Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB

Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB Dyskusje poświęcone nośnikom danych wykorzystujących pamięć flash (karty pamięci, pendrive), podłączanych poprzez zewnętrzne porty USB/SATA/etc



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 2, średnio 3.00. Tryby wyświetlania
Stary 24.11.2007, 20:18   #1
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
SanDisk U3 Cruzer Micro 2 GB, a Windows Vista

Mam problem z używaniem tego PD na laptopie Acer Spire 5710G z Windows Vista Home Premium.
Po umieszczeniu w porcie USB (niezależnie jakim z czterech dostępnych) pendrive nie jest widziany w oknie "Mój komputer", a co za tym idzie nie mogę otworzyć znajdujących się na nim plików.
Co ciekawe kiedy uruchamiam z tray' a ikonę "Bezpieczne usuwanie sprzętu" to komp widzi ten napęd, ale uruchomić go nadal nie można.
Oprogramowanie U3 jest w wersji 1.4, a więc najnowsze i kompatybilne z Winem Vista. Wszystkie aktualizacje do Windowsa ściągnięte.
Przeszukałem Neta i nic.
Ciekawe jest też to, że podczas pierwszego podłączenia PD do lapka napęd był widziany przez komputer, ale Launchpad U3 nie chciał wystartować, a ponieważ miałem w opcjach U3 uaktywnione zabezpieczenie hasłem nie mogłem wejść do plików na dysku - wyświetlał się komunikat "Nie można otworzyć dysku".
Odłączyłem więc PD, podłączyłem do innego kompa i zlikwidowałem hasało. Po ponownym podłączeniu wystąpił problem opisany wyżej.
Ma ktoś pomysł, jak rozwiązać ten problem?
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.11.2007, 22:09   #2
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
moze poprostu driver zle sie zainstalowal , sprawdz odinstaluj i ponownie go uruchom.
__________________
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.11.2007, 21:18   #3
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Pr***243;bowa***322;em, ale wtedy komp si***281; zwiesza, a dok***322;adniej usuwa sprz***281;t w niesko***324;czono***347;***263; i pomaga tylko reset.
Pr***243;bowa***322;em skorzysta***263; z opcji zarz***261;dzania dyskami, ale tam te***380; dysk jest widziany,tyle ***380;e nieaktywny, a dost***281;pna jest tylko opcja formatowania.
Na stronie U3 pisz***261;, ***380;e wersja Launchpada 1.4.1 jest kompatybilna z Winem Vista, ale na stronie Sandiska co***347; zupe***322;nie przeciwnego.
Pr***243;bowa***322;em pod***322;***261;czy***263; PD do innego kompa z Vist***261; - HP Pavillon. Co prawda U3 te***380; nie odpa***322;i***322; - wyrzuci***322;o b***322;***261;d w instalacji sterownika, ale nap***281;d by***322; normalnie widziany przez system i mog***322;em otworzy***263; znajduj***261;ce si***281; na nim pliki.
Sam ju***380; nie wiem.
Pozdrawiam.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2008, 12:19   #4
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
U mnie wystepuje podobny problem z Cruzerem Micro 8 GB. Raz dziala, a raz nie - objawy podobne: system widzi pena (w menedzerze urzadzen) oraz partycje na nim, ale nie wyswietla ich zawartosci. Nie ma reguly. Zauwazylem, ze czasami pomaga podpiecie innego pendrive'a i ponowne wpiecie cruzera. Co ciekawe, problem wystepuje na roznych konfiguracjach sprzetowych i wg mnie lezy po stronie visty. Na XP dziala zawsze.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2008, 11:56   #5
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja z kolei znalazłem na stronie Sandiska informację, że ostatnia wersja U3 na napędy tej firmy cyt.

"This product supports Windows 2000 SP4 and XP without drivers. Temporarily NOT compatible with Windows Vista."


Tak więc trzeba czekać na nowy soft.
Co ciekawe kiedy do kompa z Vistą podpiąłem pena z U3 Toshiby to po aktualizacji oprogramowania działał bez zarzutu.
Tylko Sandisk coś się opóźnia.
Ja w końcu odinstalowałem U3 i wszystko na razie chodzi.
Pozdrawiam.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2008, 13:05   #6
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
U mnie dzisiaj dziala. Swoja droga bajer z wirtualnym napedem CD (a raczej nagrywarka) to niezly patent.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2008, 17:26   #7
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No i po problemie. Wysz***322;a nowa wersja Launchpada do tego Sandiska i wszystko chodzi.
Link poni***380;ej:

http://www.sandisk.com/Retail/Default.aspx?CatID=1411
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.