Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB

Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB Dyskusje poświęcone nośnikom danych wykorzystujących pamięć flash (karty pamięci, pendrive), podłączanych poprzez zewnętrzne porty USB/SATA/etc



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 20.06.2007, 18:23   #1
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Pendrive - problem z bootowaniem

Witam!
Mam problem z bootowaniem mojego Pendrive Kingston Data Traveler 2GB. Otoz zrobilem sobie BootCD Hirensa na USB. Wszystko wed***322;ug instrukcji http://homepage.ntlworld.com/hiren.t..._usb_disk.html

Ustawiam bootowanie na USB-ZIP i uruchamiam obsluge klawiatury USB. Widze, ze wykrywa na poczatku USB Data Storage czy cos takiego i podana jest nazwa mojego pena. Niestety od razu przechodzi do ladowania GRUBa.
Gdy odepne dysk od napecia to pen sie bootuje ladnie. Ja nie wiem co jest

Prosze o pomoc
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.06.2007, 18:57   #2
SpeedFreaK
Guru
 
Avatar użytkownika SpeedFreaK
 
Data rejestracji: 06.09.2004
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 4,225
SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Czy NA PEWNO ustawi***322;e***347; USB jako 1 urz***261;dzenie bootuj***261;ce??

Wiem, ***380;e to g***322;upie pytanie, ale od czego***347; trzeba zacz***261;***263;
__________________
Intel Core i7 4790K @ 4.00GHz MSI Z97 Gaming 3 Kingston HyperX XPM Beast 32 GB MSI GeForce GTX1060 SSD Samsung 840 EVO 250GB Samsung SH224DB Chieftec CTG-750C Zalman Z11 Plus
SpeedFreaK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.06.2007, 18:58   #3
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Tak, jest jako pierwsze urzadzenie bootujace ;-)
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.06.2007, 20:10   #4
Igloo
PiwoWar
 
Avatar użytkownika Igloo
 
Data rejestracji: 01.12.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 945
Igloo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
to mo***380;e wy***322;***261;cz inne botowania? i zobacz jeszcze priorytety poszczegolnych urz***261;dze***324;.
__________________
bibere humanum est, ergo bibamus niech Wasze najlepsze dni z przeszłości będą najgorszymi w przyszłości

darmowa muzyka

http://rtfm.killfile.pl/
Igloo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.06.2007, 21:29   #5
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Priorytety?
Chodzi Ci o kolejnosc bootowania?
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.07.2007, 10:19   #6
KarolluZ
Guru
 
Avatar użytkownika KarolluZ
 
Data rejestracji: 29.06.2002
Lokalizacja: Świdnik City
Posty: 1,199
KarolluZ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Podepnę się pod wątek... Otóż kilka osob mi polecało rozne programy, aby stworzyć bootowalnego pendrive, a to grzebałem na sieci i powiem ze zgłupiałem juz doszczętnie...

1) HP USB Disk Storage Format Tool - rzekomo dobry, ale po zrobieniu takiego pendrive nie wszystkie komputery mi i tak go bootują

2) HP Drive Key Boot Utility - ten program to kosmos... niby wszystko sie bootuje, ale z pendriva 256MB mam rozmiar dyskietki systemowej 1.44

3) Flash Boot - podobnie jak pozycja 1

Sprawa ogolnie jest tego typu, że jak uda mi sie juz zrobić bootowalnego pendrive tak, aby mial cale 256MB i sie bootowal to na moim starym asrocku K7VT4A PRO się bootuje, na jakimś Asusie P5B-MX WIFI-AP się bootuje ale na P5B ASUSA odmawia posluszenstwa... mam komunikat, ze wlozylem nieprawidlowy nosnik z systemem, albo brak systemu... ale przeciez na nowych plytach juz praktycznie nic nie musze ustawiac, aby mi sie zabootowal pendrive. Juz nie wspominam o hierarchii bootowania, bo to jest zbyt oczywiste... A chcialem sobie zrobic cudnego pndrive z aktualizacjami biosow i kilkoma programikami...
__________________
KarolluZ ruleZ
KarolluZ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.01.2008, 14:04   #7
radw
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika radw
 
Data rejestracji: 12.03.2003
Lokalizacja: Olsztyn/Walsall
Posty: 296
radw zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez KarolluZ Podgląd Wiadomości
Podepnę się pod wątek... Otóż kilka osob mi polecało rozne programy, aby stworzyć bootowalnego pendrive, a to grzebałem na sieci i powiem ze zgłupiałem juz doszczętnie...

1) HP USB Disk Storage Format Tool - rzekomo dobry, ale po zrobieniu takiego pendrive nie wszystkie komputery mi i tak go bootują

2) HP Drive Key Boot Utility - ten program to kosmos... niby wszystko sie bootuje, ale z pendriva 256MB mam rozmiar dyskietki systemowej 1.44

3) Flash Boot - podobnie jak pozycja 1

Sprawa ogolnie jest tego typu, że jak uda mi sie juz zrobić bootowalnego pendrive tak, aby mial cale 256MB i sie bootowal to na moim starym asrocku K7VT4A PRO się bootuje, na jakimś Asusie P5B-MX WIFI-AP się bootuje ale na P5B ASUSA odmawia posluszenstwa... mam komunikat, ze wlozylem nieprawidlowy nosnik z systemem, albo brak systemu... ale przeciez na nowych plytach juz praktycznie nic nie musze ustawiac, aby mi sie zabootowal pendrive. Juz nie wspominam o hierarchii bootowania, bo to jest zbyt oczywiste... A chcialem sobie zrobic cudnego pndrive z aktualizacjami biosow i kilkoma programikami...
Witam, używałem wszystkich w/w progsów i d**a. DSL nie odpalił. Zobaczyłe komunikat odłącz zewnętrzne dyski i wciśnij enter. Po tej operacji winda się załadowała... Ze Slaxem nie było żadnych problemów. Jest Kubunty na pena?
radw jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.01.2008, 18:35   #8
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja mam wybor w Biosie czy to ma byc widziane jako (AUTO/FORCE) USB_HDD, USB_CDROM, USB_Floppy. Mysle ze w tym tkwi Twoj problem.
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2008, 14:08   #9
Koki
WarRock'er
 
Avatar użytkownika Koki
 
Data rejestracji: 31.12.2007
Posty: 30
Koki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niestety, ka***380;dy raczej ma inn***261; p***322;yt***281; g***322;***243;wn***261; i BIOS w niej zawarty...
__________________


Piszę poprawnie po polsku.
Koki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.