Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Network Attached Storage (NAS)

Network Attached Storage (NAS) Forum poświęcone urządzeniom typu NAS, służącym do przechowywania danych i umożliwiającym na dostęp do nich poprzez sieć komputerową (poprzez protokoły CIFS, NFS, FTP, etc).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 24.06.2014, 22:42   #1
hbvibes
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 24.06.2014
Posty: 5
hbvibes w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Post mały NAS do domu ( konretne wymagania )

Witam Wszystkich,

Od pewnego czasu przymierzam się do kupna NAS-a do użytku domowego i prosiłbym o pomoc w trafnym wyborze.

Szczegóły.
  • NAS będzie wykorzystywany jako archiwum do przechowywania rodzinnych zdjęć i filmów HD
  • Po wyliczeniu posiadanego materiału i ile jeszcze zamierzam zarchiwizować wyszło, że potrzebuje 2TB dysk
  • raz wrzucony materiał nie zamierzam zmieniać więc zdecydowanie przeważać będzie odczyt niż zapis.
  • ok 50% materiału który wrzucę na dysk będzie jego jedyną kopią wiec zdroworozsądkowo pewnie potrzebowałbym jakiś backup ( ale o tym za chwilę)
  • urządzenie będzie w całości komunikować się przez WIFI .Urządzenia w sieci 2.4ghz/5ghz 300mbps
  • zamierzam korzystać z 3 typów urządzeń: telewizor DLNA / urządzenie z androidem / urządzenie z windows
  • nie przewiduje więcej niż max 2 urządzenia jednocześnie korzystające z zasobów.
  • urządzenie powinno być ciche a wręcz bezgłośne ponieważ jedynym miejscem możliwym dla niego do podłączenia będzie sypialnia.
  • wyliczyłem że codziennie urządzenie będzie pracowało ok 3h-4h nie więcej. Zależy mi na tym aby mógł on przechodzić w stan spoczynku
    z bardzo niskim poborem mocy (idealnie 5W)
  • musi posiadać dostępu z zewnętrznej sieci (CLOUD) + dostęp do jakieś aplikacji pod androidem
  • szybkość odczytu urządzenia powinna być wystarczająca dla strumieniowania HD. Posiadam router asus wrt-65u i po podłączeniu dysku usb3 odczyt w sieci wifi jest na poziomie ok 11MB/s i nie jest wystarczające do płynnego odtwarzacza DLNA.
W nawiązaniu do backupy rozważam dwu-dyskowy NAS , ale myślę że skoro nie zamierzam backupowac 100% dysku może w moim przypadku wystarczyłby 1 dyskowy NAS 2TB + podłączony dysk 1TB/2TB usb3 do cyklicznego asynchronicznego backupu konkretnych folderów ?


No i najważniejsze budżet. W obecnej chwili max który jestem wstanie przeznaczyć to 800zł (z dyskami)

Przeglądając oferty zastanawiałem się nad czymś takim jak WD myCloud choć skrajne opinie o nim krążą. Pytanie czy w tej kwocie da się coś rozsądnego stworzyć w nawiązaniu do wyżej wymienionych punktów ?
hbvibes jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.06.2014, 23:14   #2
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,545
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Witamy na forum :-). Od jakiegos czasu uzytkuje WD MyBook Live Duo 8 TB ktory dostal firmware'owy upgrade do funkcji WD Cloud i odpowiem dlaczego jest najlepszym dla Ciebie wyborem :-).

