Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Network Attached Storage (NAS)

Network Attached Storage (NAS) Forum poświęcone urządzeniom typu NAS, służącym do przechowywania danych i umożliwiającym na dostęp do nich poprzez sieć komputerową (poprzez protokoły CIFS, NFS, FTP, etc).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 20.01.2011, 15:20   #1
dar3k
Bywalec
 
Avatar użytkownika dar3k
 
Data rejestracji: 04.01.2003
Lokalizacja: Szamotuły
Posty: 30
dar3k w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Welland ME-747AN-S

Mam problem z tym NASem mianowicie, podczas odpalania kazał formatować dysk i zatrzymał się przy 100% i stał tak chyba z 15 minut więc wyłączyłem klawiszem i odpaliłem na nowo uruchomił się ale dioda system świeci się ciągłym światłem nie widać go w sieci teraz świecą mi się wszystkie 3 diody (niebieska mruga bo to jest od LANu) ale nic nie idzie zrobić. Da się zrobić jakiś hardreset ? Bo ten z przytrzymaniem przycisku reset przez kilka sek. nic nie daje ;( (dioda system nie zaczyna mrugać)
Ma ktoś jakiś pomysł?
dar3k jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.01.2011, 00:40   #2
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
A długo trzymasz ten przycisk? Porządnie go wciskasz? Inaczej zresetować się nie da. Uruchamia się bez dysku? Jakieś dźwięki wydaje? Sprawdzałeś czy dysk jest kompatybilny z urządzeniem?
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2011, 07:48   #3
dar3k
Bywalec
 
Avatar użytkownika dar3k
 
Data rejestracji: 04.01.2003
Lokalizacja: Szamotuły
Posty: 30
dar3k w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A więc tak wciskałem reset i trzymałem przez ok 15sek i nic to nie dawało. Znalazłem w necie takie coś jak firmware recovery, które wgrywa się po lanie (znając MAC urządzenia) i udało się w końcu odzyskać go do życia, znalazłem dwa pliki z firmware recovery jeden z 2009 roku a drugi z 2008 ten z 2009 nie działał tzn nie dawało się wgrać w żaden sposób softu dopiero tym z 2008 udało się przywrócić go do życia ftp://fen.pl/sterowniki/Welland/Well...747AN-S%20v.1/ pliki są tutaj.

Ktoś wie jak w tym NASie uzyskać roota? Bo po telnecie można wejść na konsole systemu ale nie można nic instalować i modyfikować nie mając roota
dar3k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.