Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB

Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB Dyskusje poświęcone nośnikom danych wykorzystujących pamięć flash (karty pamięci, pendrive), podłączanych poprzez zewnętrzne porty USB/SATA/etc



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 14.03.2008, 07:38   #1
KarolluZ
Guru
 
Avatar użytkownika KarolluZ
 
Data rejestracji: 29.06.2002
Lokalizacja: Świdnik City
Posty: 1,199
KarolluZ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Instalacja winxp z pendrive

Otóż, skopiowałem katalog I386 na pendrive. Bootuje pendrive do dosa z użyciem smartdrv i odpalam winnt.exe. Następnie instalator sygnalizuje mi, żebym podał ścieżkę do katalogu I386. Z faktu, że wystartowałem z pendrive, a dysk twardy nie ma żadnej partycji, także pendrive ma litere C:. Także podaje mu to, a on tworzy mi dwa katalogi "$WIN_NT$.~BT" oraz "$WIN_NT$.~LS". rozpakowuje tam pliki po czym restart. Wspomnę tutaj, że xp wtrynia mi swoje boot menu na pendrive i mam cos takiego (nie pamietam juz dokladnych nazw):

1) pierwsza opcja - odpalenie mojego oryginalnego boot menu pendrive
2) druga opcja - Instalacja xp [bez rozpakowywania juz katalogu I386]

I teraz jak podczas instalacji xp zrobie mu dwie partycje to on nadaje im kolejne litery np. D i E [bo przecież pendrive jest widziany jako C, bo wczesniej nie byly zrobione zadne partycje]. Następuje kopiowanie plików, pierwszy restart i instalka nie podnosi się z dysku... Próbowałem zakladac partycje nie xpkiem, ale acronisem, wtedy po zabootowaniu z pendrive dysk jest juz widziany jako C i D, ale po skopiowaniu plików i restarcie jest znowu to samo.

Nie można uruchomić systemu windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji.

Nie można dokonać odczytu ze wskazanego dysku startowego. Sprawdź scieżkę oraz dysk.

Sprawdź w dokumentacji systemu windows oraz w instrukcji obsługi sprzętu dodatkowe informacje na temat konfiguracji dysku.

czyli oznacza to wszystko, że musiałbym za każdym razem zmieniać rozruch w pliku boot.ini !? Przecież to nie ma sensu... Czy ktoś próbował tak się bawić ?
__________________
KarolluZ ruleZ
KarolluZ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.03.2008, 08:28   #2
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
A nie mozesz zrobic partycji na dysku ? Chocby windowsowym instalatorem. Wtedy odpadnie ci problem z dyskiem c.
Albo ja czegos nie kumam

Ostatnio zmieniany przez Sunna : 14.03.2008 o godz. 09:27
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Jak dodać sterowniki SATA do płyty boot CD WinXP Grupa33 Napędy optyczne CD 3 11.03.2006 21:01
problem z pendrive karaluszek Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB 6 24.02.2006 08:49
Instalacja SP1 w WINXP? grappa01 Off topic 27 18.06.2004 13:59
Instalacja Office XP pod WinXP Zetor Off topic 2 10.05.2003 13:51
Winxp a czytanie CD/CDR/CDRW Electron Napędy optyczne CD 7 02.01.2003 07:31


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.