Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Gry na konsole (https://forum.cdrinfo.pl/f120/)
-   -   Crash Bandicoot N.Sane Trilogy (https://forum.cdrinfo.pl/f120/crash-bandicoot-n-sane-trilogy-96529/)

Berion 19.07.2017 20:48

Crashe na GBA są takie sobie. Mix części drugiej i trzeciej. Pamiętam, że zepsute były tam skoki (kolizje kończyły się wcześniej niż bitmapa...).

Berion 21.12.2017 22:21

No i mam. :) Co ciekawe, moja pierwszą własną grą na PSX był CB3 i pierwszą grą ograną na własnym PSX w bodajże 1997, w grudniu. Mamy teraz 2017, grudzień i moją pierwszą grą na moje PS4 jest remake. W zasadzie to nie planowałem go kupować, ale nic nie było na tyle długiego by pokryć całe święta w granicach 100zł. Niezły i dziwny zbieg okoliczności!

Skoczyłem całego CB3, nadszarpnąłem CB (bo dało się w niego zagrać jako jedynego zanim płyta nie skopiowała reszty na dysk). I cóż rzec mogę. Fizyka nie jest tak dobra jak na PSX, Crash jest trochę bezwładny i przez zbyt długie animacje nie reaguje tak szybko jak w jedynce. Kolizje też nie są idealne i mocno to wkurza w "poziomach biegających" (dzik, białas, kula itd.). Skuter wodny jest trudniejszy w opanowaniu bo za mocno go znoszą fale (ale można się przyzwyczaić), pod wodą jest teraz bardzo trudno bo Crash sam się zatrzymuje za długo, motory są bardziej zwrotne (plus), ale z kolei nie można się ocierać o samochody bo nie ma animacji i eventu odbijania od nich, tylko gra zatrzymuje gracza. No jest takich niuansów sporo. Nie jestem tak do końca ukontentowany, ale szczerze powiedziawszy to jest naprawdę, naprawdę dobrze. Nie idealnie, ale to najlepszy remake jaki do tej pory powstał.

Aż tak dobrze nie pamiętam, ale wydaje mi się, że czasy w trójce na złoto i platynę są absurdalnie wyśrubowane. Nie zdobyłem żadnej platyny, a goldów mam ledwo połowę. Skill mi siadł czy to też spartaczyli? Pewnie to drugie. ;p

Póki co dla mnie to jest mocna ósemka. :czar:


PS: A więc tak, zdarza mi się że coś się czasem podoba!

- - -

Ok, jestem po CB3 na 104% i CB2 na 100%. Jednak byłem zbyt wyrozumiały. O ile w trójce da się jeszcze żyć z tym sterowaniem (choćby dzięki podwójnemu skokowi) tak dwójka wymaga niesamowitej precyzji (skoki z wiertolotem na wślizgu aby skakać wyżej, częste wślizgi i zwyczajne skoki). Za duże collision box'y! Stoisz obok, nic Cię nie dotknęło, ale już gra zalicza śmierć. Dodając do tego podskakujące losowo zielone TNT mamy mieszankę wybuchową. Ile dziś "kurwów" narzucałem to głowa mała...

Druga sprawa to sterowanie na analogu jest dziwaczne. O wiele lepiej się gra na krzyżaku.

Berion 23.12.2017 22:30

Ilość załączników: 2
Trylogia sprzedała się w ponad dwóch milionach egzemplarzy i tylko ~12-14% przeszło którąkolwiek grę? A tylko ~3% w ogóle ukończyło z prawdziwym zakończeniem? Nie rozumiem tego. Może te statystyki są jakieś lewe...

PS: Dodatek, z jednym poziomem do ukończenia w kilka minut kosztuje... 12zł. Dżizas! Myślałem, że Trine już nic nie przebije, ale jednak...

damian1994 23.12.2017 23:25

To żeś chyba w czasie się przeniósł :P. Trójka wyszła rok później. A sam dodatek był początkowo za darmo więc nie omieszkałem wziąć XD, pomimo iż nie mam gry i konsoli.

