reczne wpisanie nazwy obrazu ISO). Wieczorem poprawimy braki. Pardon za zamieszanie.

Problem w tym, że to właśnie od ręcznego wpisywania nazwy obrazu zacząłem testy i niestety przy każdej z 4 opcji wywala ten sam błąd, również i przy tej :(

Misiek4 19.09.2012 17:18

Ok - bledy poprawione. Wersja 1.4a online.

Dropsiur 19.09.2012 19:15

Ilość załączników: 1
Po krótkim teście:

Windows 7:

Więc tak...Opcja instalacji z podaniem nazwy pliku ISO działa lepiej, tzn pojawia się znowu czarne okno konsoli z informacją o tym, że system nie potafi znaleźć odpowiedniej ścieżki, jednak po 2 sekundach okienko znika samo i wyskakuje pierwsze okno z wyborem języka-czyli instalacja przypuszczam spokojnie pójdzie dalej.

Windows 8:

Tu jest podobnie, również czarne okno konsoli z tą samą informacją znikające po chwili, lecz niestety pozostał błąd z kluczem systemu (dodam, że wyedytowałem wspomniany plik, wpisując swój cd-key, użyłem programu notepad++). Screen z błędem zamieszczam poniżej.

Załącznik 60347

Opcje instalacji nie wymagające podania nazwy (opcja 1 i 2) wyrzucają błąd, iż nie można znaleźć wymaganych plików (Error 15), podobnie jak to było we wcześniejszej wersji projektu, mianowicie 1.4.

Pozdrawiam!

Misiek4 19.09.2012 19:25

Opcja 1 i 2 z zalzoenia wymaga, abys recznie w pliku win-iso.lst wpisal nazwe wlasnego obrazu ISO (jak do niego zagladniesz, to bedziesz widzial, gdzie wstawic nazwe wlasnego obrazu ISO). Na wzor tego wpisu mozesz sobie zrobic wlasne menu z mozliwoscia wyboru roznych obrazow ISO. Co do Windows 8, to pytanie brzmi: jakiej wersji uzywales?

Dropsiur 19.09.2012 19:28

Cytat:

Napisany przez Misiek4 (Post 1222936)
Opcja 1 i 2 z zalzoenia wymaga, abys recznie w pliku win-iso.lst wpisal nazwe wlasnego obrazu ISO (jak do niego zagladniesz, to bedziesz widzial, gdzie wstawic nazwe wlasnego obrazu ISO). Na wzor tego wpisu mozesz sobie zrobic wlasne menu z mozliwoscia wyboru roznych obrazow ISO. Co do Windows 8, to pytanie brzmi: jakiej wersji uzywales?

No tak faktycznie, mój błąd, nie wpisywałem nazwy w tym pliku. Wersje systemów, zarówno 7 i 8 to wersje z uczelnianego systemu MSDNAA, obydwie to wersje professional PL w wersji 32 bitowej.

Misiek4 19.09.2012 20:28

No niestety zle wiesci. Na ta chwile bootowanie Windows 8 z obrazu ISO nie dziala. Aby nie wprowadzac zamieszania, usunelismy wszystkie wpisy dotyczace Windows 8 w wersji 1.5. Oczywiscie nie poddajemy sie, ale wymaga to czasu z ktorym jest ciezko. :(

Tahion 19.09.2012 20:57

A już myślałem, że tylko ja mam problemy :)

badboy23 21.09.2012 09:24

Witam, przy probie instalacji Windows 7 po przygotowaniu do instalacji w momencie gdy powinno się pojawić okienko wyboru systemu wyskakuje oto takie okienko. W biosie mam ustawione IDE nie AHCI zna ktoś rozwiązanie?

Próbowałem podać sterowniki lecz nie przyjmuje.

Próby robiłem na 1.3-1.5

http://forum.cdrinfo.pl/attachments/...1268781372.jpg

Tahion 21.09.2012 09:30

U nie jest tak samo.
Instalacja w zasadzie żadnego systemu się nie powiodła. 7 zatrzymuje się właśnie w tym miejscu.
Działa tylko Hiren's Boot, oraz jego modyfikacja.

badboy23 21.09.2012 09:45

Ciekawe o jaki sterownik chodzi?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.