Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB

Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB Dyskusje poświęcone nośnikom danych wykorzystujących pamięć flash (karty pamięci, pendrive), podłączanych poprzez zewnętrzne porty USB/SATA/etc



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 25.09.2009, 21:21   #1
adamek5161
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.03.2007
Posty: 3
adamek5161 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy dysk zewnętrzny Verbatim

Mam dysk zewn. Verbatim o poj. 750GB i nagle coś się stało że komputer "plumka" przy załączeniu dysku ale nie odczytuje zawartości dysku?
adamek5161 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.09.2009, 22:05   #2
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
podrapalem sie po mojej starej glowie , i nic mi do niej nie przychodzi na mysl , bo nie wiem co masz na mysli " plumka "

jaki computer ? jaki windows nic , wiec nie sadze ze ktos ci cos podpowie.

ps. podrap sie po glowie i napisz cos jeszcze .
__________________
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.09.2009, 23:14   #3
jarski185
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.09.2009
Posty: 8
jarski185 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
pokaz screena z zarzadzania dyskami po tym jak plo cos tam
jarski185 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.09.2009, 11:06   #4
adamek5161
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.03.2007
Posty: 3
adamek5161 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez zorg Podgląd Wiadomości
podrapalem sie po mojej starej glowie , i nic mi do niej nie przychodzi na mysl , bo nie wiem co masz na mysli " plumka "

jaki computer ? jaki windows nic , wiec nie sadze ze ktos ci cos podpowie.

ps. podrap sie po glowie i napisz cos jeszcze .
plumka, to znaczy słychać dżwięk z komputera jeżeli podłącze go(dysk) do gniazda usb i załącze dysk.Oznacza że komp go widzi ale dalej nic.jak wyłącze dysk wyłącznikiem w dysku to komp się zawiesza i należy go resetować.posiadam system windows xp pro. oryginał.dysk chodził bez zarzutu rok czasu ale po dłuższej przerwie urlopowej coś soę z nim porobiło.chyba nie powrócił z urlopu he,he
adamek5161 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.09.2009, 11:40   #5
jesi
Forumator
 
Avatar użytkownika jesi
 
Data rejestracji: 11.09.2006
Lokalizacja: łódzkie/śląskie
Posty: 884
jesi jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>jesi jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez adamek5161 Podgląd Wiadomości
plumka, to znaczy słychać dżwięk z komputera jeżeli podłącze go(dysk) do gniazda usb i załącze dysk.Oznacza że komp go widzi ale dalej nic.jak wyłącze dysk wyłącznikiem w dysku to komp się zawiesza i należy go resetować.posiadam system windows xp pro. oryginał.dysk chodził bez zarzutu rok czasu ale po dłuższej przerwie urlopowej coś soę z nim porobiło.chyba nie powrócił z urlopu he,he
Spróbuj podłączyć go na innym kablu USB, kilka razy spotkałem się z tym, że to była przyczyna problemu, mimo tego, że dysk przez szmat czasu chodził na tym kablu bez problemu.
jesi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.09.2009, 12:30   #6
adamek5161
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.03.2007
Posty: 3
adamek5161 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez jesi Podgląd Wiadomości
Spróbuj podłączyć go na innym kablu USB, kilka razy spotkałem się z tym, że to była przyczyna problemu, mimo tego, że dysk przez szmat czasu chodził na tym kablu bez problemu.
inny kabel pomógł na tyle że komp po wyłączeniu dysku nie zawiesza się. odczyt zawartości dysku nadal niemożliwy:
adamek5161 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2009, 10:11   #7
jesi
Forumator
 
Avatar użytkownika jesi
 
Data rejestracji: 11.09.2006
Lokalizacja: łódzkie/śląskie
Posty: 884
jesi jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>jesi jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez adamek5161 Podgląd Wiadomości
inny kabel pomógł na tyle że komp po wyłączeniu dysku nie zawiesza się. odczyt zawartości dysku nadal niemożliwy:
Jeżeli masz możliwość to spróbuj również na innym kolejnym kablu, dzisiejsze kable USB to nieraz loteria. Kabel też powinien być nie zbyt długi (to też wpływa na działanie). Jak masz jakiś krótszy do 1 m (przykładowo od drukarki, bo domyślam się, że w dysku jest ta sama wielkość gniazda USB, większość dysków 3,5" ma takie).
Po podłączeniu dysku wejdź do menedżera urządzeń, znajdź ten dysk i odinstaluj go. Restart komputera i podłącz go, żeby ponownie się zainstalował.
Jeżeli to nie pomoże to chyba niestety pozostaje gwarancja :/
jesi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Dysk zewnętrzny marcys130608 Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje 125 13.08.2012 11:17
Nowy dysk na starym kompie - prośba o pomoc w wyborze kuei-jin Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje 8 18.07.2008 02:58
Dysk SATA Kunte Off topic 6 09.09.2005 20:46
Dysk twardy psuje się od nieużywania? puch Off topic 5 03.12.2003 09:17
Glośny dysk twardy - jak go wyciszyc? Ormianin Off topic 5 20.03.2003 19:14


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.