Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB

Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB Dyskusje poświęcone nośnikom danych wykorzystujących pamięć flash (karty pamięci, pendrive), podłączanych poprzez zewnętrzne porty USB/SATA/etc



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 3, średnio 5.00. Tryby wyświetlania
Stary 08.05.2013, 20:19   #271
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Sprobuj "ls" i zobacz co wyswietla. Sprobuj rowniez "root (fd0)" lub (hd0).
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.05.2013, 20:40   #272
jacekb1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.01.2010
Posty: 6
jacekb1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Error 25: Disk read error
jacekb1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.05.2013, 20:42   #273
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Jak rozumiem, to info pojawia sie po komendzie ls. A root (fd0) daje cokolwiek?
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.05.2013, 20:42   #274
jacekb1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.01.2010
Posty: 6
jacekb1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie, to samo.
jacekb1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.05.2013, 20:50   #275
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Czyli grub nie widzi zawartosci pendrajwa, bo bios komputera mapuje go w jakis niestandardowy sposob. Obawiam sie, że nie pomogę, ale sprobuj jeszcze do pliku /cdrinfo.pl/syslinux.cfg dodac:

Kod:
label menu grub fd0
  KERNEL /cdrinfo.pl/grub/grub.exe  
  APPEND config-file="timeout 0;default 0;root (fd0);configfile /cdrinfo.pl/grub/menu.lst"
Powyższy kod dodaj przed pozycja "label hdd". Zapisz i zrestartuj kompa i sprobuj wybrac opcje "menu grub fd0".
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.05.2013, 20:58   #276
jacekb1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.01.2010
Posty: 6
jacekb1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niestety nie pomoglo
Na dzis sie poddaje, root hd0 lub fd0 wyrzuca komunikat cos o unecognized device...
Jutro wrzuce calosc komunikatu to moze cos doradzisz, dzis mam dosc.
Pozdrawiam.
jacekb1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2013, 01:23   #277
test30
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 10.05.2013
Posty: 1
test30 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jacekb1
miałem ten sam problem, otóż:
po sformatowaniu (to chyba ważne, żeby mieć NTFS),
uruchamiało mi sie menu syslinux'a, ale kiedy wybierałem któreś z menu, tj. w konsekwencji uruchamiałem ten fragment syslnux.cfg
Kod:
#-------------------------------------------------
menu separator
#-------------------------------------------------
label live
menu label Menu ^Live systems
kernel /cdrinfo.pl/grub/grub.exe --config-file="configfile /cdrinfo.pl/grub/live.lst"
TEXT HELP
	Systemy live - uruchamiane bezposrednio z pendrive'a
ENDTEXT
to pojawiał mi sie tylko komunikat o
Kod:
Minimal BASH-like line editing is supported.For the first world.TAB lists possible command
próbowałem w tej konsoli wpisac:
Kod:
root ([tab]
wyświetlało mi listę dysków, kiedy zlokalizowałem, że pendrive to hd0, wpisałem
Kod:
root (hd0,[tab]
i pojawiły mi się błędy odczytu disk read error.
okazało się, że to wina pendrive'a w moim wypadku,
pendrive nie działał ani w laptopie r500, ani w komputerze z ga-p31-d3sl rev 1.0, ani w mobalive na tym samym komputerze.

uzywałem jakiegoś noname'a danego jako reklamówka.

Prawdopodobnie najlepiej używać dobrych pendrive-ów!

zmieniłem na innego pendrive'a i pokazuje mi listę plików : )

właśnie teraz wgrałem hirensa 1.5.iso do folderu iso live i wszystko działa (ofc. na tym drugim pendrive)
test30 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2013, 09:57   #278
jacekb1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.01.2010
Posty: 6
jacekb1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
@test30 - niestety u mnie nie dziala polecenie root<tab>.
Probowalem na 3 penach i problem wystepuje tylko na tym nieszczesnym Acer'ze.
jacekb1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2013, 23:38   #279
Adamjarocin
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 27.05.2013
Posty: 1
Adamjarocin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hirens 15.2 - problemy z programami Dosowymi

