Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB

Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB Dyskusje poświęcone nośnikom danych wykorzystujących pamięć flash (karty pamięci, pendrive), podłączanych poprzez zewnętrzne porty USB/SATA/etc



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 04.12.2005, 20:26   #1
Mich@ł
Ismail Delivered
 
Avatar użytkownika Mich@ł
 
Data rejestracji: 29.08.2003
Lokalizacja: Wyloguj
Posty: 5,055
Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Karta pamięci - uszkodzona?

Witam!

Niedawno kuzyn poprosił mnie, żebym kupił mu kartę pamięci MMC 512 MB Kingstona na allegro (dokładnie tą: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69986099 )... Miała mu ona służyć jako powiększenie pamięci w Nokii NGAGE. Więc kupiłem mu ją, karta przyszła. Postanowiłem ją sprawdzić. Z racji, że miałem tylko czytnik kart pamięci sprawdziłem ją na nim. Karta chodziła pięknie, aż miło
Kuzyn przyjeżdża, wkłada kartę pamięci do telefonu i.... ZONK. Telefon nie widzi karty pamięci WOGÓLE. Uzgodniliśmy razem, że powodem jest stare oprogramowanie telefonu, które może nie obsługiwać tej pojemności. Karta poszła do szafy.
Po pewnym czasie kupiłem sobie Nokię 3650. Mam najnowszy soft w niej, obsługujący karty 512MB. Pomyślałem, że warto wypróbować kartę na tym telefonie. Wkładam i.... Pojawia się komunikat, że karta jest uszkodzona i czy chcę ją sformatować. No to się zgadzam (uradowany, bo już był jakiś postęp w stosunku do NGAGE). Formatowanie zakończone powodzeniem. Przy nadawaniu karcie etykiety (co jest wymagane) wywala błąd. Próbowałem kilka(dziesiąt) razy i ciągle to samo.
Na komputerze karta chodzi super. Próbowałem ją formatować z systemem plików FAT i FAT32. Reakcja telefonu pozostaje ciągle ta sama.

Co może być przyczyną tego problemu?
Mich@ł jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.12.2005, 20:41   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
z kartami Kingstona bywają jaja (czemu MCC a nie SD? - telefon nie lubi SD, bo oszczędność żadna? 512 SD Kingston 113 zł na Allegro chodzi) mój aparat foto Canon S2 IS nie trawi kart Kingstona 1GB, nikt nie wie o co chodzi, bo wszystkie inne 1GB chodzą bez problemu.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2005, 00:08   #3
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
z kartami Kingstona bywają jaja [...]
Dobrze, że ostrzegłeś, chciałem kupić w ciemno do aparatu, teraz pójdę i sprawdzę na miejscu, czy działa.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2005, 09:10   #4
Mich@ł
Ismail Delivered
 
Avatar użytkownika Mich@ł
 
Data rejestracji: 29.08.2003
Lokalizacja: Wyloguj
Posty: 5,055
Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Niestety karty SD nie pasują do tych telefonów Dogadałem się ze sprzedawcą, mam mu ją odesłać.. Zobaczymy co będzie. Stwierdził, że najprawdopodobniej będzie wymiana na nową...
Mich@ł jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2005, 09:24   #5
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou
Dobrze, że ostrzegłeś, chciałem kupić w ciemno do aparatu, teraz pójdę i sprawdzę na miejscu, czy działa.
to najczęściej nie jest tak, że nie działa od razu, tylko wykonuje różne numery.
mam Kingstona 512 (z tego powodu, że wiedziałem o zgryzie z 1GB) a te jaja tyczą się głównie Canonów. 1GB do Canona - najlepiej SanDisk. droższe ale pewne.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2005, 21:32   #6
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Uspokoiłeś mnie troszkę.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2005, 10:38   #7
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
to najczęściej nie jest tak, że nie działa od razu, tylko wykonuje różne numery.
mam Kingstona 512 (z tego powodu, że wiedziałem o zgryzie z 1GB) a te jaja tyczą się głównie Canonów. 1GB do Canona - najlepiej SanDisk. droższe ale pewne.
Ale do kazdego Canona ? Bo przymierzam sie do kupna... najtansze sa widze obecnie goodramy i o takich SD mysle 512 MB, bo mialem 128

ktos ma jakies info o goodramach?
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2005, 11:01   #8
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Dj Mich@ł
Witam!