- archiwum zdjec i filmow: uzywam go w podobny sposob, mam na nim biblioteki iPhoto i iTunes - dzialaja bezproblemowo.
- 2 TB dysk: zachecam do opcji 4 TB, zaraz wyjasnie czemu.
- odczyt: gniazdo jest gigabitowe i jest wykorzystywane w pelni.
- backup: dlatego zachecam do wersji 4 TB. Robisz sobie lustrzany RAID i nic Cie nie obchodzi. Kopia robi sie sama, a przeciez o to chodzi zeby o tym nie myslec.
- komunikacja Wi-Fi - to juz zalezy od router do ktorego MyBook bedzie wpiety.
- Serwer DLNA jest wbudowany. Mozna tez doinstalowac Twonky (licencja to okolo 60 PLN wiec grosze). O urzadzeniach z Androidem i Windows sie nie wypowiem, bo nie uzywam, ale jest obsluga protokolu SMB wiec chyba dziala (osobiscie korzystam z AFP).
- Rowniez nie uzywam wiecej niz dwoch urzadzen naraz i zaciec nie uswiadczylem.
- Cisza - tutaj dochodzimy do meritum ;-). Gdy sam szukalem NASa cisza byla arunkiem absolutnym - wentylator to narzedzie szatana. Byl elementem ktory przekreslil moze nawet niezle rozwiazania Synology. Nie znajdziesz cichszego niz WD MBLD - wiatrakow nie posiada i do tego jest ladny, a wiec nie trzeba chowac go w szafie tylko mozna postawic na biurku (ladnie sie prezentuje).
- Stan spoczynku - dziala, usypia dyski poprawnie. Sam korzystam. Nie wiem po co ma ciagnac prad gdy go nie uzywam.
- Dostep do chmury jak wspominalem jest - aplikacja to WD MyCloud. Nie wiem czy jest na Androida (korzystam z wersji na iOS), ale pewnie tak.
- HD zasuwa az milo :-).

WD pokazalo dzis na Twitterze nastepce - WD MyBook Duo (bez "Live" w nazwie). Proponuje poczekac chwile - jest rownie ladny, posiada wszystkie zalety poprzednika a pewnie bedzie wykonany z nowoczesniejszych czesci!
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2014, 23:48   #3
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Niestety bez WiFi. Musiałbyś wpiąć do routera po kablu. Działać będzie bardziej stabilnie, jednak musisz wtedy montować przy routerze.

http://www.synologic.pl/dysk-sieciowy-ds114.php
http://www.qnap.pl/qnap_ts_121.php

@MAX on chce coś do 800zł a nie 1800zł.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2014, 23:51   #4
hbvibes
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 24.06.2014
Posty: 5
hbvibes w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziękuje M@X za szybką odpowiedź !

Wszystko z opisu piękne ładne i to co bym chciał .. ALE! NAJTAŃSZY WD MYbook LIVE duo 4TB (2x2TB) to według wyszukiwarek cenowych kwota minimum 1300zł a mój budżet nie może przekroczyć tych 800zł-850

Generalnie dla mnie to mógłby być nawet rossbery pi ale tego będą używać różne osoby z różną wiedzą informatyczną. Dlatego musi być rozwiązaniem dedykowanym: podłączam działa i jest wsparcie gwarancyjne.

Przy moim budżecie to z tego co widzę albo mogę iść w rozwiązania : taniego 2 dyskowego Zyxela NSA-320 /dlinka D-Link DNS-320 +2x2TB (co może jakoś się zmieszczę kwotowo) czy np rozwiązania typu WD my cloud 2TB + 2TB pod usb3 jako backup i tu pewnie byłbym wstanie się zmieścić...

I tu jest problem.
hbvibes jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2014, 23:54   #5
hbvibes
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 24.06.2014
Posty: 5
hbvibes w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
@Andy widzę że nie do końca dobrze to określiłem w opisie.

NAS oczywiście będzie podłączony do routera kablem 1Gbit w odległości 50 cm. a od routera wszystkie urządzenia będą się łączyć przez WIFI
hbvibes jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2014, 23:55   #6
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,545
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
@andy

Za 900 da rade kupic wersje 2 x 2 TB. 1800 kosztuje wersja 2 x 4 TB ktora mam ja wiec nie przeinaczaj. Uzasadnienie dolozenia stowy przytoczylem w punkcie o kopii zapasowej - robi ja sam NAS, a swiety spokoj nie ma ceny.

W Qnapie sie nie doczytalem ale DS114 odpada z racji obecnosci wyjacego wentylatora.
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2014, 00:01   #7
hbvibes
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 24.06.2014
Posty: 5
hbvibes w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No dobrze M@X ale czy możesz powiedzieć gdzie widzisz/widziałeś WD my book live duo 2x2TB w kwocie niższej niż 1000zł? Bo przeszukałem już wcześniej przy okazji my cloud EX2 wszystkie allegro/ceno-porównywarki i najtaniej nie schodzi poniżej 1060-1080zł bez przesyłki...
hbvibes jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2014, 00:11   #8
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Generalnie dla mnie to mógłby być nawet rossbery pi ale tego będą używać różne osoby z różną wiedzą informatyczną. Dlatego musi być rozwiązaniem dedykowanym: podłączam działa i jest wsparcie gwarancyjne.
Raspberry PI to raz. Dwa do używania - dostęp do zawartości RPI nie jest wymagana wiedza informatyczna.

