Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Network Attached Storage (NAS)

Network Attached Storage (NAS) Forum poświęcone urządzeniom typu NAS, służącym do przechowywania danych i umożliwiającym na dostęp do nich poprzez sieć komputerową (poprzez protokoły CIFS, NFS, FTP, etc).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 27.01.2010, 22:23   #1
Deba
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.01.2010
Posty: 8
Deba w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[Prośba o recenzję] ZyXEL NSA210

Witam.
Chętnie przeczytałbym recenzje o tym serwerku. Jest to nowa pozycja na polskim rynku, recenzji jeszcze nie spotkałem, a myślę że warto przetestować jego możliwości.
Pozdrawiam.
Deba jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.01.2010, 07:56   #2
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Spróbujemy ściągnąć urządzenie i przetestować.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2010, 11:50   #3
Deba
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.01.2010
Posty: 8
Deba w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziękuję
Deba jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2010, 18:29   #4
Dominik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.05.2003
Posty: 12
Dominik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Również z niecierpliwością czekam na recenzję
Dominik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2010, 18:32   #5
yogs
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.07.2007
Posty: 1
yogs w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.
Przyłączam się do prośby o recenzję tego sprzętu. Cenowo na pewno jest sporą konkurencją dla produktów Synology czy QNAP.
Ciekawe jak wypadanie pod względem funkcjonalności.
Pozdrawiam.
yogs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2010, 18:41   #6
Dominik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.05.2003
Posty: 12
Dominik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pan ze sklepu http://shop.zyxel.pl/ napisał mi na maila następującą wiadomość:

"Urządzenie nie posiada funkcji Wake On Lan.
Zmierzony realny transfer to : 16MB-17.7MB/s z NSA do PC , oraz 9-11MB/s z PC na NSA. Komputer użyty do testów to Pentium Core2Duo E8400 2x3Ghz, dysk WDC2500AKS, system Windows 7 Pro 64bit. sieć gigabitowa."

Dodam również że maksymalna ilość podłączonych użytkowników = 32. Szkoda jednak że sprzęt nie ma funkcji Wake On Lan - po zaniku napięcia nadal będę musiał ganiać do piwnicy żeby włączyć to ustrojstwo.
Co do transferu jest nawet spoko, obecnie z mojego Buffalo LinkStation Pro mam transfer rzędu 21 MB/s ale myślę że 17,7 to też dobry wynik.
Dominik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2010, 21:19   #7
Deba
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.01.2010
Posty: 8
Deba w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Dominik Podgląd Wiadomości
Pan ze sklepu http://shop.zyxel.pl/ napisał mi na maila następującą wiadomość:

"Urządzenie nie posiada funkcji Wake On Lan.
Zmierzony realny transfer to : 16MB-17.7MB/s z NSA do PC , oraz 9-11MB/s z PC na NSA. Komputer użyty do testów to Pentium Core2Duo E8400 2x3Ghz, dysk WDC2500AKS, system Windows 7 Pro 64bit. sieć gigabitowa."

Dodam również że maksymalna ilość podłączonych użytkowników = 32. Szkoda jednak że sprzęt nie ma funkcji Wake On Lan - po zaniku napięcia nadal będę musiał ganiać do piwnicy żeby włączyć to ustrojstwo.
Co do transferu jest nawet spoko, obecnie z mojego Buffalo LinkStation Pro mam transfer rzędu 21 MB/s ale myślę że 17,7 to też dobry wynik.
Ten transfer to bezpośrednio z i do NSA czy to jest napisane że to przez router? bo nie wiem czy to jest jakaś różnica w transferze.
Czy te same prędkości uzyskam jeśli router jest tylko "Fast Ethernet"?
Akurat max ilość użytkowników jest wystarczająca, nie wiem po co większe do domu?...

"Automatyczne włączanie systemu po awarii zasilania" - ze strony ZyXELa... nie wiem teraz jak to interpretować... , skoro ty piszesz o ręcznym włączaniu?