Berion 23.12.2017 23:41

Ilość załączników: 1
Jak mogła wyjść cały rok później jak to są trzy pierwsze Crashe na płycie, wydane jakoś tego lata?
https://www.gamefaqs.com/ps4/191634-...e-trilogy/data

- - -

Znalazłem niedoróbkę. W oryginale nie dało się tam wskoczyć, a tutaj proszę. Dobrze, że chociaż bloker wstawili. ;)

damian1994 24.12.2017 07:16

Na PSX wyszła w 1998.

Berion 24.12.2017 09:38

Ale to nie jest ani Crash Bandicoot, ani Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back, ani Crash Bandicoot 3: Warped, tylko Crash Bandicoot: N-Sane Trilogy. Trzy remake'i w jednym. Dlatego nie rozumiem Twojego komentarza. ;)

Jolek 24.12.2017 09:43

Może o to chodzi aby w okresie świątecznym zostać zaskoczonym. https://s3.postimg.org/9dl7d0wpf/8d2ad9671de3.jpg

Iskander 24.12.2017 23:54

A to PS4 nie obsługuje gier z PS1? Bo tego, że nie odtwarza Audio CD to wiem. :haha: (czego nie czaję, przecież sami sobie płacą licencję. :D) Chyba, że się coś zmieniło.

Sceptycznie jestem nastawiony do tych wszystkich "odświeżonych wersji". Ot, wyciąganie kasy. To tak jak oglądać kolejne remake'i Godzilli, czy Ringu, zamiast pierwowzoru.

Jolek 25.12.2017 08:02

PS4 nie obsługuje CD sprzętowo. Napęd odtwarza Blu-ray (6x) oraz DVD (8x).
Czyli ani gra na PS1 ani CD-AUDIO czy inna płyta CD nie "pójdzie" na PS4.

Wyskoczy tylko komunikat "Nieobsługiwany dysk".

Nie wiem czy to oszczędność, czy pazerność.
Gry na PS1 można po raz kolejny kupić (jak ktoś już to zrobił na PS3) na PS Store (nie wiem jak to wygląda z ilością ale pewnie jest marnie),
natomiast muzykę zamiast na CD-AUDIO można posłuchać na Spotify (wykupując abonament).

Berion 25.12.2017 08:51

Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie aby PSX był emulowany. A nie jest. Jest tylko emulator PS2 i oczywiście tylko gry ze sklepu obsługuje.

Akurat ten Crash to niezły remake. Te kolizje trochę go psują, ale jak pokazują statsy i tak mało kto w ogóle ukończył którąkolwiek z gier, więc nie ma dla kogo poprawiać... W trójce mam platynę, w dwójce i jedynce zostały tylko czasówki, których nie zrobię bo nie lubię grać na czas. Więc da się z tym żyć tak czy siak. Poza tym grafika 3D się bardzo szybko starzeje i te gry wyglądają już koszmarnie, nie oszukujmy się. Ostatnio przeszedłem Tombę (bo podobno dobra, i faktycznie dobra), ale oprawa autentycznie mnie odrzucała. Jestem za remake'ami. :)

dazielinski 19.01.2018 14:53

Cała trylogia to chyba najlepsza seria remake'ów jaką widziałem. Tylko wiele osób, które grały w oryginał mówi o tym,że nowsza wersja jest dużo trudniejsza od tej z 1998

damian1994 10.02.2018 20:35

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1396372)
No i mam. :) Co ciekawe, moja pierwszą własną grą na PSX był CB3 i pierwszą grą ograną na własnym PSX w bodajże 1997, w grudniu.

Crash Bandicoot 3 na PSX wyszedł 4 listopada 1998, więc albo grałeś rok później albo w CB2.

Meanthord 10.06.2018 21:14

I co na to odpowiesz, Berion? ;]

Tutaj wersja "dla ubogich", czyli wszystkie Crashe bez żadnych cięć (też ciekawa sprawa skądinąd, jak oni to zrobili?), na jednej płycie, na PSX: Link

A youkai of love 11.06.2018 07:58

Aż muszę sprawdzić, tylko, że to podpada pod piracenie, no ale że w celach edukacyjnych, zostawię.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.