Jeżeli te co wskazałem są też za drogie to polecam zastosować Banana PI (mocniejsza wersja RPI - ma SATA, 1Gb ethernet)

konfiguracja np. demona DLNA (minidlna) to kwestia dodania tylu linijek ile katalogów potrzebujesz udostępnić:

Cytat:
# Muzyka
media_dir=A,/mnt/dysk/Muzyka/atb_contact
media_dir=A,/mnt/dysk/Muzyka/atb_sunset_beach_dj_session_2
Wyżej masz przykład moich płytek. Oryginalne Audio CD zripowane do flaka. Bez problemu mój TV odtwarza to po DLNA.

Podobnie się konfiguruje SMB/SAMBA/CIFS. Przy FTP jest więcej roboty (demon vsftpd).
Na takim czymś można postawić chmurkę w postaci ownCloud - dostęp z zewnątrz. Aplikacja na Androida płatna jest za 3zł.

Jeżeli chciałbyś kopię zapasową to można wykorzystać protokół rsync. Pod tą samą nazwą jest jego implementacja - aka program lub np. skorzystać z BackupPC, który potrafi backupować zdalne hosty po rsyncu. W przypadku Windowsa nie da rady pewnie plików systemowych, ale większość folderów tak. W przypadku zrootowanego tel z Androidem nie będize przeszkód aby zrobić pełną kopię

W razie czego pytaj.


@Max ten WD(2x2TB) jest za ~1110zł w komputroniku... Czy on ma od razu dysk?
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 25.06.2014 o godz. 00:14
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2014, 02:22   #9
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Tylko co do backupu - złodziej, pożar, powódź, spięcie i jak masz w jednym fizycznie miejscu, to dane idą uprawiać to, co misie lubią najbardziej.

Istotne dane kopiuj i trzymaj w innym mieszkaniu - na BR/dysk przenośny/inny komp. Mama/siostra/kochanka/serwer netowy, byle w innej lokalizacji. A jeżeli tak, to RAID staje się zbędnym luksusem.

No, chyba, że nie będziesz po tych danych płakał.

A jeżeli 11 megabajtów na sekundę (2x więcej, niż limit BR) to za mało, to co Ty masz za nagrania?
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2014, 14:32   #10
hbvibes
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 24.06.2014
Posty: 5
hbvibes w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
@Andy Dzięki za opis. Tak Raspbeery PI - mój błąd. OwnCloud swoją drogą bardzo dobre rozwiązanie używamy u nas w firmie. Ogólnie w przyszłości Raspberry/Banana PI tak, ale na razie szukam jednak jakiegoś rozwiązania "wypakowuje-podłączam-działa" i ma gwarancje. Zresztą jak ma stać w sypialni to niech to wygląda.

@Wawelski nie pamiętam już za bardzo konkretnych transferów i nie mogę sprawdzić (na wyjedzie ) . Z tego co kojarzę po podpięciu do routera, to było chyba po wifi koło 5MB write i 6-7 read(z max 11). Z przenoszeniem plików na zmapowany dysk to jeszcze jakoś szło ale DLNA było niestabilne - rwało po pewnym czasie i sam router było mocno obciążony.

Myślę że generalnie dałoby się to z optymalizować na tyle aby to w miarę sensownie działało. Kwestia braku czasu i tego że i tak przymierzam się do zakupu nowego dużego dysku. I równie dobrze można już kupić NAS-a, skoro i tak do tego się to sprowadza.

No, ale pewnie się z tobą zgodzę w temacie przechowywania "back-upu" w innej lokalizacji.

Panowie, bazując na budżecie i radach myślę, że zdecyduje się w końcu na WD MY personal Cloud 2 TB (~500zł) + zewnętrzny dysk USB3 WD/Seagate 2TB (~300zł). Przemawia do mnie opis @MaX i to że ten model ma funkcje wybiórczej synchronizacji danych na dysk zewnętrzny po USB lub po sieci. A ja nie potrzebuje robić zawsze 100% kopi dysku, a tylko tych informacji których nie będzie dało się uzyskać.


