Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB (https://forum.cdrinfo.pl/f115/)
-   -   dysk zewnętrzny Verbatim (https://forum.cdrinfo.pl/f115/dysk-zewnetrzny-verbatim-83504/)

adamek5161 25.09.2009 21:21

dysk zewnętrzny Verbatim
 
Mam dysk zewn. Verbatim o poj. 750GB i nagle coś się stało że komputer "plumka" przy załączeniu dysku ale nie odczytuje zawartości dysku?

zorg 25.09.2009 22:05

podrapalem sie po mojej starej glowie , i nic mi do niej nie przychodzi na mysl , bo nie wiem co masz na mysli " plumka "

jaki computer ? jaki windows nic , wiec nie sadze ze ktos ci cos podpowie.

ps. podrap sie po glowie i napisz cos jeszcze .

jarski185 25.09.2009 23:14

pokaz screena z zarzadzania dyskami po tym jak plo cos tam

adamek5161 26.09.2009 11:06

Cytat:

Napisany przez zorg (Post 1048705)
podrapalem sie po mojej starej glowie , i nic mi do niej nie przychodzi na mysl , bo nie wiem co masz na mysli " plumka "

jaki computer ? jaki windows nic , wiec nie sadze ze ktos ci cos podpowie.

ps. podrap sie po glowie i napisz cos jeszcze .

plumka, to znaczy słychać dżwięk z komputera jeżeli podłącze go(dysk) do gniazda usb i załącze dysk.Oznacza że komp go widzi ale dalej nic.jak wyłącze dysk wyłącznikiem w dysku to komp się zawiesza i należy go resetować.posiadam system windows xp pro. oryginał.dysk chodził bez zarzutu rok czasu ale po dłuższej przerwie urlopowej coś soę z nim porobiło.chyba nie powrócił z urlopu he,he

jesi 26.09.2009 11:40

Cytat:

Napisany przez adamek5161 (Post 1048758)
plumka, to znaczy słychać dżwięk z komputera jeżeli podłącze go(dysk) do gniazda usb i załącze dysk.Oznacza że komp go widzi ale dalej nic.jak wyłącze dysk wyłącznikiem w dysku to komp się zawiesza i należy go resetować.posiadam system windows xp pro. oryginał.dysk chodził bez zarzutu rok czasu ale po dłuższej przerwie urlopowej coś soę z nim porobiło.chyba nie powrócił z urlopu he,he

Spróbuj podłączyć go na innym kablu USB, kilka razy spotkałem się z tym, że to była przyczyna problemu, mimo tego, że dysk przez szmat czasu chodził na tym kablu bez problemu.

adamek5161 26.09.2009 12:30

Cytat:

Napisany przez jesi (Post 1048762)
Spróbuj podłączyć go na innym kablu USB, kilka razy spotkałem się z tym, że to była przyczyna problemu, mimo tego, że dysk przez szmat czasu chodził na tym kablu bez problemu.

inny kabel pomógł na tyle że komp po wyłączeniu dysku nie zawiesza się. odczyt zawartości dysku nadal niemożliwy:

jesi 28.09.2009 10:11

Cytat:

Napisany przez adamek5161 (Post 1048769)
inny kabel pomógł na tyle że komp po wyłączeniu dysku nie zawiesza się. odczyt zawartości dysku nadal niemożliwy:

Jeżeli masz możliwość to spróbuj również na innym kolejnym kablu, dzisiejsze kable USB to nieraz loteria. Kabel też powinien być nie zbyt długi (to też wpływa na działanie). Jak masz jakiś krótszy do 1 m (przykładowo od drukarki, bo domyślam się, że w dysku jest ta sama wielkość gniazda USB, większość dysków 3,5" ma takie).
Po podłączeniu dysku wejdź do menedżera urządzeń, znajdź ten dysk i odinstaluj go. Restart komputera i podłącz go, żeby ponownie się zainstalował.
Jeżeli to nie pomoże to chyba niestety pozostaje gwarancja :/


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.