Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Network Attached Storage (NAS)

Network Attached Storage (NAS) Forum poświęcone urządzeniom typu NAS, służącym do przechowywania danych i umożliwiającym na dostęp do nich poprzez sieć komputerową (poprzez protokoły CIFS, NFS, FTP, etc).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 27.12.2010, 23:43   #1
Suprboar
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.12.2010
Posty: 2
Suprboar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Prośba o wytłumaczenie poruszania się po platformie QPKG

Witam!

Zupełnie nie ogarniam tej platformy, udaje mi się zainstalować aplikacje z poziomu get QPKG ale nic więcej nie ogarniam. Jak np. chciałbym sobie zainstalować aplikację (PYLOAD szukać w google pyload howto) to zatrzymuję się na instalacji Optware (IPKG) i dalej nie wiem co robić , gdzie mam wpisywać te komendy , czy mógłbym prosić o w miarę jasne wytłumaczenie na przykładzie tej aplikacji "Pyload" lub innej jak instalować aplikacje na platformie NAS QNAPa? Udało mi się dojść jedynie, że te komendy wpisuje się pod "jakimś" ssh...

Posiadam QNAP TS-210, 2x 2tb Samsung i 1gbit LAN

To mój pierwszy temat więc jak by coś było nie tak proszę pisać.

Ten sam post napisałem na oficjalnym forum Qnap ale tam jak na razie cicho, liczę, że może tu ktoś mi pomoże

Ostatnio zmieniany przez Suprboar : 27.12.2010 o godz. 23:50
Suprboar jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.12.2010, 08:28   #2
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Instalujesz paczke IPKG. Ukatywniasz ja z poziomu pluginow (enable). Nastepnie logujesz sie do serwera poprzez telnet/ssh (wlaczasz je w Network Services) i z poziomu konsoli robisz reszte. Reszte opisano tutaj: http://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=16&t=33515
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2010, 08:42   #3
Suprboar
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.12.2010
Posty: 2
Suprboar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No dobra próbuję, czyli w przeglądarce wpisuję bezpośredni numer IP do NAS i zmieniam port, na ten który jest napisany w opcji TELNET. Jednak nie chce się połączyć...
Suprboar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2010, 09:00   #4
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Aby polaczyc sie poprzez Telnet/SSH potrzebujesz odpowiedniego klienta. Czyli sciagasz np Putty i w host wpisujesz adres IP swojego QNAP'a a w port numer portu, ktory masz ustawiony w QNAP'ie.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
ipkq, pyload, qnap, qpkg


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Wybór pralki, lodówki, odkurzacza, itp. CIAPEK Off topic 784 23.01.2019 22:37
Czy my naprawdę żyjemy w tak chorym kraju...? andrzejj9 Off topic 123 24.07.2015 19:56
wrocławskie (polskie) drogi... andrzejj9 Off topic 117 13.09.2010 13:09
Powtórka z historii - trochę długie para Off topic 63 01.09.2005 09:50


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.