Jeżeli jest jeszcze coś podobnego do rozważenia (jeszcze zerkam na seagate central) to chętnie rozważę, a jeżeli moja propozycja jest sensowna (wd cloud faktycznie byłby dobrym wyborem) to prosiłbym o zamknięcie tematu.
hbvibes jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2014, 20:51   #11
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Obawiam się że Rasp jest o wiele za słaby, aby OwnCloud był na nim używalny.

RAID a backup to dwie różne sprawy.

Wybiórczą synchronizację można zrobić bez problemu na raspie (cron+rsync) ale nie polece tego rozwiązania laikom. .

Rozwiązanie zaproponowane przez M@Xa wygląda nieźle

edit:
dzięki Andy, zainstalowałem sobie minidlna i śmiga do androida (bubble upnp) znacznie lepiej niż streamowanie po cifs/ftp. Nie wiem czemu.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 29.06.2014 o godz. 21:39
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2014, 23:53   #12
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Obawiam się że Rasp jest o wiele za słaby, aby OwnCloud był na nim używalny.
Jak najbardziej odpowiedni.

Cytat:
dzięki Andy, zainstalowałem sobie minidlna i śmiga do androida (bubble upnp) znacznie lepiej niż streamowanie po cifs/ftp. Nie wiem czemu.
Pewnie dlatego, że DLNA jest do tego stworzone
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.06.2014, 09:05   #13
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Jak najbardziej odpowiedni.
OwnCloud jest najbardziej wymagającym programem PHP jaki widziałem.
Nawet dla jednego użytkownika do komfortowej pracy w interfejsie www trzeba mieć ze 2-3Ghz i to dla JEDNEGO użytkownika.... Procek malinki raczej nie da rady.
Synchronizacja też pewnie będzie się troche ślimaczyć.

Ja mam OwnCloud na VIA C3 1.4Ghz (~Pentium III/Athlon 700) i działa tak sobie , interfejs www jest za wolny. Da się używać ale to nie jest komfort. Najnowsze PHP skompilowane pod i686 i uruchomione przez FPM, najnowszy nginx, 768MB RAM, włączone wszystkie cache w php - wszystko na nic. Wszystko śmiga zajefajnie tylko nie owncloud. Ale synchronizacja działa OK choć obciążenie generuje spore.
Poza tym owncloud może zająć na raz kilka workerów php - więc pewnie lepiej sobie radzi na maszynach wielordzeniowych.

Cytat:
Pewnie dlatego, że DLNA jest do tego stworzone
Niby tak, ale przestreamowanie 10MB przez 5 minut przez cifs czy ftp raczej nie powinno być problemem nawet przez wifi. A mi notorycznie zrywa połaczenia albo robi zaciachy. Przy DLNA tego nie ma, przynajmniej wczoraj nie zauważyłem. Może to wina telefonu, może taniego routera od tpsa, cholera wie.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 30.06.2014 o godz. 09:15
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.08.2014, 17:29   #14
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Zainstalowałem dziś OwnCloud 7 i musze przyznać że jest duża poprawa w stosunku do 6.x.x.

Nie tylko zainstalował się bez bólu, ale też chodzi wielokrotnie szybciej. Normalnie można używać
Jeżeli jeszcze automatyczne update będzie równie bezproblemowe co instalacja to spokojnie można polecić. Pewnie nawet na RPI.
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.08.2014, 21:27   #15
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Wyżej masz przykład moich płytek. Oryginalne Audio CD zripowane do flaka. Bez problemu mój TV odtwarza to po DLNA.
Wszystko super, świetnie. Ale po co flak skoro odtwarzasz to na pierdziawach w TV?
Nie zauważysz moim zdaniem różnicy na czymś takim pomiędzy mp3 320kb/s a flakiem.

@sobrus
Nad OwnCloud sam się zastanawiałem.
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[ARTYKUŁ]Recenzja NAS Synology DS-209 Bartez Network Attached Storage (NAS) 30 29.07.2010 10:37
[ARTYKUŁ]Recenzja NAS QNAP TS-219 Bartez Network Attached Storage (NAS) 2 09.06.2009 13:57
[ARTYKUŁ]Recenzja NAS Thecus N4100PRO Bartez Network Attached Storage (NAS) 0 10.03.2009 01:52
Prawo pracy za granicą a u nas woitas Off topic 39 10.05.2006 21:19
Ile NAS jest ? arnakus Off topic 30 13.07.2004 20:00


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.