Niedawno kuzyn poprosił mnie, żebym kupił mu kartę pamięci MMC 512 MB Kingstona na allegro (dokładnie tą: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69986099 )... Miała mu ona służyć jako powiększenie pamięci w Nokii NGAGE. Więc kupiłem mu ją, karta przyszła. Postanowiłem ją sprawdzić. Z racji, że miałem tylko czytnik kart pamięci sprawdziłem ją na nim. Karta chodziła pięknie, aż miło
Kuzyn przyjeżdża, wkłada kartę pamięci do telefonu i.... ZONK. Telefon nie widzi karty pamięci WOGÓLE. Uzgodniliśmy razem, że powodem jest stare oprogramowanie telefonu, które może nie obsługiwać tej pojemności. Karta poszła do szafy.
Po pewnym czasie kupiłem sobie Nokię 3650. Mam najnowszy soft w niej, obsługujący karty 512MB. Pomyślałem, że warto wypróbować kartę na tym telefonie. Wkładam i.... Pojawia się komunikat, że karta jest uszkodzona i czy chcę ją sformatować. No to się zgadzam (uradowany, bo już był jakiś postęp w stosunku do NGAGE). Formatowanie zakończone powodzeniem. Przy nadawaniu karcie etykiety (co jest wymagane) wywala błąd. Próbowałem kilka(dziesiąt) razy i ciągle to samo.
Na komputerze karta chodzi super. Próbowałem ją formatować z systemem plików FAT i FAT32. Reakcja telefonu pozostaje ciągle ta sama.

Co może być przyczyną tego problemu?
FAT32 chyba wogóle nie powinien dzialac.
Ja bym zrobil tak
w komie bedac w zarzadzaniu usunal bym partycje zalozona na tej karcie o ile sie w menadrzerze dyskow pojawi.
W tym momencie kompa dal bym w odstawke i wlozyl czysta karte bez partycji do telefonu by on sie reszta zajal.
Bo cos mi to wyglada na zle zalozenie partycji z ktorym sobie nie radzi telefon
PS
Tak mi sie tylko wydaje
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2005, 14:23   #9
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Ormianin
Ale do kazdego Canona ? Bo przymierzam sie do kupna... najtansze sa widze obecnie goodramy i o takich SD mysle 512 MB, bo mialem 128

ktos ma jakies info o goodramach?
wiem że z 1GB Kingston + Canon są jaja - inne 1GB + Canon nie słyszałem (no coś tam ale jakaś paskuda padła i tyle)

słyszałem od gościa co sprzedaje te aparaty, że najlepsze 1GB do Canona robi SanDisk ale są najdroższe - sam bym tak mówił
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2005, 14:55   #10
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
ja tylko dodam (byc moze kompletnie niepomocna informacje), ze w Siemens'ach SX1 tez czesto Kingstony nie dzialaja.. szczegolnie te wersje 512MB - ja mam na szczescie dzialajaca 256MB'owke
pozdro
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2005, 21:42   #11
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
z kartami Kingstona bywają jaja (...)
Witam !
Trochę mnie to zdziwiło - z tego bowiem co czytałem Kingston to jedna z lepszych firm. Miałem nawet na myśli kupno takiej 256 RAM do mojej cyfrówki, bo posiadane 128 to czasem trochę mało.
Czy te problemy Kingston'ów dotyczą tylko aparatów Canon czy też innych ??
Mam aktualnie Kodaka CX7430.

Pozdrowienia
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2005, 21:47   #12
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja wiem na pewno o problemach Kingston 1 GB + Canon

też uważan firmę Kingston za dobrą, warto sprawdzić warunki zakupu - czy można oddać
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2005, 22:09   #13
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
ja wiem na pewno o problemach Kingston 1 GB + Canon

też uważan firmę Kingston za dobrą, warto sprawdzić warunki zakupu - czy można oddać
Witam !
Jeśli bym ew. kupował (kasa !!) to raczej w sklepie - bo jak patrzyłem na ceny to na Allegro taka 256 wcale taniej nie wychodzi - to może bym mógł sprawdzić na miejscu (jeśli oczywiście gościu pozwoli).

ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2005, 11:06   #14
Oktawian89
Wiszę sobie ...
 
Avatar użytkownika Oktawian89
 
Data rejestracji: 16.10.2004
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 3,402
Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
witam jaki kupic aparat do 800 zł ?! !!!
__________________
DVD-RW SAMSUNG 182-M BLACK OEM
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM

"One World, One Web, One Program" Microsoft slogan
"Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer" Adolf Hitle
r
Oktawian89 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2005, 12:24   #15
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Oktawian_15
witam jaki kupic aparat do 800 zł ?! !!!
Ta cena dotyczy samego aparatu czy kompletu (karta pamięci, ładowarka plus aku, jakiś pokrowiec) ??
Jeśli sam - to może jakiś Canon - np.Canon PowerShot A510 lub 520 ?
Co prawda nie spotkałem się z nimi, ale np. na Forum mają dobrą opinię.
Albo Pentagram Photon 484 - kolega kupił jakiś czas temu i sobie chwalił.
Ostatnio czytałem też opis cyfrówki Nikon CoolPix 5600 - i nieźle to wygląda.

Wybór jakiś na pewno jest...

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.