Buffalo z tego co wiem to ciężko dostać w Polsce.
Jaki jest koszt dostawy jeśli się kupi urządzenie w sklepie ZyXELa?

"Obsługa phpMyAdmin / MySQL / PHP" - o co w tym chodzi? w jakim celu to jest?
Deba jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2010, 21:58   #8
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Deba Podgląd Wiadomości

"Obsługa phpMyAdmin / MySQL / PHP" - o co w tym chodzi? w jakim celu to jest?
Jeżeli masz zewnętrzny IP lub usługę dyndns to możesz wykorzystać urządzenie jako serwer www.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2010, 22:24   #9
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Dominik Podgląd Wiadomości
...po zaniku napięcia nadal będę musiał ganiać do piwnicy żeby włączyć to ustrojstwo.
Większość tego typu sprzętów ma funkcję automatycznego restartu po utracie zasilania. Nie wiem jak zyxel bo widziałem go tylko na zdjęciach...

edit.

Cytat:
Napisany przez Deba Podgląd Wiadomości

"Automatyczne włączanie systemu po awarii zasilania" - ze strony ZyXELa... nie wiem teraz jak to interpretować... , skoro ty piszesz o ręcznym włączaniu?
no właśnie, teoretycznie to powinno działać tak, że po nieoczekiwanym zerwaniu zasilania serwer sam się włącza.

cena 300 ? hmm... potrzebny jest większy ruch na rynku, bo w tym momencie Synology i QNAP robią co im się podoba i ceny sobie z rękawa wysypują.


Cytat:
Napisany przez Deba Podgląd Wiadomości
Ten transfer to bezpośrednio z i do NSA czy to jest napisane że to przez router? bo nie wiem czy to jest jakaś różnica w transferze.
Czy te same prędkości uzyskam jeśli router jest tylko "Fast Ethernet"?
Fast ethernet czyli rozumiem, że masz 100 Mbit/s ? teoretyczna prędkość maksymalna w takim przypadku to 12,5 MB/s. Router musi obsługiwać gigabit jeśli prędkości mają być wyższe. Można też kupić gigabitowego switcha i ominąć router.

Ostatnio zmieniany przez pops : 28.01.2010 o godz. 22:43
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2010, 07:11   #10
Dominik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.05.2003
Posty: 12
Dominik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kod:
Akurat max ilość użytkowników jest wystarczająca, nie wiem po co większe do domu?...
Akurat ja w sieci mam 45 użytkowników, więc myślę, że 32 jest OK.
Dominik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2010, 17:15   #11
Deba
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.01.2010
Posty: 8
Deba w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartez Podgląd Wiadomości
Jeżeli masz zewnętrzny IP lub usługę dyndns to możesz wykorzystać urządzenie jako serwer www.
Czy mając Neostradę i router Linksys wag200g będę mógł z tej usługi skorzystać?

Cytat:
Napisany przez pops Podgląd Wiadomości
cena 300 ? hmm... potrzebny jest większy ruch na rynku, bo w tym momencie Synology i QNAP robią co im się podoba i ceny sobie z rękawa wysypują.

Fast ethernet czyli rozumiem, że masz 100 Mbit/s ? teoretyczna prędkość maksymalna w takim przypadku to 12,5 MB/s. Router musi obsługiwać gigabit jeśli prędkości mają być wyższe. Można też kupić gigabitowego switcha i ominąć router.
A czy przy prędkości max 12,5 mb/s z nsa do pc będzie można "spokojnie" słuchać muzyki i oglądać filmy (nie w HD)?

Najtańszy Synology to DS110j (różnica w cenie - ~270zł) -> czym on się różni od ZyXELa?
Z tego co wiem to ma procesor 800mHz a ZyXEL tylko 370mHz. Czy to jest wystarczający powód żeby kupić Synology? Szukam sprzętu głównie do ściągania plików z wyłączonym komputerem i jako biblioteka multimediów.

