Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Network Attached Storage (NAS)

Network Attached Storage (NAS) Forum poświęcone urządzeniom typu NAS, służącym do przechowywania danych i umożliwiającym na dostęp do nich poprzez sieć komputerową (poprzez protokoły CIFS, NFS, FTP, etc).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 23.03.2009, 10:40   #1
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,178
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
[ARTYKUŁ]Recenzja QNAP TS-639 Pro

Cytat:
Napisany przez CDRinfo.pl
W obecnych czasach coraz więcej bardziej zaawansowanych użytkowników oraz małych i średnich przedsiębiorstw
potrzebuje bezpiecznie przechowywać duże ilości danych, do których można uzyskać dostęp z każdego miejsca w firmie, a także za pośrednictwem Internetu.
Urządzenie takie musi być wysoce konfigurowalne, łatwe w zarządzaniu, wydajne i bezproblemowe w działaniu.
Wiekszość producentów serwerów sieciowych typu NAS posiada w swojej ofercie bardziej zaawansowane urządzenia
przeznaczone dla wymagających użytkowników (...)
Zapraszamy do przeczytania artykułu: Recenzja QNAP TS-639 Pro
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.05.2009, 09:48   #2
Eskulap
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.05.2009
Posty: 1
Eskulap w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Bardzo dobra i obszerna recenzja

Wydaje się, że sprzęt jest świetny, ale po tym jak spojrzałem na wyniki testu z macierzą RAID 1 to mina mi zrzedła. Za takie pieniądze to sprzętowa obsługa RAIDa już się należy, a tu taka amatorszczyzna!

Gdzieś na tej stronie wpadł mi test tego samego NASa w porównaniu z innymi, ale tam były transfery max do 80MB/s, a w tej recenzji dochodziły do 60MB/s. To ciekawe...
Eskulap jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.05.2009, 13:59   #3
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Eskulap Podgląd Wiadomości
Gdzieś na tej stronie wpadł mi test tego samego NASa w porównaniu z innymi, ale tam były transfery max do 80MB/s, a w tej recenzji dochodziły do 60MB/s. To ciekawe...
Zlinkuj, ciężko się odnieść do czegoś czego się nie widzi. Mógło to być po różnych protokołach, pod różnym obciążeniem, z różnymi testami co by było zaznaczone przy danym wykresie, lub mógł to być po prostu błąd w druku co jest najmniej prawdopodobne.

Ostatnio zmieniany przez pops : 08.05.2009 o godz. 14:02
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.05.2009, 19:45   #4
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
TS-639 momentami wyciąga do 112 MB/s przy downloadzie przez FTP. Ale są to wartości chwilowe.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2010, 22:14   #5
saqul
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.04.2010
Posty: 27
saqul zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Z niewiadomych przyczyn w przypadku kopiowania plików poprzez wykorzystanie protokołu NFS uzyskiwaliśmy znacznie wyższy transfer przy uploadzie niż przy downloadzie.
Ja myślę że przyczyną jest po prostu budowa NFS, trzeba sprawdzić czy serwer NFS komunikował się z hostem za pomocą UDP czy TCP, jeśli przez UDP to może być przyczyną poprawy wydajności przy kopiowaniu plików, szczególnie widoczny przy uploadzie na RAID 0 który zwiększa ilość operacji I/O UDP, nie ma narzutu na nawiązywanie połączenia i śledzenie sesji, ma mechanizmów kontroli przepływu i retransmisji co wpływa na większą szybkość transmisji danych oraz brak dodatkowych zadań, którymi musi zajmować się host posługujący się tym protokołem (źródło wiki). Możliwe też że host miał wyłączone blokowanie plików NFS co zwiększa szybkość kopiowania (info z pomocy microsoftu na temat NFS).

Taka moja teora - jeśli piszę bzdury to mnie poprawcie...

Ostatnio zmieniany przez Jarson : 03.05.2010 o godz. 23:08
saqul jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
nas, qnap, recenzja, serwer plików, test, ts-639 pro

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[ARTYKUŁ]Recenzja QNAP TS-101 Turbo Station Bartez Network Attached Storage (NAS) 7 20.02.2009 01:25
Pro Evolution Soccer 6 pablocoo Gry 36 15.11.2007 20:31
Windows 2000 Pro VS. Windows XP Pro kraluk Off topic 227 28.07.2005 12:11
Final Cut Pro HD, Motion, DVD Studio Pro, Shake i Logic Pro Michal1000 DVD-Video 0 25.10.2004 14:04


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.