Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB

Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB Dyskusje poświęcone nośnikom danych wykorzystujących pamięć flash (karty pamięci, pendrive), podłączanych poprzez zewnętrzne porty USB/SATA/etc



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 3, średnio 5.00. Tryby wyświetlania
Stary 10.02.2015, 17:30   #631
TopGun
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 10.02.2015
Posty: 3
TopGun w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witajcie.
Przeczytałem cały wątek odnośnie tego multipendrive'a i nigdzie nie znalazłem nurtującego mnie pytania: dlaczego na niektórych komputerach pendrive jest wykrywany jako CD i leci stosowny komunikat z tej linijki "if not "%CDRINFO%"=="hd0" echo -e $[0104] UWAGA: Naped z Menu CDRinfo.pl zostal wykryty jako %CDRINFO%\n (partycja %CDRINFO%,3 bedzie zmodyfikowana jesli bedziesz kontynuowal)" i w takim wypadku jest problem aby zainstalować windowsa 7 czy 8.1. Ogólnie pięknie mi się instaluje XP, 7 i 8.1 z automatycznego menu, używam 16 GB lub 32GB goodram USB 2.0, wkładam pendrive też do portów 2.0, mam wersję 2.12 multiboot.
TopGun jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.02.2015, 14:12   #632
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Przy wykorzystaniu emulacji napedow optycznych używana jest wirtualna partycja mapowana jako partycja nr 4 dysku HD0 (domyślnie na większości komputerów pendrajw jest widziany jako HD0). Ułatwia to uruchamianie niektórych linuxowych obrazów ISO.

Jeżeli pendrajw jest widziany jako CD, wtedy dysk systemowy (dysk twardy) jest widziany jako HD0. Ta linijka jest zabezpieczeniem, aby nie nadpisać danych, które mogłyby się znajdować na 4 partycji takiego dysku.

Możesz ją oczywiście usunąć i problem powinien zniknąć. Pamiętaj tylko, aby nie uruchamiać żadnych obrazów na komputerach, któe na dysku systemowym mają 4 lub więcej partycji.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2015, 17:11   #633
TopGun
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 10.02.2015
Posty: 3
TopGun w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A od czego to zależy, że właśnie na niektórych komputerach pendrive jest widziany jako CD zamiast HD0?
TopGun jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2015, 07:18   #634
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Od biosu płyty głównej.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2015, 17:34   #635
TopGun
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 10.02.2015
Posty: 3
TopGun w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dobrze, powiedz mi teraz przyjacielu, co mam zrobić aby zainstalować windows 7 lub 8 (8.1) na laptopie gdy pendrive jest widziany jako CD? Bo do tej pory to radziłem sobie w ten sposób, że dysk wkładałem do komputera, który "normalnie" widział pendrive i instalowałem system i przekładałem z powrotem do docelowego laptopa dysk z gołym systemem. Może czegoś nie widzę i nie potrafię zrobić prostszej rzeczy aby to działało?
TopGun jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.02.2015, 10:20   #636
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Teoretycznie wystarczy zakomentować większość kodu w pliku /cdrinfo.pl/grub/start.lst. Teoretycznie, bo nie mam dostępu do żadnego komputera, który "widzi" pendrajwa jako CD, aby to sprawdzić.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.02.2015, 18:25   #637
R083R7
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 28.02.2015
Posty: 2
R083R7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.
Czy jest możliwość podpięcia własnego pliku Autounattend.xml do wybranego obrazu ISO ?? Obecnie używam kilku pamięci USB z instalką systemu (Visty, W7, W8, W8.1), Windows Post-Install oraz plikiem odpowiedzi zawierającym kilka modyfikacji rejestru itp. Aktualizacja obrazu sprowadza się do ściągnięcia nowego pliku ISO z forum i podmiany install.wim na pamięci. Natknąwszy się w sieci na to menu wpadłem na pomysł zintegrowania całości na jeden patyk 32-64GB. Jedyny problem to oddzielny plik odpowiedzi do każdej wersji systemu.
R083R7 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.03.2015, 22:37   #638
Tahion
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.08.2008
Posty: 50
Tahion w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Można ja taki mam. Obecnie używam 6 plików Au
Tahion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2015, 08:34   #639
R083R7
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 28.02.2015
Posty: 2
R083R7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Tahion Podgląd Wiadomości
Można ja taki mam. Obecnie używam 6 plików Au
A podzieli się kolega rozwiązaniem tego problemu ?
R083R7 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2015, 23:30   #640
Tahion
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.08.2008
Posty: 50
Tahion w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tu filozofi nie ma. Tworzę interesujący mnie plik Au. Oczywiście każdy musi mieć inną nazwę. Albo znajdować się w innym katalogu jak kto woli - ja zmieniam nazwy.
Potem w odpowiednim miejscu kodu podaję odpowiedni plik AU. To wszystko.
np.
dd if=()/cdrinfo.pl/firadisk/auWindows8.xml of=()/AutoUnattend.xml
dd if=()/cdrinfo.pl/firadisk/auWindows10.xml of=()/AutoUnattend.xml
dd if=()/cdrinfo.pl/firadisk/auWindows7.xml of=()/AutoUnattend.xml
dd if=()/cdrinfo.pl/firadisk/JakisTamPlikAU.xml of=()/AutoUnattend.xml
itp
Tahion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.03.2015, 18:38   #641
punish214
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.03.2015
Posty: 7
punish214 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hej!
Mam nadzieję, że ktoś bedzie w stanie mi pomóc.
Chciałbym stworzyć pendrive który będzie bootowalny w 2 trybach: Legancy i Uefi. Po wybraniu w biosie Legancy wyświetli się menu z wyborem Hirren/Avira/Memtest etc. Po wybraniu UEFI wyświetli się tak samo menu z wyborem Windows 7/8.1/10 x64. Nie jest problemem utworzenie takiego menu w trybie Legancy ale w UEFI już tak. Napiszę o tym co próbowałem.