I ostatnie pytanie: czy mając takie urządzenie i folder ze zdjęciami (załóżmy 100mb) będę mógł udostępnić go znajomemu, który nie jest podłączony fizycznie (mieszka na drugim końcu Polski) do ZyXELa? Z jaką prędkością on go pobierze?
Deba jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2010, 17:52   #12
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Z tego co sie orientuje, to Zyxel 210 posiada na pokladzie Marvela z zegarem 500 MHz. Trudno sie wypowiadac jakie ma opcje w stosunku do Synology, nie mając go w ręku. Od siebie dodam, że po wprowadzeniu najnowszego oprogramowania w wersji 2.3, Synology posiada najbardziej zaawansowany i rozbudowany zestaw funkcji (szczególnie z punktu widzenia użytkownika domowego). Ale z drugiej nalezy pamiętać, że 210ka Zyxela kosztuje lekko ponad 300 PLN.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2010, 18:20   #13
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
A jak chcesz oglądać te filmy ? z zamapowanego dysku pod windowsem ? w czasie oglądania filmów znajdujących się na serwerze łącze wykorzystane jest stale poniżej 1MB/s. tylko podczas wyszukiwania skacze do 5-6 MB/s, więc 12,5 starcza ze sporym zapasem.

Udostępniać przez internet pliki będziesz mógł o ile przekierujesz odpowiednie porty na routerze. Prędkość osiągniesz taką jakie masz łącze internetowe.
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2010, 20:08   #14
Deba
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.01.2010
Posty: 8
Deba w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Misiek4 Podgląd Wiadomości
Z tego co sie orientuje, to Zyxel 210 posiada na pokladzie Marvela z zegarem 500 MHz. Trudno sie wypowiadac jakie ma opcje w stosunku do Synology, nie mając go w ręku. Od siebie dodam, że po wprowadzeniu najnowszego oprogramowania w wersji 2.3, Synology posiada najbardziej zaawansowany i rozbudowany zestaw funkcji (szczególnie z punktu widzenia użytkownika domowego). Ale z drugiej nalezy pamiętać, że 210ka Zyxela kosztuje lekko ponad 300 PLN.
Stąd wyczytałem o procesorze 370MHz

Cytat:
Napisany przez pops Podgląd Wiadomości
A jak chcesz oglądać te filmy ? z zamapowanego dysku pod windowsem ? w czasie oglądania filmów znajdujących się na serwerze łącze wykorzystane jest stale poniżej 1MB/s. tylko podczas wyszukiwania skacze do 5-6 MB/s, więc 12,5 starcza ze sporym zapasem.

Udostępniać przez internet pliki będziesz mógł o ile przekierujesz odpowiednie porty na routerze. Prędkość osiągniesz taką jakie masz łącze internetowe.
No w zasadzie to nie wiem jak, po prostu chciałbym odtworzyć film zapisany na nsa na pc. Brzmi to lamersko, ale jak już wspomniałem nie miałem wcześniej takiego urządzenia i chce poznać jego możliwości a przy okazji zwiększyć swoją wiedzę.
Deba jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2010, 22:31   #15
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Deba, czyli wynika z tego, że goscie z polskiego oddzialu nie maja pojecia, cytat:

Pytanie: Czyli wynika z tego, ze we wszystkich wymienionych przez Pana urzadzeniach (NSA-210, 220, 220plus) procesorem jest Marvel taktowany zegarem z czestotliwoscia 500 MHz?

Odpowiedz: Zgadza się, wszystkie urządzenia wyposażone są w ten sam procesor taktowany tą samą częstotliwością.

Dodam, że pytanie zostalo zadane w dniu dzisiejszym.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
nas, nsa-210, zyxel

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[Prośba o recenzję] QNAP TS-110 Zakochany Network Attached Storage (NAS) 1 14.11.2009 23:13
[Prośba o recenzję] OVISLINK AirLive WMU-6500FS Biken Network Attached Storage (NAS) 1 02.11.2009 09:45
[Prośba o recenzje] D-Link DNS-343 treumatic Network Attached Storage (NAS) 3 08.08.2009 12:51


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.