Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Network Attached Storage (NAS)

Network Attached Storage (NAS) Forum poświęcone urządzeniom typu NAS, służącym do przechowywania danych i umożliwiającym na dostęp do nich poprzez sieć komputerową (poprzez protokoły CIFS, NFS, FTP, etc).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 04.06.2012, 12:36   #1
xavian
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 04.06.2012
Posty: 1
xavian w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jaki NAS do domu

Część.

Mam problem z doborem i wyborem odpowiedniego NAS, tym bardziej że w temacie nie jestem zbytnio zorientowany. Przede wszystkim podoba mi się oprogramowanie na produktach Synology, zwłaszcza ich produkt DS110+
(aby postawić samemu coś takiego mam za mało wiedzy w tym temacie oraz nie będę miał na to wystarczająco czasu).

Jednak potrzebuję fachowej porady. Ponieważ widzę że na rynku są też inni ciekawi producenci tego typu sprzętu.

Cena: w okolicach 500-1500 PLN
urządzenie ma być ciche w pracy, ma mieć niski pobór energii (w stanie czuwania) i przede wszystkim ma służyć na co najmniej parę lat. Nie wiem czy są takie które umożliwiały by wpięcie innych dysków (zewnętrznych). Bo jeden dysk TB sądzę że będzie to zbyt mało. Pytanie czy ewentualnie można wymieniać dyski w nim (jak się jeden zapcha) ?

Urządzenie wykorzystywane ma być w domu do:
- do zarządzania multimediami (filmy na TV, muzyka, zdjęcia itp)
- przechowywania (robienia) kopi zapasowych (z 3 komputerów - z różnych miast), z możliwością np backupowania konkretnych folderów. widziałem że są takie możliwości jak iClouds.
- zapis p2p i bittorent
- obsługa monitoringi (w przyszłości chciałbym mieć możliwość wykorzystania tego do podpięcia aplikacji do zarządzania alarmem).
- chciałbym na nim mieć możliwość postawienia serwera WWW, np pod aplikacje własne wewnętrzne jak i takie dostępne na zewnątrz. Z obsługą baz danych np Postgres, Mssql itp.
- dobrze by miał wbudowane protokoły szyfrujące, zabezpieczające dane.

Co moglibyście polecić ?
xavian jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Domowy NAS - oprogramowanie + galeria zdjęć Sebastian997 Network Attached Storage (NAS) 10 07.02.2012 13:24
NAS w domu - problemy techniczne floran Network Attached Storage (NAS) 0 18.01.2012 13:33
[Prośba o pomoc] NAS do domu piocz Network Attached Storage (NAS) 9 05.01.2012 07:27
Prawo pracy za granicą a u nas woitas Off topic 39 10.05.2006 20:19
LAN w budynku. Jaki osprzęt ? +++LeWaP+++ Off topic 18 29.10.2002 08:41


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.