Witam po raz pierwszy kolegow.
Na poczatku chcialbym podziekowac za bardzo fajny i praktyczny artykul.
Utworzylem pendraka z pomocą artykułu jak i tego forum jednak mam problem z programami Dosowymi z Hirensa 15.2.
Gdy chcę uruchomić któryś z dosowych programow pojawia sie komunikat ze nie mozna zaladowac jakis tam plikow, jednak gdy wybiore z listy sterownik ntfs programy zaczna sie wczytywac az do czasu pojawinie sie komunikatu ze nie wszystkie pliki (czy tam programy, nie pamietam) mogly sie zaladowac z powodu malej pamieci Dos.
Po tym komunikacie programy roznie sie zachowuja, wiekszosc sie nie uruchamia a niektore tak ale nie do konca dobrze dzialaja a powrot do menu Hirensa jest juz rowniez nie mozliwy, przy probie wyswietla sie komunikat zwiazany z pamiecia i juz nic za bardzo nie mozna zrobic. Probowalem na FAT32 i problem ten nie wystepowal, wszystko ladnie smigalo. Prosze o jakas wskazowke.
Adamjarocin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.06.2013, 18:05   #280
ligeza
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 11.06.2013
Posty: 2
ligeza w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Adamjarocin Podgląd Wiadomości
Witam po raz pierwszy kolegow.
Na poczatku chcialbym podziekowac za bardzo fajny i praktyczny artykul.
Utworzylem pendraka z pomocą artykułu jak i tego forum jednak mam problem z programami Dosowymi z Hirensa 15.2.
Gdy chcę uruchomić któryś z dosowych programow pojawia sie komunikat ze nie mozna zaladowac jakis tam plikow, jednak gdy wybiore z listy sterownik ntfs programy zaczna sie wczytywac az do czasu pojawinie sie komunikatu ze nie wszystkie pliki (czy tam programy, nie pamietam) mogly sie zaladowac z powodu malej pamieci Dos.
Po tym komunikacie programy roznie sie zachowuja, wiekszosc sie nie uruchamia a niektore tak ale nie do konca dobrze dzialaja a powrot do menu Hirensa jest juz rowniez nie mozliwy, przy probie wyswietla sie komunikat zwiazany z pamiecia i juz nic za bardzo nie mozna zrobic. Probowalem na FAT32 i problem ten nie wystepowal, wszystko ladnie smigalo. Prosze o jakas wskazowke.
Mam ten sam problem, czy może ktoś go już rozwiązał?
ligeza jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.06.2013, 18:20   #281
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
A konkretniej, ktore programy nie dzialaja?
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.06.2013, 18:28   #282
ligeza
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 11.06.2013
Posty: 2
ligeza w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Misiek4 Podgląd Wiadomości
A konkretniej, ktore programy nie dzialaja?
Chyba prawie wszystkie dosowe. Instalator windows i mini windows z pakietu Hirens boot działają bezproblemowo.

ligeza jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.06.2013, 18:56   #283
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Hmm na ta chwile jedyne rozwiazanie problemu na szybko, to dodanie do glownego menu wpisu uruchamiajacego mapowanie obrazu ISO Hirensa (czyli uruchamianie programów z pakietu Hirens z obrazu ISO).
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.08.2013, 23:38   #284
gwizdek90
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 21.08.2013
Posty: 1
gwizdek90 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam. To mój pierwszy post i zarazem trochę odkopię temat. Utworzyłem pendrive i nie działają mi tylko programy dos. Jak dodać wpis do mapowania obrazu iso hirensa i czy w kat głównym pendrive mam mieć folder HBCD czy oraz iso. Mam HBCD 15.2
gwizdek90 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2013, 14:41   #285
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Nowa wersja menu 2.0.

Zmiany:

- zaktualizowano SysLinuxa do wersji 6.01
- zaktualizowano Grub4Dos do wersji 0.4.6a
- zaktualizowano wpisy dla Hirens Boot CD v15.2 z opcją uruchamiania bezpośrednio z ISO
- zaktualizowano wpisy dla Ultimate DLCD 2014 v1.1 z opcją uruchamiania bezpośrednio z ISO
- usunięto wpisy dla HBCD i DLCD z opcją uruchamiania bezpośrednio z plików rozpakowanych z obrazu ISO

Ściągnij wersję 2.0

Uruchamianie programów DOS'owych bezpośrednio z ISO HBCD nie powinno teraz sprawiać trudności. Dajcie znać, czy aby na pewno.

Przypomnę, że obrazy ISO wrzucamy do katalogu /cdrinfo.pl/iso/. Należy pamiętać, aby nie były (obrazy ISO) pofragmentowane. Zdefragmentować je można za pomocą WinContig.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
bootowalny pendrive, instalacja, instalacja windows z iso, iso, menu, menu na pendrive, menu na usb, pendrive, samouruchamialne usb, usb, windows 10, windows 8, windows 8 na usb, windows xp z usb, windows7


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Windows USB/DVD Tool - co zrobić kiedy drań odmawia rozpakowania obrazu na USB Berion Komputery - oprogramowanie i sprzęt 2 03.06.2012 22:52
Windows i Linux na jednym pendrive Berion Komputery - oprogramowanie i sprzęt 9 09.05.2012 20:43
Nagrywanie pliku iso na DVD w Nero salo5 Dane 2 06.12.2006 17:00
Autorun na pendrive danielski12 Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB 19 20.10.2006 07:14
Tematy maturalne na Polski.. (przeciek z IRCa ;) Martin_TP Off topic 7 14.05.2003 23:20


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.