-UEFI_MULTI - Po utworzeniu wyświetli się menu z wyborem boot.wim (Win8.1SE) bootuje się Windows PE z którego można zamontować ISO w napędzie i poprowadzić instalację. Wszystko trwa długo i czasami wywala błąd.
-Yumi - działa na syslinuxie (co jest najlepszą metodą) ale niestety nie wspiera najnowszego Syslinuxa 6.03 który zawiera pliki .efi oraz ten sam plik .cfg co dla trybu Legancy.
-Multisystem (Linux). Też fajnie ale zabiera Grub'a2. Wspiera tylko jeden obraz Windowsa reszta działa jak marzenie(Memtest, Hirrens etc)
-Clover - Emulator UEFI. Wygląda pięknie ale możemy bootować tylko jeden instalator Windowsa.
-rEFInd- Podobna zasada działania jak Clover ale już nie emulator. Widzi pliki .efi z osobnych folderów ale działa tylko memtest reszta wywala błąd, że brakuje plików (zależy co wybierzemy).
-Easy2boot- Zostawiłem go na sam koniec. Świetny program ale też nie działa jak powinien. Ładuje sie menu w trybie Legancy i później mamy zmianę na UEFI. Po 1. To nie jest Uefi ale gdy zmodyfikujemy odpowiednie pliki mamy bezpośredni dostęp do menu w trybie UEFI ale po wyborze czegokolwiek wszystko wisi. Pomaga jedynie reset. Swoją drogą Steve (E2B) to super gość i chyba nie wie co to sen bo służy pomocą 24/7. Sam przyznaje, że występuje u niego błąd z zawieszaniem w trybie UEFI. Cały czas mi pomaga i podrzuca różne pomysły a i sam chciałby coś takiego osiągnąć.

Ostatecznie trzymam się przy Syslinuxie. W wersji 6.03 (a dokładnie od 6.00) jest wsparcie dla plików .efi. Dodatkowo pliki konfiguracyjne .cfg (syslinux.cfg) wygląda tak samo dla UEFI jak i dla Legancy. Co zrobiłem w tym kierunku? Po skopiowaniu plików .c32 z bios/com32 i utworzeniu pliku syslinux.cfg nadpisujemy MBR dla partycji np. programem RMPREPUSB a na końcu wykonujemy polecenie w cmd

syslinux.exe --mbr --active --directory /boot/syslinux/ --install z:

Nasz pendrive w trybie Legency działa. Wyświetla się menu. Teraz UEFI. Do katalogu boot/EFI/Syslinux/ kopiujemy wszystkie pliki .c32, plik ldlinux.e64, syslinux.efi, syslinux.cfg. Tutaj jest mój problem. Trzeba "zarejestrować" syslinuxa, żeby wiedział co to EFI. Tutaj trzeba skorzystać z skryptu:

efibootmgr -c -d /dev/sdX -p Y -l /EFI/syslinux/syslinux.efi -L "Syslinux"

Niestety nie działa. Wyrzuca nie zrozumiałe błędy. Sam skrypt efibootmgr jest zainstalowany. Próbowałem na różnych dystrybucjach Linuxa i nic. Bez tego pendrive nie jest widoczny w bios boot mgr w trybie UEFI. Dodatkowo podam strony z których korzystałem razem z Stevem.

-wiki.gentoo. org/wiki/Syslinux
-edoceo. com/howto/syslinux-uefi
-wiki.archlinux .org/index.php/syslinux#Installation_2

Tak jak pisałem wyżej. Jedynym problemem jest zarejestrowanie pliku syslinux.efi żeby nasz pendrive był widoczny w uefi. Najlepiej żeby udało sie to zrobić z poziomu Windowsa. Komenda mountvol /s też powinna działać tak jak efibootmgr no właśnie.. powinna.
Pozdrawiam!
punish214 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.03.2015, 09:10   #642
mateusz1807
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 25.03.2015
Posty: 1
mateusz1807 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>

Sprawdzałem kilka razy i zawsze to samo.
mateusz1807 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2015, 14:22   #643
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
punish214, ściągnij ostatnią wersję SARDU... w sprytny sposób umożliwia umieszczenie instalacji systemów Windows XX na jednej partycji i całość powinna działać z poziomu UEFI.

Dołączone obrazki
File Type: png sardu.png (19.3 KB, 845 oglądane)
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2015, 17:25   #644
punish214
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.03.2015
Posty: 7
punish214 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Takie menu otrzymuje w trybie Legancy. W UEFI pendrvie nie jest w ogóle widoczny
punish214 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2015, 17:34   #645
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
U mnie zglasza sie menu refind'a, ale bez podmenu z windowsami. Czyli na ta chwile pomysly sie skonczyly.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
bootowalny pendrive, instalacja, instalacja windows z iso, iso, menu, menu na pendrive, menu na usb, pendrive, samouruchamialne usb, usb, windows 10, windows 8, windows 8 na usb, windows xp z usb, windows7

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Windows USB/DVD Tool - co zrobić kiedy drań odmawia rozpakowania obrazu na USB Berion Komputery - oprogramowanie i sprzęt 2 03.06.2012 22:52
Windows i Linux na jednym pendrive Berion Komputery - oprogramowanie i sprzęt 9 09.05.2012 20:43
Nagrywanie pliku iso na DVD w Nero salo5 Dane 2 06.12.2006 17:00
Autorun na pendrive danielski12 Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB 19 20.10.2006 07:14
Tematy maturalne na Polski.. (przeciek z IRCa ;) Martin_TP Off topic 7 14.05.2003 23:20


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.